BU EVLİLİĞİ NASIL BİTİREBİLİRİM?YARDIM EDİN..

Beyhudesonu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2022
64
16
30
Merhaba güzel insanlar..Senelerdir bu formu takip edip kiminizin acısına ağlayıp,kimilerinizin yaptığı yorumlara gözümden yaş gelerek gülmüştüm.Bu kez kendi derdime ağlıyorum ama bir yol da bulamıyorum. Lütfen bana akıl verin.

Konum uzun olursa k.bakmayın,kısa anlatmaya çalışacağım.8 yıl önce ikinci evliliğimi yaptım.ilk evliliğimden bir oğlum var.Ben eşimin ilk evliliğiyim.Oğluma hep iyi davrandı.İhtiyaçlarını hiç eksik etmedi.Herşey mükemmel gidince,hiç bir sorun da olmadığı için 2 sene sonra ortak bir çocuğumuz olsun istedik.Yine hersey mükemmeldi.Bu arada belirtmeyi unuttum .Ben şu an 28 ,eşim 40 yaşında. Senelerdir aramızda bir sorun yoktu yani ufak tefek tartışmalar hariç..Ama bunlar çok basit olaylardı. Ben ikinci çocuktan 4 sene sonra tekrar hamile kaldım isteyerek.Doktorum bir hastalığım dolayısıyla ilerde çocuğun olmayabilir demişti. Bizde 3 çocuk istiyorduk. 3.yü bile ilaçla kaldım zaten.Herşey hala sorunsuz bir şekilde ilerliyordu ,ben çok mutluydum ve sonunda istediğim aileye sahibim diye düşünüyordum. O iş öyle değilmiş.

Gelelim asıl konuya..Eşim benim 3.doğumumdan sonra bana sürekli kilo al demeye başladı. Onun istediği gibi de aldım. Ama farkettim ki eşim sürekli dışarıda başka kızlara bakıyor.Telefonunu kurcaladım .Sürekli İnternetten çıplak kadınları izliyor.Bu arada 3.doğumda vücudumda hiçbirsey değişmedi. Ben değişmedim ama neden böyle yaptığını anlamadım. Aynanın karşısında kendimi inceleyip durdum günlerce.

Bununla da kalmamış. Telefonundan yükleyip kaldırdığı uygulamaları buldum.Onlarca chat ve canlı yayın sitesi. Sahte hesapla girip profilinide buldum.Vurdum yüzüne.Tabi kendini haklı çıkarmak için bana bağırıp çağırmaya başladı. Bosanmak istiyorum dedi.cocuklari da görmeyeceksin seni öldü bilecekler dedi.Kendine kalacak yer bul dedi. Bende oğlumun okulu var çok istiyorsan sen kendine kalacak yer bul.bosanma davasına kadar burdayım dedim.Benim telefonumu çalıp kurcalamissin falan ,dedektif gibisin,seninle evlendigim güne lanet olsunlar havada uçuştu. Bu arada ailesinden kilometrelerce uzakta olan benim,onun ailesi yanında,iyi bir kazançla kendi işinde çalışıyor. Bu olaydan sonra 5 gündür gerekmedikçe konuşmadık.Ama boşalacak gibi davranmıyor. Sanirim çocukların velayetini ben alirim diye boşanma davası açmıyor. En küçük kızım 2 yaşında,diğer kızım 6.

Tek olay bu degil tabiki. Kendi işini yapmaya başladığından beri bana ilgisi azalmisti,bende orda calisiyorum bu arada ama ayda 1000 lira veriyor sadece. iş yerini acarken borçlandı diye de olsun dedim.Haftanin 2 günü işe gitmiyordum sadece. O günlerde de sabahtan akşama kadar iş yerinin kepenklerini kapatıp içerde oturuyormuş. Bana da yan taraftaki çalışanlar söyledi neden böyle yapıyor ki sıcakta diye.Sanirim ogünler şecaat sitelerindeydi. Dışarıdan kimse görmesin diye de kepenkleri kapatıyordu.

