Bu ilişkinin yolu yol mudur ?

Çok teşekkür ederim paylaştığınız için minnettarım. Başınızdan geçen yıpratıcı evlilik için ayrıyetten üzgünüm. Okuduysanız evet başlarda ilgi kelebeği olup dakika başı konuşmak isteyen arayan her akşam 3 4 saat görüntülü konuşma yaptığımız insan yaklaşık 5 gündür bırakın görüntülü konuşmayı arayayım bile demiyor, ben de demiyorum tabiki. Değersizleştirme bu yaşadığım evet ama okuduğum yazılardaki gibi eleştirme, küfür, ezme psikolojisi vb yok o yüzden acaba narsist olmayabilir mi diyorum. Eskiden işteyken bile yazardı arardı 5 dakika bile olsa sesimi duymak isterdi, şuan gün içinde hiç konuşmuyoruz. Akşam eve gelince uyuyana kadar konuşuyoruz ama inanın bomboş bir konuşma şekli, konuşmasak bile olur o derece.
Evlilik konusunda hala aynı görüşte, dün fincan takımı beğenmiş alabilir miyim evimiz için diyor bana hala. Akşam kapı çaldı kargo, hoşuma gidebilecek bir hediye göndermiş minik notla. Bunları da yapıyor aynı zamanda, inanın neye uğradığımı bilmiyorum, sabah kahve sigarayla başlıyorum iştahım bile yok.
Dün bir konuşma geçti, gitmeyeceksin değil mi yazdı, ayrılmak istediğini de düşünmüyorum ona normal gelen bu ama benim gidebileceğimin de farkında değil. Fazla mı alıştı o yüzden mi böyle davranıyor yoksa gerçekten narsist mi, çıkarım yapamıyorum artık.
Konuyu başından beri okudum; lütfen kendinize bir iyilik yapıp, resme uzaktan bakın. İstediği olmayınca, size kendinizi suçlu hissettirip, o psikolojiyle kendi isteklerini karşılamanız için tüm bu yaptıkları. Ne oldu da ilk zamanlarda beraberken işi filan hiç konuşulmuyordu, istediği olmayınca mı işi çıkıverdi, yüzünüze bile bakmazken hediyeler, beğendiği şeyleri danışmalar bla bla blaz... Siz de bir ana-baba evladı, hakları olan bir insansınız. Kendinize biraz değer veriyor, kendinizi biraz seviyorsanız, derhal uzaklaşırsınız bu hastalıklı insandan. Ne mesajlarına, ne hediyelerine ihtiyacınız yok sizin. Onun hastalıklı duyguları sizi önce hasta eder, sonra burnunuzdan getirir. Yapabilirseniz adresinizi bile değiştirin. Narsist olduğu için kolay olmayacaktır.
Umarım daha güzel duyguları, iyi bir insanla yaşar, mutlu olursunuz🙏🏻🌸

İşte ben de bunu sorguluyorum, biraz kırıcı geldi şuan inanın hiç iyi değilim yanımdan yeni gitti ve ben hemen buraya yazmak istedim.
Daha önce sevdim çok da sevildim, onun söyleyiş ve yaşatış biçiminde bir sevgi yaşadım mı bilmiyorum. Belki o çok sevmeyi bu sanıyor. Bana hep ben sevmeyi bilmiyorum seninle öğreniyorum diyor. Onun sevme tarzı bu çok sevme biçimi bu, bunu ben kabul edemiyorum bana da çok seviyormuş gibi gelmedi bu 6 gün içinde ben ağlarken yanında o kadar rahat olması benim de tarzım değil. Saatlerce yan yanayken ve surat asıyorken çok sevdiğini ifade etmesi bana da anlamlı gelmiyor. Kafam karışık.
Mısıra sultan olsa çekilmez, kaprisli adam
Düşünceleri, dengeleri değişik , çok basit bir olayı bu denli evirip çevirip trip sebebi haline getiren bir adama karşı ömrün boyu uğraşsan haklı olamazsın. Verdiği sevgi yaşattığı sorunları asla karşılamaz, sal gitsin

Narsist ilişkinin evreleri vardır, şuan daha ilişkinin başındasınız. Evlenene kadar 2 sene harika zaman geçirdik, hediyeler, ilgi alaka, çevremdeki herkese karşı saygılı, sevgi dolu biriydi. Ne zaman ki evlendik, maskesini çıkardı. Akşam hevesle yemek hazırlardim, eve geldiği gibi saatlerce arkadaşlarını arar, boş muhabbet yapar güler eğlenirdi, bana hal hatır bile sormazdı, bende bu adam neden böyle oldu diye kendime bahaneler buldum. Ayrılmaya karar verdiğimde, epey araştırdım okudum, yaptığı tüm saçmalıkların sebebi narsiszm'mis.
Şuan ilişkinin çok başındasınız, temkinli olun yeterli.
Bizim henüz 2.5 ay oldu, 2 yıldan sonra bunları yaşasam bir nebze anlayacağım :)
Bugün minik bir laf iliştirdim, '' ne sorunu ya sorun mu var aramızda'' cevap verince '' dalga mı geçiyorsun'' dedi. Heh sorun var sandım korktum dedi sonrasında, bi kendime baktım acaba fazla mı suçluyorum bu adamı düşüncelerimi hislerimi paylaşınca belki ona senin hatan gibi hissettiriyorumdur diye de düşünüyorum. Şuan kendimi çektim, bulundugu şehre bir süre gitmeme onun da gelmemesi kararını aldım. Uzaktan götürelim bakalım nasıl gidecek.

