Lekeler, Çiller Bu kış lekelere savaş açıyorum.

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

DestinaX

Pure Love T <3 D
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2009
1.256
186
33
Not 1
Cocuklugumdan buyana guneste koyulasan kisin hafifleyen ama gecmeyen kahverengi çillerim var. Bu zamana kadar denemedigim pek bisey kalmadi fakat leke tedavisinde en onemli sey istikrar! Ben hep vasladim bi iki haftada biraktim bakimlari Tca,glikolik asit peelingler hepsini denedim fakat duzenli bakim yapmadim.
Oncelikle bir dermatologa gittim. Kimyasal peeling yapalim seanslara gelebilirmisin dedi. Gidemem cunku 2 yasinda bir oglum var ve birakabilecegim kimse yok ayricaa hastane ortaminda o kalabalikta 10 dk lik bi seans icin saatlerce bekletilme ihtimalimde yuksek arastirma hastanesi oldugu icin. Neyse kullandiklari solusyon diye tabir ettikleri sey bizim tca,glikolik ve laktik asitler veya turevleri anlasilan. Ben bunu daha once evde zaten yapiyordum. Sonuc %100 degildi elbet ama fark da yok degil hani guzellesiyor cilt yenileniyor lekeler azaliyor hafifliyor. Doa kozmetikle iletisime gectim bana oyle bi tarif verin ki ben bu kis lekelerimin coguna veda edeyim. Uzun oldu biliyorum hemen tarife ve uygulama sekline geceyim.
1 adet ictigimiz sodalardan (gazi alinmis)
1 adet 20 ml'lik %60 oraninda glikolik asit
C vitamini L-ascorbikasit
20 ml e vitamini (bir kismi kullanilacak)
Soda ile glikolik asitin tamami birbirine karistirilacak tonik elde edilecek
1. hafta

Sodali tonikle her aksam yuz silinecek 3-5 dk bekletilip yikanacak
Arkasindan c vitamini 1 yemek kasigi suda pirinc tanesi kadar toz sulandilip yuze surulecek ve yikanmayacak.
Gunduz bakimi icin icerisine e vitamini eklenmis madecassol yada bepanthol krem
Bende madecassol vardi hatta daha iyi olur lekeleri acan bir madde icerdigi soylendi. Gunesli havalarda kesinlikle evdede olsak gunes kremi gun icerisinde tekrarlamak sartiyla kullanilacak yagmurlu ve kapali havalarda cildi yormamak adina gunes kremi kullanmayip sadece bakim kremini uygulicam.
2. hafta
Ayni sekilde bakim bu sefer 2 gunde 1 seklinde uygulanacak
3. hafta
3 gunde 1
4. haftada ise haftada 1 seklinde lekelerin durumuna gore devam edilecek.
Siparislerim yolda uygulamayi yapmadan once en yogun lekeli bolgenin resmini cekicem hafta hafta lekelerdeki farkliliklari burdan paylasicam.
Tarifi benim cilt sorunlarim dogrultusunde verdiler. Cildinde gunes cili gunes lekesi olanlar faydalanabilir. Sunuda belirteyim glikolik asitin orani benim dahabonce uyguladigim tca ve diger asitlere cildimin verdigi tepkiye gore ayarlandi. yuksek bir oran nolmasina ragmen mikro peeling seklinde bir uygulama olacagi soylendi. Bilginize

Not 2
Not 1 de anlattiklarimi 3 ay kullandim ve halen haftada 2 gun tonik ve c vitamini her aksamda expigment %4 kullaniyorum. Lekelere daha yogun bir renk acici kullanmak gerekiyordu. Bende expigment i kullanmaya karar verdim. Aksam incecik yuzume suruyorum sabah kopurterek yikayip hemen arkasindan gunes kremi uyguluyorum.

Son düzenleme:
Ben geçen kış savaş açmıştım kazanamadım
Bu kış yine uğraşacağım bakalım

Gelişmelerden haberdar edin olurmu

Siz tca yaptınız ve memnun kalmadınız mi

Ben geçen kış savaş açmıştım kazanamadım
Bu kış yine uğraşacağım bakalım

Gelişmelerden haberdar edin olurmu

Siz tca yaptınız ve memnun kalmadınız mi

Ben tca 15 kullandim. Bazi bolgelerimde kararti yapti. Tam soyulamadi ölû deri yapisti kaldi gibi oldu. Sanirim orani daha yuksek tutmam gerekiyomus oyle soylediler. Cildim demek pek dayanikli ama ben o kotu goruntuyu goze alamadigim icin verdikleri tarifi uyulicam yarin gelir urunler aksamda uygularim diye dusunuyorum. Gelismeleri paylasicam bir ayda %80 fayda gorursunuz dediler. Hep beraber deneyip gorecegiz. :)

Tarifini yazdigim tonigi dun aksam ilk defa uyguladim. Sabah kalktim yarim tüp madecassol kremin icine 2 cay kasigi e vitamini karistirip bakim kremini de hazirlayip kullandim. Tonigi surdukten sonra cok yanar galiba %60 lik glikolik asit sonucta dedim ama oyle olmadi orta derrce bir yanma ve kasint oldu 5 dk rahat beklettim. Sabah kalktigimda cildim piril piril parliyordu sıkılasmıs duruyordu. Yuzumde bir duruluk vardi. Lekeler icin bisey demek daha erken tabi bu hafta hergun kullancam. Ama bence her aksam gunluk bakim icin kullanilabilecek bir tonik oldu. Kreme gelince e vitaminiyle karistirinca harika bir krem oldu yav cildim sunger gibi emdi kremi bakalim haftaya kadar ne gibi etkiler olacak.

