Bu iğrenç görüntüden çok sıkıldım. Fazla kıllı,kusuruma bakmayın. (Resimli)

puslukitalaratlasi

♡✨
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2020
69
191
Önceden burada yıllar önce bir hesabım vardı ya kapattırdım ya da şifremi unuttum giremiyorum. Hemen aklıma yine siz geldiniz. Kötü görüntüden dolayı hepinizden özür diliyorum. Öncelikle bir goril kadar kıllıyım. Göbekten tut ayak baş parmağına kadar. Allahım hangi eski çağdan hangi devirden buraya ışınlandım acaba diye hep sorguluyorum. Ablam lazere gitti sanırım 9 seans azaldı ama bitmedi. Hala mecbur alıyor her hafta. Bir de leke oluştu. Korkuyorum o sebeple. Şimdi buraya kıllı fotoğraf koyacağım mecbur anlayabilesiniz diye. Belki bu durumu yaşayanlar vardır, sebebini bilenler vardır. Ve şunu söyleyim, her yıl mutlaka hormon testi yaptırdım. Asla ve asla hiçbir değerimde sorun yok. turp gibiyim her anlamda. Lisedeyken epilatör kullanmıştım o güne lanet olsun. Braun'un ilk çıkan makineleri var ya pembe genç kızlara özel onlardandı. Bu bacağımdakiler o günden sonra belirdi. Her gören mutlaka tiksintiyle bakıyor. Denize asla gidemiyorum. Beni çok kısıtlıyor. Peeling denedim bir ton. Şekeri karıştır zeytinyağı koy yok kahve telvesi, bal da sür. Yok geçmiyor. At kılı fırçası aldım 5-6 ay kullandım bana mısın demedi. Nemlendiriciyle duş aldım neredeyse o derece boca ettim. Yok bela gibi yapıştılar. Ben de özeniyorum kadife gibi cildi olup pürüzsüz olanlara. Dermatologların hepsi losyon veriyor yolluyor. Lazer epilasyon düşündüm, doktor kesin çözüm olmayacağını söyledi. Ağda kullandım, jilet kullandım. Hepsi aynı sonuç. Artık jiletle alıyorum, sabah aldım daha saatler anca geçti. Hale bakın. Bu ne coşku bu ne celal.

124033035_1858165560991485_8802922532147578015_o.jpg
123457263_1858165524324822_7755325711905958251_o.jpg

Ve bacaklarıma asla dokunmuyorum kurcalamıyorum bu izler nasıl kendi kendine oluşuyor. Bu hal nedir. Kıl kökü iltihabı mı? Çilek bacak görünümü diyorlar sanırım bir de. Bunun sebebini bilen varsa lütfen yazabilirler mi? Veya lazer bunu geçirir mi sizce? Lütfen beni bu dertten kurtarın. Evlenmek bile istemiyorum adamın bacakları benden daha güzel, sıfır pürüz. Utanıyorum vallahi. Etek giymeyi özledim. Teşekkür ederim herkese,lütfen bildiklerinizi yazın. Görüntü için yine özür dilerim.

Güncelleme:
Bu sabah o siteden bakıp orjinal makinesi olanların kliniğine gittim. Doktor kontrolünde ikisi de. Alexandrite cynosure makine kullandıklarını söylediler. Bu model hakkında bilginiz var mı?

Bacaklarımı gösterdiğimde hepsinin batık olduğunu söylediler. Bu kadar fazla nasıl olabildi bilemiyorum. Lazerin kılları çok azaltacağını, kıl tipimin ve ten rengimin çok uygun olduğunu ama batıklar ve bu görüntü için kesin konuşamayacaklarını söylediler. Yani batıkların ve izlerin kalabilme ihtimali olduğunu açıkladılar.
Ve sadece bacak için tek seans fiyatı 500. Yani bitene kadar 3000 lira sadece bacak. 6 seans ve üzeri sürebilir dediler. Bu bana çok fazla geldi. Siz ne diyorsunuz? Açıkçası ben tüm vücut için bu fiyatı düşünmüştüm çok şaşırdım. Bu sebeple maalesef lazeri erteliyorum.
Başka yerler ile de telefonda görüştüm. Ama makinelerini araştırdığımda ipl olduklarını yani aslında gerçek lazer makinesi olmadıklarını gördüm. Seans fiyatına 250 demişlerdi onlarda. Açıkçası üzüldüm baya. Hem maliyet çoook hem de bu görünüm için çok umutlu konuşmadı hiçbiri. Sizler ne diyorsunuz?

