Bu konuyu lütfen okuyun ! Aramızda çıkan tartışma

pika67

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2017
323
52
Dün Tv'de haber izlerken artık savaştan çok birbirini öldüren insan ölümü çok oluyor ne bu tahammülsüzlük filan diye haber konuşması yapıldı.

Ardından eşim habere karşı yanımda yorum yaptı kadın ölümleri çok oluyor haklı sebep le aldatma ile dedi
Ben lafa girdim ne alakası var kadın aldattı diye öldürülmesi mi lazım dedim eşimde bir anda öfkelendi sinirlendi.
Demezmi birde bana yapta aldatta görüyüm bakim neler oluyor diye tehdit ediyor.
Tabiki aldatan kadın öldürülmesi lazım erkeğin kendini savunma mekanizması dedi ben ozaman karısını aldatan erkeklerin de öldürülmesi lazım dedim onu test etmek düşüncesi için nasıl cevap vericek diye sadece kadının mi öldürülmesini savunuyor diyo evet kadında kocasını aldattı diye öldürülmesi doğru dedi.

Ben tarafsız olarak düşünüyorum erkek için de kadın içinde bir insan aldattı diye öldürülmemeli kimse kimsenin canıni almaya hakkı yoktur

Ha çocuk istismarcilari yada kadına tecavuz v.b suçlar bunların cezası idam olmalı bu ayrı.

Ben bir anneyim benim çocuklarım var.
Eşim çocuklarımızda aldatmanin ölüm olduğunu soylücem ileride dedi duyduklarıma şok oldum tartışma büyüdü eşim masaya yumrukla vurdu sesini yükseltti sen nasıl aldatan , orspu insanları bana savunursun onların yaptığını dogrumu buluyorsun hakkımı dedi.

Ben hayır asla dedim benim için aldatan insan dünyanın en büyük kötülüğünü yapmıştır ben beni aldatan insanı asla birlikte olmam direk ayrılırım hiç bir şekilde affetmem
Yada boyun eğmem dedim karşımdaki insan beni aldattı diye o karaktersizin seviyesine düşemem hemde onu öldürüp hapiste sürünmem hemde birinin canını alıyorsun bu yanlış dedim
Eşim yine bana sen nasıl savunursun aldatanları onların cezası ölüm dedi ben hayır nolursa olsun bir insan aldattı diye öldürülmemeli dedim eşimle böyle tartışıp durduk
Eşim Bana eğer bidaha böyle aldatma ile konu geçerse savunma olayına geçersen seni kapıya koyarım dedi.
Bakarmisiniz olayi nerelere getirdi 10 yıllık eşim
Bende onun gibi aldatan insanın öldürülmesi gerektiğini düşünücekmişim o kafada düşüncede olucakmışım.
Sonra ikimizde sustuk cevap vermedik ben çok ağladım yalnız üzerime çok geldi çok öfkelendi ben senin böyle düşünüldüğünü bilmiyordum böyle bir kadınla birlikte olmam dedi bana böyle düşünüyorsan git bu evden lafı bile çıktı ağzından o kadarki gözü döndü ben seninle evlenirken böyle bir anlaşma mi yaptım böyle mi konuştuk dedim 10 yillik 2 çocuklu evliliğimimi bitiriyim dedim sustu birdaha açmadı bu konuyu.

Benim düşünce yapım ben eşimi aldatmam ne olursa olsun bu karaktersizlige basvurmam benim karakterimde yok içim rahat Ama gel gelelim eşimin bu düşünce oluşu beni çok üzdü.

Takdir sizin ben yanlış mı düşünüyorum aldatan insan eşime göre cezası ölüm mü olmalı ?

Son düzenleme:
Hayır tabiki.
Ayrılır yoluna bakarsın.
Çocuklar acısından düşümse ya keşke.
Anne aldattı diye baba katil.
Aldatmak mi kötü, katil olmak mi?
Terazisi şaşmış eşinizin.

Hele de ölümü kendi elleriyle sağlayacak? Niye?
Her sucun cezasini o mu verecek?
Mesela biri cüzdanını çalsa kolunu mu kesecek?
Yada biri ona iftira atsa dilini mi kesecek?

Evet olum olmali desek, haa tamam deyip kosenize mi cekileceksiniz?
Hicbir kadin sevgilisini, kocasini, nisanlisini aldatti diye oldurulmeyi haketmez.
Gerizekalinin biri bir kadin oldurdugunde kendince gerekce sahibi olmak icin „beni aldatti“ diyebilir eeee sen de sal, birak kadini o zaman. Ne hali varsa gorsun.

Sabah sabah iyi polemik olur bu konu, son soruyu sormak yerine ben bu adamla napacagim deseydiniz.

yani bizim ne düşündüğümüz önemsiz de
bu kadar uzatmaya ne gerek vardı acaba
böyle varsayımlar karşısında ayrı düşünülebiliyor evet, ters düşebiliyor çiftler de...
bu kadar uzatmayın diyebilirim sadece.

bu arada tabi ki de bir insanı öldürmek öyle kolay olmamalı.
en büyük günah

Dün Tv'de haber izlerken artık savaştan çok birbirini öldüren insan ölümü çok oluyor ne bu tahammülsüzlük filan diye haber konuşması yapıldı.

Ardından eşim habere karşı yanımda yorum yaptı kadın ölümleri çok oluyor haklı sebep le aldatma ile dedi
Ben lafa girdim ne alakası var kadın aldattı diye öldürülmesi mi lazım dedim eşimde bir anda öfkelendi sinirlendi.
Tabiki aldatan kadın öldürülmesi lazım erkeğin kendini savunma mekanizması dedi ben ozaman karısını aldatan erkeklerin de öldürülmesi lazım dedim evet kadında kocasını aldattı diye öldürülmesi doğru dedi.