Duzenli sekilde kullanmaya devam ediyorum. Yuzum sanki kahve telvesi gibi hafiften dokulmeye basladi. Sabahlari yaptigim kremle nemlendiriyorum. Ama aksama kadar nemli kalmiyor. Git gide kuritacak ve derimi hafiften dokecek sanirim bu tonik yuzumde bir aydinlanma ve sıkılaşma var bariz belli. Lekelerim henuz bisey doyemiyorum. Annem ve esim lekelerinde soldugunu soyleselerde ben daha okadar ayrintiyi goremedim. Eger cildim bu sekilde direnc gostermeye devam ederse 2. haftada her aksam kullanip 3. haftada 2 gunde 1 e dusmeyi dusunuyorum. Simdilik bukadar gelismeleri yazmaya devam edecegim... :)

benim de yüzümde güneş lekelerim var, sizin yazınızı okudum ve en kısa zamanda uygulamak istiyorum, doakimya dan mı aldınız tüm ürünlerinizi, ayrıca %60 oraninda glikolik asit kullanmak ciltde herhangibir sıkıntı yaratır mı? yardımlarınızı bekliyorum...

benim de yüzümde güneş lekelerim var, sizin yazınızı okudum ve en kısa zamanda uygulamak istiyorum, doakimya dan mı aldınız tüm ürünlerinizi, ayrıca %60 oraninda glikolik asit kullanmak ciltde herhangibir sıkıntı yaratır mı? yardımlarınızı bekliyorum...
Glikolik %60'i direk kullanmak buyuk sıkıntılar yaratabilir. Ben bana verilen tarife gore glikolik asiti bir sise ictigimiz sodayla (gazi kacirilmis olacak) karistirarak kullandim. Tonik gibi kullaniyorum.Urunleri doa kimyadan aldim.

6 gundur ilk mesajimda anlattigim gibi kullanmaya devam ediyorum. Cildimde gozle gorulur bir sıkılaşma puruzsuz bir goruntu ve lekelerin rengindede hafif acilma var. Simdilik iyi gidiyor memnunum suan en azindan bakimli ve saglikli gorunen bir cildim var. Daha net sonuclar icin erken bi kac gune kadar resimde paylasicam ne kadar fark edilir bilemiyorum resimlerde:)

Son düzenleme:
Fotograf yukleyemedim telefondan su resim ekleme olayini biraz basitlestirseler hic fena olmicak :)

Sol resim daha uygulamaya baslamadan once ki hali sag taraftaki 1 hafta sonraki hali pek fark yok gibi dursada lekeler daha bi kucuk cilt tonum ve genel goruntu daha taze duruyor. Fotografta ancak bukadar belli oluyor.

Son düzenleme:

Sagdaki uygulamadan 1 hafta sonraki sol daha hic uygulama yapmadigim hali arkadaslar bilmem resim goruntuleniyor mu ?

Arkadaskar telefondan yukledigim resimler bi turlu goruntulenmedi bende direk link vermekte buldum çareyi sol resim daha uygulamaya baslamadan once ki hali sag taraftaki 1 hafta sonraki hali pek fark yok gibi dursada lekeler daha bi kucuk cilt tonum ve genel goruntu daha taze duruyor. Fotografta ancak bukadar anlasiliyor. :)
http://hizliresim.com/mEQy3y
Hangi karışımı uyguladın peki?biraz daha iyi gibi görünüyor diğer resim.

Hangi karışımı uyguladın peki?biraz daha iyi gibi görünüyor diğer resim.
Ilk mesajimda tarifini verdigim tonik ve kremi kullandim. Yapimida uygulamasida cok basit direk cilti haşat edip yanmis gibi degilde mikropeeling yapiyor ince ince dokuyor ölü deriyi.. Sevindim az da olsa farkedildigine :)

Ilk mesajimda tarifini verdigim tonik ve kremi kullandim. Yapimida uygulamasida cok basit direk cilti haşat edip yanmis gibi degilde mikropeeling yapiyor ince ince dokuyor ölü deriyi.. Sevindim az da olsa farkedildigine :)
Daha onceden bu tarz denemelerin oluyor muydu?Yazın tekrar çıkıyormuş ya.

Daha onceden bu tarz denemelerin oluyor muydu?Yazın tekrar çıkıyormuş ya.
Daha once bi kac kez tca %15 uygulamam oldu. Fakat cok duzensiz ve ozensiz yaptigimdan basarili bir sonuc alamamistim. Yazin gunes lekelerimin koyulasmasi birazda benim gunes kremini ihmalimden dolayi oldu.Eger lekeye meyilli bir cilt varsa korumasi lekeyi gidermekten daha zor. Bukadar kararli ve uzman kisilerin fikirleri dogrultusunda ve uzun vadede ilk kez lekelere yonelik bir uygulama yapiyorum diyebilirim. Bu tonigi bu kis boyu 1 aylik rutini bitirdikten sonra haftada en az 2 kere kullanmayi planliyorum. Tabi 1 ay sonra sonuca gore baska bir uygulama onerirlerse onuda ek olarak uygulicam. Genel olaral lekeli ciltler icin guzel bi tonik oldu memnunum.

canım tekrar merhaba, bir konuda bilgi istiyorum, glikolik asitin hepsini mi sodanın içine katıyoruz, belirli bir ölçüsü var mı? yarı yarıya mı konacak bilgi alabilir miyim

canım tekrar merhaba, bir konuda bilgi istiyorum, glikolik asitin hepsini mi sodanın içine katıyoruz, belirli bir ölçüsü var mı? yarı yarıya mı konacak bilgi alabilir miyim
Evet tamamini bir sise gazi kacmis sodaya ekledim.

X