☺️BU DEGİRMENİN SUYU NEREDEN GELİYOR ? BİLGİSİ OLAN ? YA DA TAVSİYESİ ??🤗

Gonca0707

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
904
553
34
Mrb sevgili arkadaşlar .. aylardır kafamı kurcalayan sorular sorular .. ben çevremde birçok arkadaşıma eşime dostuma danıştım ama net bir cevap alamadim mantıklı önerilerinizi bekliyorum ... ne yapmam lazim?? Bende bir eksiklik mi var diye düşünüyorum..
İns..gram veya başka mecralarda sıkça gördüğüm .. belki de sizin de farkettiginiz .. hiç bir iş yapmayan kocaları calismayan .. oturdukları yerden 3-5 liralık ürün tanıtıp.. 1-2 sene içerisinde 300-500 bin liralık arabalar alıp ..maaslariyla aldıklarını iddaa edip hiç bir görünürde iş yapmayan .. kocakarı bütün gün yatan insanları anlayamıyorum... Karı koca sabah akşam çalışıp . mesleği olup ..anne babadan da desteği olup ... Hatta ailesi zengin olup..bu yaşantının çeyreğini yaşayamayan birsuru insan var da çevremde anlayamıyorum.. ayda bir otellerde tatiller.. her gün bazı sitelerden 1000lerce liralık alışveriş yapanlar... Birdenbire kapılarının önlerinde biten sıfır arabalar .. bana biraz hayal gibi geliyor ... Yıllarca annesi babası yüksek maaşlarda iyi işlerde çalışmış .. hatta aileden de varlıklı bir insan olarak ... Hatta kocasinin işi gücü iyi olup onun da ailesi zengin biri olarak cidden anlamıyorum.. neden doğum günümde benim de eşim 300 bin liralık bir araba 20_30 binliralik tektaş bana almıyor diye .. her sene Türkiye'nin en güzel tatil beldelerine de gidemiyoruz üstelik .. anca bir ev ikinci el bir normal araba alabildik.. eşimin düzenli bir işi annelerimz babalarımız emekli olmasına .. dedelerden mallar olmasına rağmen .. 😑 asla kıskanıyorum Allah veriyor ki alabiliyorlar .. severek takip ettiğim sayfalar da var üstelik muhabbetini sevdiğim insanlar çoğunu yakın tanıyorum.ama yüzlerine asla sormadım... Sormak da istemiyorum.. takipçi sayısı arttıkça ek ücret mi oluyor acaba ? Böyle bir şey mi ..

Bana kıskanıyorsunuz gibi geldi. Icten ice onlar gibi olmak istiyor, nasil böyle olduklarini öğrenip aynisini yapip onlar gibi olmak istiyorsunuz gibi görünüyor.

Bu devirde ev alabilmiş araba alabilmişsiniz. Neden 300 bin liralık araba degil diye sitemkar konuşuyorsunuz. Konunuz çok tuhaf geldi bana.

Haksız zenginleşme sözkonusu evet size sadece bu konuda katiliyorum.

Allah herkese daha çok versin ise yolunuza önünüze bakın. Kendi hayatınızla mesgul olun.

Ama yok onlar gibi olmak istiyorum diyorsaniz direkt bu zenginligi nasil elde ettiklerini sorun.

Siz ve başkaları onları takip ettiğiniz için. Onlar da arkadaşlar link kaydirdim vs diyor reklam alıyor. Ürün tanıtıp reklam alıyor. Ben insanlar niye öyle şeyleri takip ediyor anlamıyorum. Adamların muhasabecisine kadar var. Doğru anladım değil mi abone sayısını arttırıp ürün, izlenme ve reklamdan para kazanan insanlardan bahsediyor? Ben hiçbirini izlemem ya da takip etmem..gerçekten faydalı içerik üreten biri olsa bakarım tabii de. Şimdiye kadar eskiyen dolap, çekmece gibi şeylerden çok orijinal şeyler yapan birini gördüm ona bakıyorum mesela acayip yaratıcı, yetenekli ve yararlı geliyor. Anladigim gibiyse izlemeyin, abone olmayın. Bırakın kahve içtiği fincanı, tatlı koyduğu tabağı nerden aldıysa alsın.

