bu derde nasıl çare bulabilirim

konuştum eşi kabul etmiyor evlatlık biliyorum ruh sağlığını bozacak
bize geldiklerinde eşim bile diyor ablan kendini ne kadar yıpratmış
zaten ona hep şunu diyorum Allahtan geldi bu bir teselli olmalı diyorum
çünkü Rabbim bir sınavdan geçirecekse bu daha kötüsü de olabilirdi

ben doktorun terbiyesizliğine çok kızdım. o ne demek ya ister kocandan boşan ister bilmem ne?? adamın spermi yoksa yok. gelecekle ilgili kararı kişinin kendisi verir. doktorun bu lafı da kesin etkilemiştir bu aileyi.
ablan bir kere çocuk esirgeme kurumlarına gitse tüm bu ruh hali değişir. ama önce bi psikolojik destek almalılar eşi ile birlikte böyle ağla ağla bi çözümü yok. bulunduğunuz şehirde iyi bi psikolog araştırın bulun ablanız için randevu alın götürün derim.

ay canım sen böyle anlattıkça içim parçalanıyor ablanı enişteni düşünemiyorum bir iki sefer o hastaneye kan vermek için gitmiştim ve orda gördüm ne derecedeki hastalara yardımcı olabiliyorlar bilmiyorum ama yinede yazmak istedim. arayın ameliyat sonuçlarını tahlil sonuçlarını söylersenler bence bilgilendirirler inşallah her şey onlar için iyi olur.
bende kardeşimle kötü oluyorum yediğim her lokmada uyuduğum her uykuda onun acısı var
çocukları çok sever daha evlenmeden çocuklarım olur diye kıyafetler alırdı nerede masum kalmış yavru görse sarmalardı
halen inanamıyorum bende en çok istediği şeyle imtihan oldu

Ablan biraz abartmiyor mu? Surekli aglama krizlerine girmeler falan? Onemli olan kendi canlarinin sagligi.

Arkadasimin esi prostat kanseri oldu ve daha yeni evlilerdi cocuklari yoktu. Doktor tedavilerden kemoterapiden sonra hucre kalmaz bilin demis. Arkadasim derdi ki yeter ki esim iyi olsun cocuk icin mi evlendim. Ve surpriz... Arkadasim bir gun hamile oldugunu ogrendi.

Hayat surprizlerle ve imtihanlarla doludur. Onemli olan imtihanlarla nasil basettigimiz. Bazi seyleri kabullenebilirsek hayat karsimiza hos surprizler cikarabiliyor.

ben doktorun terbiyesizliğine çok kızdım. o ne demek ya ister kocandan boşan ister bilmem ne?? adamın spermi yoksa yok. gelecekle ilgili kararı kişinin kendisi verir. doktorun bu lafı da kesin etkilemiştir bu aileyi.
ablan bir kere çocuk esirgeme kurumlarına gitse tüm bu ruh hali değişir. ama önce bi psikolojik destek almalılar eşi ile birlikte böyle ağla ağla bi çözümü yok. bulunduğunuz şehirde iyi bi psikolog araştırın bulun ablanız için randevu alın götürün derim.
inş. biraz toparlanmasını bekliyorum götürmek için

Ablan biraz abartmiyor mu? Surekli aglama krizlerine girmeler falan? Onemli olan kendi canlarinin sagligi.

Arkadasimin esi prostat kanseri oldu ve daha yeni evlilerdi cocuklari yoktu. Doktor tedavilerden kemoterapiden sonra hucre kalmaz bilin demis. Arkadasim derdi ki yeter ki esim iyi olsun cocuk icin mi evlendim. Ve surpriz... Arkadasim bir gun hamile oldugunu ogrendi.

Hayat surprizlerle ve imtihanlarla doludur. Onemli olan imtihanlarla nasil basettigimiz. Bazi seyleri kabullenebilirsek hayat karsimiza hos surprizler cikarabiliyor.
yine her şeye rağmen şükrediyrlar ama gözyaşlarını tutamıyorlar inş dediğiniz gibi bir mucizede onları bulur

Çok haklısın

Evlat edinme fikrine alışmaları zaman alacaktır. Sen bu konuyla ilgili onları teşvik edebilirsin. Bekleme sürecinin çok uzun olacağını söyle. Şimdi başvursalar bile yıllar sürebilir. Bunu bilirlerse belki daha çabuk karar verebilirler.

