Bu konuyu nasıl aşacağım

phalange

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2022
13
13
32
Merhaba yaklasik 1bucuk ay once erkek arkadasimla ayrildik. Ayriligimizi biraz detaylica anlatmak isterim. Ama asil sormak istedigim su ki ben bu kisinin anlatacagim karakterinin degismeyecegini de biliyorum, bir iliskiye devam etsek yine ayni sekilde yorulacagimi da biliyorum, artik zor animda yalniz birakilma ihtimalimin de farkindayim, fotograflarina baktigimda kanim kaynamiyor bile, eskisi gibi sevmiyorum. Yine de uzulmekten, yeni biriyle olmasindan korkmaktan, profilini acip bakmaktan kendimi alamiyorum bu konuda ne yapabilirim nasil uzaklasabilirim bu durumdan buna cozum ariyorum.

Merak edenler icin ayriligimiz: Buyuk bir sehirde yasiyoruz ve ikimizin de kisisel araci yok. Evlerimiz de maalesef 1 saat mesafede. Uzun zamandir asamadigimiz bi konu var ki ben onun yasadigi yere gittigim zamanlarda, vardigim metro duragi ile evi arasinda 10 dakikalik bir mesafe var, yer yer yokus olmasina ragmen bu hatta minibus otobus filan calisiyor, yine de gelip beni almak ona zor geliyor. Bu konuda daha once 3-4 kere sorun yasamistik, ilk seferkinde cok mahcup olup cok ozur dilemisti ama 1-2 kez gercekten cok yorgun oldugu zamanlarda ben hosgorulu davraninca hep yorgunluk, yogunluk bahanelerini one surmeye basladi. Ama ben 1 saat yol gitmisken onun beni karsilamaya gelmeyisi, bana sanki misafirlige gittigim bi evde ev sahibinin salon koltugundan kalkmamasi gibi geliyor.

Neyse. Iliskimiz 7-8 aylikti. Yine ayrildigimiz hafta ben onun yasadigi yere gitmistim ama yolun ortasindayken yorgun oldugunu soyledi. Benim gercekten yogun oldugum 3-4 gundu, surekli bir yerden cikip bir yere gitmistim dursuz duraksiz 4 gun gecirmistim bu 4 gun icinde ardindan istirahat imkani bulamadigim bir nobet de vardi. Yorgunluk bahanesini duyunca yine benim devrelerim atti ve metrodan indigim yerdeki meydana gecip oturdum. Beni defalarca aradi ama reddettim, kafamdan bi saat belirledim (40 dk sonrasina denk geliyordu) ve o vakte kadar gelmezse geri donmeye karar verdim. Whatsapptan yazdi ama dusunecegimi soyledim, neyi dusuneceksin dedi gelip gelmeyecegimi dedim. Kendisine dogrudan gel demedim ama o kadar sure boyunca sadece gelmesini umdum ve bekledim. Gelmedi. Surekli aradi. Ben de o saat gelince geri metroya binip 1 saatlik yola ciktim. Metroya binince telefon cekmediginden donus yolunda oldugumu anlamistir. Sonra ne o aksam ne de takip eden 2 gunde bana yazmadi, aramadi.
(Bunu yasamamizdan 1 hafta kadar once soyle bir olay olmustu: Saglik alaninda calisiyorum ve bir hastayla ciddi sayilabilecek bir problem yasamistim. Ama olayin oldugu gunlerde erkek arkadasimla aramiz limoni oldugundan o gun erkek arkadasimla olayi paylasmamistim. Bikac gun sonra aramiz duzeldiginde baska aklina takilan birkac seyi daha sayarak, benimle hayatindaki onemli olaylari paylasmiyorsun hayatinda miyim degil miyim belli degil diyerek sitem etmisti.) Bu kuslugu takip eden 2. gunde hastanin cimer sikayetinden ve olayi buyuteceginden haberdar olunca 2 gunluk sessizligimize ragmen durumu onunla paylastim, mesajimin sonunda "umarim bu konu daha fazla uzamaz" yazmistim ve tum yazdiklarima karsilik soyle cevap verdi: "Umarim"
Bunun uzerine destegin icin tesekkur ederim dedim ve tum o stresime ve yasadigim tatsiz durumlara ragmen nasil onun yasadigi yere gitmisim de geri donmusum tartismasina dondu ve ayrildik. O zor vakitlerimde beni yalniz birakmis olmasi beni ayrica hayal kirikligina ugratti ve uzdu, zoruma gitti.

