Boynunda Bezesi olan varmı?

Selam cnm ,
benim 5-6 yıl önce vardı, boyu büyümezse sorun yok ben İzmirliyim Ege üniv.de bir sürü tetkik yaptılar gitgide büyüdü bir ayda umurta kadar oldu ameliyatla aldılar şimdi hiç bir sorun yok.
En kısa sürede iyileşmen dileğiyle

dun doktora gittim yanı kuzenıme oncelıkle ammada bezelıymıs yanı bende bır boynumda beze cıktı bırde bu konuyu acmama sebeb olan cenemın altındakıde lenf bezımın sısmesıymıs
bogazıma baktı bısey goremedı ama 20'lik dısım baya curuk ve arada agrıyor onu aldıracagım mayıs ayında ondan dolauyı olaıblır dedı ılacta kullanmadım epeydır ılac verdı agrı kesıcı verdı bırde sprey agız ıcın
abımınde sırtınde beze vardı 5 cm olmus onada kan tahlılerı ve emar yapıldı
gıtmısken cocuklarıda gosterdık sonra esım ensesındekı sıslıgı gosterdıler yag bezesı fılan dıyor esım baktılar ettıler yag bezesı dıye bısey yok ıyı veya kotu huylu tumor var dedıler ve apar topar amelıyata girdi cıkarılan parcayı patolojıye gonderdıler bakalım 10 gune kadar sonucları gelecekmıs ınsallah bır sey yoktur
benımde ılacla kuculmesını beklıyormus oyle dedı bakalım ne olacak

benimde vardi gittikce buyudu.ameliyatla aldi doktor.simdi cenemin altinda bi tane daha var.en son gittigim doktor sivilceler icin kullanilan hap iyi geldigini soyledi.bi tek o kucultuyomus.

dun doktora gittim yanı kuzenıme oncelıkle ammada bezelıymıs yanı bende bır boynumda beze cıktı bırde bu konuyu acmama sebeb olan cenemın altındakıde lenf bezımın sısmesıymıs
bogazıma baktı bısey goremedı ama 20'lik dısım baya curuk ve arada agrıyor onu aldıracagım mayıs ayında ondan dolauyı olaıblır dedı ılacta kullanmadım epeydır ılac verdı agrı kesıcı verdı bırde sprey agız ıcın
abımınde sırtınde beze vardı 5 cm olmus onada kan tahlılerı ve emar yapıldı
gıtmısken cocuklarıda gosterdık sonra esım ensesındekı sıslıgı gosterdıler yag bezesı fılan dıyor esım baktılar ettıler yag bezesı dıye bısey yok ıyı veya kotu huylu tumor var dedıler ve apar topar amelıyata girdi cıkarılan parcayı patolojıye gonderdıler bakalım 10 gune kadar sonucları gelecekmıs ınsallah bır sey yoktur
benımde ılacla kuculmesını beklıyormus oyle dedı bakalım ne olacak

canım öncelikle çok geçmiş olsun kuzucummmmm :KK16::KK16:
sen,n antibiyotikler falan küçültür iltihap yada enfeksiyondan olmuştur..
eşinin boynundaki ise uzun zamandır varsa korkma o büyük ihtimalle iyi huyludur bebeğimmmm...
sonuçlarını bekleyelim bakalımm...

ee gectımı pekı suanda ?

isyancım cok sagol ne oldugunu bızde anlamadık oyun gıbı geldı bıze gırmesı cıkması ,
dıkısı fılan var ensesınde sımdı "10 gun sonra alınacak dıkıslerı ınsallah sonuclarıda temız cıkar

bana soruyosunuz sanirim.ilaci henuz kullanmadim.sivilceleri kusturdugu ve cildi baya kuruttugu icin suan cesaret edemedim.cunku nisan dugun falan ozel gunler vardi.ama benim kesin kullanmam gerek bu ilaci cunku surekli cikiyo ve buyuyo.neyseki buyumesi yillar aliyo.
birde benden alinan dsha onceki beze icin aktif kist denmisti.zararsiz bisey ama buyumesi ve tekrar cikarsa sorun oluyo.

