Bu bir sorun mu? Ben mi büyütüyorum ve ne yapmalıyım ?

Neden samimi gelmesin? Ben ona “herşey seks değil, bana dokunmuyorsun, şakalaşmıyorsun bile” dedim ki önceden bizim elimiz kolumuz durmazdı. Sen eşinden şikayet ettiğin bir durum olduğunda adam düzelmek için adım atınca sanimiyetsiz mi buluyorsun?
Ayrıca çok yanlış hatırlıyorsun benim konularım o minvalde değildi, ben alım gücü düşüyor diye feryat edenlerdenim, konum da zaten siyasetten kapandı. Diğer konularım da TR’de her güne umutsuz başlamaktı. En parasız zamanımızda bile evi tadilata soktuk biz, yani aç açıkta kalıp adamı darlama durumu yok. Evde de burada anlattığım gibi değilim inanmazsın belki, hatta arkadaşlık ilişkilerimde, işyerimd de değilim. İnsanlar enerjime hayrandır, hiç değişmez. Burası kendimle konuşma, iç dökme, arada iki sağlam tokat yeme alanım.

o da benim sorunum işte, bana samimiyetsiz gelir

yani bir şeyi eğer ben yap dediğim için yaptıysa bana yapmacık gelir

şunu demek istiyorum adamın içinden geliyorsa her ortamda öper ama ben dediğim için öpüyorsa yapmacıktır

ama ben eskiye dönelim dediğimde ne acaba diye düşünmeli ama gelip beni her molada öpmeye başlarsa bu gerçekçi gelmez

yani eşin öyle yapıyor demiyorum, zira onu tanımıyorum ama ben bu konuşmanın üstüne ilk molamda koşup eşimi öpmem, belki oturup haklı eskiden böyle değildik diye düşünürüm ama bu kadar çabuk hemen eskiye dönmem, dönemem

bir de sipariş verilmiş gibi olunca yapacağım şeyi de yapmam

yani bana çekirdek al dedi isem adam çekirdek aldı ise bu fedakarlık değildir

ama bir de ben seni düşündüm sana çekirdek aldım derse iyice samimiyetsizdir

ben bir şey demeden sen seversin diye çekirdek aldım derse 10 TL lik çekirdek çok kıymetli olur

23 Ekim’de Annem psikolog ama faydası yok diye konu açmışım, bu depresyonun ve anksiyetenin arttığı dönem.

8 Ekim’de Siz nasıl tahammül ediyorsunuz demişim bu pahalılık, TR’nin boktan gündemi vs. Bunda da polemik çıktı.

31 Temmuz’da da yine şükürsüz değilim ama mutlu da değilim demişim yine aynı anksiyete coşmuş.

Sen D damdan yazınca acaba atladığım bir şey mi
oldu diye kontrol ettim.

sadece konuların için demedim onu

yorumların vs

eşim çalışmıyor, hatta bakkal açsın diyen dahi olmuştu,

eşime ablasının oğlu kedilere baksın diyorum kabul etmiyor, kv ile yazlığa gidip gitmeme, görümcem İstanbul a gelmiyor, kedilere kimse bakmıyor, eski yardımcı bakardı, şimdi yok, görümce gelip baksa biz yazlığa gideriz

3 gün Cunda ya tatile gittik her şey çok pahalı, hak ettiğimiz hayatı yaşayamıyoruz

bunlar sana ilişkin aklımda kalanlar

ben seni yargılamak için söylemiyorum ama ben bunları hatırlıyorum ve anksiyeteni, yani bu yönde bir tedavin olduğunu vs bilmiyordum

ben seni de eşini de tanımam burada anlatılabilenler de zaten hayatın küçük bir kesiti ama bana cidden bu kadar şikayetçi iken sabah olunca mod değiştirmen, hadi biraz daha ileri gideyim eşinin iki öpücüğüne kanman makul gelmedi

sadece konuların için demedim onu

yorumların vs

eşim çalışmıyor, hatta bakkal açsın diyen dahi olmuştu,

eşime ablasının oğlu kedilere baksın diyorum kabul etmiyor, kv ile yazlığa gidip gitmeme, görümcem İstanbul a gelmiyor, kedilere kimse bakmıyor, eski yardımcı bakardı, şimdi yok, görümce gelip baksa biz yazlığa gideriz