Bi ozur degilse bile oz elestiri beklemistim, seni yanlis bi zamanda yalniz biraktim ya da ayip ettim filan gibi ama asla boyle bisey olmadi. Aksine 1 kere sonradan iletisim kurmak zorunda kaldigimiz bir ortam olustu ve oyle tavirli oyle sertti ki belli ki hala gidip geri dondugum noktada ve kendisini cok hakli buluyor. Genel olarak hak etmedigim bu seyleri yasamis olmak da bu konuyu kapatip ardimda birakmama engel oluyor gibi dusunuyorum cunku her seyi olmasi gerektigi gibi yapip nasil yine mutlu olamadigimin hayreti icindeyim.

Uzun lafin kisasi bu ardimda birakamayisi nasil halletmeliyim iliski sonrasi normal hayata donus icin tavsiyeleriniz nelerdir fikirlerinizle tecrubelerinizle yol gosterebilirseniz cok memnun olurum.
Simdiden tesekkur ederim 😌🙏🏻

Melankolik, üzüntülü, aşk acılı şarkılar dinlememek, bu icerikte filmleri bir süre izlememek, mümkünse stalk yapmamak, gün içinde meşgul olmak, iş çıkışı mümkünse bir süre sosyalleşmek bu ayrılık sürecini nispeten kolaylastirir sanırım.
Konuyu okurken gözden bir şey mi kaçırdım bilmiyorum ama ben eski erkek arkadaşınızın umarım mesajı haricinde diğer konularda haklı buldum. Hep siz ona gitmiyorsaniz o da size geliyorsa neden metro durağından almaya gelsin ki, araç yokmuş o da yürüyerek gelecekmis zaten.

Bende yeni ayrıldım. O acı her türlü çekiliyor .yani acı çekiyorum.ilk 3 gün sürekli ağlama depresyon halim mevcuttu.sonrası hissisleştim açıkçası. Beni umursamayan adam için ben neden bunları yaşayayım ki dedim .
Eskisi gibi hayatıma devam ediyorum . Düşünmemeye çalışıyorum . Kendimi oyalıyorum .sosyal medyadan falan hep sildim . Resimlerimizi tek tek silmek yerine komple tüm galerimi sildim .onu hatırlatacak hediye vs bakmıyorum. Onu hatırlatacak şarkıları dinlemiyorum. Bilemiyorum belki sonradan acısı çıkar ama ,şu an için kendimi kötü hissetmiyorum . Birde zamanında onun için şunu ,bunu yaptım olaylarına girmeyin .siz istediğiniz için yaptınız . Ben de bir çok şey yaptım maddi değeri olan bir çok şey hatta . Ama pişman değilim ,kendim istedim yaptım.
Maalesef ki bir taraf daha çok seviyor, daha çok çabalıyor. Ama değişmiyor insan . Bu yüzden tekrar ona dönen siz olmayın,değişmeyecek.
Bunlar benim yaptıklarım ve bana iyi gelen şeyler , sizde deneyin .

Evine kadar gidip dolmuşun son bıraktıgı yerde arabası olmayan birine 10dklık mesafede gel beni al demenin mantıgı nedir? Yalnız yürüyemiyor musunuz? Ya da gece geç saatler mi? Ama gündüz vaktiyse neden yani gelsin ki?