Şimdi size şunu sormak istiyorum;çocuklarımın velayetini almaya kalkarsam asla boşanamam.Mahkemeye bile gelmez,çocuklari da göstermez.Ailem arkamda degil ve geçinmek için çalışmam gerek..Ama çocuklarimdan ayrılmak istemiyorum. Biraz birikmiş param var, bir sekilde ev tutabilirim.Müsteri temsilciliği yapmıştım evden.Asgari ücret veriyorlar.Eşimin maddi durumu da kat kat iyi.Eşimin memleketinde bir ev tutup müşteri temsilciligi yapayım yine dedim. Velayeti de istiyorsa alsın ama gündüz cocuklar benimle kalsın aksam işten döndüğünde ve ise gitmediği günler onda olsun dedim.Bunu da kabul etmedi.velayeti ver hayatımızdan çık diyor. Zaten memleketimi çok özledim senelerdir gidemiyorum. Burda yasamaktan da nefret ederken çocuklarimdan için burda yaşayayım annesiz de kalmasın babasız da diyorum ama umrunda değil. Bu adamı görmeye bile tahammül edemiyorum artık. Ben bu aldatmayı kaldıramam kızlar. İcim parça parça. Ama onun yüzü bile kızarmadı.Ben bu adama köle olmak istemiyorum. Ne yapmalıyım nohut yardim edin ..Ayni evde,aynı işte kaldıkça psikolojim bozulacak.Resmen görünce içim sıkılıyor.

Hata daha çok hatayı getirmiş sanki çok üzüldüm sizin adınıza. İlk evliliğiniz bittiğinde neden bu kadar acele ettiniz çocuğunuz varken 2. evlilik için? Hem adam sizi aldatmış neden suçu kendinizde arayıp vücudunuzda kusur arıyorsunuz, 3 çocuk doğurmuşsunuz kusurunuz elbette ki olabilir. Böyle adamlar midemi bulandırıyor gerçekten.
Boşanma konularında çok bilgim yok ama beklemeden boşayın bu adamı bence ve çocuklarınızı ona bırakmayın. Yazık daha çok küçükler :KK43:

20 yaşında çocuklu olup 2. kez evlenmek nasıl bir şeydir ya, yargılamıyorum ama ona takıldım ben.
Yargilayadabilirsin.18imde evlendim aile baskısı yüzünden.Boşaninca da sahip çikmadilar. Çalıştım,baktım çocuğuma. Ama sevmiş bulundum ikincisini maalesef. İlk evliliğimde hemen hamile kalmışım. Adetim bile düzensizdi,haberim olmadı.1 yıl sürdü ilki ..

Kendisine baba yapacak bir kadın arıyormuş sizi bulmuş resmen. Boşansanız babaya velayet vermezler kesinlikle ama siz bu adamdan nafaka alabileceğinizi düşünmeyin bile, alsanız bile mutfak masrafınız çıkmaz. Acil kendinize bir iş bulun
Ben iş bulurum o sorun değil, bir sürü alanda çalıştım zaten.Deneyimim var bir çok işte.Ama boşanma davasına yanaşmıyor.

Hata daha çok hatayı getirmiş sanki çok üzüldüm sizin adınıza. İlk evliliğiniz bittiğinde neden bu kadar acele ettiniz çocuğunuz varken 2. evlilik için? Hem adam sizi aldatmış neden suçu kendinizde arayıp vücudunuzda kusur arıyorsunuz, 3 çocuk doğurmuşsunuz kusurunuz elbette ki olabilir. Böyle adamlar midemi bulandırıyor gerçekten.
Boşanma konularında çok bilgim yok ama beklemeden boşayın bu adamı bence ve çocuklarınızı ona bırakmayın. Yazık daha çok küçükler :KK43:
Bırakmak istemiyorum.Ama gündüz ben bakarım gece vardiyalı bir iş bulurum gece o alsın diye düşünmüştüm..Memleketime gidip bosanma davası açsam mahkemede tedbiren çocukları alabilir miyim?Buradan giderken bana cocuklari vermez çünkü.Onun ailesi ile ayni apartmandaki asla çocukları benimle yollamazlar

Şuan 28 yaşındasınız ve 3 çocuğunuz var... yaşanmamış bir hayat,damızlık gibi neden doğurdunuz keşke biraz önünüzü görseydiniz.Oturdugunuz ev sizin mi ? ilk işiniz tapuya konut şerhi koydurmak olsun. Velayeti asla alamaz,rahat olun. Sizi sindirmesine izin vermeyin,boşanma davanızı acin ve iştirak nafakası talep edin. Boşanma sonuçlanmadan da alirsiniz.Evi siz değil,o terk etsin. 2 küçük çocukla işiniz çok zor. 2.nci secenek biraz daha sabredip,birikim yapmaya bakın ona göre ilerleyin.