3 gün Cunda ya tatile gittik her şey çok pahalı, hak ettiğimiz hayatı yaşayamıyoruz

bunlar sana ilişkin aklımda kalanlar

ben seni yargılamak için söylemiyorum ama ben bunları hatırlıyorum ve anksiyeteni, yani bu yönde bir tedavin olduğunu vs bilmiyordum

ben seni de eşini de tanımam burada anlatılabilenler de zaten hayatın küçük bir kesiti ama bana cidden bu kadar şikayetçi iken sabah olunca mod değiştirmen, hadi biraz daha ileri gideyim eşinin iki öpücüğüne kanman makul gelmedi

Bakkal askskskskskskdk açamadık bakkalı yav :KK70: hatırlıyorum onu işsizliğinden değildi ama şikayetim. Ama tabii çözüm yerine şikayet üretmeyi tercih etme tembelliğine düştüğümün farkındayım, kurban rolünü oynamak kolay geliyor belki de.

Mod değiştirme demişssin ya ona da değineyim; kocamı seviyorum konuda da yazdım ortada sorun var evet ama çözülmeyecek bir durumda olmadığımızın bilinci ile geceki kadar kötü hissetmiyorum. Zaten ona konu açmayacağım bundan sonra, kendime vakit ayıracağım biraz işim de yoğun çok biraz bakacağım gidişata.

Çekirdek örneğinde de en son yazdığın benim işte. Sever özlemiş diye kereviz salatası yaptım dün mesela, ya da markette gezerken sevdiklerini alırım, satır aralarını okur gözlemlerim. Çünkü sen de bilirsin ilk zamanlardaki aşk, romantizm falan azalıyor zamanla. Benim için böyle ince jestler daha önemli tabii ne derece karşılık buluyor orasını göreceğiz :)

Çekirdek örneğinde de en son yazdığın benim işte. Sever özlemiş diye kereviz salatası yaptım dün mesela, ya da markette gezerken sevdiklerini alırım, satır aralarını okur gözlemlerim. Çünkü sen de bilirsin ilk zamanlardaki aşk, romantizm falan azalıyor zamanla. Benim için böyle ince jestler daha önemli tabii ne derece karşılık buluyor orasını göreceğiz :)

hah işte bunu düşünüp bunu yapan kadının da beklentisi budur benim gözümde

o nedenle şaşırdım belki de sertti yorumum da zaten kötü polis olayım dedim

içinde olunca göremez ya insan

bak ben sana bir şey anlatayım da gül

eşim şehirdışından geldi

sana çokkkk mutlu olacağın bir şeyler aldım dedi

nedir diye düşündüm düşündüm bulamadım

şu anda aklından bir çok şey geçiyor ama asla eşimin aldığı aklına gelmiyor

zira adam bana yol üstü sergilerden 5 kglık soğan almış

bildiğin kuru soğan

neden çokkkk mutlu olacağımızı düşünüyor biliyor musun

geçen bir konuya da yazdım her şeyi gıdım gıdım alan bir annesi var ve benim eve iki kg un almam dahi ona göre stokçuluk

ben mutlu olayım diye 5 kg lık mini çuval soğan almış, yani aslında olay soğan değil de 5 kg olması

ama çıkan sonuç ben mutlu olayım diye yapılmış, bunu düşünmüş yani ben kızıp git şuradan bir çuval soğan al deseydim de alsaydı bu hissi vermeyecekti

bu arada tamamen konu dışı bir dipnot

oğlum -ki kendisi 10 yaşında olur- bana diyor ki senin en büyük sorunun çok düşünmek, her şeyi çok ayrıntılı düşünüyor, çok plan program yapıyorsun bu da seni yoruyor

haklı mı haklı, sen de fazla farkındalık taşıyorsun bu da seni yoruyor

İşin intihar kısmı ile ilgili bir sey diyemeyeceğim ama ben de gecen gece benzer şeyleri dusundum, aramız iyi birbirimizi seviyoruz gelecek kaygısı yok guzel yemekler yiyip guzel yerler geziyoruz su koca dünyada birbirimizi bulmuşuz ne buyuk sans, ama ne sevgi gösterisi ne sevgi sözcükleri ne Güleryüz.. ona bir sey anlattığım zaman dinlememesi, gun icinde basıma gelen bir şeyi anlattığım zaman senin hatan, yine senin hatan, bu senin hatan diye hep beni suçlaması, bana asla nasılsın keyfin nasıl iyi misindememesi, sohbet etmemesi, duygularını dile getirmemesi ben dile getirdiğim zaman ise gereksiz bulması ve tamam yeter basım agrıdı demesi. Bazen uzuluyorum yani, ya da öpüsmeyi sevismeyi sevmemesi falan, biz yeni cıkmaya başladığımızda deli olurken su an ben onu öpmek istiyorum ve o dinleniyorum su an diyor. Bilmiyorum ne yapsam, bazen bu duygusuzluk beni boguyor, bazen değil her zaman. Beni sevdiğini ve Benım icin her şeyi yapacağını biliyorum ama iste ne biliyim. o yuzden cok iyi anladım ne demek istediğinizi :KK43: çözümü var mı bilmiyorum da, yani arada yaptıgı sevimliliklere sevinip şükredip kendimi teselli etmeye çalışıp kötu düşünmekle suçluyorum o zaman alles gute🤩 herkesin sevgi gösterme şekli farklı hayatı yaşama şekli bizim beklentilerimize göre şekillenemez vs diye dusunuyorum, geciyor