Son düzenleme:
Testosteron hormonunuza baktirdiniz mi? Lazer le o batik goruntu de gidiyor zamanla. Lazer oneririm. Baska da cozumu yok zaten. Ben anlamiyorum ya insanlar cinsiyet degistiriyor. Erkekler kadin oluyor kaymak gibi tuysuz bunu yapabilen teknoloji, tıp kadinlardaki tüy problemine neden cozum bulamiiiyooorrrr .neyse sakinim 😅

aha bu ben,
millet tiksintiyle mi bakiyor, ben fark etmedim :bicak:
boyle yasamaya alistigimdan olsa gerek.

neyse asil konuya geleyim,
yillar oncesinde doktora gitmistim,
o da soyle aciklamisti: kil koklerin cok kalin ve kokten alan herhangi bir yontemi yaparsan hep boyle olacak, ancak jiletlersen bu sorun olusmaz.

tabi ben o donem sadece doktora danistim, guzellik merkezine falan gidecek maddi durumum yoktu.

uzerinden 15 yil gecti, tip da gelisti kesin cozumu vardir,muhtemelen lazer epilasyon probleminizi zaten cozer, ancak baska yontemler de olabilir,
bir guzellik merkezine danisin,

ancak ben alistim dedigim gibi, eskisi gibi dert etmiyorum.

Öncelikle iğrenç ya da acaip bir görüntü yok cilt renginiz çok çok açık o yüzden kılkökleriniz belli oluyor.

Benim fikrimce

1. Önce bir doktora gidin kılkökleriniz iltihaplanmış gibi duruyor. O kırmızılık batma/yanma neyse bir gitsin. O süre içinde ağda yapmayın bacaklarınızı bir süre rahat bırakın kılkökleriniz de iyileşsin oynamayın ellemeyin.

2. Buz lazeri çok çok çok tavsiye ederim. Ağrısız,acısız, yarasız hicbir yan etkisiz. Ankara'daysanız kendi gittiim yeri gönül rahatlığıyla önerebilirim.

Testosteron hormonunuza baktirdiniz mi? Lazer le o batik goruntu de gidiyor zamanla. Lazer oneririm. Baska da cozumu yok zaten. Ben anlamiyorum ya insanlar cinsiyet degistiriyor. Erkekler kadin oluyor kaymak gibi tuysuz bunu yapabilen teknoloji, tıp kadinlardaki tüy problemine neden cozum bulamiiiyooorrrr .neyse sakinim 😅
değil mi ya. şu kılları köklerini komple ateşe verip cızır cızır yakmak istiyorum. sözde teknoloji devir çok gelişti. ona da baktırdım bu arada. hiçbir sorun yok. her şey normal sapasağlamım maşallah. keşke hormonla ilgi olsaydı da belki düzelirdi tedaviyle:)

Sürekli böyle kızarık mi duruyor? Bir doktora görünün bence belki kıl kökü iltihabıdır.
Bu görüntü tüyler ilk alındığı gün olur sonra geçer çünkü normalde

Öncelikle iğrenç ya da acaip bir görüntü yok cilt renginiz çok çok açık o yüzden kılkökleriniz belli oluyor.

Benim fikrimce

1. Önce bir doktora gidin kılkökleriniz iltihaplanmış gibi duruyor. O kırmızılık batma/yanma neyse bir gitsin. O süre içinde ağda yapmayın bacaklarınızı bir süre rahat bırakın kılkökleriniz de iyileşsin oynamayın ellemeyin.

2. Buz lazeri çok çok çok tavsiye ederim. Ağrısız,acısız, yarasız hicbir yan etkisiz. Ankara'daysanız kendi gittiim yeri gönül rahatlığıyla önerebilirim.
Ben öğrenebilir miyim acaba gittiğiniz yeri?

