Bu evliliği bitirmeli miyim?

kaybolmusanilar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2013
44
30
Merhabalar dostlarım. Yıllarca burdaki konuları takip ettim kah sizinle beraber üzüldüm kah güldüm. Benimde sizinle paylaşçaklarım var. Bana yardımcı olun. Düşünceler zihnimde dans ediyor artık kendime engel olamıyorum.
Konuya gelecek olursam 23 yaşındayım. Bu zamana kadar hiç erkek arkadaşım olmamıştı. Çok yakın arkadaşlarım vardı güzel bir üniversite hayatıma vardı. Ailem olmadığı için (annem-babam ayrılar ve kendi hayatları var ben liseye kadar babaannemde daha sonra yatılı büyüdüm ve ailemle görüşmüyorum.) maddi sıkıntılar yaşıyordum tek sıkıntım buydu. Çok yakın bir dostluğum vardı gel zaman git zaman birbirimize karşı hisler beslemeye başladık. Çok ani gelişti ben biranda düştüm bu sevgiye ve ilgiye 4 yıldır tanıdıgım biriydi ve 4 ay karşılıklı bir hoşlanma dönemi yaşadık ve ani bir kararla geçen yıl evlendik.Ailesi erken oldugu için müsade etmedi.ve karşı çıktılar bizimle görüşmüyorlardı.Ve farkettik ki birçok şey oturmadan birşeylerden emin olmadan bu kararı vermişiz. Evliliğimiz çok sıkıntılı geçti maddi imkansızlıklar bir yandan üniversiteyi bitirmeye uğraşıyoruz. Ilk aylardan başladık tartışmalara. Eşimin sinir problemi var kendine hakim olamıyor. Ilk aylar eften püften meseleler için şiddet küfür herşeyi yaşadım. Hep iyi bir insan olacagına inandım. Çünkü biz bundan oncesinde 4 yıldır arkadaştık ve mükkemmel bi insandı. Ama evlenince tam tersi oldu. Beni sevmediğini düşündüm aylarca ayrılmak istedim beni kovdu evden attı sokaklarda ağladım.araya birileri girdi barıştık. Her barıştığımızda pişmanlıktan özürler dileyip gönlümü almaya çalışırdı. Sürekli baskı ve sinir halinde azarlanarak yaşadım evliliğimin en güzel olması gereken aylarını. Tam birşeyler düzeldi derken eşimin ailesiyle iyi olmaya başlamışken yine eşimin okul hayatı ters gitmeye ve maddi sıkıntılar yaşamaya başladık. Ben bu sene mezun oldum onun hala okulu devam ediyor. Bütün bunlar bi yana çalışıp para kazanıyoruz kiradayız. Geçim sıkıntısı da çekiyoruz. Eşim sürekli stres altında oldugu için bana hiç iyi davranmıyor. Hatta ilk evlendiğimiz zamanlarda keşke arkadaş kalsaydık keşke bunlar olmasaydı evlenmeseydik diyordu bana. Ama tam tersiydi herşey güven bana her şey çok güzek olacak bir şans ver yuvamız olacak seni çok seviyorum asla bırakmıcamlarla başlamıştı bu iş. Sonrasında yaşadıgı pişmanlıkla hem bana hem kendine eziyet etti. Çok güvenmiştim ona çok sevmiştim. Hala da seviyorum. Ama ondan emin değilim. Çünkü biz arkadaşken çok sevdiği bi kız vardı. Yıllarca dilinden düşürmedi. Çocukluk aşkı gibi birşey.o kızın ne kadar güzel oldugunu anlatıp dururdu. Onu aldatmış çocukca birşey işte başka biriyle konuşmuş o hayatındayken sonra Çok pişman olmuş ama nafile kız dönmemiş. Biz tanıştıgımız zaman bitmişti bu olay. 4 yıl kadar oldu. Ama bizden öncesiye kadar o kızın adını sayıklardı yani 2 yıl öncesine kadar. Evliliğimizin ilk aylarında bir kere o kızın konusu açıldıgında resmen kızı korudu bana karşı. Şok olmuştum. Maffolmuştum. Ben kendimi boş bi hayale kaptırıp yok etmişim dünyamı dedim. Sonrasında sen kendini onunla kıyaslama o senin tırnağın olamaz vs dedi ama içimdekileri söküp atamıyorum. Birkere daha açıldıgında o kızın konusu çok ciddi bir şekilde bana 'onu unutmam mümkün değil' deyip sonra kahkaha atıp şaka yapıyorum demişti. O anıda hiç unutamıyorum. Zaten aile sevgisi olmadan büyümüşüm birde kendi ailemde bunu hissediyo olmak beni öldürüyor. Sevilmiyorum bana aşık değil yalnızca acıyor hissine katlanamıyorum. Yaşadıgımız sıkıntıların hepsini maddi ve okul sıkıntıları onlar yüzünden ilişkimiz etkileeniyor ve ondan sana kötü davranıyorum. Şunu atlatalım herşeyin en güzelini en iyisini yapıcam senin için sen olmazsan yaşayamam vs de diyor . Ama evliliğimizin ilk başında yaşadıgımız bu olaylar yüzünden beni hiç sevmediğini birinden ya da birilerinden intikam olmak ya da yara bandı olarak kullanmak için bu evliliği yaptıgını acıdıgı için devam ettiğini düşünüyorum aylardır. Gözüme uyku girmiyor o kızı hala sevdiğini düşünüyorum. Kendime olan özgüvenimi ve saygımı kaybettim. Geçen ay bebeğimi kaybettim. Daha çok yeniydi stresden tutunamadı bana. Bebek planımız yoktu ama tüm bunlar bile beni altüst etti. Yaklaşık on kilo aldım eski halimden eser yok kendimi bakımsız çirkin hatta aşağılık bi insan olarak görüyorum. Sürekli o kızı sevdiğini bana acıdıgını düşünüyorum. Kendi kafamda o kızla kendimi mukayese ediyorum. Nefes alamıcak gibi oluyorum. Bir yandan birsürü maddi sıkıntılar. Aynada kendime bakıp kendim iğreniyorum. Aslında güzel bi kızdım ama yaşadıklarım çok şey çaldı benden. Eşimi seviyorum ama bunları düşünerek yaşayamıyorum. Beni tam olarak sevdiğine emin olamıyorum sinirli bi insan oldugu için baskı altında hissediyorum onunla konuşamıyorum. Aslında evliliğimi kazanmak eşimi kazanmak ve kendimi toparlamak istiyorum. Benim ondan başka kimsem yok sadece bunun için değil. Onu seviyorumda. Ama kalbimdeki sızıyı dindiremiyorum ne yapmalıyım bu evliliği bitirmeli miyim yoksa yuvamın dagılmasını engellemek için kendimide eşimide toparlamalı mıyım ne olur yardımcı olun.