Bi de neden sürekli sen gidiyorsun? Gitme o zaman görüşmek istiyorsa o gelsin...tel açmamalar 1 saatlik yolu dönüp gitmeler bunlar normal değil

Merhaba yaklasik 1bucuk ay once erkek arkadasimla ayrildik. Ayriligimizi biraz detaylica anlatmak isterim. Ama asil sormak istedigim su ki ben bu kisinin anlatacagim karakterinin degismeyecegini de biliyorum, bir iliskiye devam etsek yine ayni sekilde yorulacagimi da biliyorum, artik zor animda yalniz birakilma ihtimalimin de farkindayim, fotograflarina baktigimda kanim kaynamiyor bile, eskisi gibi sevmiyorum. Yine de uzulmekten, yeni biriyle olmasindan korkmaktan, profilini acip bakmaktan kendimi alamiyorum bu konuda ne yapabilirim nasil uzaklasabilirim bu durumdan buna cozum ariyorum.

Merak edenler icin ayriligimiz: Buyuk bir sehirde yasiyoruz ve ikimizin de kisisel araci yok. Evlerimiz de maalesef 1 saat mesafede. Uzun zamandir asamadigimiz bi konu var ki ben onun yasadigi yere gittigim zamanlarda, vardigim metro duragi ile evi arasinda 10 dakikalik bir mesafe var, yer yer yokus olmasina ragmen bu hatta minibus otobus filan calisiyor, yine de gelip beni almak ona zor geliyor. Bu konuda daha once 3-4 kere sorun yasamistik, ilk seferkinde cok mahcup olup cok ozur dilemisti ama 1-2 kez gercekten cok yorgun oldugu zamanlarda ben hosgorulu davraninca hep yorgunluk, yogunluk bahanelerini one surmeye basladi. Ama ben 1 saat yol gitmisken onun beni karsilamaya gelmeyisi, bana sanki misafirlige gittigim bi evde ev sahibinin salon koltugundan kalkmamasi gibi geliyor.

Neyse. Iliskimiz 7-8 aylikti. Yine ayrildigimiz hafta ben onun yasadigi yere gitmistim ama yolun ortasindayken yorgun oldugunu soyledi. Benim gercekten yogun oldugum 3-4 gundu, surekli bir yerden cikip bir yere gitmistim dursuz duraksiz 4 gun gecirmistim bu 4 gun icinde ardindan istirahat imkani bulamadigim bir nobet de vardi. Yorgunluk bahanesini duyunca yine benim devrelerim atti ve metrodan indigim yerdeki meydana gecip oturdum. Beni defalarca aradi ama reddettim, kafamdan bi saat belirledim (40 dk sonrasina denk geliyordu) ve o vakte kadar gelmezse geri donmeye karar verdim. Whatsapptan yazdi ama dusunecegimi soyledim, neyi dusuneceksin dedi gelip gelmeyecegimi dedim. Kendisine dogrudan gel demedim ama o kadar sure boyunca sadece gelmesini umdum ve bekledim. Gelmedi. Surekli aradi. Ben de o saat gelince geri metroya binip 1 saatlik yola ciktim. Metroya binince telefon cekmediginden donus yolunda oldugumu anlamistir. Sonra ne o aksam ne de takip eden 2 gunde bana yazmadi, aramadi.
(Bunu yasamamizdan 1 hafta kadar once soyle bir olay olmustu: Saglik alaninda calisiyorum ve bir hastayla ciddi sayilabilecek bir problem yasamistim. Ama olayin oldugu gunlerde erkek arkadasimla aramiz limoni oldugundan o gun erkek arkadasimla olayi paylasmamistim. Bikac gun sonra aramiz duzeldiginde baska aklina takilan birkac seyi daha sayarak, benimle hayatindaki onemli olaylari paylasmiyorsun hayatinda miyim degil miyim belli degil diyerek sitem etmisti.) Bu kuslugu takip eden 2. gunde hastanin cimer sikayetinden ve olayi buyuteceginden haberdar olunca 2 gunluk sessizligimize ragmen durumu onunla paylastim, mesajimin sonunda "umarim bu konu daha fazla uzamaz" yazmistim ve tum yazdiklarima karsilik soyle cevap verdi: "Umarim"
Bunun uzerine destegin icin tesekkur ederim dedim ve tum o stresime ve yasadigim tatsiz durumlara ragmen nasil onun yasadigi yere gitmisim de geri donmusum tartismasina dondu ve ayrildik. O zor vakitlerimde beni yalniz birakmis olmasi beni ayrica hayal kirikligina ugratti ve uzdu, zoruma gitti.