Önceden burada yıllar önce bir hesabım vardı ya kapattırdım ya da şifremi unuttum giremiyorum. Hemen aklıma yine siz geldiniz. Kötü görüntüden dolayı hepinizden özür diliyorum. Öncelikle bir goril kadar kıllıyım. Göbekten tut ayak baş parmağına kadar. Allahım hangi eski çağdan hangi devirden buraya ışınlandım acaba diye hep sorguluyorum. Ablam lazere gitti sanırım 9 seans azaldı ama bitmedi. Hala mecbur alıyor her hafta. Bir de leke oluştu. Korkuyorum o sebeple. Şimdi buraya kıllı fotoğraf koyacağım mecbur anlayabilesiniz diye. Belki bu durumu yaşayanlar vardır, sebebini bilenler vardır. Ve şunu söyleyim, her yıl mutlaka hormon testi yaptırdım. Asla ve asla hiçbir değerimde sorun yok. turp gibiyim her anlamda. Lisedeyken epilatör kullanmıştım o güne lanet olsun. Braun'un ilk çıkan makineleri var ya pembe genç kızlara özel onlardandı. Bu bacağımdakiler o günden sonra belirdi. Her gören mutlaka tiksintiyle bakıyor. Denize asla gidemiyorum. Beni çok kısıtlıyor. Peeling denedim bir ton. Şekeri karıştır zeytinyağı koy yok kahve telvesi, bal da sür. Yok geçmiyor. At kılı fırçası aldım 5-6 ay kullandım bana mısın demedi. Nemlendiriciyle duş aldım neredeyse o derece boca ettim. Yok bela gibi yapıştılar. Ben de özeniyorum kadife gibi cildi olup pürüzsüz olanlara. Dermatologların hepsi losyon veriyor yolluyor. Lazer epilasyon düşündüm, doktor kesin çözüm olmayacağını söyledi. Ağda kullandım, jilet kullandım. Hepsi aynı sonuç. Artık jiletle alıyorum, sabah aldım daha saatler anca geçti. Hale bakın. Bu ne coşku bu ne celal.

Eki Görüntüle 2716497 Eki Görüntüle 2716498

Ve bacaklarıma asla dokunmuyorum kurcalamıyorum bu izler nasıl kendi kendine oluşuyor. Bu hal nedir. Kıl kökü iltihabı mı? Çilek bacak görünümü diyorlar sanırım bir de. Bunun sebebini bilen varsa lütfen yazabilirler mi? Veya lazer bunu geçirir mi sizce? Lütfen beni bu dertten kurtarın. Evlenmek bile istemiyorum adamın bacakları benden daha güzel, sıfır pürüz. Utanıyorum vallahi. Etek giymeyi özledim. Teşekkür ederim herkese,lütfen bildiklerinizi yazın. Görüntü için yine özür dilerim.
Sabahtan bu zamana bu kadar hızlı çıkması şaşırtıcı cidden. Ama ilk fotoda kıl sorunu değil de gözenek sorunu var. Hassas bir cilde sahipseniz aldıktan sonra gözenekler böyle kızarıyor benim de böyle. Çözüm hakkında fikrim yok benimki birkaç saat içinde geçiyor. Ama lazerli bir deneyin isterseniz

aha bu ben,
millet tiksintiyle mi bakiyor, ben fark etmedim :bicak:
boyle yasamaya alistigimdan olsa gerek.

neyse asil konuya geleyim,
yillar oncesinde doktora gitmistim,
o da soyle aciklamisti: kil koklerin cok kalin ve kokten alan herhangi bir yontemi yaparsan hep boyle olacak, ancak jiletlersen bu sorun olusmaz.

tabi ben o donem sadece doktora danistim, guzellik merkezine falan gidecek maddi durumum yoktu.

uzerinden 15 yil gecti, tip da gelisti kesin cozumu vardir,muhtemelen lazer epilasyon probleminizi zaten cozer, ancak baska yontemler de olabilir,
bir guzellik merkezine danisin,

ancak ben alistim dedigim gibi, eskisi gibi dert etmiyorum.

tek olmadığımı bilmek beni çook rahatlattı. o zaman ağda yanlış bir yöntem mi bizler için? ağda yaparken de bunlar vardı hep. Lazerin çözüm olacağını bilsem koşa koşa gideceğim. çok teşekkür ederim tavsiyelerin için. :)

Kesinlikle lazer yaptırmalısın. Sürekli jilet yaptıysan daha güzel görür lazer, kalınlaşmış ve siyahlaşmıştır çünkü.
Ablan muhtemelen lazer işlemi sonrası koruyamamış ve güneşe maruz kalmış, o yüzden lekelenmiştir.
Lazerli bölgeyi güneşten korursan lekelenme olmaz diye duydum hep.
Hep jiletle nereye kadar baş edebilirsin ki. 1-2 güne yine çıkar zaten.

Bu goruntunun beyaz tenlilikle hiç alakasi yok. Beyaz tende kıl kökleri boyle durmuyor. Batık veya nemsizlikten olan bir goruntu bu diye biliyorum.

Önereceklerimin hepsini siz denemişsiniz. 🙄 Lazer kalmiş bir tek denemediginiz. Bu surecte gecici olarak bacak fondoteni ya da ince tül coraplar giymeyi deneyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 2716497 Eki Görüntüle 2716498

X