Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
simdi soyle bisey var aile baskisi denilen cocugun fikri konusulanlarla degisemez mi ...hadi sizinki resit oy killanabilir durumda..biz esimle cocuklarin yaninda konusamiyiruz bu konulari kendi hur kararlari ile yonlensinler diye ..

sadece esim haksizlik ve adlaetsizlik den bahsettiginde genelleme yapar..

cocugun fikri izledigi kanallar ve dinledigi konusmalarla da degisebilir ..
Bu konuda hiç haksızlık etme,hiç karışmadım.Herkesin yanlış yapma hakkı vardır oğlum,gün gelir sende anlarsın dedim.Gerçi bu kadar erken beklemiyordum ama onu da sizinkilere borçluyuz.

simdi soyle bisey var aile baskisi denilen cocugun fikri konusulanlarla degisemez mi ...hadi sizinki resit oy killanabilir durumda..biz esimle cocuklarin yaninda konusamiyiruz bu konulari kendi hur kararlari ile yonlensinler diye ..

sadece esim haksizlik ve adlaetsizlik den bahsettiginde genelleme yapar..

cocugun fikri izledigi kanallar ve dinledigi konusmalarla da degisebilir ..
Bu konuda hiç haksızlık kabul etmiyorum.Herkesin yanlış yapma hakkı vardır oğlum ,gün gelir gerçeği anlarsın dedim. Nasıl diyeyim benim dediğim partiye ver diye olacak şey mi.Gerçi ben bu kadar erken beklemiyordum anlamasını ama onu da sizinkilere borçluyuz.

Artık gerçekten papağan gibi millet aç edebiyatınız da sıktı.Ufku hayalleri heykel dikmekten öteye gidemeyen ,açtıkları bir çeşme için tüm partiyi hatta genel başkanını toplayanlar mı sanayi devrimi gerçekleştirecek.Onları alkışlar 20yılda yapılan yollara,hastanelere,okullara,barajlara,heslere ,sihalara burun kıvırırsınız.Kendi mahallenizi çok entelektüel görüp reisi kadın sananlar yalanına inanırsınız.Boş verin siz reisle uğraşmayı da masada kim kime çelme takıyor,kim turlara çıkıyor,şapkadan aday olarak kim çıkacak ona bakın.Hatta Cüneyt Özdemir ile Engin Ayseverin son konuşmalarını dinleyin bence.
20 yaşındaki oğlum geçen yıl millet ittifakına vereceğim deyip duruyordu,son zamanlarda pek yorum yapmaz oldu,on gün önce gelmiş,anne söz cumhura vereceğim dedi.Daha diyor masada adayın kim olacağını istişare etmeye başlayacaklarmış,bunlar bizimle alay mı ediyor, dedi.Her geçen gün bu anlayışla oy kaybediyorsunuz ,hadi masadakiler kendi derdinde, cidden siz de mi fark edemiyorsunuz bu gerçeği.
Tadilat yapıp yapıp yeniden açılanlardan mı bahsediyoruz. Svap karşılığında peşkeş çekilen yanmış orman arazilerini, verilen sözün yaeısı kadar bile araç geçmediği için bedelini devletin bizim vergilerimizle ödediği yollardan köprülerden,işletim hakkı yabancılara kiralanan limanlardan da bahsedelim mi, komik bedellere yabancılara satılan depolarından satış bedeli kadar mal çıkan arazisi, iç donanımı alıcıya bedava kalan ve satın alanın kapısına kilit vurduğu fabrikalardan da söz edebiliriz. Yabancı sermaye candır diyerek ülkeye kalacak kârın başka ülkelere kaymasına sebep olunmasını,yabancılara toprak satışı kotalarının ihlali sonucu başka ülkeye aitmiş hissi uyandırmaya başlayan şehirleri de konuşsak mı

Bu konuda hiç haksızlık etme,hiç karışmadım.Herkesin yanlış yapma hakkı vardır oğlum,gün gelir sende anlarsın dedim.Gerçi bu kadar erken beklemiyordum ama onu da sizinkilere borçluyuz.
ben ozellikle akil vermissinizdir demedim ki ..yazdigimi anlamadiniz mi ?
Her ailenin belli bir fikri dusuncesi vardir ...
ama cocuk aileden ne gorduyse ona yatkinlik gosterir dedim

size haksizlik etmedim ..sadece ben x tv yi izlersem her gun cocuk da o dusunceyi kafasina alir demek istedim .

mesela cocuk bir aday bile cikaramadilar lafini illa ki bir yerden duymustur

ben 32 yasindayim hangi tv deki dusunceleri dinlesem ona hak veirrim hic bir bilgim olmasa 🙈

yasamasam gormesem yani gecim derdim olmazsa elbette duydugum seyler kafama yatar