Evlenmek mi Zor, boşanmak mı?

Kime sorarsanız sorun, boşanmak bir imzaya bakar derler...

Senin konun karmakarışık, Aklın gibi... veb sen tam olarak suan her seyi bulanık görüyorsun.

O kız artık hayatınızda yok. Umursama, eşinin psikolojik sorunları var belli ki, ne sana ne de kendine istediği bir hayatı sunamıyor ve haliyle de seni yeriyor.

Evliliğini kurtarmaya bak derim.

Bence ikinizinde cahil zamanina gelmis uni yide bitrmissin cok guzel bu arada bolumun neydi eger maddi acidan iyi getirisi olan bir bolumse cek resti senin kimsesiz olmanida kullaniyor olabilir yani gidemez yapamaz dusunceside ona rahat davranma hissini verebilir ve ciddiyetini koy benim dunyam senden ibaret degil kendi paramida kazanir kendime bakarim de baktin degismiyor cocuk olmadan ayril yoksa hayat zindan olur

Sonuna doğru hamileyim diyeceksin diye korka korka okudum.
Hazır bebek yokken hemen boşan. Bu işin sonu yok. Bir dönemmiş bitmiş. Senin sevgiye ve aileye ihtiyacın varmış, onun da başka sebepleri varmış. Olmamış işte, zorlama boşuna yoksa hayatın çekilmez olur. Bu dönemi kapat, diplomanla beraber yeni bir hayata başlangıç yap. Kimseye ihtiyacın yok, artık yetişkin bir kadınsın. İleride kendine uygun, seni mutlu edecek biriyle karşılaşırsın mutlaka.