Gerçeği söylemek gerekirse bazen bakinca benimde moralim bozuluyor yüksek lisans yapan alanında mesleğinde çok iyi başarı elde eden bazı insanlar bile yaptıklarını yapamıyor değil yapmak atanamıyoruz bile o kadar emeğe uğraşa atansak o kadar parayi göremeyiz yine o ayrı . Link kaydır yok şu kodu girin indirim var deyip milyarlar alıyorlar takip etmeyin çıkın . Sahte ürünler kremler zayıflama ilaçları satanlara reklam yapanlara ne demeli ne kadar çok hastalık çıkıyor insanlarda 😔 denetlenilmeli bence . Sen oku emek harca köpek gibi sınava çalış derece yap ama atanma . senin eğitim düzeyinde bile olmayan biri milyarlar servetler yatlarda parti herhafta tatil pesinde koşsun gelecek kaygısı geçim derdi korona var umursadiklari bile yok yasaklar kapanma gelince lütfen evden çıkmayın gezmeyin derler .

Sosyal medya belli bir takipçisi olan, 100 bin ve üstü fenomenler için inanılmaz bir kazanç kapısı oldu. Reklam başına 50 bin TL filan alıyorlar. Onun dışında gündelik hayattaki insanlar çalışmayıp nasıl para kazanıyorlar derseniz aileden gayrimenkul zenginleri var. Bunların torunlarının torunlarına yetecek paraları var. Yasa dışı işlerle (uyuşturucu, silah, haraç..)para kazananlar var. Para karşılığı ilişkiye girenler var. Ben hiç bir zaman zenginliğe özenmedim. Allah haram lokma yemeyi nasip etmesin. Onun dışında son 3 yıldır rahibi teslim etmediğimiz zamanla başlayarak Türkiye genelinin %90’ı ekonomik dar boğaza girdi. Ve gidişhatımız çok kötü. Allah yardımcımız olsun 🙏🏻

Siz ve başkaları onları takip ettiğiniz için. Onlar da arkadaşlar link kaydirdim vs diyor reklam alıyor. Ürün tanıtıp reklam alıyor. Ben insanlar niye öyle şeyleri takip ediyor anlamıyorum. Adamların muhasabecisine kadar var. Doğru anladım değil mi abone sayısını arttırıp ürün, izlenme ve reklamdan para kazanan insanlardan bahsediyor? Ben hiçbirini izlemem ya da takip etmem..gerçekten faydalı içerik üreten biri olsa bakarım tabii de. Şimdiye kadar eskiyen dolap, çekmece gibi şeylerden çok orijinal şeyler yapan birini gördüm ona bakıyorum mesela acayip yaratıcı, yetenekli ve yararlı geliyor. Anladigim gibiyse izlemeyin, abone olmayın. Bırakın kahve içtiği fincanı, tatlı koyduğu tabağı nerden aldıysa alsın.
Ben takibi bıraktım zaten .. çok faydalı birkaç diyet sayfası diisnda asla takip etmiyorum

Gerçeği söylemek gerekirse bazen bakinca benimde moralim bozuluyor yüksek lisans yapan alanında mesleğinde çok iyi başarı elde eden bazı insanlar bile yaptıklarını yapamıyor değil yapmak atanamıyoruz bile o kadar emeğe uğraşa atansak o kadar parayi göremeyiz yine o ayrı . Link kaydır yok şu kodu girin indirim var deyip milyarlar alıyorlar takip etmeyin çıkın . Sahte ürünler kremler zayıflama ilaçları satanlara reklam yapanlara ne demeli ne kadar çok hastalık çıkıyor insanlarda 😔 denetlenilmeli bence . Sen oku emek harca köpek gibi sınava çalış derece yap ama atanma . senin eğitim düzeyinde bile olmayan biri milyarlar servetler yatlarda parti herhafta tatil pesinde koşsun gelecek kaygısı geçim derdi korona var umursadiklari bile yok yasaklar kapanma gelince lütfen evden çıkmayın gezmeyin derler .
Konuyu tam olarak okuyup .. aynı pencereden bakan biri olarak ne güzel yazmissiniz... O şekilde bakmıştım.ben de ne bir kiskancligim ne de fesatlikla bu konuyu açmıştım halbuki.. ne diyim.bosuna okumuş didinmisiz

Bana kıskanıyorsunuz gibi geldi. Icten ice onlar gibi olmak istiyor, nasil böyle olduklarini öğrenip aynisini yapip onlar gibi olmak istiyorsunuz gibi görünüyor.

