Bu nasıl bir azap 😔

Purpplee

Dünya kaç günlük deyip sarılmalı bugüne..
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
12.845
15.017
merhabalar arkadaşlar, ve çok üzgünüm yine buradayım..

İki yıldır ayrı yaşadığım ama aralarda birkaç kez barıştığım eşime üç ay önce çekişmeli boşanma davası açtım.Hakaret, aşağılama,evden kovmalar sebebiyle.. Çok önceden ben hamileyken aldatılma şüphem de vardı iftira attığımi söylese de..ama bitti dediğim nokta aşağılamalarin dozunu artırması ve yine bağırarak kovmasi oldu. 35 yaşımda iken onun iki bisanmislik bir çocuklu ve gırtlağına kadar borcuna rağmen kendisiyle evlendim diye bana "seni kimse almıyordu ben aldım " dedi.Cok ağrıma gitti bu laf.zaten çok sivri dillidir ben de çok kırılgan,anlaşamadık bu yüzden.

Dava sürecine girmeyelim anlaşmalı olsun dedim defalarca,kabul ettiremedim, çekişmeli süreç başladı haliyle.Avukatim 60 bin tazminat talep etti,500 de çocuğa bağlandı.Kendisinin maaşı kendine yetmiyordu oysaki ve çoğu şey içinde kalıyordu.Nafaka,nafakaya konulan icra ve tazminat talebi sebebiyle beni düşman görüyor.Oysaki avukata bırakmıştım süreci çok meraklı değilim tazminatına,nafaka ayrı bişey..uzun zamandır benimle iletişimi kesmişti.Gecen çocuğu bina kapısında anneme teslim ederken çocuğun "anneanne baba neden gidiyor "diye hıçkırarak ağlamasindan sonra bana yazmaya başladı yine.Cocuk dışı yazmıyorduk normalde ama bu sefer suçlamalarla dolu bir sürü mesajlar yazdı ben de cevap yazdım.Ben hakaret ettiysem sen sussaydin ben bir süre sonra gelirdim özür dilerdim sarılırdim her şeyi sen berbat ettin demeye getiriyor yani..

Dün gün boyu baş ağrım geçmedi.Cok kötü bir dönem.Ben mi mahvettim dersiniz..
Zor durumda olduğunu bile bile nafaka tazminat istemişim amacım boşanmak değil para koparmakmis nasıl böyle düşünür.Bugune kadar ona maddi yönden acısam da yaşadıklarımi düşününce hak etti diyordum şimdi ise bu mesajlar yüzünden bambaşka boyuta geçtim 😔

Bu yoldan dönüş yok bu net bişey ki onun açısından da öyle artık (normalde boşanmak istemeyen taraftı) yine de acayip suçlu hissediyorum ve kendimi nasıl telkin edeceğimi bilemiyorum.

Kendime getirin beni kızlar linç yemeye bile hazırım 😔

Ben hakaret ettiysem sen sussaydin ben bir süre sonra gelirdim özür dilerdim sarılırdim her şeyi sen berbat ettin demeye getiriyor yani..

Dün gün boyu baş ağrım geçmedi.Cok kötü bir dönem.
Peki sen hıc sustunmu ve bırgun olsun gelip ozur diledimi?

Size bağıran o, ve susmadığınız için yine siz suçlusunuz öyle mi?
seni kimse almıyordu ben aldım da ne demek siz pazarda sona kalan çürük domates misiniz?
size bunları söyleyen adam zor durumda mı değil mi umurunuzda bile olmasın. Muhtemelen parası gidecek diye böyle yapıyor beyefendi
Aman düzeni bozulmasın rahatı kaçmasın yoksa sevdiğinden falan değil

Peki sen hıc sustunmu ve bırgun olsun gelip ozur diledimi?
Evliliğin ilk yılı susup başka odada ağlıyordum gelip sebeklik yapmasıyla ya da konuşmasıyla barışıyorduk.Sonra hamilelik süreci ile bambaşka bir dönem başladı daha çok kıran ama hiç telafi etmeyen biri oldu,çok sıkıntılı biri haline geldi ayrıldım evden.Son dönemlerde ise birkaç kez susup tepkisini ölçmeyi denedim aynen devam etti hakaret ve aşağılamalara,sanki kuyruğuna basıyormusum gibi

Evliliğin ilk yılı susup başka odada ağlıyordum gelip sebeklik yapmasıyla ya da konuşmasıyla barışıyorduk.Sonra hamilelik süreci ile bambaşka bir dönem başladı daha çok kıran ama hiç telafi etmeyen biri oldu,çok sıkıntılı biri haline geldi ayrıldım evden.Son dönemlerde ise birkaç kez susup tepkisini ölçmeyi denedim aynen devam etti hakaret ve aşağılamalara,sanki kuyruğuna basıyormusum gibi
Ya zaten haksızda yınede vicdanın rahat olsun sen yapacagini yapmissin.. Allah yardımcın olsun.konusmuştuk zaten seninle ozelde daha önce. Hakkınızda hayırlısı olsun Insallah 🙏

Ya zaten haksızda yınede vicdanın rahat olsun sen yapacagini yapmissin.. Allah yardımcın olsun.konusmuştuk zaten seninle ozelde daha önce. Hakkınızda hayırlısı olsun Insallah 🙏
İnşallah.En kötü lafı en başa koyuyor yenilir yutulur değil ki