Bi ozur degilse bile oz elestiri beklemistim, seni yanlis bi zamanda yalniz biraktim ya da ayip ettim filan gibi ama asla boyle bisey olmadi. Aksine 1 kere sonradan iletisim kurmak zorunda kaldigimiz bir ortam olustu ve oyle tavirli oyle sertti ki belli ki hala gidip geri dondugum noktada ve kendisini cok hakli buluyor. Genel olarak hak etmedigim bu seyleri yasamis olmak da bu konuyu kapatip ardimda birakmama engel oluyor gibi dusunuyorum cunku her seyi olmasi gerektigi gibi yapip nasil yine mutlu olamadigimin hayreti icindeyim.

Uzun lafin kisasi bu ardimda birakamayisi nasil halletmeliyim iliski sonrasi normal hayata donus icin tavsiyeleriniz nelerdir fikirlerinizle tecrubelerinizle yol gosterebilirseniz cok memnun olurum.
Simdiden tesekkur ederim 😌🙏🏻
Ikinizinde kişisel arabası yok sizi karşılamaya geldiğinde sırtında mı eve götürüyor ki karşılaşmasına bu kadar takılıyorsunuz? Taksiye binip gidersiniz toplu taşıma yoksa. İçinden gelerek karşılaması şahane olurdu kesinlikle ama yapmaması da sorun gibi gelmiyor..

Ayrılık sürecinde sevdiğiniz uğraşlara odaklanabilirsiniz, boş boş zaman geçirmenize engel olacak keyif aldığınız şeylere yoğunlaşıp oyalanabilirsiniz. Üzülüp acı çekmekte insana dair, acımızı yaşamamız da gayet doğal :)

Melankolik, üzüntülü, aşk acılı şarkılar dinlememek, bu icerikte filmleri bir süre izlememek, mümkünse stalk yapmamak, gün içinde meşgul olmak, iş çıkışı mümkünse bir süre sosyalleşmek bu ayrılık sürecini nispeten kolaylastirir sanırım.
Konuyu okurken gözden bir şey mi kaçırdım bilmiyorum ama ben eski erkek arkadaşınızın umarım mesajı haricinde diğer konularda haklı buldum. Hep siz ona gitmiyorsaniz o da size geliyorsa neden metro durağından almaya gelsin ki, araç yokmuş o da yürüyerek gelecekmis zaten.
Merhaba tesekkur ederim yorumunuz icin. Hep ben gidiyordum ama hakkini yemeyeyim bunun sebebi de bendim. Yeni bir eve tasindim ve henuz bu evde duzen saglayamadim, normalde de biraz daginik biriyim bu yuzden davet edememistim.

Ay valla onu yapmayın bunu yapmayın demeyeceğim, hepsini yapın. Ayrılık şarkıları dinleyin, duygusal filmler izleyin, fotoğraflarınıza bakıp bakıp ağlayın falan. Ben ilk zamanları böyle geçirme taraftarıyım, içinizde hiçbir duygu kalmayana kadar ayrılık acısını dibine kadar yaşayın yani. Baktınız artık ağlayamıyorsunuz. Artık dışarı çıkıp sosyalleşme ve eğlenme zamanı gelmiştir.

Merhaba tesekkur ederim yorumunuz icin. Hep ben gidiyordum ama hakkini yemeyeyim bunun sebebi de bendim. Yeni bir eve tasindim ve henuz bu evde duzen saglayamadim, normalde de biraz daginik biriyim bu yuzden davet edememistim.
Merhaba, rica ederim. Yukarida dediğim gibi gözden kaçırdığım bir nokta şu durumda umarım mesajı haricinde ben eski erkek arkadaşınızı haklı buldum. Umarım demesi de belki kırıldığı içindir. Normalde kötü anlarınızda yanınızda olmaz mıydı, sizi dinlemez miydi? Eğer sadece bir kereye mahsus olmuşsa ona anlatmadiginiz için kırılmış oldugundan böyle bir tepki vermiş olabilir. Tabii siz daha iyi tanırsınız.

