Bu Dertten Yıldım, Bıktım, İllallah Getirdim 😢

Tekrar merhaba kızlar :)
Bugün kontrolüm vardı doktorum 1 ay sonra gel demişti. Korkarak gitmiştim açıkçası merhemin işe yarayıp yaramadığı konusunda kendim bir teşhis koyamıyordum malum ilişki yasaktı. Neyse efenim gittim muayene için doktor çubuk testini tekrar uyguladı çok az iki yerde sivrisinek ısırığından daha az bir batma hissettim daha sonra cam tüpler ile deneme yaptı ne baskı ne batma ne acıma hiç birini yaşamadım. İlk gittiğimde çubuk testi canımı acıtmıştı ama tüpler ile olan test tam bir facia idi 1.boy tüpte acı hissettim ama çok zorlanmadım ama 2.boy tüpe geçtiğinde yanma,acı,batma ve baskı hissettim hoca hemen uyuşturucu bir krem sürdü ve teste o şekilde devam etti. Yanılmıyorsam 3. Veya 4. Tüpte uyuşturucu kreme rağmen baskı ve batma hissi yaşamıştım. Amaaaa amaa bugün bunların hiç birini yaşamadım:KK49::KK49:Muayene bittikten sonra merheme devam etmemi söyledi ilk kutu bitmişti bugün ikinci kutuyu yaptırdım sürmeye devam.Cam tüplerden uzunluğu 7cm kalınlığı 2-3cm olanı verdi bununla 1 hafta boyunca akşamları deneme yapmamı istedi eşim ile beraber. 1 hafta sonra tekrar gideceğim kontrole. Bu arada evlendiğimizden beri eşimle beraber olamadık vajinismus olduğumu düşünüyorduk daha önceleri 2 doktora gittim ve kötü tecrübeler, nahoş cümleler işittiğim için bu olayı kendi başıma çözmeye çalıştım doktor defterini kapatmıştım. Ta ki Funda hocamı bulana kadar:super: Pandemi öncesi doktor aramaya başlamıştım özel hastanelerde alanlarında uzman doktorlar bulmuştum fakat bir türlü nasip olmamıştı sonra zaten pandemi patlak verdi öylece bir kenarda kaldılar. Haziran ayında tekrar araştırmalara başlamıştım İstanbul Tıp Fakültesi ile Çapa Tıp Fakültesin de bulunan profesörleri, doçentleri tek tek araştırdım ve Funda hocamda takılı kaldım iyi ki de takılı kalmışım. Randevu bulmak çok zor oldu hemen her gün kontrol ettim en sonunda bir gün sabaha karşı 4 Ağustos’a boşluğunu bulup ilk randevumu alabildim. Benim maceram böyle başladı umarım sizler için de güzel şeyler’e vesile olur yazdıklarım :dua: Çok uzatmış olabilirim anlayışınıza sığınarak bu kadar fazla detaya indim mazur görün lütfen:110::110:
Merhaba hangi kremleri kullandınız çok kötü durumdayım 2 seneyi geçti artık yaşam kalitem 0 oturamiyorum evden dışarı çıkmak ölüm oldu vajinada parça var dediler aldırdım ama zerre geçmedi çok kötü durumdayim

Merhaba hangi kremleri kullandınız çok kötü durumdayım 2 seneyi geçti artık yaşam kalitem 0 oturamiyorum evden dışarı çıkmak ölüm oldu vajinada parça var dediler aldırdım ama zerre geçmedi çok kötü durumdayim
Sizin şikayetiniz neyle ilgili?

Siz gittiniz mi Funda hanıma acaba vajen ağrısı problemim var
Evet gittim. Gidiyorum da. Benim dediğim gibi erken menapoza bağlı vajinal atrofi. Onnu için lazer yaptırıyorum 3 seans oldu 4. İçin bi dahaki aya. Çok şükür faydası oldu. Tam geçmese de buna şükür diyorum. Ağrı bbm de oluyor zonklama şeklinde ama genellikle adet dönemlerinde oluyor. (Hormon replasman alıyorum)ben de çok yanma ve kuruluk var.

