Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,7%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 799 59,6%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.340
Okuduğum Ayetten ve hadislerden. Eğer Müslümansanız inandığınız kitabı okumadığınız nasıl da belli
dinlere inanmıyorum bu yüzden de hiç bir kitabı okuma geregi duymuyorum.
Allah kimseye kesin olarak cenneti yada cehennemi vermemiştir bana göre.
namaz kılmam oruç tutmam hiristiyan yahudi budist musluman vs insanları bu şekilde ayırmam, allahın da bu şekilde ayıracağina inanmiyorum.
niyet çok önemlı bence, iyi bir insan olmak kul hakki yememek canlilara doğaya elinden geldigince bilerek zarar vermemek yeterli benim için.
her haltı yiyip, her kötülüğü yapip, her şeye burnumu sokup sonra kalkip elhamdürillah muslumanim dedim diye beni cennete alacagina inanmak inanmayi gec ihtimalini dahi düşünmek benim için ütopik.

dinlere inanmıyorum bu yüzden de hiç bir kitabı okuma geregi duymuyorum.
Allah kimseye kesin olarak cenneti yada cehennemi vermemiştir bana göre.
namaz kılmam oruç tutmam hiristiyan yahudi musluman vs insanları bu şekilde ayırmam, allahın da bu şekilde ayıracağina inanmiyorum.
niyet çok önemlı bence, iyi bir insan olmak kul hakki yememek canlilara doğaya elinden geldigince bilerek zarar vermemek yeterli benim için.
her haltı yiyip, her kötülüğü yapip, her şeye burnumu sokup sonra kalkip elhamdürillah muslumanim dedim diye beni cennete alacagina inanmak inanmayi gec ihtimalini dahi düşünmek benim için ütopik.
Sizinki patronun kuralları kitapta yazıldığı gibi değil benim düşündüğüm gibidir diyen işçi gibi oldu. Sizce o patron evet sen ne düşünüyorsan öyle olsun mu der yoksa hüküm koyan benim mi der. Hem herkesden milyonlarca farklı düşünce çıkar.

Sizinki patronun kuralları kitapta yazıldığı gibi değil benim düşündüğüm gibidir diyen işçi gibi oldu. Sizce o patron evet sen ne düşünüyorsan öyle olsun mu der yoksa hüküm koyan benim mi der. Hem herkesden milyonlarca farklı düşünce çıkar.
ya patron yazmadıysa 🤦 her neyse konumuz bu degil allah kimseyi savundugu insanları arkasindan koşarken onlarla aynı yere gitmeyi isteyecek kadar şaşırtmasın ne diyeyim 😑
belki siz çok temiz çok iyisiniz ama pesınden gittikleriniz yalnış yazık olmayacak mi o zaman o kadar emeğe ☺️
siz inancli birisiniz belliki böyle dualar yazip amin desene amin desene diye birde insanlara israr ediyorsunuz.
kimin nereye gidecegini siz bilemezsiniz o yuzden de alti ustu oy verdiginiz yarin obur gun olup gidecek insanlar icin ayy amin insallah onun gittigi yere giderim bende diye dua etmenin bir anlami var mi sizce?

ya patron yazmadıysa 🤦 her neyse konumuz bu degil allah kimseyi savundugu insanları arkasindan koşarken onlarla aynı yere gitmeyi isteyecek kadar şaşırtmasın ne diyeyim 😑
belki siz çok temiz çok iyisiniz ama pesınden gittikleriniz yalnış yazık olmayacak mi o zaman o kadar emeğe ☺️
siz inancli birisiniz belliki böyle dualar yazip amin desene amin desene diye birde insanlara israr ediyorsunuz.
kimin nereye gidecegini siz bilemezsiniz o yuzden de alti ustu oy verdiginiz yarin obur gun olup gidecek insanlar icin ayy amin insallah onun gittigi yere giderim bende diye dua etmenin bir anlami var mi sizce?
Benim inandığım Peygamberim kişi sevdiğiyle beraberdir buyuruyor. Peygamber efendim kıyamete yakın Mekkenin dağları yeşerecek buyurdu o da oldu.

