Bu kadar anlaşılmaz olmak zorunda mı bu insanlar?

Yenibirhayataaa

Büyümek, tam anlamıyla bu.
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2016
1.132
563
Merhabalar :)

1 yıllık evliyim. Allah’a şükür mutlu huzurlu bir evliliğimiz var. Fakat son birkaç aydır bir kv sıkıntısı var. Şöyle ki, eşimin ailesi benim aileme göre daha soguk insanlar. Çağırmazlar, pek aramaz sormazlar. Annesi özellikle böyle. Babası da her gidişimizde gelmiyorsunuz diye söylenen bir insan. Bizde gülerek geçiştiriyorduk. Ben sogukluklarını bildiğim için çağırmamalarına, görüşmek görmek için herhangi bir çaba göstermemelerine şaşırmıyordum ve bir beklentim de yoktu. İnsani olarak seviyordum. Fakat son aylarda bu durum beni sinirlendirmeye başladı. Annesi de tuhaf laf sokmalara başladı. ( benim anneme sen evlerini şöyle temizle vs gibi saçma şeyler söyledi) anlamamış gibi davrandım ama laf sokuyor kendince.

Eşim de annesiyle anne xxx sana bir yanlış mi yaptı biraz soguksun tarzında konuşmak istemiş. Sen misin diyen ben birşey yapmadım, ben böyleyim sogugum isteyen istediği kadar gelsin gitsin benim beklentim yok vs gibi konuşmuş.

Yahu ben kendisine bugüne kadar hiçbir yanlış yapmadım. Saygısızlık etmedim. Elimden geleni de yaptım kadın hem ilgilenmiyormuş hem de ne hikmetse gördüğü yerde laf sokuyor. Tüm kv ler böyle mi :KK70:

Eşim de annesiyle anne xxx sana bir yanlış mi yaptı biraz soguksun tarzında konuşmak istemiş.
Ben her şeyden önce buna takıldım ya. Benim eşim böyle dese bozulurdum. Bu soruyu sormanın binbir türlü yolu var,neden karısı yanlış mı yaptı diye sormuş ki?
Ve bence kaynananın cevabında bir şey yok.
Kadın demis ki; ben bir şey yapmadım. Ben hep soğuk bir insanım, karakterim bu. Rahatsız oluyorsa gelmesin.
Yani öyle soruya verilecek en güzel cevabı vermis. Ne yapsaydı? 'evet bozuldum çunku şöyle böyle' mi deseydi?

Ben ortada laf sokma göremedim, ne güzel mutlu huzurluymuşsunuz, huyları da böyleymiş,
Ben her şeyden önce buna takıldım ya. Benim eşim böyle dese bozulurdum. Bu soruyu sormanın binbir türlü yolu var,neden karısı yanlış mı yaptı diye sormuş ki?
Ve bence kaynananın cevabında bir şey yok.
Kadın demis ki; ben bir şey yapmadım. Ben hep soğuk bir insanım, karakterim bu. Rahatsız oluyorsa gelmesin.
Yani öyle soruya verilecek en güzel cevabı vermis. Ne yapsaydı? 'evet bozuldum çunku şöyle böyle' mi deseydi?
Kırmamak için böyle sormuş, öyle hassas. Herkese soguk değil, eşim diyor ki annem için arkadaşı kadar olamadım. Yani o rahatsız aslında. Bir de hepsini burda yazamıyorum ama laf sokuyor

Ortada laf sokma yok bence. Kayınvalideniz doğru bir cümle söylemiş. İstediğiniz zaman gidin gelin işte. Kadının karakteri bu demek ki. Siz kendinize dert arıyorsunuz galiba.