Bu devirde ev alabilmiş araba alabilmişsiniz. Neden 300 bin liralık araba degil diye sitemkar konuşuyorsunuz. Konunuz çok tuhaf geldi bana.

Haksız zenginleşme sözkonusu evet size sadece bu konuda katiliyorum.

Allah herkese daha çok versin ise yolunuza önünüze bakın. Kendi hayatınızla mesgul olun.

Ama yok onlar gibi olmak istiyorum diyorsaniz direkt bu zenginligi nasil elde ettiklerini sorun.
Tam okumamissiniz belli ki çok şükür .. iyi bir.uni de iyi bir bölüm okudum.. ailem de.esimin ailesinin de durumu gayet iyi .. kendimize ait
..evimiz.de.arabamiz da var .. eşim de ben de annem babam zengin deyip yatıp onlardan biseyler beklemek yerine köpek gibi çalıştık.. buna rağmen anca bu kadar yapabildik diyorum sadece.. hiç çalışmasak torunlarımıza kadar yetecek ailelerden geliyoruz neresini kıskanıyor olabilirim.. insanların sağlığını tehlikeye atan şeylerin reklamını yapıp sanki onu kullanmış gibi yapıp insanları somurenlerden bahsediyorum.ben.. sırf karısı ordan burdan 3-5 lira kazanıyor diye ışı bırakan adamlara keza sesleniyorum.. sabah akşam normal bir işte çalışıp normal insanlar gibi yaşayamayan maskaralik yapan adamlar garibime gidiyor ... siz de onla rdansaniz kıskandığı mi dusunmeniz çok normal..

Sosyal medya belli bir takipçisi olan, 100 bin ve üstü fenomenler için inanılmaz bir kazanç kapısı oldu. Reklam başına 50 bin TL filan alıyorlar. Onun dışında gündelik hayattaki insanlar çalışmayıp nasıl para kazanıyorlar derseniz aileden gayrimenkul zenginleri var. Bunların torunlarının torunlarına yetecek paraları var. Yasa dışı işlerle (uyuşturucu, silah, haraç..)para kazananlar var. Para karşılığı ilişkiye girenler var. Ben hiç bir zaman zenginliğe özenmedim. Allah haram lokma yemeyi nasip etmesin. Onun dışında son 3 yıldır rahibi teslim etmediğimiz zamanla başlayarak Türkiye genelinin %90’ı ekonomik dar boğaza girdi. Ve gidişhatımız çok kötü. Allah yardımcımız olsun 🙏🏻
Ben net üzerinden bu kadar fahiş paralar kazanıldığını bilmiyordum.. onun dışında aileden zengin olanlara bişey diyemem tabikii.. hiç çalışmayın ailesinin durumu da kötü olup birdenbire eşlerin birbirlerine yarım milyonluk evler arabalar hediye ettiğine şahit oldum onları anlamıyorum tabiki takipçileri 100 binin üzerinde dediklerim

takip ettiklerim 50-60 i gecmez.. hepsi tanidigim insanlar. asla prim vermiyorum bahsettiginiz insanlara, asla uzerimden para kazandirmiyorum. hikayelerine bakmiyorum, linklerini tiklamiyorum. arkadaslarimin en az 800-900 kadar takip ettigi hesap var. cogu da samiiyetsiz, sahtekar, kullanmayacagi urunu tanitan tipler.. etkilesimden dolayi benim bile sayfama dusuyor bunlar ve bazen merak edip girip bakiyorum benim arkadaslarimdan kim takip ediyor bunu da benim de onume geliyor diye. bazisi oyle sacma tipler.. insanlar onlari destekledikce kazanmaya devam edecekler.

bence onun oncesinde basladi ekonomik bunalim.. tek o olaya baglanamaz. o kadar basit degil. yanlis ekonomik politikanin geldigi noktadayiz.