Ben çözüm bulamadım. ameliyat olacaktım, hamile olduğumu öğrendim. Doğumdan sonraya kaldı tedaviler.
alsem vulvada yanma için masakiye dr unda hanımın verdiği reçeteyi sana özelden attımı üstünden baya zaman geçmiş ama reçete duruyorsa bana atabilirmissin

alsem vulvada yanma için masakiye dr unda hanımın verdiği reçeteyi sana özelden attımı üstünden baya zaman geçmiş ama reçete duruyorsa bana atabilirmissin
EC939B54-1519-4608-BA73-7EA8F24A01B4.jpeg

teşekkür ederim cevapladığınız için. artık anlatacağım kim kaldı diye düşünüyorum ve açıkçası bir kez daha anlatmak rahatlattı sanki ☹
vajinismus daha sonra da olabiliyormuş diye okudum yine buralardaki konularda. artık onu işler gibi oldum beynime sanki ama inanın eşim girdiği anda başımdan aşağıya kaynar sular dökülüyor, bir süre sonra görevi tamamladım diye düşünüyorum. yani ilişkiyi bitsin diye bekler oluyorum. eşime de bunu söyledim açıkça. Allah'tan çok anlayışlı ki hissettiği an duruyor kendini düşünmeden. iyi ki kocamla evlenmişim diyorum.

lazer yapan yerde 10 gün geçeceği için sorun olmaz demişlerdi, şimdi geçmiş zaman tam hatırlamıyorum ne dediklerini ama güven vermişlerdi maalesef...

eşim için de mantar tedavisi uyguladık bir ara ondan bana benden ona geçme olmasın diye ama doktor bana mantara yatkın bir bünyen olabilir dedi. üstelik temizliğe çok dikkat etmeme rağmen... şeker hastalarında olurmuş mantar genelde, ben de o da yok çok şükür.

sizin tavsiye edebileceğiniz bir hastane ya da doktor var mı? ben çok büyük sayılamayacak bir ilçede yaşıyorum. inanın buradakiler bitti yani. galiba bu vulvodini özel çalışma alanı olmalıymış. her doktor anlamıyormuş 😐
Yorumların hepsini okumadım yazan oldumu bilmiyorum vajinal mantar için nioliyağını kesinlikle öneririm

Merhaba sorununuzu okudum ben de candida var bir de fitillerden tahriş olmuştu artık. Vajina girişinde çatlağınız oluyormuş. Bundan o kadar memnun kaldım ki arada hep kullanıyorum. Hem cildi yeniliyor phı düzenliyor hem de candida ya iyi geliyor deneyebilirsiniz👍

Eklentiler

• B4CA14E3-B8C8-4498-B39F-1C7D1CF594A5.jpeg
    B4CA14E3-B8C8-4498-B39F-1C7D1CF594A5.jpeg
    113,2 KB · Görüntüleme: 183
Hepinize merhaba kızlar 🌸
Daha önce Jinekoloji başlığında pek çok konuda yorumlar yaptım, açılan konuları okudum ancak bir sonuca ulaşamadım. Bir tık uzun yazacak gibiyim. Lütfen bana yardım edin 😢
3 yıllık evliyim. Düğün günümüzde adettim, o yüzden eşimle ilk birlikteliğimiz düğünden 1 hafta kadar sonra oldu. Neyse, sonra balayına gittik. Balayında havuzdan mı, eşimden mi ya da 10 gün önce yaptırdığım bikini bölgesi lazerinin başlığından mı bilmiyorum hem vajinal uçuk kaptım hem de şanssızlığa bakın ki adet oldum, iğrençti! Balayı haftam çöp oldu. Ne otelden bir şey anladım, ne evliliğimin ilk zamanlarından... Oradaki hastanelerden birinde hemen tedavi gördüm, eve döndük tedavi devam etti filan. Çok şükür ki genital uçuğu atlattım ve bir daha tekrarlamadı. Yazarken bile tüylerim diken diken oluyor 😱 Ara sıra her kadında olduğu gibi mantar olurum; hap, krem derken geçer. Bu arada ilk cinsel birlikteliğimi eşimle yaşadım ancak kendisinde genital olarak herhangi bir uçuk olmamasına rağmen çok sık dudağından uçuklar.