Ablana buradaki "evlat edinme" başlığını okut. Oradaki insanların harika öyküleri kendisine ilham verebilir. Kendiyle aynı durumda olan insanların varlığı ablanı rahatlatacaktır.

merhaba arkadaşlar

konu ablam 2,5 yıldır evli ve geçen yıl tüp bebek tedavisine başladılar o güne kadar
her gördüğümde sürekli hayaller kuruyorlardı işte beşiktir kıyafettir isim vs
fakat hiç bşy istediğimiz gibi olmadı eşi tese ameliyatı olacaktı ve gün geldi
eniştemin ameliyatı uzun surdu anladık ters bşyler oldu her iki bölgesinde de
tek sperm hücresi bulunamadı ve gittiğimiz doktor alanında uzman ablam
heyecanla ameliyat sonrası kendisini almalarını bekliyordu ki eniştem çıktı ameliyattan

doktor ablamla özel konuşmak için çağırdı ben giremedim odaya ve ablama
asla sizin çocuğunuz olmayacak istersen eşinden boşan ya da evlatlık al
eşinin tüm sperm kanalları silinmiş mümkün değil hiç bir doktora gitmenize gerek yok
demiş

şimdi arkadaşlar o günden beri ablam her gün ağlıyor onu ne kadar teselli etsem de
içinin acısı dinmiyor dün akşam aradım öyle sesini duymak için ağlamaktan sesi çıkmıyordu
gözleri kaybolmuş resmen ağlamaktan ona ne kadar örnek versem de acısını paylaşmaya
çalışsam da duysa bile algılamıyor beni

ve bana ben artık bu yükü kaldıramıyorum çok ağır geliyor nerede çocuk görsem içim yanıyor
ne kadar ağlasam dinmiyor saatlerce gözyaşı döksem zerre hafiflemiyor dedi tlfnu kapattı
eşime dedim bir gidip bakalım ablamı görmek istiyorum dedim eniştemi aradım müsait misiniz
diye ilk başta evet dedi yarım saat sonra gelmeyin ablam daha da kötü olmuş sanırım ağlama krizine girmiş
ve biraz yalnız kalmak istiyoruz dedi ve gitmedim bende sabaha kadar hep aklımdaydı böyle olmaz ne yapabilirim diye düşünüyorum ama bu duruma nasıl çözüm bulunur çok doktor araştırdım hiç bir şekilde
kabul etmiyorlar gitmeyi ben çok tıkandım bu konuda elimi attığım her işte aklımda onlar var
Ablanızın ilk önce psikolojik destek alması lazım.bu en çokta hasta olan taraf için daha kendini suçlayıcı ve psikolojisinin daha da içten içe bozulmasını sağlayan şeyler..ayrıca çok yakın bir tanıdığım sizin dediğiniz teşhisi koymuşlardı. Gitmedikleri doktor hastane 15 yılda yoktu.şuan 4 aylık bi kızları var.. istanbul Şişli memorial hastanesi Prof dr Semra kahraman ve ekini sayesinde. Tavsiye ediyorum. Bende de çeşitli sağlık problemlerinden olmuyor bende orada tedaviye başlıcam.ilk görüşmeleri yaptım. Ve şuda bi gerçek herkes evlenirken illa bebeğim olacak demiyorsun ki herşey Allah tan eşler birbirlerine daha sıkı sarılıp destek olmalılar..

Ablanızın ilk önce psikolojik destek alması lazım.bu en çokta hasta olan taraf için daha kendini suçlayıcı ve psikolojisinin daha da içten içe bozulmasını sağlayan şeyler..ayrıca çok yakın bir tanıdığım sizin dediğiniz teşhisi koymuşlardı. Gitmedikleri doktor hastane 15 yılda yoktu.şuan 4 aylık bi kızları var.. istanbul Şişli memorial hastanesi Prof dr Semra kahraman ve ekini sayesinde. Tavsiye ediyorum. Bende de çeşitli sağlık problemlerinden olmuyor bende orada tedaviye başlıcam.ilk görüşmeleri yaptım. Ve şuda bi gerçek herkes evlenirken illa bebeğim olacak demiyorsun ki herşey Allah tan eşler birbirlerine daha sıkı sarılıp destek olmalılar..
not aldım ablama derim inş giderler ve çözüm olur

"istersen eşinden boşan" diyen dr. ilk defa duydum. Başka dr. gitmesine ikna edin bizimde 7 sene sonra oldu kaç kere tüp denedik nasipte varsa olur cnm. Ablanın acısını tahmin ediyorum, çok üstüne gitmeyin şuara.

"istersen eşinden boşan" diyen dr. ilk defa duydum. Başka dr. gitmesine ikna edin bizimde 7 sene sonra oldu kaç kere tüp denedik nasipte varsa olur cnm. Ablanın acısını tahmin ediyorum, çok üstüne gitmeyin şuara.
sizin gibiler umut oluyor bize .ikna edebilirsem başka doktoru yol alabilirler diye düşünüyorum