Son düzenleme:
ee gectımı pekı suanda ?

isyancım cok sagol ne oldugunu bızde anlamadık oyun gıbı geldı bıze gırmesı cıkması ,
dıkısı fılan var ensesınde sımdı "10 gun sonra alınacak dıkıslerı ınsallah sonuclarıda temız cıkar

canım eşininkine USG ile baktırlarmıki...aslında birçok doktor USG ile anlıyor ne olduğunu..
inş temiz çıkar sonuçlarki ben öle düşünüyorum...ağrısı sızısı varmıydı eşininn..

bana soruyosunuz sanirim.ilaci henuz kullanmadim.sivilceleri kusturdugu ve cildi baya kuruttugu icin suan cesaret edemedim.cunku nisan dugun falan ozel gunler vardi.ama benim kesin kullanmam gerek bu ilaci cunku surekli cikiyo ve buyuyo.neyseki buyumesi yillar aliyo.
birde benden alinan dsha onceki beze icin aktif kist denmisti.zararsiz bisey ama buyumesi ve tekrar cikarsa sorun oluyo.

bakalım bana ne olacak acaba ılacın adını ozel mesajla ıletebılırmısınız acaba aynı ılacı bana mı verdıler?

isyancım usg baktılar evet arada agrısı oluyordu ama daha cok gozuktugu ıcın sıkayetcıydı acıkcası esım

bakalım bana ne olacak acaba ılacın adını ozel mesajla ıletebılırmısınız acaba aynı ılacı bana mı verdıler?

isyancım usg baktılar evet arada agrısı oluyordu ama daha cok gozuktugu ıcın sıkayetcıydı acıkcası esım
ağrı olması iyi derler canım...ağrısız olandan korkun derler..
10 gün baya uzunmuşş yaaa sonuç içinn..

benimde enseme dogru kucuk bir beze var 7 yildir falan.Hic onemsememistim ama ciddi bir sey yoktur heralde

Kızlar selam bundan yıllar önce boynumdaki minik bir bezeden ötürü doktora gitmiştim, hatırladığım tek şey iyi huylu beze dediği doktorun aylarca ve yıllarca kaldı gecende yokladım yok aklıma geldi yani.

bir kaç gündür cenemın altında fark edıyorum ama sanki ona göre kısmen daha büyük , cok oynayıp oynamadığını kestiremiyorum

Önümüzdeki hafat içi doktora gideceğim bu durumu yaşayan birileri varmı acaba?

meraklanma öncelikle panik yapma canım benimde tam boynumda kulağımın altı tarafı yönünde çıktı çok korktuk tüm testler yapıldı temiz çıktı normalmiş benim dişimden kaynaklıymış bu beze.. ama ihmal etme yine de doktoruna en azından sağlık ocağına git onlar biliyor zaten yönlendirirler seni.. geçmiş olsun

ee gectımı pekı suanda ?

Canim daha oncese yazmistim bir yakinimizin anaokuluna giden kizi ayni durumu yasasi ve ameliyatla aldilae diye gectigimiz hafta soniclae cikti cok sukur ki temiz
rabbim esinizede ayni sonicu almayi nasip etsin insqlla

baska bir yakinizminda oglunun 4 kutu arka arkaya verilen anyibiuotik sonrqsjnda gecmisti
hatta cerrahpasada ki prof
kotu bir durum olsa elinizde dosyalarla degilde cocugunuz kucaginizda yana yana gelirsiniz demis

Canim daha oncese yazmistim bir yakinimizin anaokuluna giden kizi ayni durumu yasasi ve ameliyatla aldilae diye gectigimiz hafta soniclae cikti cok sukur ki temiz
rabbim esinizede ayni sonicu almayi nasip etsin insqlla

baska bir yakinizminda oglunun 4 kutu arka arkaya verilen anyibiuotik sonrqsjnda gecmisti
hatta cerrahpasada ki prof
kotu bir durum olsa elinizde dosyalarla degilde cocugunuz kucaginizda yana yana gelirsiniz demis
yani hayati olumsuz yonde etkiliyor yani inşallah temız cıkar sonucları
gözünüz aydın sonuclarıda temiz gelmiş çok şükür
dün eşim operasyona girdikten bir süre sonra oğlum anne babam bir daha eve gelmeyecekmi dedi kötü bişey oldu zannetti üzüldü :S Kötü şeylerden uzak etsin Allah bizi

yani hayati olumsuz yonde etkiliyor yani inşallah temız cıkar sonucları
gözünüz aydın sonuclarıda temiz gelmiş çok şükür
dün eşim operasyona girdikten bir süre sonra oğlum anne babam bir daha eve gelmeyecekmi dedi kötü bişey oldu zannetti üzüldü :S Kötü şeylerden uzak etsin Allah bizi

Ah canim kiyamam
insan boyle bir durumda kendi slklntisindan cok evladini dusunuyor
Rabbim anne babalarini eksik etmesin yavrularimizin baslarindan
bizlere cik ihtiyaclari var

X