Bu da benim doğum hikayem olsun :)

nese-li_hilos

Biz artık beş kişiyiz ❤️
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2015
4.682
39.864
35
Bu benim 6. Gebeligimdi. 2 tane çocuğum var çok şükür. Diğerleri ölü doğdu veya düştü. Oğlum 6.5 yaşında, kızım ise 3.5. spiral taktırmıştim ama kaymış aynı ay hamile kaldım. Hiperkoagülasyon ve trombosit bozukluk hastasıyım. Kisaca Kan pıhtılaşması. Bu yüzden diğer dusuklerim. Zaten en son hamileliğimde yani kızımda hamileyken doğumdan bir gün öncesine kadar clexane iğne kullandım.
6. Kez hamileydim:) Öğrenince şok olduk tabi. 3 çocuk ve ben :) bide yine yeniden ilaçlar ve iğneler... Neyse oralar uzun.
Spiral çıkarıldı, bebek düşer mi kalır mı kanama derken 3 aylık oldu her test yapıldı bebek iyi denildi ve ignelerle ilaçlarla fitillerle yola devam edildi.
Doğumun olması gereken gün, 23 Ağustos. Fakat sezaryen olacağı için 10 gün geri çekmişti doktorum. Yani 13 ağustosta oğlumuz Emir gelecekti. Bu arada sezaryenle birlikte tüplerim de baglatilacak doktorumla konustuk, bir daha hamile kalmamla birlikte pihtilar kalp damarlarıma kadar çıkacak ve sağlığım riske girecekti. Bu riski önlemek için ve bebek aldirmaya karşı olduğum için hiç hamile kalamamayi tercih ettim.
Derken 31 temmuzda 36 haftalıkken, nst kontörlü için gittiğimde suyumun bittiğini ve bebegimin kalp atışlarının yavaşladığını öğrendim. Hemen yatış yapıldı. Eşimi aradım koşa koşa geldi. Çocuklara bakmak için kayınvalidem ve kayınbabam geldiler. Annem zaten yanimdaydi. Ciğer geliştirici iğne yapıldı clexane iğneye son verildi ve gece boyu serumlar kontroller derken 1 Ağustos sabah doktorum bebeği almamiz gerek dedi. Biz de Dr ne derse o dedik. Kızımı epidural anestezili sezaryen ile doğurmuştum. Bu son dogumumu da öyle istedim. Herkes öpüldü çocuklara hediyeler alındı. Bı güzel sarıldım öptüm onları ve doğumhaneye indim. Çok rahat ve çok eğlenceli geçen doğum ile bebeğimi ilk ben gördüm kokladim:) cok rahat bir dogumdu çok:) bir doğum ancak bu kadar ağrısız olabilirdi
2.750gr, 51 cm esmer bir oğluş:) adını Emir koyduk. Tüplerim de bağlatildi. Ertesi gün evimize geldik. Bugün 2 aylık olduk bile. Gecelerimiz uykusuz gündüzlerimiz gazlı ve huysuz ama mutluyuz :)
Bu arada evet 3 çocuk gerçekten çok zor ama Allah gücünü veriyor. Bu dönemler çabuk geçiyor :) Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın :)
Okuyan herkese sevgiler:)

Son düzenleme:
Evet yaa epidural anestezili sezeryan cok iyi gercekten bende oyle dogurdum kizimi girgir samata sarkilarla dunyaya geldi kizim dedigin gibi ilk goren ve koklayan olmak cok guzel :) agrisiz sizisiz dogum 2. ye hamile kalirsam yine oyle dogum yapmak istiyorum hem cok rahat hemde dogum cok eglenceli geciyo o sekilde :)
Gozun aydin olsun evlatlarinla ve sevdiklerinle birlikte nice uzun mutlu guzel seneleriniz olsun insallah:nazar:

Evet yaa epidural anestezili sezeryan cok iyi gercekten bende oyle dogurdum kizimi girgir samata sarkilarla dunyaya geldi kizim dedigin gibi ilk goren ve koklayan olmak cok guzel :) agrisiz sizisiz dogum 2. ye hamile kalirsam yine oyle dogum yapmak istiyorum hem cok rahat hemde dogum cok eglenceli geciyo o sekilde :)
Gozun aydin olsun evlatlarinla ve sevdiklerinle birlikte nice uzun mutlu guzel seneleriniz olsun insallah:nazar:
Amin:) çok teşekkürler :) hepimizin musmutlu seneleri olsun inşallah ❤️