Konuyu başından beri okudum; lütfen kendinize bir iyilik yapıp, resme uzaktan bakın. İstediği olmayınca, size kendinizi suçlu hissettirip, o psikolojiyle kendi isteklerini karşılamanız için tüm bu yaptıkları. Ne oldu da ilk zamanlarda beraberken işi filan hiç konuşulmuyordu, istediği olmayınca mı işi çıkıverdi, yüzünüze bile bakmazken hediyeler, beğendiği şeyleri danışmalar bla bla blaz... Siz de bir ana-baba evladı, hakları olan bir insansınız. Kendinize biraz değer veriyor, kendinizi biraz seviyorsanız, derhal uzaklaşırsınız bu hastalıklı insandan. Ne mesajlarına, ne hediyelerine ihtiyacınız yok sizin. Onun hastalıklı duyguları sizi önce hasta eder, sonra burnunuzdan getirir. Yapabilirseniz adresinizi bile değiştirin. Narsist olduğu için kolay olmayacaktır.
Umarım daha güzel duyguları, iyi bir insanla yaşar, mutlu olursunuz🙏🏻🌸
İyi dilekleriniz ve zaman ayırıp yazmanız için çok teşekkür ederim. Şu sıra gerçekten uzaktan bakıp yorumlamayı deniyorum, duygusal tarafımı görmezden gelmeye çalışıyorum zor da olsa. İnanın kendime değer veriyorum kimseye sevgiye vb. muhtaç değildim hala da değilim fakat birden hayatıma girip büyülü günler haftalar zamanlar yaşatıp bir anda inişli çıkışlı heyecanlardan sonra tek düze hale gelince ve bu normal diyerek savununca neye uğradığımı şaşırdım. Onun gözünde ilk zamanlar öyle olmalıydı çünkü ilişkinin başıydı birbirimizi tanımıyorduk artık tanımaya başladık birbirimizi seviyoruz ve bunlara gereksinim yok; bunu savunuyor arkadaş.

Mısıra sultan olsa çekilmez, kaprisli adam
Düşünceleri, dengeleri değişik , çok basit bir olayı bu denli evirip çevirip trip sebebi haline getiren bir adama karşı ömrün boyu uğraşsan haklı olamazsın. Verdiği sevgi yaşattığı sorunları asla karşılamaz, sal gitsin
Salamıyorum :KK43:
Sütliman şuan durumlar, uzaktayız, 10 15 gün görüşmeme kararı aldım. Görüşünce tekrar bakalım aynı şeyler olacak mı bunu deneyeceğim. Temkinli yaklaşıyorum.

Bizim henüz 2.5 ay oldu, 2 yıldan sonra bunları yaşasam bir nebze anlayacağım :)
Bugün minik bir laf iliştirdim, '' ne sorunu ya sorun mu var aramızda'' cevap verince '' dalga mı geçiyorsun'' dedi. Heh sorun var sandım korktum dedi sonrasında, bi kendime baktım acaba fazla mı suçluyorum bu adamı düşüncelerimi hislerimi paylaşınca belki ona senin hatan gibi hissettiriyorumdur diye de düşünüyorum. Şuan kendimi çektim, bulundugu şehre bir süre gitmeme onun da gelmemesi kararını aldım. Uzaktan götürelim bakalım nasıl gidecek.
Burda yapılan her yoruma, saygıyla yaklaştığınız için size yazmak istedim. Dilerim herşey gönlünüzce olsun ❤️. Sadece temkinli ve emin adımlarla ilerleyin.