Ablanıza çok üzüldüm eşine daha çok üzüldüm benim ileride bir rahatsızlığımdan dolayı doktor çocuğun olmayacak dese eşim de böyle cenaze çıkmış gibi davransa doktor boşa ya da evlatlık al dese inan çocuk olmamasindan daha çok yıkılırım tamam herkes anne baba olmak ister kendi parçasını sevmek ister bunu anlayabilirim ama ne olursa olsun bu şekilde gözleri görünmeyecek kadar ağlaması yanındaki adamı daha kötü yapar adam kendini ise yaramaz hissediyordur çünkü ben olsam ben öyle hissederim..
Eşi sağ, kendi sağ, eli ayağı tutuyor ikisininde neden böyle feryat anlamıyorum.
Tıp her 5 yılda bir çok ilerliyor ileride bir çözümü bulunma ihtimali hala var diyelim ki bulunmadı zaten herkes çocuk yapacak diye bir kural yok ki evlatlık alabilirler küçük bir bebeği onun hayatını güzelleştirebilirler

Ablanıza çok üzüldüm eşine daha çok üzüldüm benim ileride bir rahatsızlığımdan dolayı doktor çocuğun olmayacak dese eşim de böyle cenaze çıkmış gibi davransa doktor boşa ya da evlatlık al dese inan çocuk olmamasindan daha çok yıkılırım tamam herkes anne baba olmak ister kendi parçasını sevmek ister bunu anlayabilirim ama ne olursa olsun bu şekilde gözleri görünmeyecek kadar ağlaması yanındaki adamı daha kötü yapar adam kendini ise yaramaz hissediyordur çünkü ben olsam ben öyle hissederim..
Eşi sağ, kendi sağ, eli ayağı tutuyor ikisininde neden böyle feryat anlamıyorum.
Tıp her 5 yılda bir çok ilerliyor ileride bir çözümü bulunma ihtimali hala var diyelim ki bulunmadı zaten herkes çocuk yapacak diye bir kural yok ki evlatlık alabilirler küçük bir bebeği onun hayatını güzelleştirebilirler
acıları taze ondan alışamadılar zaman en iyi ilaç inş toparlanırlar

ablm o doktoru halen kötü anıyor nasıl bana öyle der diye düşünyr sürekli

acıları taze ondan alışamadılar zaman en iyi ilaç inş toparlanırlar
Zaten hemen alışmasıni kimse beklemez canım o konuya lafım yok ama diyorum ya o adama da yazık günah onu düşünsün biraz

Çocuk sahibi olma konusu gerçekten çok zor bir konu. Ne denilse boş. Sadece Allahtan gelen birşey. Insanın elinde zerre kadar birşey yok. Hal böyleyken, yine dr suçlu ya da sorumlu bizmişiz gibi hissediyoruz. Bunun sebebini bir türlü anlayamıyorum :KK43: Allah yardımcıları olsun, çok üstlerine gitmeyin bence, sürekli doktor araştırmak, sürekli bu konunun olurunu konuşmak da acılarını tazeler.
Bence bunun için boşanmak haksızlık olur. Yeniden evleneceği kişinin çocuğu olacağı ne malum? Veya ablanizin çocuğu olacağına garanti var mı, neticede sağlık sorunu olmayıp çocuğu da olamayan yüzbinlerce insan var. Allahtan geldi deyip sabretmekten başka çare yok :KK43: bence yeni doğmuş evlatlık da alınabilir, prosedürleri yıllar sürüyor malesef. Hatta ablan hormon ilaciyla süt getirtip emzirirse, süt çocukları da olmuş olur, evlatlık yabanci vs gibi düşünmezler

Çocuk sahibi olma konusu gerçekten çok zor bir konu. Ne denilse boş. Sadece Allahtan gelen birşey. Insanın elinde zerre kadar birşey yok. Hal böyleyken, yine dr suçlu ya da sorumlu bizmişiz gibi hissediyoruz. Bunun sebebini bir türlü anlayamıyorum :KK43: Allah yardımcıları olsun, çok üstlerine gitmeyin bence, sürekli doktor araştırmak, sürekli bu konunun olurunu konuşmak da acılarını tazeler.
Bence bunun için boşanmak haksızlık olur. Yeniden evleneceği kişinin çocuğu olacağı ne malum? Veya ablanizin çocuğu olacağına garanti var mı, neticede sağlık sorunu olmayıp çocuğu da olamayan yüzbinlerce insan var. Allahtan geldi deyip sabretmekten başka çare yok :KK43: bence yeni doğmuş evlatlık da alınabilir, prosedürleri yıllar sürüyor malesef. Hatta ablan hormon ilaciyla süt getirtip emzirirse, süt çocukları da olmuş olur, evlatlık yabanci vs gibi düşünmezler
bşiliyorlar kaç çocuk var sevgiye anneye babaya ihtiyacı olan farkındalar ama
kabullenemiyorlar durumu ağlayarak üzülürek içini boşaltıyor ablam bu durmdayken başka çocuğu
düşünemiyor onu da anlıyorum bu konuda ısrar edemem alıp yapamazlarsa o yavrunun hakkına girmiş olurlar

X