Şimdi buraya 10 dklık yolu yürüyemiyor musun diyenler gelecektir ama evet yürüyemiyoruz ve bekliyoruz maalesef prenseslik.
Çok hak verdim ben size, sürekli onun tarafa gidiceksem en azından metro sonrasında benimle yürüyüp bana eslik edebilmeli, ha ben olsam sizin kadar cok gitmezdim o da ayrı bir mevzu. Adam bence sizi sevmiyor, ben de aynı sektördenim gercekten insan biriyle problem yasadıgında yanında arkasında duracak birini istiyor. (Benim esim mesela biri bana terslense gelip adamı dövcek diye korkumdan anlatamıyorum bu da cok kötü)
Yani cok haklısınız boşverin, hakkınızda hayırlısı olsun 🧿

Oha ya, insan sevgilisini üç gün görmek için kıta değiştiriyor,bu adam duraktan almaya gelmiyor mu?
Hiç tahammül edemem böyle şeylere, bugüne kadar çok sevgilimin evine gittim, hep o durakta buluşup öyle geçmişindir, birkaç gün belki istisna olabilir. O da hastalık, o sırada yemek yapıyor olması falan.
Bence bunu bile yapmayan erkeği bıraktığın iyi olmuş . Otursun salon koltuğunda rahat rahat, ilişme

Evine kadar gidip dolmuşun son bıraktıgı yerde arabası olmayan birine 10dklık mesafede gel beni al demenin mantıgı nedir? Yalnız yürüyemiyor musunuz? Ya da gece geç saatler mi? Ama gündüz vaktiyse neden yani gelsin ki?

Bi de neden sürekli sen gidiyorsun? Gitme o zaman görüşmek istiyorsa o gelsin...tel açmamalar 1 saatlik yolu dönüp gitmeler bunlar normal değil
Merhaba evet hepsi gec saatlerdi. Yine de yalniz guvenlik degildi takildigim, benim onca gittigim yola karsilik onun bu jesti yapamayacak kadar fedakarlik edememesi. Kendisi evinden oraya kadar inip gunluk yuruyus yapiyor ancak konu ben oldugumda bu zor geliyor.

Yine de bu konuda bu kadar hemfikir olunmasina sasirdim bu gercekten benim acik ara hakli oldugum bir konu diye dusunuyordum. Yani benim evine kadar kendi basima gitmem şık mi, 10 dakikalik yerinden kalkip gelmesi daha hos ve daha dogru olmaz mi?

Merhaba evet hepsi gec saatlerdi. Yine de yalniz guvenlik degildi takildigim, benim onca gittigim yola karsilik onun bu jesti yapamayacak kadar fedakarlik edememesi. Kendisi evinden oraya kadar inip gunluk yuruyus yapiyor ancak konu ben oldugumda bu zor geliyor.

Yine de bu konuda bu kadar hemfikir olunmasina sasirdim bu gercekten benim acik ara hakli oldugum bir konu diye dusunuyordum. Yani benim evine kadar kendi basima gitmem şık mi, 10 dakikalik yerinden kalkip gelmesi daha hos ve daha dogru olmaz mi?

Eşim başka sehirden her haftasonu benim oldugum şehre gelir bir de bulusurken beni evimden alirdi, evime birakirdi.
Bu tarz beklentileriniz varsa boyuna gec saatlerde adamin evine gidip durmamaniz lazimfi yani. Devamli oraya kadar 1 saat yol gidip 10dk yolu otobuse tek binememeniz garip sadece.