Benim inandığım Peygamberim kişi sevdiğiyle beraberdir buyuruyor. Peygamber efendim kıyamete yakın Mekkenin dağları yeşerecek buyurdu o da oldu.
e peki şoyle sorayim o zaman size bugun bu kisiyle beraber cennet de olmak istediniz, yarın bu adam öldü yerine haliyle başkası gececek ülke yonetimi boş kalmayacak sonucta oda sevdiginiz bir insan oldu diyelim ee hangisiyle beraber olacaksiniz?

Hiçbiride içime sinmiyor ne yazikki. Ne millet ne cumhur. Öyle bir umutsuzluk var içimde geleceği çocukları milleti kimse düşünmüyor gibi geliyor

e peki şoyle sorayim o zaman size bugun bu kisiyle beraber cennet de olmak istediniz, yarın bu adam öldü yerine haliyle başkası gececek ülke yonetimi boş kalmayacak sonucta oda sevdiginiz bir insan oldu diyelim ee hangisiyle beraber olacaksiniz?
Oy kullandığı ülke çöle dönmüş, Mekke'nin dağları diyor. Yorma kendini 🙈🙉🙊

Başkentin ortasında adam öldürülüyor, kadın cinayetleri işleniyor, çocuklara tecavüz ediliyor, 6 yaşındaki çocuklar evlendiriliyor, mafyalar, çeteler, yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet her yanı sarmışken kimse ses çıkarmıyorsa kusura bakmayın ama bu ülke de Kur'an çoktan yakılmış
Bu soylediklerinizin uzerine bende bise eklemek isterim

Dinini yasamak isteyen hersekilde heryerde yasar. Hristiyan laik bir ulkedeyim evimin karsisinda kilise var cami yurume mesafesi 20dk ama kalkip namazimi kilmama orucumu tutmama engel degil.

Siyasetle dini karistirmalari gercekten abes bi durum

Ahlak ,edep,saygi sadece dinde yok kulturde medeniyette var. Suan reis var demi Turkiyede ben neden yilda 4 haftaligina geldigimde ahlak edep sayginin yok oldugu kanaatindeyim.

Herseye icerden bakarsaniz dis gorunusu anlayamazsinizki. Ben disardan bakinca Turkiyeye her geldigimde iyice geriye gidiyo ama tek ilerleyen yol bina okul hastane insaa edilmesi,bunami kanarak ilerlediginizi dusunuyosunuz ?

Bu soylediklerim size hitaben degil genel bi konusma olarak :) sizi alintilamis oldum yanlis anlamayin

Tüm dünya gitsin diyorsa herkesin bildiği vardır diyorum 🤣
O değilde herkes nasıl da korkup gitmesini istiyor bu listeyi nerden uyduruyorlar çok enteresan 🤔
Canım gitsin diyenler PKK gibi terör örgütleri ve tüm İslam alemini kana bulayan ABD ve Türk ve Müslüman düşmanları dikkatini çekerim
Niye uydursunlar herşey ortada PKK açık açık CHP'yi destekliyor PKK ne terör örgütü kaç tane şehidimizin katilleri uyanık olmak lazım
HDP li vekil ne dedi İYİ Parti'ye bizim sayemizde o meclisin en sonunda oturuyorsunuz demedimi dedi bana inanmazsan aç Google den bak

Bakış açısı. Önceki çöllerden haberiniz yok Demek ki. Hem 6 +hdp den ne bekliyorsunuz. Siz değil ülkeyi yönetmek böyle bir şirket kurar mısınız
Çoğulcu demokrasi böyle bir şeydi bilmem hatırlıyor musunuz. Bir şekilde ortak paydada buluşulabiliyor.

Bakış açısı. Önceki çöllerden haberiniz yok Demek ki. Hem 6 +hdp den ne bekliyorsunuz. Siz değil ülkeyi yönetmek böyle bir şirket kurar mısınız
Bakın ne diyeceğim, uğraşmayalım seçimle falan. Her seçimde aynı kişi olsun diye bu kadar yorulmazsınız, mutlu mutlu yaşarsınız. Cumhuriyet, demokrasi, laiklik çıkarılsın yasalardan. Söz hakkımız elimizden alınsın. Sadece yönetime övgü yağdıranlar konuşsun. Uyar mı size? Herhangi bir partinin terörist olduğundan siz eminsiniz ama İçişleri Bakanlığı bundan haberdar değil, zira terörün yasalarda cezası vardır. Ben mi yapayım gerekeni?