takip ettiklerim 50-60 i gecmez.. hepsi tanidigim insanlar. asla prim vermiyorum bahsettiginiz insanlara, asla uzerimden para kazandirmiyorum. hikayelerine bakmiyorum, linklerini tiklamiyorum. arkadaslarimin en az 800-900 kadar takip ettigi hesap var. cogu da samiiyetsiz, sahtekar, kullanmayacagi urunu tanitan tipler.. etkilesimden dolayi benim bile sayfama dusuyor bunlar ve bazen merak edip girip bakiyorum benim arkadaslarimdan kim takip ediyor bunu da benim de onume geliyor diye. bazisi oyle sacma tipler.. insanlar onlari destekledikce kazanmaya devam edecekler.
Aynen öyle çoğu yalan dolan ...memleketini , eşiyle nasıl tanıştığını , aldığı ayakkabıyı aldığı yeri bile yalan paylasanlar var şahit oldum benim takip ettiğim gerçekten faideli olabilecek birkaç donanımlı ksii .. onun dışında meraktan bakıyorum bazılarına.. bedenini bile yalan soyluyo 90 kilo 70 im diyo s beden aldım diyor sayfaya giriyorsun xl almış

Aynen öyle çoğu yalan dolan ...memleketini , eşiyle nasıl tanıştığını , aldığı ayakkabıyı aldığı yeri bile yalan paylasanlar var şahit oldum benim takip ettiğim gerçekten faideli olabilecek birkaç donanımlı ksii .. onun dışında meraktan bakıyorum bazılarına.. bedenini bile yalan soyluyo 90 kilo 70 im diyo s beden aldım diyor sayfaya giriyorsun xl almış
iste meraktan bir kere bile tiklanma onlara tonla paraya dönüyor.. prim verdikce daha cok bakariz agzimiz acik. hicbir vasfi olmayan insanlar..

iste meraktan bir kere bile tiklanma onlara tonla paraya dönüyor.. prim verdikce daha cok bakariz agzimiz acik. hicbir vasfi olmayan insanlar..
Aynen haklısın.. insanlar gülmek istiyor kötü zamanlarda .. işte sırf o yüzden bakıyorlar aklı başında insan sarmiyor komedi arıyorlar bı yandan.. çoğu o şekilde . Yoksa gerçekten bayıldığım yön gösteren işinde gücünde insanlara lafım yok ..

Tam okumamissiniz belli ki çok şükür .. iyi bir.uni de iyi bir bölüm okudum.. ailem de.esimin ailesinin de durumu gayet iyi .. kendimize ait
..evimiz.de.arabamiz da var .. eşim de ben de annem babam zengin deyip yatıp onlardan biseyler beklemek yerine köpek gibi çalıştık.. buna rağmen anca bu kadar yapabildik diyorum sadece.. hiç çalışmasak torunlarımıza kadar yetecek ailelerden geliyoruz neresini kıskanıyor olabilirim.. insanların sağlığını tehlikeye atan şeylerin reklamını yapıp sanki onu kullanmış gibi yapıp insanları somurenlerden bahsediyorum.ben.. sırf karısı ordan burdan 3-5 lira kazanıyor diye ışı bırakan adamlara keza sesleniyorum.. sabah akşam normal bir işte çalışıp normal insanlar gibi yaşayamayan maskaralik yapan adamlar garibime gidiyor ... siz de onla rdansaniz kıskandığı mi dusunmeniz çok normal..

ben çevremde birçok arkadaşıma eşime dostuma danıştım ama net bir cevap alamadim mantıklı önerilerinizi bekliyorum ...

ne yapmam lazim?? Bende bir eksiklik mi var diye düşünüyorum..

bana biraz hayal gibi geliyor ...

neden doğum günümde benim de eşim 300 bin liralık bir araba 20_30 binliralik tektaş bana almıyor diye ..

her sene Türkiye'nin en güzel tatil beldelerine de gidemiyoruz üstelik .. anca bir ev ikinci el bir normal araba alabildik..

severek takip ettiğim sayfalar da var üstelik muhabbetini sevdiğim insanlar çoğunu yakın tanıyorum.ama yüzlerine asla sormadım... Sormak da istemiyorum.. takipçi sayısı arttıkça ek ücret mi oluyor acaba ? Böyle bir şey mi ..