İyi dilekleriniz ve zaman ayırıp yazmanız için çok teşekkür ederim. Şu sıra gerçekten uzaktan bakıp yorumlamayı deniyorum, duygusal tarafımı görmezden gelmeye çalışıyorum zor da olsa. İnanın kendime değer veriyorum kimseye sevgiye vb. muhtaç değildim hala da değilim fakat birden hayatıma girip büyülü günler haftalar zamanlar yaşatıp bir anda inişli çıkışlı heyecanlardan sonra tek düze hale gelince ve bu normal diyerek savununca neye uğradığımı şaşırdım. Onun gözünde ilk zamanlar öyle olmalıydı çünkü ilişkinin başıydı birbirimizi tanımıyorduk artık tanımaya başladık birbirimizi seviyoruz ve bunlara gereksinim yok; bunu ric
İyi dilekleriniz ve zaman ayırıp yazmanız için çok teşekkür ederim. Şu sıra gerçekten uzaktan bakıp yorumlamayı deniyorum, duygusal tarafımı görmezden gelmeye çalışıyorum zor da olsa. İnanın kendime değer veriyorum kimseye sevgiye vb. muhtaç değildim hala da değilim fakat birden hayatıma girip büyülü günler haftalar zamanlar yaşatıp bir anda inişli çıkışlı heyecanlardan sonra tek düze hale gelince ve bu normal diyerek savununca neye uğradığımı şaşırdım. Onun gözünde ilk zamanlar öyle olmalıydı çünkü ilişkinin başıydı birbirimizi tanımıyorduk artık tanımaya başladık birbirimizi seviyoruz ve bunlara gereksinim yok; bunu savunuyor arkadaş.
Rica ederim, umarım sizin iyiliğiniz için burada tüm düşünce ve deneyimini paylaşan arkadaşların yorumları faydalı olur. Bu tipler çok sinsi şekilde göklere çıkararak (en başta yaptığı gibi) karşı tarafı kendilerine bağlayıp, sonradan sadece karşı tarafı suçlu hissettirip, peşlerinden sürüklüyorlar kendi hayatlarına. Duygusal olarak boşlukta hissetmeniz gayet doğal, gözünüzü seveyim duygularınızı beslermiş gibi gözüküp, Sizi kendisinden ayrılamama noktasına getirmesine izin vermeyin. Bu dünyaya kimseye psikolog yada ebeveyn olmaya gelmiyoruz. Siz değerlisiniz💖 Ruhunuz, bedeniniz, kalbiniz değerli💖 Sevgiler🌸

Konunun tamamını okuyamadım daraldım çünkü o yüzden cevabını zaten verdiğin kaçırdığım bir yer varsa kusura bakma biz kadınlar maalesef kaç yaşında hangi statüde olursak olalım evlilk vaadi veren hatta vaade bile gerek yok imasında bulunan adamlara bir yapışıyoruz bırakmıyoruz en büyük zaafımız bu , adam da sana bunu vermiş buraya kadar güzel e madem evlencek zaten seninle ne acelesi varmış (yanlış anlamadıysam cinsel deneyimi olan biri de değilsin) seni üzmek istemem ama bu adamın sana ne değer verdiği var ne evlnme niyeti var ne de saygısı var adamın biri sizinle bi kaç foto paylaşınca iki arkadasıyla oturtunca üç beş vakit ayırınca hatta ailesiyle tanıştırınca ciddi olduğu hissine niye kapılıyoruz maalesef doğru olmasada türkiye şartlarında adam birini ailesiyle tanıştırsa ne olur tanıştırmasa ne olur kaçının ailesi ciddi ciddi niye evlenmedin o kızla dicek çokta umurlarındaydı elin kızı ailesinn yani bunlar ciddiyet belirtisi değil ki , tavlama taktikleri sadece tabii adamı tanımıyorum kesin konusamam ama senn bu adamın niyetinden nasıl emin olacağını biliyorum söyle bakayım gelsin bir an önce senin ailenle tanışsın en yakın zamanda da istesin sana gelince car car konusuyor ciddi madem niyeti gelsin birde senn ailenin karşısında konussun , ama yanlış hisstmediysem sana ne bahaneler uyduracağını da sıralayayım “ ben sana çok kırıldım emin olamıyorum senden”( meali önce bi gönlümü al istediğimi yap) , “şuan maddi durumum, durumumuz müsait değil “ , “şunu alalım bunu yapalım ondan sonra “ .... bahaneler uzar gider hı istediğini yapsan da yarın başka bişi için seni suçlayacak “onu istedim yapmadın, bunu istedim yapamadın “diye manipülasyonlarıyla deli edicek seni sonunda da hastasın git tadavi ol alıngansın yanlış anlıyorsun ilgi budalasısın vs diyip ayrılıcak zaman kaybı sadece snn için bu adam

O istediği zaman küsecek trip atacak.
Istediği zaman sevgisini gösterecek.
Istediği zaman istediği olmazsa eyvahlar olsun.
Yani sizin hangi zamanda ne beklediginizin, duygularınızın pek önemi yok.

Evet durum bu.

Böyle bir insanla yapabilirim derseniz devam edin.

Bir çapkın erkek taktiği vardır. Kıza prenses gibi davranıp ilgi alaka gösterip sonrasında kızın en ufak bir kusurunda ya da hatasında trip atıp geri çekilmek. Böylece erkek kızı kendisine köle yapar. Bence bu adam dengesiz falan değil. Sizinle uzun vadeli ilsiki mi arıyor yoksa gönül mu eğlendiriyor bilmem ama sizi avucuna alma peşinde. Siz yalvar yakar yine eskisi gibi olsun diye ona köle olun istiyor. Yemeyin bu numaraları. Tescilli numaradır. Çapkın arkadaşlarımdan tescilli. Siz kendinizi geri çekin. Ya başka problemleri var size patladı. Ya da çapkınlık taktiği ile sizi avucuna alıp baskılama peşinde.

X