Bu kolyeyi nereden bulabilirim

fataldanger

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
4.464
1.060
Arkadaşlar bu kolyenin benzerini nereden bulabilirim bilen var mı? Tabii gönül isterdi ki aynısı olsun fakat aynısı olamayacağına göre en azından çok benzerini arıyorum. Bulabileceğimi düşündüğünüz bir yer var mı? Alışveriş sitesi olur, mağaza olur vs. Şimdiden teşekkür ederim.

Eklentiler

• tuba-buyukustun.jpg
    tuba-buyukustun.jpg
    133,4 KB · Görüntüleme: 165
  • dfc64b1e669ab551707353d73a66d100.jpg
    dfc64b1e669ab551707353d73a66d100.jpg
    23,6 KB · Görüntüleme: 164
Zor bir kolye değil. Boncuk ve klipslerden oluşuyor. Başında da bir çiçek objesi var. Takı kurslarında öğretiyorlar böyle uygulamalar. Benim eski kayınvalidem çok meraklıydı bu işlere. Tepsi boyar, heykel yapar, takı tasarlardı. Hangi şehirde yaşıyorsunuz. Pasajlarda oluyor böyle siparişle yapan yerler.

Zor bir kolye değil. Boncuk ve klipslerden oluşuyor. Başında da bir çiçek objesi var. Takı kurslarında öğretiyorlar böyle uygulamalar. Benim eski kayınvalidem çok meraklıydı bu işlere. Tepsi boyar, heykel yapar, takı tasarlardı. Hangi şehirde yaşıyorsunuz. Pasajlarda oluyor böyle siparişle yapan yerler.
Ankara'da yaşıyorum. Ankara'da öyle bir yer biliyor musunuz?

Ankara'da yaşıyorum. Ankara'da öyle bir yer biliyor musunuz?
Moda çarşısında Hobi dükkanları var. Malzemeleri ordan alabilirsiniz. Karanfil pasajında daha küçük aksesuar dükkanları var. Ben bir kere istediğim bilekliği burdan yaptırmıştım. Yönlendirirler sizi. Bilen biri için çok kolay kolye.

Bakın bu benim en sevdiğim yazlık kolyelerimden. Benimki ip üzerine dizili, sizinki zincir üzerine dizili olacak. Benimki 2 sıra, sizinki 7 sıra olacak. Bir de köşedeki çiçek objesinin birebirini bulamazsanız bile, benzerini bulursunuz. İstanbul’a yolunuz düşerse Eminönü’ne muhakkak uğrayın. Ben eskiden imitasyon takıya çok meraklıydım. Bu malzemelerin çoğu Çin’den geliyor. ithalatta da gümrük vergilerini fahiş yükselttikleri için eskisi kadar bijuteri sektörü hareketli değil. 😕

Eklentiler

• 3FAA7422-BB62-4038-9A87-DEBBA39E0676.jpeg
    3FAA7422-BB62-4038-9A87-DEBBA39E0676.jpeg
    122,8 KB · Görüntüleme: 114
Bakın bu benim en sevdiğim yazlık kolyelerimden. Benimki ip üzerine dizili, sizinki zincir üzerine dizili olacak. Benimki 2 sıra, sizinki 7 sıra olacak. Bir de köşedeki çiçek objesinin birebirini bulamazsanız bile, benzerini bulursunuz. İstanbul’a yolunuz düşerse Eminönü’ne muhakkak uğrayın. Ben eskiden imitasyon takıya çok meraklıydım. Bu malzemelerin çoğu Çin’den geliyor. ithalatta da gümrük vergilerini fahiş yükselttikleri için eskisi kadar bijuteri sektörü hareketli değil. 😕
karanfil pasajında takı malzemeleri satan küçük bir dükkan var belki biliyorsunuzdur. orası bu kolyeye benzeyen bir kolye yapabilir mi sizce?

karanfil pasajında takı malzemeleri satan küçük bir dükkan var belki biliyorsunuzdur. orası bu kolyeye benzeyen bir kolye yapabilir mi sizce?
Aynen benim aklıma da ilk orası geldi. bir tane bilekliğimi orda yaptırmıştım. Kendileri yapmasa bile yönlendirirler. Pek çok hanım böyle ek kazanç yapıyor.

Ankarada limon bazaar vardı hala duruyor mu bilmiyorum değişik değişik şeyler oluyordu belki orada bulursunuz

Yapabilir veya yaptırabilirsiniz zaten arkadaşlarımız da söylemiş ama ben neden o kolyenin aynısından istediğinizi merak ettim açıkçası??

Sadece çok beğendiğiniz için mi?? Yoksa birine mi yaptırmak istiyorsunuz?? Ya da beni ilgilendirmez mi?? 🙈

Yapabilir veya yaptırabilirsiniz zaten arkadaşlarımız da söylemiş ama ben neden o kolyenin aynısından istediğinizi merak ettim açıkçası??

Sadece çok beğendiğiniz için mi?? Yoksa birine mi yaptırmak istiyorsunuz?? Ya da beni ilgilendirmez mi?? 🙈
Çok ama çok beğendiğim için :)

Bunu bulsa bulsa benim esimin halasi bulur. Evi takı dolu. Disari cikarken 7 parmakta yüzük boyunda 3-4 kolye, bileklerde 3 er bileklik. Sever de böyle şeyleri. 🤣 sosyete pazarlarına, eminonune falan bakın veya takı yapan kisiler var söyleyin illaki benzerini yaparlar

Bunu yapmak çok kolay. O siyahlar hazır şekilde satılıyor zaten. Gerisini de bir boncuk bir klips sıralayacaksiniz. En sonda da hepsine bir çiçek takacaksiniz.

X