Konunuzun Ilk cumlesinde mantikli onerilerinizi bekliyorum diyorsunuz. Son cümlede de takipçi sayısı arttıkça ek ücret mi oluyor acaba diyorsunuzn. Bu işin yolunu ogrenip uygulamaya gecmek icin yazılmış cümleler bunlar. Hoşunuza gitmeyen bir şey yazdım diye hemen olağanüstü saçma sekilde "siz de onlardansaniz kiskandigimi dusunmeniz normal" diye bir yorum yapıyorsunuz.

Haksız zenginlesmeye tepki vermek, sagliga zararli şeylerin reklamini yapıp elestirmek baska bir sey; takip ettiginiz muhabbetiniz olan, çoğu tanıdığınız sayfalardan olduğunu söyleyip bende mi bir eksiklik var, bunlar hayal gibi geliyor deyince, hiç de karısı 3 5 kazaninca evde yatan adamlara sesleniyor gibi gorunmediniz. Ayrica burasi bir kadin forumu. Adam nasil okusun?

Baya kiskaniyorsun, sorguluyorsun ustune sadece takip bile etmis olsan sen de onlara para kazandiriyorsun.

En nefret ettigim sey bi de durumum iyi falan demissin. Durumun iyiyse milletin kazandigi para niye ilgilendiriyor bu kadar? Özeniyorsun baya belli, sen de yap sen de para kazan senin de 20 30 binlik tektaşın olsun.
Kıyas ne kadar berbat birsey. Milletin kazandigi paraya mala mulke goz atmak bana gore cok art niyetli. Elindekiyle asla yetinmeyen mutsuz insan davranisi bunlar, uyarayim.

Insanlar oneride bulunca asla kiskanmam evim var arabam var vs demene de gerek yok. At nalı gibi belli.Herkes okuyor herkes ayni yorumu yapiyor cevir kazi yanmasin tavrina gerek yok. Influencerlarla iletisime gecip ogrenmelisin bu islerin "nasil" oldugunu.

Yani herkesin rızkını veren Allah.
Kime ne verdiğiyle ilgilenmeyin.
Sizin şartlarınıza sahip olmayanlarda sizi mi sorgulasın ?

Benim kimin ne kazandığı umurumda değil , ben kazandıklarım helal mi ona bakarım.

bence onun oncesinde basladi ekonomik bunalim.. tek o olaya baglanamaz. o kadar basit degil. yanlis ekonomik politikanin geldigi noktadayiz.
Tamamen katılıyorum. Devletin yanlış ekonomik politikaları sonucu bu vahim tabloyu yaşıyoruz. Forumda siyaset yasak olduğu için çokta yorum yapamıyorum 😕

ya aslında bakarsanız onlarda çok fazla emek harcıyorlar. tüm hayatını gözler önüne sermek, çocuğunu, kocanı, attığın her adımı güzel bir şekilde çekmek, editlemek ve yayınlamak ve bir de onlarca giden nefret yorumlarına rağmen buna devam etmek, düşündüğüm zaman bana hiç kolay bir şey gibi gelmiyor. ancak ben de sizin dediğiniz ve diğer bir yorumda da okuduğum, çalışıp aylarca emek verip, çok iyi bilgilere sahip olanların işsiz kalması ya da karşılığını tam alamadıkları işlerde çalışmaları durumu varken , diğer tarafın kazancında haksız zenginleşme olduğuna katılıyorum.

gelin görün ki tüketim toplumunda yaşıyoruz. aynı zamanda günümüzde en çok işleyen şey reklam, tasarım ve iletişim alanları. bahsettiğimiz kişilerde bu üç şeyi iyi yapıyorlar. hikayelerine, sunumlarına aralarında çok büyük emekler verenler var. kendileri de açık açık bunun için özel vakit ayırdıklarını belirtiyorlar zaten. ben bana kaliteli gelen bir kaç kişiyi takip ediyorum ve emeklerine saygı da duyuyorum ama bu işi oldukça basitleştiren, kendi kullanmayacağı şeyleri önerenleri ve kalitesiz içerikleri üretenleri gördükçe ben de bundan hoşlanmıyorum hiç.

başlığa yanıt yazacak olursam da medya ve reklam sektörü çok zengin bir sektör. değirmenin suyu ordan geliyor. o insanlar bir tanıtım yapıyorlar, o tanıtımdan sonra o markanın satışları oranında ve ya belirli diğer kıstaslara göre ücretler, indirimler, çekler alıyorlar. bu kendi kendisini besleyen bir döngü.

X