Kırmamak için böyle sormuş, öyle hassas. Herkese soguk değil, eşim diyor ki annem için arkadaşı kadar olamadım. Yani o rahatsız aslında. Bir de hepsini burda yazamıyorum ama laf sokuyor
Ama demek ki öyle bir kadın.
Hem miçmiç olsa takılacak çok şey olurdu.
Benim annem de, soğuk biri değil ama benimle ablamla falan telefonda gülmez hiç, 15 sn konuşur kapatırız. Normalde de sohbetlerimiz sürmez pek, birkaç cumle- bitti . Damadını da çok sever ama yani onla da öyle uzun uzun konuşayım diye bir sohbeti yok. Ama telefonda duysan (başkalarıyla konuşurken) kahkahadan yutkunamiyor bazen, hahara hihiri, ergen kızlar gibi 😂 hep meşguldür telefonu, yuzelli arkadaşı var her gün konuştuğu. Babamla da hiç susmaz , devamlı konuşur gülüşür.
Ama napalim, frekansimiz tutmuyor demek :)
İnsanları olduğu gibi kabul etmek lazım.
Hiç kafayı takma. Hem istemezsen gelme demiş. Çok gitme ki laf sokmalarini çok duyma

Eşiniz kendiyle ilgili sorabilir istiyorsa, anne oğul ne konuşurlarsa konuşurlar. Sizi olaya dahil etmesi gereksiz olmuş bence. Evladına soğuk olan gelinine de soğuk olur bunda anlaşılmayacak birşey yok.

Laf sokmalarına her seferinde susmak zorunda değilsiniz. Duruma göre cevap verilir. Hayatınıza büyük etki edecek şeyler yok yazdıklarınızda.

1 yıllık evliyim. Allah’a şükür mutlu huzurlu bir evliliğimiz var. Fakat son birkaç aydır bir kv sıkıntısı var. Şöyle ki, eşimin ailesi benim aileme göre daha soguk insanlar. Çağırmazlar, pek aramaz sormazlar. Annesi özellikle böyle. Babası da her gidişimizde gelmiyorsunuz diye söylenen bir insan. Bizde gülerek geçiştiriyorduk. Ben sogukluklarını bildiğim için çağırmamalarına, görüşmek görmek için herhangi bir çaba göstermemelerine şaşırmıyordum ve bir beklentim de yoktu. İnsani olarak seviyordum. Fakat son aylarda bu durum beni sinirlendirmeye başladı. Annesi de tuhaf laf sokmalara başladı. ( benim anneme sen evlerini şöyle temizle vs gibi saçma şeyler söyledi) anlamamış gibi davrandım ama laf sokuyor kendince.

Eşim de annesiyle anne xxx sana bir yanlış mi yaptı biraz soguksun tarzında konuşmak istemiş. Sen misin diyen ben birşey yapmadım, ben böyleyim sogugum isteyen istediği kadar gelsin gitsin benim beklentim yok vs gibi konuşmuş.

Yahu ben kendisine bugüne kadar hiçbir yanlış yapmadım. Saygısızlık etmedim. Elimden geleni de yaptım kadın hem ilgilenmiyormuş hem de ne hikmetse gördüğü yerde laf sokuyor. Tüm kv ler böyle mi :KK70:
Soğuk olması avantaj bence mesafeli olmak çok iyi ..bu bakımdan oldukça şanslısınız

Böyle her sözü incik cincik tarayacaksanız daha çok sinir olursunuz. Büyüktür diyip geçmek lazım. Ortada da aman aman bir durum da yok. Mesafe her zaman iyidir, siz de mesafeli olun.

duyma gorme kendini begendirmeye calisma biraz da salaga yat
ayrica esinin xx bi yanlis mi yapti demesi dogru degil. ayni sekilde annesi icin de soylemesin bence. kimi kimden koruyor cok itici.

ayrica evet KV dedigin laf sokar zaten.

zorla samimi olmaya calisiyorsunuz, basiniza bela ariyorsunuz. tabi amaciniz aranizi bozup esinizi ve kendinizi tamamen onlardan koparmak degilse.

duyma gorme kendini begendirmeye calisma biraz da salaga yat
ayrica esinin xx bi yanlis mi yapti demesi dogru degil. ayni sekilde annesi icin de soylemesin bence. kimi kimden koruyor cok itici.

ayrica evet KV dedigin laf sokar zaten.

zorla samimi olmaya calisiyorsunuz, basiniza bela ariyorsunuz. tabi amaciniz aranizi bozup esinizi ve kendinizi tamamen onlardan koparmak degilse.
Amacım iyi olmaktı tabiki. Aslında laf sokmasa iyi olmaktan da geçtim. Ama hiç emek vermiyor ve üzerine laf sokuyor ona artık dayanamıyorum.

X