Bu benim dünyadaki sınavımmı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Derbeder 4747

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2021
89
39
36
Hayırlı ramazanlar herkese çok uzun yazıp sizi sıkmak istemem ama uzun olursada kusuruma bakmayın daha öncede konu açmıştım kaynanamla 10 yıl oturduk anlaşamadık ayrı eve çıktık hatırlayan olur belki suçlu ben değildim kesinlikle eşimle onların yanından ayrıldığımızdan beri koptuk resmen 12 yıllık evliyim 3 çocuğum var ne yapsam yaranamıyorum bu eş kişisine parmağının ucundan tartışacak konu buluyor ben 3 çocukla uğraşıyorum zaten temizliği mi aksatmamaya çalışıyorum ama yinede akşam geldimi yerdeki bir oyuncaktan bile tartışma çıkarır yok efendim bu niye yerdeymiş yeni topladım çocuklar atmıştır diyorum toplasaydın diyor ev içinde başka sosyal hayatım yok arkadaş bile edinmeme izin vermiyor komşum geldi ikikere 3 cüsünde niye alıştırmışsın buraya deyip durdu evime gelen bir insanda kovmam ya ne yapsam yaranamıyorum nasıl olacak nasıl baş edecem bu şekilde bilmiyorum boşanmak istiyorum. Ama aile desteğide yok maalesef. Anneme anlatıyorum bazen böyle diye ne dese iyi boşver senden yemek esirgemiyor. Evinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Bırak takma kafana diyor. Yok bide bunuda mı yapsın çalışmaktan korkmam ne iş olsa yaparım ama bebeğim küçük 8 aylık kime bırakıp çalışırım artık eş kişisinin yüzüne bakmaya tahammülüm yok akşam olsunda eve gelsin istemiyorum ne yapabilirim Bi akıl veren olurmu aceba teşekkür ederim şimdiden uzun olmuşsa kusuruma bakmayın lütfen

Hayırlı ramazanlar herkese çok uzun yazıp sizi sıkmak istemem ama uzun olursada kusuruma bakmayın daha öncede konu açmıştım kaynanamla 10 yıl oturduk anlaşamadık ayrı eve çıktık hatırlayan olur belki suçlu ben değildim kesinlikle eşimle onların yanından ayrıldığımızdan beri koptuk resmen 12 yıllık evliyim 3 çocuğum var ne yapsam yaranamıyorum bu eş kişisine parmağının ucundan tartışacak konu buluyor ben 3 çocukla uğraşıyorum zaten temizliği mi aksatmamaya çalışıyorum ama yinede akşam geldimi yerdeki bir oyuncaktan bile tartışma çıkarır yok efendim bu niye yerdeymiş yeni topladım çocuklar atmıştır diyorum toplasaydın diyor ev içinde başka sosyal hayatım yok arkadaş bile edinmeme izin vermiyor komşum geldi ikikere 3 cüsünde niye alıştırmışsın buraya deyip durdu evime gelen bir insanda kovmam ya ne yapsam yaranamıyorum nasıl olacak nasıl baş edecem bu şekilde bilmiyorum boşanmak istiyorum. Ama aile desteğide yok maalesef. Anneme anlatıyorum bazen böyle diye ne dese iyi boşver senden yemek esirgemiyor. Evinin ihtiyaçlarını karşılıyor. Bırak takma kafana diyor. Yok bide bunuda mı yapsın çalışmaktan korkmam ne iş olsa yaparım ama bebeğim küçük 8 aylık kime bırakıp çalışırım artık eş kişisinin yüzüne bakmaya tahammülüm yok akşam olsunda eve gelsin istemiyorum ne yapabilirim Bi akıl veren olurmu aceba teşekkür ederim şimdiden uzun olmuşsa kusuruma bakmayın lütfen
Bence gizliden para ay kenara. Bebek 2 yaşına yani kreş yaşıma gelince de bir işe girer boşarsın onu. Zaten yeterince çektirmiş. Kalan hayatında mutlu ol en azından

Yerdeki oyuncağa bile laf ederken siz ne tepki veriyorsunuz?

3çocuğa bakıp bir de ev işlerini üstlenmek sizin göreviniz değil. O eşin de bir seylerin ucundan tutması gerektiğini biliyorsunuzdur umarım. Bunları dile getirdiniz mi hiç?
Adam evdeki oyuncağa laf ediyor toplasaydın diye ev işine mi yardım edecek Allah aşkına

Yerdeki oyuncağa bile laf ederken siz ne tepki veriyorsunuz?

3çocuğa bakıp bir de ev işlerini üstlenmek sizin göreviniz değil. O eşin de bir seylerin ucundan tutması gerektiğini biliyorsunuzdur umarım. Bunları dile getirdiniz mi hiç?
Yok canim olur mu hic nasıl bilsin!! Siz hayatınızda hiç mi vicdansız biriyle karşılaşmadınız? Vicdansizlarla bas edilemediğini bilmediğinize göre karşılaşmadınız.