Canım, 2. madde zaten 1.maddenin sonucu.
1. maddeyi çözerseniz cinsel sorunlar ortadan kalkacaktır.
Eşinle daha pozitif iletişim kurmaya çalış.
Çünkü birbirinizi bu kadar severken senin intihardan söz etmen, onu suçlu hissettirir.
Sürekli Suçlandığını hisseden bir insan kendini iletişime kapatır.
Kısır döngüye girmişsiniz
Seni mutlu memnun gördükçe onun da rahatlayacağını düşünüyorum.
Eşini memnun edemeyen bir adam durumunda olmak ilişkinizden soğutur.
Eşini memnun ettiğini düşünen adam kendini iyi keyifli gururlu güçlü hisseder.
Lütfen memnuniyetsizliklerini dile getirmekten baz geç.
yapmadıklarını değil yaptıklarını konuş. Burda anlattığın gibi. Yani adamın da motivasyona ihtiyacı var. Öyle düşün.

Canım, 2. madde zaten 1.maddenin sonucu.
1. maddeyi çözerseniz cinsel sorunlar ortadan kalkacaktır.
Eşinle daha pozitif iletişim kurmaya çalış.
Çünkü birbirinizi bu kadar severken senin intihardan söz etmen, onu suçlu hissettirir.
Sürekli Suçlandığını hisseden bir insan kendini iletişime kapatır.
Kısır döngüye girmişsiniz
Seni mutlu memnun gördükçe onun da rahatlayacağını düşünüyorum.
Eşini memnun edemeyen bir adam durumunda olmak ilişkinizden soğutur.
Eşini memnun ettiğini düşünen adam kendini iyi keyifli gururlu güçlü hisseder.
Lütfen memnuniyetsizliklerini dile getirmekten baz geç.
yapmadıklarını değil yaptıklarını konuş. Burda anlattığın gibi. Yani adamın da motivasyona ihtiyacı var. Öyle düşün.

Şu yorumunuzdan kendime ders çıkardım ya çok güzel yazmışsınız gerçekten erkekler eşini mutsuz görünce çok çöküyor yaşam enerjileri kayboluyor

Herkese tekrar merhabalar. Belki de bu konumu okuduktan sonra Vive bu kadar depresif olmakta haklıymış diyeceksiniz bilmiyorum. Uzun olur ise affola, umarım doğru cümleleri seçebilirim anlatmak için. Hemen konuya geçeyim o halde. Evliliğimde mutsuz olduğum ve eşimle çözemediğim noktalar var, bu noktaları problem haline getirmeli mi yoksa yok mu saymalıyım bilmiyorum. Eşimle aramızda altı yaş var, ben büyüğüm ve yedi senelik evliyiz. Büyük aşkla evlendim, bu benim ikinci evliliğim. Eşim çok temiz, yalansız, dürüst bir insan, eli yüzü düzgün bana göre gayet yakışıklı hatta güzel , bana çok güzel günlerle kötü günleri ( öfke kontrolü ve stres yönetimi yok) bir arada yaşatan ve Allah benden alsın onun ömrüne versin dediğim bir adam. Bu bahsettiğim kötü anlar hayatımızın yüzde onunu kapladığından mevzu etmedim. Zaten konumuz bu değil.

1- Eşim ile konuşmak imkansız.
2- Cinsel problemlerimiz var.

Birinciden başlarsak huyunu bilerek evlendim, ben zaten çok konuşan karışan ekek sevmem. Ama bu zamanla iletişimsizliğe ve problemleri red etmeye döndü. Asla beni anlamıyor, dinliyor ama anlamıyor. Ona göre hiçbir sorun yok. Duygularını belitmede çok beceriksiz biliyorum asla svgi gösterileri de beklemedim ama bu kadarı fazla gelmeye başladı. Ne kadarı mı ? İntihar düşüncesini dile getirdiğimde ve tepki vermediği için üzüldüğümü söylediğimde " ne yapayım ne bekliyorsun hastaneye mi yatırayım seni ?"demesi. Durumun vehametinin asla farkında olmaması. Benim eteklerim tutuşmuştu sanırım.

