Bahçe Bakımı ve Çiçekler Bu da benim derdim,açmayan orkidem 🌸

Budamanız lazım.
Ben çiçekleri dökülür dökülmez üçüncü boğumdan keserim. Senede iki kere açar. Işık sever. Işık alan yerde durur haftada iki gün yunurta başladığım suyu dökerim.
Ben de yumurta suyu kullanıyorum, üçüncü boğumdan değil de, sararma başlayan yerden yani ikinci boğumun üstünden budayıp tarçın sürdüm. Sizce uzayıp tomurcuklanma olur mu? Budadığım halinin fotoğrafını da ekledim 😊

Merhaba tarçın ve maden suyunu bende tavsiye ederim bir de kesinlikle toprağını değiştirmeyi deneyin özel kabuklu toprağı var kendi özel besi.i de var. Yerini beğenmemiş olabilir güneş alan bir yere koyun
Cam önü olur mu, toprağı da dediğiniz gibi böyle kabuklu parçalar olan değişik bir toprak. Bir de orkide besini ve haşlanmış yumurta suyu kullanıyorum, güneş vuruyor durduğu yere ama direk değil tül kesiyor biraz

Cam önü olur mu, toprağı da dediğiniz gibi böyle kabuklu parçalar olan değişik bir toprak. Bir de orkide besini ve haşlanmış yumurta suyu kullanıyorum, güneş vuruyor durduğu yere ama direk değil tül kesiyor biraz
Ablamin da cam önü ama döküldü soldu orkidesi benimkinin ışık almasi çok güzel ne fazla vuruyor ve serin kalıyor. Tül kessin biraz daha iyi olur hatta

Hanımlar merhaba,bir orkidem var, adı Nazenin 🌸😊😂 2018 Mart'ta hediye geldi, geldikten bir hafta sonra ortam değişikliğinden çiçekleri döküldü, bir kaç aya da sapı kurudu. Çiçekçi kuruyan sapı kesti dibinden, bir kaç aya yeni sap yaprak dibinden patladı, o da büyüdü baya dal oldu zaten, üç dört ay önce tomurcuk açtı, tomurcukları çiçek olamadan tam açmak üzere iken döküldü..😥 Çiçekçi dalı sağlamsa budamayın tekrar tomurcuk çıkarır dedi, çıkarmadı hatta bu dal da yarıya kadar sarardı,yaprak çıkarmaya devam ediyor, dal da iki güne kadar uzuyordu. Fotoğrafı koyacağım az önce çektim, neler yapmam gerekiyor şu andan itibaren, ve nasıl bakmam lazım ki dalı uzasın bi kerecik de olsa açsın yahu, şimdiden fikirler için teşekkür ederim kızlar 🌸

Kızlar son durum:son fotoğraftaki gibi sararan yerden kesip tarçın döktüm, inşallah uzar😥
Bende de budadıgım dal sarardı folyo sardım tarcın döktüm fayda etmedi oysaki yapraklarım köklerimde bi o kadar muntazam. Siz çözüm bulabildiniz mi dal sararmasına?

Bende de budadıgım dal sarardı folyo sardım tarcın döktüm fayda etmedi oysaki yapraklarım köklerimde bi o kadar muntazam. Siz çözüm bulabildiniz mi dal sararmasına?
Malesef akışına bıraktım 🙄 ne yaptıysam olmadı ama çok sulamamaya dikkat ettiğimde çiçeklerim açıp bir iki ay dayanmıştı

X