Bu hallerine dayanamıyorum

pek yorum yapmam ama sirf size yazmak icin girdim. ayni durumlari ben de yasadim inanin ailem icin esimi o kadar cok karsima aldim ki. ailemi evden kovdu yemin ederim o kadar uzuldum ne kavgalar ettim. sadece bu sebep degil baska nedenler de vardi ailem de arkamda durdu sonuc olarak bosandim. ve maalesef gel gor ki bosaninca isin rengi de sekli de degisti o benim arkandayiz diyen beni tutan ailem ugruna ne kavgalar ettigim ailem bosaninca yapmadiklarini birakmadi. benim ailem oyle degil dediginizi duyar gibiyim ben de oyle dusunurdum. cevremden bosaninca eskisi gibi olmuyor diyenler olurdu benim ailem benim arkamda yanimda benim ailem farkli derdim. ah kafam. simdi inanin duymadigim hakaret soz laf kalmadi. eski konuma da bakabilirsiniz bildiginiz asagilandim o arkandayiz diyen magduru oynayan ailem tarafindan. yazarken bile aglayacak gibi oluyorum. keske esimle ailem icin hic huzurumu bozmasaydim herkes hayatini bir sekilde kuruyor kurtariyor siz cocugunuzla hayat mucadelesine giristiginizle kaliyorsunuz. demem o ki dengeyi saglayin esinize karsi cok yukselmeyin idareci olun. inanin yasadiklarinizi yasadim ve benim ugruna yuvami yikmayi goze aldigim ailem bu muymus dedim dedim agladim.
Yorum yaptıktan sonra sizin yorumunuzu okuyunca belki de dedim doğru... sizin adınıza çok üzüldüm, aileler de bazen demek ki insanin icinde ne fırtınalar kopuyor görmüyor. Acaba eski eşinizle konusma şansiniz hiç oldu mu sonradan? Umarım herkesin icinde yaşadığı fırtınalı günler diner, mutluluk huzur gelir.

Üniversite okumak için kendi memleketimden 5 saatlik uzaklıkta başka bir şehre geldim 2007 de. Son yılımda biriyle tanıştım ve evlenip burda kaldım. 9 senelik evliyim. Aileme özellikle anneme ciddi düşkünüm anne kızdan çok arkadaş gibiyiz. Kısaca annemi tanıtayım. Şuan 52 yaşında ileri görüşlü modern kendi işini kendi halleden asla ne benden ne kardeşimden beklentisi olmayan erkek gibi güçlü ve hırslı bir kadın. Babam da kimseye karışmayan kendi halinde agresif olmayan şeker gibi bir adamdır. Aile bağlarımız çok kuvvetli. Eşimin ailesi tam tersi. Sevgiyle büyütülmemiş ve narsistin tamamen kelime karşılığı diyebilirim. 9 senedir hayalim annem emekli olunca benim yanıma taşınsınlar birlikte aynı şehirde yaşayalım. Allah nasip etti ve 20 gün önce yaşadığım şehre tamamen göç ettiler. Ev almaktı niyetleri anabilim turizm bölgesinde yaşıyorum pandemide herkes buraya akın edince haliyle ev fiyatlarını uçurdular. Babam da elimizdeki parayı bankaya faize atıp kiralık bir ev tuttu. En azında bi süre kirada oturup parayı biraz daha yükseltince kafalarına göre ev almaya karar verdiler. İlk tuttuğumuz eve eşyaları indirdik ve daha yerleşemeden ev sahibi şizofren bir alkolik çıktı hemen başka bir ev bulup apar topar evi tekrar taşıdık. Tabi bu durum hesabımızda olmayan birşeydi haliyle 2. Masraf çıktı. Tam o sırada da ben maaşımı aldım. Anneme 450 TL para verdim al kullan diye. Kabul etmek istemedi ısrarla verdim. Neyse şimdi asıl konuma geliyorum. Ertesi günü eşim maaşımı istedi. Bu arada kendisinin işi var kendi işimiz ve gelir durumu yüksek fakat gözü doymuyor. Benim aldığımda 3 bin TL maaş. Ben çıkardım 2250 para verdim diğeri nerde dedi. O an kavga etmemek için zor tuttum kendimi. Dedim annemlerin ihtiyacı oldu onlara verdim geriside bende. O an yüzü değişti bişey demeden işine gitti. Şimdi soranlar olur senin paranı neden alıyor diye. Bana kart bırakıyor ihtiyacını karttan al diye bendeki tüm nakiti alıyor. Nefret ediyorum bu durumdan ama önüne geçemedim. Neyse akşam işten geldi bana davranışları tuhaf. Sesimi çıkarmadım. Ertesi sabahı uyandık konu açıldı bi şekilde o paraya geldi mevzu. Yani annemlere o parayı vermem adamı delirtmiş. Ki annemler benim için İzmir’den düzenlerini bozup geldiler başlarına öyle talihsiz bir olay geldi. Ekstra harcama çıktı. Elimde varken hangi vicdanla yardım etmezdim ben. Tabi evde kavga çıktı ve konuşmuyoruz 3 gündür. Ailemden nedensiz nefret ediyor. Aşırı derecede saygısız babama falan. Konuşma tarzı sokakta bi adamla konuşur gibi. Her fırsatta bozmaya çalışıyor. Huzurum kaçmasın diye yakınıma taşınmalarına rağmen gelmiyorlar evime. Okadar kalbim acıyor ki inanın tarif et demem. Bugün annem yemeğe davet etti. Eminin orda onlarla konuşmucak yemeğini yiyip küçük oğlumla ilgilencek ve o gerginliğini ailem anlıcak. Ailem okadar iyi niyetliyken eş kişisinin bu terbiyesizliği bu evliliği çıkmaza sokacak çok belli. Gemileri yakmaktan korkmuyorum. Boşanmak sorun değil. Ama ortada elle tutulur sebep yokken neden o duruma geleyim. Gayet mutlu olabiliriz. Ama sabrımı o kadar zorluyorki. Ailem hak etmiyor yemin ederim. En zor anlarında hepsi destek oldu ona. Amazon’un daha 20 günde yaptığını hazmedemiyorum. Bana bi yol gösterin lütfen. 9 senelik hayalim gerçek oldu ama sevinemiyorum bile
bence sorun parayı vermen değil sadece verirken haber vermemen. Ben de eşim de devlet memuruyuz. borçları faturaları çıktıktan sonra kalan para ile bir kısmının yatırım yapar bir kısmını eve harçlık yapar bir kısmını da ikimiz paylaşırız harçlık olarak.
birikimden bir şey harcanacaksa bu benim ailem de olabilir onun ailesi de veya herhangi birine yapılan bir yardım eve alınacak bir eşya, evlerin dask, vergisi vs her ne ise; o bana söyler ben ona.
bana göre evlilikte ortak kese paranın bir yerde toplanması önemli. belki de eşiniz sadece haber vermediğiniz için böyle bir tepki vermiştir.

Calismadigim halde anneme canim ne isterse alirim.. esim bunu sorun etse sanirim cok üzülürdüm.. hele ki birde calisiyorsam..

Eline maasini vermen, uzerine de hesap sorulmasi cok yanlis.. sanki evi üzerine yaptin.. alt tarafi 450 tl.. durumunuz olmasa yine anlasilir ama bu resmen pintilikten baska bir sey degil..

Ben olsam 450 tl yi bir sekilde bulup ona geri veririm utanir mi bilmem ama..

X