Bırakmak istemiyorum.Ama gündüz ben bakarım gece vardiyalı bir iş bulurum gece o alsın diye düşünmüştüm..Memleketime gidip bosanma davası açsam mahkemede tedbiren çocukları alabilir miyim?Buradan giderken bana cocuklari vermez çünkü.Onun ailesi ile ayni apartmandaki asla çocukları benimle yollamazlar
Pasa pasa yollayacak,sizi ne kadar korkutmuşlar. Velayet siz de olduktan sonra nasıl vermiyor. Arkanızda ailenizden kimseniz yok mu ? 2 küçük kız çocuğunun velayetini bu adama vermek,büyük hata olur. Adam eli aletinde,chat sitelerinde 7/24 gezen bir tıp.

Ben iş bulurum o sorun değil, bir sürü alanda çalıştım zaten.Deneyimim var bir çok işte.Ama boşanma davasına yanaşmıyor.
bi kere velayeti size verirler, isterseniz işsiz olun orayı bi geçin... kimse 2 ve 6 yşaında 2 kız çocuğu babaya vermez. üstelik sizin bir suçunuz da yok, olsa bile vermiyorlar.
ama
iş bulursanız bile
adam nafaka vermezse
2 çocuğu okula 1 çocuğu kreşe gönderip kirada oturup nasıl geçineceksiniz?

davaya yanaşmaması da sorun değil siz gidip açabilirsiniz. biraz uzun sürer ama illa ki boşanırsınız. velayati de alırsınız.
siz sadece nasıl geçinirsiniz onu planlayın.

Şuan 28 yaşındasınız ve 3 çocuğunuz var... yaşanmamış bir hayat,damızlık gibi neden doğurdunuz keşke biraz önünüzü görseydiniz.Oturdugunuz ev sizin mi ? ilk işiniz tapuya konut şerhi koydurmak olsun. Velayeti asla alamaz,rahat olun. Sizi sindirmesine izin vermeyin,boşanma davanızı acin ve iştirak nafakası talep edin. Boşanma sonuçlanmadan da alirsiniz.Evi siz değil,o terk etsin. 2 küçük çocukla işiniz çok zor. 2.nci secenek biraz daha sabredip,birikim yapmaya bakın ona göre ilerleyin.
O kadar haklısın ki.Adam da beni damızlık olarak görmüş zaten.Dogur ,bırak, git derdinde.Evi terketmesini söyledim ama gitmiyor.Ben onu görmek bile istemiyorum.. İcım sıkılıyor onu görünce. Kalkıp gitmek istiyorum.Sabredecek halim kalmadı, çünkü bu adam canı isteyince gelip benimle birlikte oluyor.Nasil bu kadar değişti anlayamıyorum.

Pasa pasa yollayacak,sizi ne kadar korkutmuşlar. Velayet siz de olduktan sonra nasıl vermiyor. Arkanızda ailenizden kimseniz yok mu ? 2 küçük kız çocuğunun velayetini bu adama vermek,büyük hata olur. Adam eli aletinde,chat sitelerinde 7/24 gezen bir tıp.
Evet ailem arkamda yok.Buradan beni ve çocuklarımı gelip alacak bir ailem olsaydı hiç korkmazdım zaten. Onun ailesi ve kendisi beni tutup sokağa atarlar cocuklari da vermezler.bosanmaya kalkınca elimdeki telefonu bile alıp bunu ben almıştım diyen bir tip.