1 saatlik yol cok uzun birsey gibi bahsetmissin.. sanki edirneden ardahana gitmissin😐
Arabasida yokmus zaten.. ha geceyse anlarim.. yazdiklarini okurken bile iliskinizi ittirenin sen oldugunu o kadar cok anladim.. sen yasarken farketmedin mi?
Zaten zorlamaymis, balik bastan kokmus hayirlisi boyleymis bence..

Alma
Birakma muhabbetleri vs icten gelen seylerdir, soyledikten sonra onemsiz oluyor

bence mesele yoldan almak falan değil. siz beklediğiniz ilgiyi görememişsiniz. nedense ben böyle hissettim.

hande yener ne demişti, sorun şehirlerde değildi, biz tam yalandık...
Bu dogru sanirim. Benim icin bir yerden bir yere gelmek ona zor geliyor gibi hissediyordum (ki oyle gibi?) bu "hayatinda yokmusum gibi davraniyorsun" sitemine soz konusu seylerden biri de suydu mesela: Ben o haftaici is cikisi ona yarim saat filan yaklasacagim bir yere gitmistim, isim gec bitecegi icin de nasilsa o gelmez o gelmeyince de benim onun yasadigi yere varmam gec saate kalir diye onunla bir bulusma programi yapmadim. Dedi ki yakinima gelip soylemiyorsun, program yapmak icinden gelmiyor. Tamam dedim boyle dusunmustum uzgunum, ertesi gun de bir sinav giris belgesi almak icin yine ona yarim saat mesafede bir yere gidecektim o zaman oraya gel program yapalim dedim.
Ettigi sitemin uzerine o an gelemem deme sansi olmadigindan tamam demedi. Ama ertesi gun benim belgeyi alma isim bitince ne dedi tahmin edin. "Sen gelsen olur mu"🤷🏻‍♀️

Yani acikcasi bu genel bi tavir gibi geliyordu bana ve uzuluyordum. Sanki o kendinden minimum sey ortaya koysun ve her sey sorunsuz tikir tikir yurusun istiyordu, o zaman da benim denge olmadan her seyi ustlenmem gerekiyordu.

bazı şeyler vardır karşındaki insanın seni sahiden önemseyip önemsemediğini anlamanı sağlar. bu eve kadar yürüme ve seni almama olayı da böyle olmuş bence senin için. bu kadar uzaması bile hataymış, çok net yani seni görmeye hevesli değil, seni almak içinden gelmiyor. zaten bir ilişkide sürekli bir taraf yapıyorsa bir şeyleri, diğeri salıyor bunu herkes bi kabullensin. alma verme dengeniz bozulmuş ve bu tekrar yerine gelmesi çok zor olan bir konu, yaşadığım ve gördüğüm kadarıyla. sen tek yaşıyorsun anladığım kadarıyla, bir an önce yerleşip senin evine davet etmen gerekirdi. acaba buna da bozulmuş olabilir mi? çünkü yalnız yaşayan sevgilimin beni evine davet etmesini içten içe beklerim ben. "bu akşam bana gelsene, sevdiğin yemekleri yaparım sonra da bende kalırsın, güzel bi şarap aldım" gibisinden bir davete seven insan asla hayır diyemez hatta fizandan bile gelir yani.

Eşim başka sehirden her haftasonu benim oldugum şehre gelir bir de bulusurken beni evimden alirdi, evime birakirdi.
Bu tarz beklentileriniz varsa boyuna gec saatlerde adamin evine gidip durmamaniz lazimfi yani. Devamli oraya kadar 1 saat yol gidip 10dk yolu otobuse tek binememeniz garip sadece.
Tesekkur ederim yorumunuz icin. Haftasonu gunlerin bir kismini hazirlikla yolculukla yemeyelim diye haftaici mesai bittikten sonra evde kucuk bi hazirlikla yola koyulunca o saatleri buluyordu.
1 saatlik yolu gitmissin, +10 dk'si mi zor geliyor demek istiyorsunuz sanirim ama ben sadece dengeye biraz olsun katkida bulunmasini ummustum. Yani sadece niyetinde onu sezmeyi istemistim.

X