Yalnız bir de araya bir not ekleyeyim: Bekarken labioplasti ameliyatı oldum 2 kez. İç dudaklardan bir tanesi uzundu ve her adet döneminde benim için inanılmaz problem teşkil ediyordu, kaldı ki normal günlerde de erkekler gibi pantolondan şeyimi düzeltir olmuştum. İlki başarısız bir ameliyattı o yüzden ikinciyi oldum. Her iki ameliyatta da bana cinsel ilişkilerimde hiçbir problem yaşanmayacağı garantisi verildi 😒

Sonuca geliyorum yavaştan ☺ Gitmediğim kadın doğumcu kalmadı. Hormon değerlerimde bir eksiklik ve ilişkide vajinada kuruluk olmamasına rağmen eşimle birlikteliğim sırasında vulva girişinde çok küçük ama acısı çok büyük bir çatlak oluşuyor ve genelde de ameliyat olduğum tarafın vulva duvarlarında yanma, sanki bıçakla kesme hissi yaşıyorum. Bu acı,yanma ve çatlak 3 gün içinde kendiliğinden kapanıyor, iyileşiyor. En son bir Prof'a gittim, VULVODİNİ teşhisi koyup "Hangi krem iyi geliyorsa kullan" dedi ve beni resmen başından salladı. İnternette araştırabildiğim kadarıyla daha önceden yaşanan travmaların ya da bakteri/virüslerin oraya yerleşebileceği ve bu tip deri incelmelerine sebep verebileceğini öğrendim. VULVAR VESTİBULİT diye bir sendrom da varmış. Kendi kendime tanı koyamam tabii ki ama benziyor. 3 yılda gerek doğal, gerek kimyasal içerikli 16 tane krem/merhem/topikal antibiyotik-antifungal-östrojen vb. kullanmışım. Vajinal fitil, probiyotik ne varsa işte yani, hepsini denedim. Hepsi de doktor tavsiyesiydi.
Vajinusmus olmadığımı çünkü muayene olurken kendimi hafif kassam da rahat muayene olabildiğimi söylüyor doktorlar.

Aranızda benim gibi böyle bir problem yaşayıp çözen, hâlâ yaşayan, arkadaşından duyan, doktor/ebe/hemşire/sağlık görevlisi olup tavsiye verebilecek olan, "ben şu hastaneye gittim, iyi geldi" diyecek birileri varsa lütfen bana yardım edin. Mantıklı olacak her fikre açığım. Bir kısır döngüye girmiş durumdayım. Eşimle birlikte olmayı çok istiyorum ama ilişki esnasında fiziksel acı oluştuğu için vajinusmus olmasam bile bu gidişle olacağım. Rahatça, özgürce, yara olmadan eşimle birlikte olmak istiyorum. Çooook bunaldım ☹
Merhaba üzerinden 3 yıl geçmiş ama umarım yorumumu görürsün inşallah şu an hala sorunun devam etmiyordur kesik gibi çatlak bende de aynı şekilde vardı dediğin gibi nefret ediyordum neredeyse acısından duramıyordum sana tek tavsiyem kullandığın pedi değiştir ben o şekilde kurtuldum hem mantardan hem de bu kesik gibi çatlaktan ped alerjisi teşhisi konuldu sadece pamuk olan pedleri kullanman gerek

Merhaba üzerinden 3 yıl geçmiş ama umarım yorumumu görürsün inşallah şu an hala sorunun devam etmiyordur kesik gibi çatlak bende de aynı şekilde vardı dediğin gibi nefret ediyordum neredeyse acısından duramıyordum sana tek tavsiyem kullandığın pedi değiştir ben o şekilde kurtuldum hem mantardan hem de bu kesik gibi çatlaktan ped alerjisi teşhisi konuldu sadece pamuk olan pedleri kullanman gerek
Merhaba, teşekkür Ederim tavsiyen için ama ben her türlü pedi denedim, her marka denedim. Hatta tiens airiz marka bile denedim ki çok pahalıdır ve tedavi edici özellipi vardır. Maalesef geçmedi hiçbir türlü. Hatta 1 oğlum oldu, belki gebelikte hormonal değişim olur dedim ama yine geçmedi. Artık bu sene kısmetse kasım gibi ameliyat olmayı düşünüyorum. Her türlü krem, hap, jel, fitil tedavisini uyguladık, vajinadan kas içine iğne bile yaptırdım. Tek kalan ameliyat oldu. En son onu düşünüyorum artık.

colet ağrıların geçtimi bende senin gibiyim

X