bu evlilik kurtulur mu?

Başka bi konu altına da yazdım. can güvenliği gibi sorununuz yoksa evinize gidin. düşünecekse gitsin o dışarda düşünsün. Ayrı olmanız sadece çözümsüzlük getirir. eve gidin o yokken. girince de haber verin ben evdeyim, evimde duracağım diye. gerçekten bitirmeyi kafa koyduysa ve siddet eğilimi de yoksa gelir bir iki eşyasını alır gider. yoksa niye geldin git falan derse aldırış etmeyin. istersen sen gidebilirsin deyin.
terapiye yönlendirmek için aynen dediğinizi yaptım. avukatının akrabası olan arkadaşımla konuştum, avukatı ikna etsin diye. avukatı; ben böyle adamla uğraşmam ki dosyasını takip ediyorum sadece demiş, zaten kabul edecek tarzda biri değil demiş. O arkadaşıyla da konuşmuyorum artık; sanki beni takıntılı bir manyak gibi görecek diye iletişimimi kestim. başka bir arkadaşını da tanımıyorum zaten. iş yerimden müdürüme kadar her kes aracı olmaya çalıştı ama adam ona bu konuda bir şeyler söyledikce heleki onun hatalı olduğunu söyledikçe kontrolden çıkıyor.

çok zor gercekten yanı anlattıgınıza göre bu rahatsızlıgın etkılerı yuzunden bıtecek evliliğiniz halbukı tedavı olmayı kabul etse belkı de hersey cok baska olabılırdı.... bu durumda aslında eslerın aılelerıne en buyuk rol dusuyor ama onlarda genelde hep bitirilmesinden yana oluyor. yerıne gelecek kişiden sankı memnun olcakar gıbı, sonra da gideni değil mum florasan da taksalar arayıp bulamıyolar... çok üzülüyorum böyle olunca :KK43:

Yorumlara verdiginiz cevapları dahi okudum. Kişiler ne kadar yok boşan, çulsuz bırak, görsün gününü dese bile siz hala eşinizi sevdiğiniz için size başka bir yol olmalı diye düşündürecek. Ayrıca "dul olmak istemiyorum" düşüncesindesiniz. Tabii ki haklı olarak. Klişe cümledir kimse ayrılmak için evlenmez. Mutsuz bir evli olacağınıza,bence hayatına devam eden, hata olarak yaşadıklarını gören değil her zaman ders olarak bilen, güçlü bir dul olmak çok daha iyidir.
Ayrıca dulluğun üzerinde de çok durmayın. Ayda mı yaşıyorsun? Bizim toplumumuz şöyledir diyen kişiler belki olacaktır bana ama yaptıklarınızla ön plana çıktıkça kısacası zamanla her şey değişir. Mutlu olmayı neden haketmeyesiniz? En doğru kararı yine siz vereceksiniz. Her şey gönlünüzce olsun.

Yorumlara verdiginiz cevapları dahi okudum. Kişiler ne kadar yok boşan, çulsuz bırak, görsün gününü dese bile siz hala eşinizi sevdiğiniz için size başka bir yol olmalı diye düşündürecek. Ayrıca "dul olmak istemiyorum" düşüncesindesiniz. Tabii ki haklı olarak. Klişe cümledir kimse ayrılmak için evlenmez. Mutsuz bir evli olacağınıza,bence hayatına devam eden, hata olarak yaşadıklarını gören değil her zaman ders olarak bilen, güçlü bir dul olmak çok daha iyidir.
Ayrıca dulluğun üzerinde de çok durmayın. Ayda mı yaşıyorsun? Bizim toplumumuz şöyledir diyen kişiler belki olacaktır bana ama yaptıklarınızla ön plana çıktıkça kısacası zamanla her şey değişir. Mutlu olmayı neden haketmeyesiniz? En doğru kararı yine siz vereceksiniz. Her şey gönlünüzce olsun.
Geçenlerde terapistle görüştüğümde "bu yaşımda bir de dul diye anılmak" bana şimdiden koyuyor dediğimde doktor "o yaşadığınız duygusal çöküntüyle başa çıkamadığınız için toplumun üstüne attığınız bir kavram, yani sizin derdiniz dul olmak değil, meseleyi bu yöne çekip esas zor olan duygudan kaçıyorsunuz" demişti. sanırım doğru söylüyor. ben hayattaki en güçlü şeyin sevgi olduğuna inanırım hep, ama bu güç hiç işe yaramıyor. elimden hiç bir şey gelmiyor. galiba beni en çok üzen de bu...

Öncelikle doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum. Yeni üye oldum da ben :) Konuya gelince de bence doğru ifade etmiş. Belki hayal kırıklığı veya mutlu giden bir evliliğin birden bozulması size bunu düşündürmüş olabilir. Bu denli mantıklı konuşan ve sorunun çözümü için uğraşan biri en doğru kararı verecektir bence. Ne kadar kendinizi üzmeyin desem de saçma olacağını biliyorum. Daha güçlü yarınlara. Sizi üzecek başka bir şey olmasın, inşallah. ..."kisgunu, post: 41362509, member: 679301"]Geçenlerde terapistle görüştüğümde "bu yaşımda bir de dul diye anılmak" bana şimdiden koyuyor dediğimde doktor "o yaşadığınız duygusal çöküntüyle başa çıkamadığınız için toplumun üstüne attığınız bir kavram, yani sizin derdiniz dul olmak değil, meseleyi bu yöne çekip esas zor olan duygudan kaçıyorsunuz" demişti. sanırım doğru söylüyor. ben hayattaki en güçlü şeyin sevgi olduğuna inanırım hep, ama bu güç hiç işe yaramıyor. elimden hiç bir şey gelmiyor. galiba beni en çok üzen de bu...[/QUOTE]
Geçenlerde terapistle görüştüğümde "bu yaşımda bir de dul diye anılmak" bana şimdiden koyuyor dediğimde doktor "o yaşadığınız duygusal çöküntüyle başa çıkamadığınız için toplumun üstüne attığınız bir kavram, yani sizin derdiniz dul olmak değil, meseleyi bu yöne çekip esas zor olan duygudan kaçıyorsunuz" demişti. sanırım doğru söylüyor. ben hayattaki en güçlü şeyin sevgi olduğuna inanırım hep, ama bu güç hiç işe yaramıyor. elimden hiç bir şey gelmiyor. galiba beni en çok üzen de bu...
Ömcelik

canım benım bu adamla omur bıtmez kafanı dınle uzak dur bu aıleden de kocandan da kafanı toparla.adam istemiyor bıraz uzak durun zaman herseyın ılacı ama sızın sorununuz tek değil kaynana para vs vss en guzeli bu adamdan sıyrılmak yazık etme kendıne erkenden kurtul...

Konuyu okudum ve söylemeden geçemeyeceğim. Memur adamların çok büyük bir kısmı ukala oluyor. Mutlaka memur eş istiyo. Sonra da senin paran benim param tartışması başlıyor. Bunu çok görüyorum arkadaşlarımda var memur kocayı bulunmaz bişey zannediyorlar. Adamlar evlilik niyetiyle yaklaşıyor sonra da memur olsan daha kolay geçiniriz bilmem ne demeyle başlıyor. Sonuç terkediliyolar.

X