Artık gerçekten papağan gibi millet aç edebiyatınız da sıktı.Ufku hayalleri heykel dikmekten öteye gidemeyen ,açtıkları bir çeşme için tüm partiyi hatta genel başkanını toplayanlar mı sanayi devrimi gerçekleştirecek.Onları alkışlar 20yılda yapılan yollara,hastanelere,okullara,barajlara,heslere ,sihalara burun kıvırırsınız.Kendi mahallenizi çok entelektüel görüp reisi kadın sananlar yalanına inanırsınız.Boş verin siz reisle uğraşmayı da masada kim kime çelme takıyor,kim turlara çıkıyor,şapkadan aday olarak kim çıkacak ona bakın.Hatta Cüneyt Özdemir ile Engin Ayseverin son konuşmalarını dinleyin bence.
20 yaşındaki oğlum geçen yıl millet ittifakına vereceğim deyip duruyordu,son zamanlarda pek yorum yapmaz oldu,on gün önce gelmiş,anne söz cumhura vereceğim dedi.Daha diyor masada adayın kim olacağını istişare etmeye başlayacaklarmış,bunlar bizimle alay mı ediyor, dedi.Her geçen gün bu anlayışla oy kaybediyorsunuz ,hadi masadakiler kendi derdinde, cidden siz de mi fark edemiyorsunuz bu gerçeği.
Heykelin lafımı olur hiç,sizin yücelltiğiniz hükümet var olan havalimanlarına bile biz yaptık deme gafletinde bulundular.
Bunlardan haberiniz varmı,kimsenin yola köprüye neden yapıldı diye itirazı yok hanımefendi anlayın bunu artık.
Sıkıntıyı anlamuyorsunuz yada görmezden geliyorsunuz,sizin benim vergilerimle geçiş garantisi verildidiye tepkiler sadece.
Bir hastaneye hasta sayısı garantisi verilemez,insan sağlığı bu kadar ucuz değil.
Satılan fabrikalara hiç değinmiyorum bile,TC tabelaları kalktı bu ülkede eğitim zaten yerlerde,siz gelmiş heykel diyorsunuz.
Yerim o heykeleri olmadı kemiririm sizin gönlünüz ferah olsun merak etmeyin.

Bu konuda hiç haksızlık kabul etmiyorum.Herkesin yanlış yapma hakkı vardır oğlum ,gün gelir gerçeği anlarsın dedim. Nasıl diyeyim benim dediğim partiye ver diye olacak şey mi.Gerçi ben bu kadar erken beklemiyordum anlamasını ama onu da sizinkilere borçluyuz.
Ülkenin geldiği durumuda sizinkilere borçluyuz.

Cesaretin olsa açık açık diyeceksin ama işte ancak böyle evirip çevirip kıvırarak... Çünkü kastettiğinin yenilir yutulur olmadığının kendinde farkındasın.
Başıma saksı düşse iktidardan bilirim. Hiçbir konuda söz hakkı olmayan muhalefetten bilecek halim yok. Tek adam anlayışı bunu gerektirir.

Sıfır müdahale 👌🏻 Ama haklısınız, ben de çocuğumun yanlış yapmasını alttan alttan engellemeye çalışırdım 😇

...

Eklentiler

• FnOh1nCWQAEGG9b.jpg
    FnOh1nCWQAEGG9b.jpg
    61,4 KB · Görüntüleme: 27
Dua edeceğim Amin deyiniz. Allâh'ım herkesi sevdiği, oy verdikleriyle ahirette birlikte eyle
Not : Eğer dini inancınız varsa namaz kılmayan kişilerin gideceği yer cehennem buyuruyor Rabbi'miz
Peygamber efendimiz de Kişi sevdiğiyle beraberdir buyuruyor.
Dininiz İslam değilse yazdıklarım sizi bağlamaz. İslam dinine inanmayanlar lütfen dini ritüellerle gömülmemesi hakkında vasiyette bulunsun. Cami cemaatini boşuna yormanın lüzumu yok
siyasi konuyla, kimin neye inandigi ve hangi rituellerle gomulecegi konusunu nasil bir araya getirdiniz acaba 🤦
bizim insanımiz ne zaman allah ile kul arasına girmemeyi ögrenecek, 5 vakit namaz kilip oruc tutuyorum diye her halta karışma hakkini nasil kendilerinde bulabiliyo bu insanlar?
yada namaz kilmayip oruc tutmayip tutanlarin hayatina karisma luksunu nereden bulabiliyorlar?

siyasi konuyla, kimin neye inandigi ve hangi rituellerle gomulecegi konusunu nasil bir araya getirdiniz acaba 🤦
bizim insanımiz ne zaman allah ile kul arasına girmemeyi ögrenecek, 5 vakit namaz kilip oruc tutuyorum diye her halta karışma hakkini nasil kendilerinde bulabiliyo bu insanlar?
yada namaz kilmayip oruc tutmayip tutanlarin hayatina karisma luksunu nereden bulabiliyorlar?
Vasiyete kadar ahkam kesmiş. Cemaat yorulacakmış 🫡

Vasiyete kadar ahkam kesmiş. Cemaat yorulacakmış 🫡
çok sevdigim bir soz var benim burayada yazayim
Dindar olduğu için artık ahlaka ihtiyacı kalmadığını düşünenlerin ve rakı içtiği için kendini aydın sananların arasında delirmek üzereyiz."
herkes herkesin herşeyine karışıyor ya 🤦
nasıl gömüleceğimize bile.
gerçi ben çok görmüyorum ölmeden önce gömüleceği yeri bile parselleyen toplum 🤦
sanki kesin o topraga gömülecekmiş başka aleternatifi yokmuş gibi ne değişik

Okuduğum Ayetten ve hadislerden. Eğer Müslümansanız inandığınız kitabı okumadığınız nasıl da belli

X