Bu benim 6. Gebeligimdi. 2 tane çocuğum var çok şükür. Diğerleri ölü doğdu veya düştü. Oğlum 6.5 yaşında, kızım ise 3.5. spiral taktırmıştim ama kaymış aynı ay hamile kaldım. Hiperkoagülasyon ve trombosit bozukluk hastasıyım. Kisaca Kan pıhtılaşması. Bu yüzden diğer dusuklerim. Zaten en son hamileliğimde yani kızımda hamileyken doğumdan bir gün öncesine kadar clexane iğne kullandım.
6. Kez hamileydim:) Öğrenince şok olduk tabi. 3 çocuk ve ben :) bide yine yeniden ilaçlar ve iğneler... Neyse oralar uzun.
Spiral çıkarıldı, bebek düşer mi kalır mı kanama derken 3 aylık oldu her test yapıldı bebek iyi denildi ve ignelerle ilaçlarla fitillerle yola devam edildi.
Doğumun olması gereken gün, 23 Ağustos. Fakat sezaryen olacağı için 10 gün geri çekmişti doktorum. Yani 13 ağustosta oğlumuz Emir gelecekti. Bu arada sezaryenle birlikte tüplerim de baglatilacak doktorumla konustuk, bir daha hamile kalmamla birlikte pihtilar kalp damarlarıma kadar çıkacak ve sağlığım riske girecekti. Bu riski önlemek için ve bebek aldirmaya karşı olduğum için hiç hamile kalamamayi tercih ettim.
Derken 31 temmuzda 36 haftalıkken, nst kontörlü için gittiğimde suyumun bittiğini ve bebegimin kalp atışlarının yavaşladığını öğrendim. Hemen yatış yapıldı. Eşimi aradım koşa koşa geldi. Çocuklara bakmak için kayınvalidem ve kayınbabam geldiler. Annem zaten yanimdaydi. Ciğer geliştirici iğne yapıldı clexane iğneye son verildi ve gece boyu serumlar kontroller derken 1 Ağustos sabah doktorum bebeği almamiz gerek dedi. Biz de Dr ne derse o dedik. Kızımı epidural anestezili sezaryen ile doğurmuştum. Bu son dogumumu da öyle istedim. Herkes öpüldü çocuklara hediyeler alındı. Bı güzel sarıldım öptüm onları ve doğumhaneye indim. Çok rahat ve çok eğlenceli geçen doğum ile bebeğimi ilk ben gördüm kokladim:) cok rahat bir dogumdu çok:) bir doğum ancak bu kadar ağrısız olabilirdi
2.750gr, 51 cm esmer bir oğluş:) adını Emir koyduk. Tüplerim de bağlatildi. Ertesi gün evimize geldik. Bugün 2 aylık olduk bile. Gecelerimiz uykusuz gündüzlerimiz gazlı ve huysuz ama mutluyuz :)
Bu arada evet 3 çocuk gerçekten çok zor ama Allah gücünü veriyor. Bu dönemler çabuk geçiyor :) Allah kimsenin kucağını boş bırakmasın :)
Okuyan herkese sevgiler:)
Allah çocuklarınızı size bağışlasın. benimde pıhtılaşma sorunum var bu 5. gebeliğim ama doktor 1 hafta öncesinden ilaçalrı keseceğini söyledi. fakat çok korkuyorum ilaçlar kesilince bebeğime birşey olursa diye. gittiğim kontrolde söyleyeceğim 1 gün önce kessek olmaz mı diye. 1 hafta çok uzun değil mi? sadece bu gebeliğimda kullandım ve sadece bu gebeliğim ilerledi. ve sona gelmişken aksi bir durumla karşılaşmak istemiyorum.

@poga amin çok teşekkürler :) siz de sağlıkla alın kucağınıza bebeginizi inşallah ❤️ doktorum 24 saat öncesinden biraktirmisti iğneyi fakat siz kendi doktorunuz ne diyorsa onu dinleyin herkesin bünyesi farklı ve her doktor bünyeye göre tedavi veriyor. Yine de danışın tabi ama korkmayın doktor en doğrusunu biliyor. İnşallah sagsalim alacaksınız kucağınıza :) ve unutacaksiniz tüm o iğneleri:)

@poga amin çok teşekkürler :) siz de sağlıkla alın kucağınıza bebeginizi inşallah ❤️ doktorum 24 saat öncesinden biraktirmisti iğneyi fakat siz kendi doktorunuz ne diyorsa onu dinleyin herkesin bünyesi farklı ve her doktor bünyeye göre tedavi veriyor. Yine de danışın tabi ama korkmayın doktor en doğrusunu biliyor. İnşallah sagsalim alacaksınız kucağınıza :) ve unutacaksiniz tüm o iğneleri:)
teşekkür ederim acaba siz doğum sonrası bir süre daha kullandınız mı iğneleri?