Yok canim olur mu hic nasıl bilsin!! Siz hayatınızda hiç mi vicdansız biriyle karşılaşmadınız? Vicdansizlarla bas edilemediğini bilmediğinize göre karşılaşmadınız.
Karsılastım. Benim ex. 😅

Bu arada bu adam vicdansızdan öte sorumsuz eriş zihniyete sahip. Burda problem çok çok farklı.

Böyle adamların karsısında ki kadın önemli. Ben bunu anlamaya çalışıyorum. Sanırm konu sahibi de onu alttan alacak bu durumlara ses çıkarmayacak bi tip.

Bu adama daha dişli bi kadın denk gelse iidi görrürdümm ben o vicdansızlığı...

Ben sunu anlamıyorm böyle davar adamlara kadınlar nasıl tepki veriyor. Hemen susuyor köle moduna mı geçiyor. Benim sorum bu.

Es kişisi, on sene annesine mecbur etmiş sizi. Şimdi de kendi zulüm oluyor. Zerre sevildiğinize inanmıyorum. Neden üçüncüyü yaptınız bu kaba Saba bencil insanimsiya? Yazık günah, onlar da bu meymenetsizle yaşamak zorunda kalmis.

Şiddet var mı

Yani al sen koy denir bu oyuncağa laf edene ilk tepki

Üç çocuk var akşam geldiği anda kitlenir o çocuklar ilgilensin

Ama çevremde de var akşam da kadın çocuk bakıyor adam diğer odada tv telefon takılıp dinleniyor

Çocuğu ile ilgilenmeyecek adamı bile bile 3 tane de çocuk sahibi olmak

Bir de bu da sınavım deyip kabullenmek yerine o sınav için mücadele etmek lazım

Yani sınav deyip boş oturursak başarısız oluruz sınavı geçmek için çalışmak lazım mücadele lazım

Karsılastım. Benim ex. 😅

Bu arada bu adam vicdansızdan öte sorumsuz eriş zihniyete sahip. Burda problem çok çok farklı.

Böyle adamların karsısında ki kadın önemli. Ben bunu anlamaya çalışıyorum. Sanırm konu sahibi de onu alttan alacak bu durumlara ses çıkarmayacak bi tip.

Ben sunu anlamıyorm böyle davar adamlara kadınlar nasıl tepki veriyor. Hemen susuyor köle moduna mı geçiyor. Benim sorum bu.
Çaresizlik, başka bir sey degil.

Bu hayattaki dertler bile bizim kendi seçimizmiş ilk kaynanan ile otururken ilk sene bu adamı terk etsen şimdiye kadar hayatını kurmuş olurdun iyi yada kötü hemde belki çocuk olmadan.
Eşiniz gibi adamlar düzelmez birde fırsatını bulsa aldatır seni kötüler. Yeni kadına tanrıça gibi davranırlar.
Ben olsam çocuk ,bebek falan demen çocukları bırakır annemin yanına giderim en fazla 1 ayda muma döner en azından gözü korkar belki daha anlayışlı olur.

Karsılastım. Benim ex. 😅

Mecburlar bazı şeylere. Arkasında ona destek verecek bir aile, maddi olarak kendini garantiye alması bunlar önemli konular. Bunlar olmadan kadın da çaresiz oluyor. Birde ne kadar diş gösterebilirsiniz acaba?
Karşında ki merhametsiz ise şiddet kaçınılmaz olur.
Rabbim vicdan versin Ne diyelim.

eşiniz despot biri ama aileniz annenizde kusura bakmayın ama sizin eziyet çekmenize huzursuz mutsuz olmanıza nasıl göz yumuyor
ne derse sessiz ol ne demek birin de oldun birinde sustun birinde küstüm
sende insansın
aile desteğinde yok bu esininnyaotigindan daha ağır
yemek yatırıyor eve bakıyor ihtiyaç karşılıyor sus her şeyi sineye çek 3 çocuk var eşşek gibi o evin ihtiyacını yapicak

Sırf ailesinin yanından taşındığınız için burnunuzdan getiriyor gibi geldi

Ev işine yardım etsin mi dedim yahu. Su saatten sonra o adam hangi bir seye yardım eder. Bunların hepsini yapmayan bu adam a bu kadının tepkisi neydi ben onu merak ediyorum. Yazımı bi kez daha okuyunuz.
Bende yoruluyorum diyorum azıcık el atsan yardım etsen diyorum akşama kadar zaten çalışıyorum diyor ve yine tartışıyoruz ben ondan daha çok yoruluyorum ama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X