Ben tarafsız olarak düşünüyorum erkek için de kadın içinde bir insan aldattı diye öldürülmemeli kimse kimsenin canıni almaya hakkı yoktur ben bir anneyim benim çocuklarım var.
Eşim çocuklarımızda aldatmanin ölüm olduğunu soylücem ileride dedi duyduklarıma şok oldum tartışma büyüdü eşim masaya yumrukla vurdu sesini yükseltti sen nasıl aldatan , orspu insanları bana savunursun onların yaptığını dogrumu buluyorsun hakkımı dedi.

Ben hayır asla dedim benim için aldatan insan dünyanın en büyük kötülüğünü yapmıştır ben beni aldatan insanı asla birlikte olmam direk ayrılırım hiç bir şekilde affetmem
Yada boyun eğmem dedim karşımdaki insan beni aldattı diye o karaktersizin seviyesine düşemem hemde onu öldürüp hapiste sürünmem hemde birinin canını alıyorsun bu yanlış dedim
Eşim yine bana sen nasıl savunursun aldatanları onların cezası ölüm dedi ben hayır nolursa olsun bir insan aldattı diye öldürülmemeli dedim eşimle böyle tartışıp durduk
Eşim Bana eğer bidaha böyle aldatma ile konu geçerse savunma olayına geçersen seni kapıya koyarım dedi.
Bende onun gibi aldatan insanın öldürülmesi gerektiğini düşünücekmişim o kafada düşüncede olucakmışım.
Sonra ikimizde sustuk cevap vermedik ben çok ağladım yalnız üzerime çok geldi çok öfkelendi ben senin böyle düşünüldüğünü bilmiyordum böyle bir kadınla birlikte olmam dedi bana böyle düşünüyorsan git bu evden lafı bile çıktı ağzından o kadarki gözü döndü ben seninle evlenirken böyle bir anlaşma mi yaptım böyle mi konuştuk dedim 10 yillik 2 çocuklu evliliğimimi bitiriyim dedim sustu birdaha açmadı bu konuyu.

Benim düşünce yapım ben eşimi aldatmam ne olursa olsun bu karaktersizlige basvurmam benim karakterimde yok içim rahat Ama gel gelelim eşimin bu düşünce oluşu beni çok üzdü.

Takdir sizin ben yanlış mı düşünüyorum aldatan insan eşime göre cezası ölüm mü olmalı ?
Boyle kucuk seylerden konu ne kadar büyüyebiliyor...Belki esinizin sinirli olduğu bir ana denk gelmiştir bazen oluyor oyle yoktan yere uzuyor konu inada binmis sanki esinizin cephesinde siz yok dedikce.Esiniz sizi gozunde esini aldatan kadinlari savunuyormus gibi gördü o an herhalde.Allah evlerden uzak tutsun,ama.tabiki ölümle sonuclanmasi fikri canice.Ayrilirsin olur biter , sonucta siz aldatmayi savunmamissiniz.Ama karsi taraf gormek.istedigi gibi gormus o an..

Konu gereksiz uzamış ama haklı olsan sensin. Aldattı diye öldürme hakkı yok ona bakarsa senin böyle biriyle evli kalamam demen daha yerinde olur ama varsayıma göre evliliğini bozacak değilsin. Aranızda başka sorunlar yoksa görmezden gel bu tarz konuda tartışma açmayın

Ne kadar tuhaf biri boyle biriyle ayni evde yasamak cok zor olmali kapiya koyarim ne demek umarim cocuklariniza bunlari asilamaz gelecekte onlarla karsilasanlara acirim yoksa..cocuklarina yapan kendine yapar o kaybeder siz onunuze bakicaksiniz diye ogretecegine öldürmeleri gerektigini soyleyecekmis asil sizin evden gitmeniz lazim boyle biriyle yasamak istemezdim

Tabiki aldatan kadın öldürülmesi lazım erkeğin kendini savunma mekanizması dedi ben ozaman karısını aldatan erkeklerin de öldürülmesi lazım dedim evet kadında kocasını aldattı diye öldürülmesi doğru dedi.

Ben tarafsız olarak düşünüyorum erkek için de kadın içinde bir insan aldattı diye öldürülmemeli kimse kimsenin canıni almaya hakkı yoktur ben bir anneyim benim çocuklarım var.

İnsan ne kadar konuşursa konuşsun tanıyamıyor 10 yıl yaşadığı eşini bile. Yıkımınızı anlayabiliyorum. Sakin kalın lütfen, öfke ile hareket etmek yanlış kararlar aldırır, bu konuda sakince düşünün.

Tabiki sen haklısın, bunun sorusu bile olmaz. Yalan yok eşinizden korktum ben. İlerde yanlış bir anlaşılmada hata yapma ihtimali yüksek gibi geldi. Terapi görmesinde fayda var.

Siz çok masum ve şekersiniz. Fakat eşiniz işte o tv de izlediklerimizden biri... bunun sebebi de kendi cocuklugu ve ailesi...oof oof

Tabii oda var babası annesini inanılmaz derecede akla hayale sigmicak hayretler içinde kalacağımız şekilde defalarca öldürmeye teşebbüs etmiş +çocuklarınıda hep beraber çocukluğu bu şekilde geçmiş eşimin

Tabiki sen haklısın, bunun sorusu bile olmaz. Yalan yok eşinizden korktum ben. İlerde yanlış bir anlaşılmada hata yapma ihtimali yüksek gibi geldi. Terapi görmesinde fayda var.

Eşime defalarca söylememe rağmen o bana sen terapi görmen gerekir diyor anlat anlatabilir sen

X