Hanımlar siyaset konuşulan bir topikte birbirinizin diniyle, inancıyla alakalı yorumlar yazmayınız, ki zaten dini içerik yasaktır.

Artık gerçekten papağan gibi millet aç edebiyatınız da sıktı.Ufku hayalleri heykel dikmekten öteye gidemeyen ,açtıkları bir çeşme için tüm partiyi hatta genel başkanını toplayanlar mı sanayi devrimi gerçekleştirecek.Onları alkışlar 20yılda yapılan yollara,hastanelere,okullara,barajlara,heslere ,sihalara burun kıvırırsınız.Kendi mahallenizi çok entelektüel görüp reisi kadın sananlar yalanına inanırsınız.Boş verin siz reisle uğraşmayı da masada kim kime çelme takıyor,kim turlara çıkıyor,şapkadan aday olarak kim çıkacak ona bakın.Hatta Cüneyt Özdemir ile Engin Ayseverin son konuşmalarını dinleyin bence.
20 yaşındaki oğlum geçen yıl millet ittifakına vereceğim deyip duruyordu,son zamanlarda pek yorum yapmaz oldu,on gün önce gelmiş,anne söz cumhura vereceğim dedi.Daha diyor masada adayın kim olacağını istişare etmeye başlayacaklarmış,bunlar bizimle alay mı ediyor, dedi.Her geçen gün bu anlayışla oy kaybediyorsunuz ,hadi masadakiler kendi derdinde, cidden siz de mi fark edemiyorsunuz bu gerçeği.
Heykelciliği kınıyorsunuzda dünyanın en büyük heykeci zihniyeti AKP
Minareden minareye atlayanilirsiniz hiçbir amaca hizmet etmeyen boş camilerde
Kilometrelerce uzakta herevden en az bir çocuk sırtında çantalarla okullarına giderken
evi 20 metre uzakta bir adam için koskoca cami inşa ediliyor
Yolları hastaneleri köprüleri yapmak/yaptırmak seçilmişler verilen görevlerdir meziyet değil
Ki bu alanda vurgunlarla bunun 4 katı yapılabilirdi
Ben aday konusunda hiç takıntı yapmıyorum kişi değil sistem yönetsin diyorum
Sistemin başındaki adam sadece dürüst olsun ki her halükarda şuankilerden dürüst gözüküyorlar
Olmadı 5 yıl sonra görüşürüz gene
20 yaşındaki oğlunun söz verdirecek kadar biat mı ediyorsunuz başınızdakilere yazık genç adama

Canım gitsin diyenler PKK gibi terör örgütleri ve tüm İslam alemini kana bulayan ABD ve Türk ve Müslüman düşmanları dikkatini çekerim
Niye uydursunlar herşey ortada PKK açık açık CHP'yi destekliyor PKK ne terör örgütü kaç tane şehidimizin katilleri uyanık olmak lazım
HDP li vekil ne dedi İYİ Parti'ye bizim sayemizde o meclisin en sonunda oturuyorsunuz demedimi dedi bana inanmazsan aç Google den bak
Ben de gitsin istiyorum. Ne PKK terör örgütü üyesiyim ne de Müslüman, Türk düşmanıyım sadece ülkesini çok seven ve içinde bulunduğu bu korkunç durumdan kurtulmasını isteyen bir Türk kadınıyım.

ankete katıldım sırf canım yandığı için .ama böyle olmamalıydı.ülkem adına çok üzgünüm.
aday bile belli değil ama anket açılıyor.bence ülkedeki en büyük eksiklik bu.kime oy vereceğiz.?aday kim?

Sen gözünün önündeki dünya kadar olan biten şeye inanmıyorsun da benim sana inanmamı mı bekliyorsun 😩

Ben de gitsin istiyorum. Ne PKK terör örgütü üyesiyim ne de Müslüman, Türk düşmanıyım sadece ülkesini çok seven ve içinde bulunduğu bu korkunç durumdan kurtulmasını isteyen bir Türk kadınıyım.
'türk düşmanıyım' kısmının öncesinde ne de yazmak istemişsiniz ama unutmuşsunuz diye düşünmek istiyorum

X