Evet her iki bacağımda pıhtı vardı o sebeple 1 kutu daha, yani 30 gün daha kullandim
bacağınızda pıhtı oluştuğu nasıl anladılar nasıl belirtileri var kusura bakmayın lütfen çok soru soruyorum ama tedirginliğimden. tahlil falan hiç yapılmayınca bana aklımda deli sorular. bunun için tahlil mi yapılması gerekiyor?

bacağınızda pıhtı oluştuğu nasıl anladılar nasıl belirtileri var kusura bakmayın lütfen çok soru soruyorum ama tedirginliğimden. tahlil falan hiç yapılmayınca bana aklımda deli sorular. bunun için tahlil mi yapılması gerekiyor?
Yok estağfurullah cevaplamak zor değil ne olacak:)
Kalça ağrım dayanılmaz hale gelmişti yürürken bağırıyordum artık. İdrar yolu enfeksiyonu için tahlil yapıldı kum dökme de yok enfeksiyon da. Bel fıtığı mıdır dendi ona da bakıldı yok. Usg ile bakıldı ordan gördü doktorum doğumdan sonra taburcu olmadan henüz hastanedeyken mr çekildi tespit edildi ve iğneye devam dendi.

Allah bağışlasın ttüm yavrularımizi. Olmayan herkese de hayırlı evlatlar nasip etsin. bende böyle güzel doğum hikayemi yazmak isterdim ama benimki çok zor geçti ben düşündükçe psikolojim bozuluyo.Bi daha ki doğuma inşallah güzel geçer onu yazarım artık :)

Allah güzel ömür nasip etsin yavrularımıza :KK200:
Acılarını,eksikliklerini göstermesin...

Allah yardımcın olsun...
Çocuk büyütmek gerçekten zor iş...
Çocuklar büyüdükçe unutuluyor çekilen acılar:))

Onlar iyi olsunda:KK200:

Hayırlı uğurlu olsun inşallah :KK60:

Allahın mucizesi işte 3.bebek ne mutlu size :):nazar:
Rabbim evlatlarınızı korusun uzun ömürler nasip etsin
Emir bebeğide sağlıklı sıhhatli bi şekilde büyütmeyi nasip etsin :KK200:

40+2 olmuştuk ama oğlumun hiç gelmeye niyeti yoktu. Ne bi sancı ne açılma yoktu. Doktorum ertesi gün gel suni sancı verecem dedi. Tabi ertesi gün ben eşim ablam güle oynaya hastahanenin yolunu tuttuk. İçeri aldılar önlüğümü giydim nstye bağladılar serumla suni sancı verdiler tabi bende 0 açılma. Hafif hafif sancı gelmeye başladı tabi ebeler sürekli gelip açılma var mı diye kontrol ettiler tam 4 saat boyunca zorla açmaya çalıştılar canımı aşırı derecede acıttilar içim paramparça olmuştu artık fenalık geçirdim nefesim kesildi kalp atışım yavaşladı tansiyonum düştü. Tabi çocuğumun kalp atışı da düştü 50ye. Acil genel anesteziyle Sezeryana aldilar uyandığım andan sadece acı çektiğimi hatırlıyorum başka hiç birşey hatırlamıyorum. ailemin anlattığına göre bebeğim 6 saat yoğun bakımda kalmış oksijen vermişler nefes alamıyomus sonra mama vermiş hemşireler olumsuz birşey olmayınca (çok şükür) odaya getirdiler. Tabi ben yalvarıyordm ağrı kesici verin diye çünkü dayanılmaz bi açı çekiyordum. Yani kısacası hem normal doğum açısı çektim (zorla açmaya çalıştıkları için) hem de ameliyat yeri ağrısı çektim

Allah bağışlasın ttüm yavrularımizi. Olmayan herkese de hayırlı evlatlar nasip etsin. bende böyle güzel doğum hikayemi yazmak isterdim ama benimki çok zor geçti ben düşündükçe psikolojim bozuluyo.Bi daha ki doğuma inşallah güzel geçer onu yazarım artık :)

Amiin. Çok teşekkürler:) Evladiniz büyüdükçe kötü geçen hikayenizi unutursunuz da, bir dahaki doguma çok keyifli geçen doğum hikayenizi okurum inşallah ❤️

Allah güzel ömür nasip etsin yavrularımıza :KK200:
Acılarını,eksikliklerini göstermesin...

Allah yardımcın olsun...
Çocuk büyütmek gerçekten zor iş...
Çocuklar büyüdükçe unutuluyor çekilen acılar:))

Onlar iyi olsunda:KK200:

Hayırlı uğurlu olsun inşallah :KK60:

Amiiin Canancım bin kez amin bin kez şükür:) çok teşekkür ederim:) ne güzel temenniler yazmışsın:) eline sağlık :-* ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Allahın mucizesi işte 3.bebek ne mutlu size :):nazar:
Rabbim evlatlarınızı korusun uzun ömürler nasip etsin
Emir bebeğide sağlıklı sıhhatli bi şekilde büyütmeyi nasip etsin :KK200:
Amin amiin inşallah :) çok teşekkür ederim:) Allah razı olsun ❤️❤️❤️

X