Bu hayat sizi de yormadı mı..

Öyle bir haldeyim ki hiçbir şey artık bana huzur vermiyor.

Her geçen gün ülkemizde gerçekleşen cinayetler, tecavüzler, geçim derdi, imkansızlık ve sayabileceğim bir sürü berbat şey. Özellikle kadın cinayetleri.. Neden bu durumdayız kahroluyorum, nasıl neden sapıklar türedi nasıl bu derece psikopatlar yetişti.. artık korkuyorum.

Aile ve arkadaş ortamımda dönen dedikodular.. Midem bulanıyor.
Kitaplardan,doğadan veya başka güzelliklerden konuşan yok.
Herkesin elinde telefon, başını kaldıran yok. Türk kahvesinin bile bin tane fotoğrafını çekmekten dolayı kahvesini soğutan, sosyal medya ünlülerinin ne yediğini ne giydiğini konuşan, fotoğrafını çekmem için direten beğenmeyip tüm günü bununla geçirdiğimiz arkadaşlarım var. Evet bu kişileri hayatımdan çıkarabilirim fakat ailem bile bu durumda. Özellikle abi ve ablalarım. Ki hepsi 35 yaş üstü. Arkadaş konusunda da çok şanssızım.

Saçma sapan tiktok akımları.. ağız dolusu küfürlü şarkılar.. Minicik çocuklar bunları izliyor. Sizce de çok korkunç değil mi? Z kuşağı gümbür gümbür geliyor diyorlar ya, keşke bu anlamda olmasaydı bu. Uzun bir dönem okul öncesinde çalıştığım için bizzat şahit oldum. İnanın durum çok vahim, duysanız ve görseniz şok olacağınız şeyler sergileyebiliyorlar.

Bu hayatta mutlu kalabilmek için sizler neler yapıyorsunuz?
Belki bu durumlar beni ilgilendirmeyebilir, herkes özgür istediğini elbette yapabilir ama yaşadığımız ülke,çevre,ortam etkilemez mi hiç insanı? Aradığım huzuru neden bulamıyorum..

Kısacası sizin fikirlerinizi ve size iyi gelen şeyleri merak ediyorum. Hayata nasıl tutunuyorsunuz, huzuru nerede veya neyde buluyorsunuz?
Başlığa cevabım Bu hayat yormaz mı küfürü hiç sevmem ama kaba bir tabirle bu hayat ebemi cimcikledi :) diyebilirim.

Altı çizili cümleye cevabım ise çok daralınca kendime ALLAH var, keder yok, sen doğru ol elbet mevlamında bir planı vardır deyip geçiyorum.. Bu ipe sarılmak gerçekten rahatlatıyor beni..

Her geçen gün ülkemizde gerçekleşen cinayetler, tecavüzler, geçim derdi, imkansızlık ve sayabileceğim bir sürü berbat şey. Özellikle kadın cinayetleri.. Neden bu durumdayız kahroluyorum, nasıl neden sapıklar türedi nasıl bu derece psikopatlar yetişti.. artık korkuyorum.

Herkesin elinde telefon, başını kaldıran yok. Türk kahvesinin bile bin tane fotoğrafını çekmekten dolayı kahvesini soğutan, sosyal medya ünlülerinin ne yediğini ne giydiğini konuşan, fotoğrafını çekmem için direten beğenmeyip tüm günü bununla geçirdiğimiz arkadaşlarım var. Evet bu kişileri hayatımdan çıkarabilirim fakat ailem bile bu durumda. Özellikle abi ve ablalarım. Ki hepsi 35 yaş üstü. Arkadaş konusunda da çok şanssızım.

Saçma sapan tiktok akımları.. ağız dolusu küfürlü şarkılar.. Minicik çocuklar bunları izliyor. Sizce de çok korkunç değil mi? Z kuşağı gümbür gümbür geliyor diyorlar ya, keşke bu anlamda olmasaydı bu. Uzun bir dönem okul öncesinde çalıştığım için bizzat şahit oldum. İnanın durum çok vahim, duysanız ve görseniz şok olacağınız şeyler sergileyebiliyorlar.

Belki bu durumlar beni ilgilendirmeyebilir, herkes özgür istediğini elbette yapabilir ama yaşadığımız ülke,çevre,ortam etkilemez mi hiç insanı? Aradığım huzuru neden bulamıyorum..

Kısacası sizin fikirlerinizi ve size iyi gelen şeyleri merak ediyorum. Hayata nasıl tutunuyorsunuz, huzuru nerede veya neyde buluyorsunuz?
Bu hayatta güzel insanlar da var güzel şeyler de oluyor. Tamamen kötülüklere odaklanmışsınız. Bir yardım kuruluşuna üye olup, gönüllü olarak yardima muhtaç insanlara merhem olabilirisiniz. Bu size huzur verir hem de orada iyi şeylerin de olduğunu görürsüniz ve iyi bi arkadaş çevresi edinirsiniz naçizane fikrim.

Peki milletin ne yaptığı seni niye bu kadar ilgilendiriyor? Gören de siz atom parcaliyorsunuz sanacak. Siz neler yapıyorsunuz hiç anlatmamışsınız

Eğer yurtdışı imkanınız hiç olmasaydı nasıl hissederdiniz? Bizler gibi olsanız yani? Eleştirmek amacıyla sormuyorum, ben de konu sahibi gibiyim o nedenle.
Olay sadece yurtdışı değil ki hem. Sen gitsen sevdiklerin kalır. Yani bu ülke kolay kurulmadı ben gözümü kapatıyorum aman diyenleri anlamıyorum pek. Tamam hicbir derde derman olamam diye kapatıyor olabilir ama çalış derman olmaya önce. Lay lay lom nereye kadar

Ben kendi dunyamda mutlu olmaya calisiyorum. Mutluyum da, yillarca olmadigim kadar. Sosyal medya hesaplarim yok. Kim ne yapiyor, ne ediyor hic bilmiyorum, hic merakta etmiyorum. Moralimi bozan, beni kotu hissettiren insanlari cikarttim hayatimdan. Evet bu kisilerin arasinda bir adet abi, baba ve kizkardes var. Aileden bile olsa umrumda olmadi. Isimden evime, evimden isime gidiyorum. Orgu ormeye basladim acayip rahatlatiyor, aksam is stresini attiriyor bana. Gecim sıktıntisi, Tr den durumu tabi zor ama belki baska konularda daha kesin kararlar alabilirsiniz.
Yurtdisindan bildiriyorum, burda da hayat dört dörtlük degil. Gecim sıkıntısı yok bu dogru ama burda da hayat cok pahali, sorunlar burda da var. Yabanci oldugun icin dislanabilirsin ya da her olumsuzlugu buna yorabilirsin. Bir yerlere gelebilmek burda da cok zor. Bir kahveyle bin resim cekmek burda da var. Paranini alim gücü yüksek, kadinlara cok deger veriliyor bunlar gercekten buranin artilari ama insanin genel olarak mutsuz bir yapisi varsa nere giderse gitsin bir sey buluyor

X