Kendisine baba yapacak bir kadın arıyormuş sizi bulmuş resmen. Boşansanız babaya velayet vermezler kesinlikle ama siz bu adamdan nafaka alabileceğinizi düşünmeyin bile, alsanız bile mutfak masrafınız çıkmaz. Acil kendinize bir iş bulun
Is bulmasi sart ama 2 kucuk cocuk var. Adam bu surecte hic yardim etmezse,2 çocuk kreşe verilse (en dandik kres 3bin) 6 bin direkt kreşe. Konu sahibinin kariyeri de yok,alacağı asgari ücret. Bilmiyorum,bu üyenin işi çok zor. Kendi ailesinden de bir desteği yokmuş..

O kadar haklısın ki.Adam da beni damızlık olarak görmüş zaten.Dogur ,bırak, git derdinde.Evi terketmesini söyledim ama gitmiyor.Ben onu görmek bile istemiyorum.. İcım sıkılıyor onu görünce. Kalkıp gitmek istiyorum.Sabredecek halim kalmadı, çünkü bu adam canı isteyince gelip benimle birlikte oluyor.Nasil bu kadar değişti anlayamıyorum.
eli para görmüştür
size hevesi geçmiştir
orta yaş krizindedir, elimde para da varken istersem kimlerle kimlerle yatarım kalkarım diyordur....
bir dünya olasılık var.

Is bulmasi sart ama 2 kucuk cocuk var. Adam bu surecte hic yardim etmezse,2 çocuk kreşe verilse (en dandik kres 3bin) 6 bin direkt kreşe. Konu sahibinin kariyeri de yok,alacağı asgari ücret. Bilmiyorum,bu üyenin işi çok zor. Kendi ailesinden de bir desteği yokmuş..
Allah sabır versin diyecek başka bir şey aklıma gelmiyor

Kim ya eşiniz sizin? Ne demek asla çocukları vermez? Bulduğunuz çözüm aşırı saçma yalnız. Avukatla görüşün boşanma davası için. O yaş çocuğu baba alamaz zaten. Aile apartmanında kalamazsınız boşanınca o yüzden kendinize kalacak yer ayarlamaya çalışın. Eşiniz gözünüzü baya korkutmuş ama bu kadar onu yapmaz şuna izin vermez asla dediğiniz adamla nasıl mükemmel evliliğiniz vardı hiç anlamadım.

Erkekler üç dört kere evlenip bir sürü çocuk yapabilir sizden sonra yine evlenip devam edebilir. Duygularınızı bir kenara bırakın bir süre lütfen idare edin o esnada bir avukat bulun, danışın, işle ilgili belgeleri alın sizden mal kaçırmasın. Nafaka zaten azıcık oluyor genelde başka birinin Üzerine malları geçiriyorlar. Azıcık parası olan adamlar hemen birini bulabiliyor. Mağazada düzenli çalışın ve oraya ortak olun. Sonra ayrılsanız da em azından geleceğinizi kurtarırsınız

Kim ya eşiniz sizin? Ne demek asla çocukları vermez? Bulduğunuz çözüm aşırı saçma yalnız. Avukatla görüşün boşanma davası için. O yaş çocuğu baba alamaz zaten. Aile apartmanında kalamazsınız boşanınca o yüzden kendinize kalacak yer ayarlamaya çalışın. Eşiniz gözünüzü baya korkutmuş ama bu kadar onu yapmaz şuna izin vermez asla dediğiniz adamla nasıl mükemmel evliliğiniz vardı hiç anlamadım.
Zaten bende anlamıyorum son iki senedir bu adam böyle. 2 sene de bir kere daha boşanmaya kalktım Ama çocukları buradan götüremezsin diyerek beni kovuyor.Benim memleketim 20 saat uzakta.Ailesi de göndermiyor çocukları. Keşke iki senedir ne yaşadığımı size gösterebilsem

mükemmel evlilik fian olduğunu sanmıyorum ben
20 yaşında çocuklu bi kadın olarak hiç evlenmemiş biriyle evlenmek bile belki ona mükemmel gelmişti
çocuğndan da maddi olarak bir şey kısmamış, al sana bir mükemmellik daha

kız da 20 yaşındaymış daha muhtelemen çoğu şeyi görmüyor fark etmiyordu. şimdi gözü açıldı öğrendi büyüdü, sesi çıkmaya, boşanırım demeye kalktı ve...aslında mükemmel bir şey olmadığını gördü tabi.

X