İkinci sorun da bunla alakalı aslında, ayda iki kez sevişiyoruz, pandemidir, işsizlik stresidir derrken böyle oldu. Bunu da dile getirdiğimde e hadi gel sevişelim madem diyor ki sadaka mı veriyorsun ? Zaten sevişmelerimizi de anlatmam gerekirse; özellikle de kış aylarında giyinip soyunmam aha uzun sürüyor diyim siz anlayın.

Çok seviyorum, bir dediğim iki olmuyor, gelecek kaygımız yok beraberken ama aması bunlar işte. Geçen gece gene tatlı tatlı anlattım bak dedim daha çocuksun yaşın genç neden bu kadar yaşlılık kafasına girdin ? ( Girdi çünkü, beni arzulamıyorsun diyorum "yavrum yaşlandım artık gençlikteki performans kalmadı" diyor ) Beni bu bu bu yaptıkların üzüyor, eğer boşanalım dersen oturalım konuşalım onu da. Neden bu kadar bezginsin, ben seni incitmek istemiyorum, gururunu kırmak istemiyorum ama beni de düşün kaç kere oldu böyle. Hiç cevap vermedi, dediğim gibi ona göre sorun yok. Boşanma zaten söz konusu değil.

Yani gerçekten onu asla rencide etmek istemiyorum, buraya bile içimi dökmek için yazmalı mıyım diye elli kere düşündüm. Ama ben gergin ve mutsuzum, kendime bakasım gelmiyor artık. Ve sinirliyim, ona da yansıtmaya başladım her hareketi batıyor bana.

Düzeltelim diye de gram çabası yok, o bana bunları söyleseydi ben sorunu çözmek için uğraşırdım, bu bana karşındakini saymamak, takmamak gibi geliyor haksız mıyım ? Tamam evlilik ve uzun ilişkilerde tavşan gibi olmuyorsun ben de biliyorum ama nicelik değil nitelik güzel olsun bari ama o da yok. Kadınla, kızla işi gücü yok yani başka biri söz konusu değil zaten evde dip dibeyiz olsa çoktan çakmıştım. Beni sevdiğini de biliyorum ama bu empati yoksunluğu beni çok öfkelendiriyor.

Bakın ben kocamı bilerek evlendim. Güller, şiirler, süprizler beklemedim 35 yaşımdaydım beklentim aşk ve güvendi. Hiçbir zaman şen şakrak hoşsohbet biri de olmadı ama mutluyduk, kedilerimiz, gezilerimiz, filmlerimiz, aşkımız, sevgimiz. Bu adam ben yorulmayayım diye markete gider benim pedime kadar alır, ben ne istersem alırım, benim istediğim filmi izler, pandemide taksi gibi istediğim yere götürür getirir. Bunun karşlığında ben de onu mutlu etmek için elimden geleni yaparım çünkü seviyorum. Ama karşında karın sana intihar, boşanma gibi cümleler kurduğunda da tepkisiz kalmazsın. Aynı şekilde yatakda da tabii.

Çift terapisi imkanımız keşke olsa gitsek, şu an buna ayıracak bütçemiz malesef yok. Gerçi bütçe olsa da sorunları bu kadar sümenalı eden biri kabul eder mi iç sanmıyorum. Peki ben ne yapayım ?
Açıkçası bunun sayısı ayda kaç olmalı bilmiyorum ama bende yeni evliyim ve eşim pek istekli değil ben baslatiyorum aynı sizin gibi. Beni de üzüyor aramızda 12 yaş var evlenmeden öncesinde de birlikte oluyorduk ama birlikte yaşamadığınız için sayı normal geliyordu. Seksi giyinip geziyorum evde çamaşırlar gecelikler vs bu kez de bana devamlı gördüğüm için etkilenmiyorum demişti bende akışına biraktim şimdilik 😔 bebek de istiyorum bir yandan

Şunu bir okuyun derim. İntihar düşüncesinin şakası olmaz, benim de içinde olduğum ruh hali buydu tam da.

Bana da çok şık gelir bu düşünce. Kızım olduktan sonra azaldı amaa. Yine geliyor bazen.

Erkekler bizim kadar düşünmüyor. Bizim kadar dert etmiyor onu farkettim. Size çok büyük sorun gibi gelen belki onun hiç farkında olmadığı bir şeydir.
Cinsellik az ama yani başka sebepler mi var

X