Neyse. Okudum ben. Ve sana şunı soruyorum aşık mısın eşine?
Eşime aşığım ama onun bana aşık olmadıgı şüphesiyle yaşamak ve bana karşı sürekli hakaret kötü davranışla dönüş yapması yaşadıgımız şiddet ve evliliğimizin hiç yolunda gitmiş olmaması beni bu evliliğe karşı düşündürüyor.kendim gibi ailesiz bir çocuk dünyaya getirmek istemiyorum belki bu yüzden bıraktı beni bebeğim :KK43:

Uffff çok zor bir durum ya Allah yardımcınız olsun gerçekten.. öncelikle Kendinizi toparlamayı deneyin ikinizinde ruh hali iyi degil.. evliliğiniz kurtarma yoluna gidin, baktınız olmuyor zorlamaya yıpranmaya gerek yok

Aslinda sizinki sevgi degil bagimlilik bana kalirsa .Daha dogrusu esinize tutunmaya calisiyor gibisiniz.Bilemem tabi...
Kendinizi toparlamaya calissaniz ilk olarak
Daha 23 yasindasin yazik etme kendinize.

Eşinizin size acıdığı için evlendiğini düşünmüyorum kimse kimseyle acıdığı için sevişemez
Belki ona olan duyguları daha yoğundu (terkedildiği için yoğun olduğunu düşünüyor olabilir)
Evliliğin ilk dönemleri hep kavga gürültü olur ama şiddet varsa tedavi olması gerekiyor
Lütfen korunun şu dönem bir de bebek yapmayın

Evliyken hiç mutlu bir an anlatmamışsınız. Sanırım başta evlenmekle hata etmişsiniz. Şiddet de var diyorsunuz bence iyi düşünün.. ayrılmak doğrusu gibi görünüyor ama siz bilirsiniz tabiki. Ve lütfen çocuk yapmayın.

Çocukça bir oyun oynamışsınız. Oyun bitmiş, oyuncular dağılmış önüm arkam sağım solum sobe olmuş işin zor hemde çok zor ilk aklıma gelen ailenden birileri ile iletişimde kalmab

Aynı yaştayız. Olgun bir kıza benziyorsun ben anlatımından öyle hissettim. Bak sen insansın tamam mı, sen zaten özelsin. Kimsenin sevgisine muhtaç değilsin. Evet evliliğe çok erken karar vererek hata yapmışsın. Ama herkes hata yapıyor. Eşin sana fiziksel şiddetin yanında psikolojik şiddet uygulamış. Ki anladığım kadarıyla olgun bir insan değil geçim sıkıntısı falan ona çok ağır gelmiş... Seni haketmediğini düşünüyorum. Seni sevdiğine de inanmıyorum. Acı ama gerçek... Bunun seni yıkmasına yıldırmasına izin verme. Biraz kilo aldın diye çirkin birine dönüşmedin. Herşeye baştan başlayabilirsin. Sen güçlü bir kızsın. Hayatını düzenlemeye seni mutsuz edenlerden kurtularak başla. Boşan bence bu evliliği kurtarabileceğini sanmıyorum. Yeni bir hayat kur kendine. Mezun da olmuşsun, çalış tek başına geçin bir süre. Kolay olmayacak ama toparlayabilirsin. Sürekli sevdiğinden emin olmadığın biriyle aynı yastığa baş koymak çok ağır... Bunu kendine yaşatma.
Allah yardımcın olsun doğrudan ayırmasın. İnşallah her şeyi dilediğin gibi yoluna koyarsın.

Evet haklısınız ne deseniz.. ama içim paramparça onu bırakmakta istemiyorum seviyorum,bir yandanda tüm bunlar nereye kadar devam edecek diyorum. Kendimi nasıl toparlıcam bu evliliği nasıl sürdürücem ya da nasıl bitiricem bilemiyorum

Adam sana şiddet uygulamış sokağa atmış sen eski sevgilisine mi takıldın bu hikayede?Seni bilmem ama onun seni sevdiğini sanmıyorum.Iyi arkadas olmakla iyi es olmak farklı seyler.Bu ilişki bi yere gitmez gibi görünüyor bana göre

X