Size bağıran o, ve susmadığınız için yine siz suçlusunuz öyle mi?
seni kimse almıyordu ben aldım da ne demek siz pazarda sona kalan çürük domates misiniz?
size bunları söyleyen adam zor durumda mı değil mi umurunuzda bile olmasın. Muhtemelen parası gidecek diye böyle yapıyor beyefendi
Aman düzeni bozulmasın rahatı kaçmasın yoksa sevdiğinden falan değil
Evet o kadar çirkin bir cümle ki..genel evden mi aldın beni dedim geçen bir tel konuşmasında..çok ayıpti

Sizin kırılgan ve vicdan yapmaya meyilli olduğunuzu bildiği için en zayıf yerinizden vuruyor sizi. Bu zamana kadar demek ki o kadar naif bir duruş sergilemişsiniz ki ben hakaret ettiysem de sussaydın gibi saçma bir laf söylüyor. Ne münasebet kimse almıyordu ben aldım falan? Almak ne demek bir kere ya zihniyete bak.

bu sefer suçlamalarla dolu bir sürü mesajlar yazdı ben de cevap yazdım.Ben hakaret ettiysem sen sussaydin ben bir süre sonra gelirdim özür dilerdim sarılırdim her şeyi sen berbat ettin demeye getiriyor yani..
resmen sizi manipüle ediyor. çok kurnaz bir adam.

yumuşak karnınızdn vurmaya çalışıyor,çocuğumuzun ağlamasının nedeni sensin,yaptıklarım bu kadar büyük şeyler değildi demek istiyor.

oldu canım!

hakaret,psikolojik şiddet normal ve masum şeyler mi??? etmeseymiş,tutsaymış o koca çenesini.

oh ne güzel ya,hakaret ettiysem gelir özür dilerdim nolacak ki diyor adam pişkin pişkin.

o kadar meşrulaştırmış ki kendince hakareti vb,ona göre bu bir saygısızlık değil.

hayır hanımefendi sakın gelmeyin bu oyunlara. siz hakaret işitip ağlamak için evlenmediniz. kimse kimseye hakaret edemez.

siz ona hakaret etseymişsiniz o sussaymış siz gönül alsaymışsınız olur muymuş? hiç zannetmiyorum.

sevgisiz ve saygısız bir adam,çocuğunuzun o ortamda büyümemesi inanın en iyisi. çünkü ne kadar uğraşırsanız uğraşın babası özür dileyip tekrar tekrar yapacağı için çocuğunuz da bunun normal olduğunu düşünerek büyüyecekti.

sakın vazgeçmeyin,taviz tavizi doğurur,ki doğurmuş da.

bir insana 1 hadi bilemedin 2 kez şans verilir (aynı hata için) . değerlendirseymiş beyefendi. siz bunu çekmek zorunda değilsiniz.

lütfen vazgeçmeyin.

Sizin kırılgan ve vicdan yapmaya meyilli olduğunuzu bildiği için en zayıf yerinizden vuruyor sizi. Bu zamana kadar demek ki o kadar naif bir duruş sergilemişsiniz ki ben hakaret ettiysem de sussaydın gibi saçma bir laf söylüyor. Ne münasebet kimse almıyordu ben aldım falan? Almak ne demek bir kere ya zihniyete bak.
Keşke o da almasaymis da böyle de söylemeseymis

merhabalar arkadaşlar, ve çok üzgünüm yine buradayım..

İki yıldır ayrı yaşadığım ama aralarda birkaç kez barıştığım eşime üç ay önce çekişmeli boşanma davası açtım.Hakaret, aşağılama,evden kovmalar sebebiyle.. Çok önceden ben hamileyken aldatılma şüphem de vardı iftira attığımi söylese de..ama bitti dediğim nokta aşağılamalarin dozunu artırması ve yine bağırarak kovmasi oldu. 35 yaşımda iken onun iki bisanmislik bir çocuklu ve gırtlağına kadar borcuna rağmen kendisiyle evlendim diye bana "seni kimse almıyordu ben aldım " dedi.Cok ağrıma gitti bu laf.zaten çok sivri dillidir ben de çok kırılgan,anlaşamadık bu yüzden.

Dava sürecine girmeyelim anlaşmalı olsun dedim defalarca,kabul ettiremedim, çekişmeli süreç başladı haliyle.Avukatim 60 bin tazminat talep etti,500 de çocuğa bağlandı.Kendisinin maaşı kendine yetmiyordu oysaki ve çoğu şey içinde kalıyordu.Nafaka,nafakaya konulan icra ve tazminat talebi sebebiyle beni düşman görüyor.Oysaki avukata bırakmıştım süreci çok meraklı değilim tazminatına,nafaka ayrı bişey..uzun zamandır benimle iletişimi kesmişti.Gecen çocuğu bina kapısında anneme teslim ederken çocuğun "anneanne baba neden gidiyor "diye hıçkırarak ağlamasindan sonra bana yazmaya başladı yine.Cocuk dışı yazmıyorduk normalde ama bu sefer suçlamalarla dolu bir sürü mesajlar yazdı ben de cevap yazdım.Ben hakaret ettiysem sen sussaydin ben bir süre sonra gelirdim özür dilerdim sarılırdim her şeyi sen berbat ettin demeye getiriyor yani..

Dün gün boyu baş ağrım geçmedi.Cok kötü bir dönem.Ben mi mahvettim dersiniz..
Zor durumda olduğunu bile bile nafaka tazminat istemişim amacım boşanmak değil para koparmakmis nasıl böyle düşünür.Bugune kadar ona maddi yönden acısam da yaşadıklarımi düşününce hak etti diyordum şimdi ise bu mesajlar yüzünden bambaşka boyuta geçtim 😔

Bu yoldan dönüş yok bu net bişey ki onun açısından da öyle artık (normalde boşanmak istemeyen taraftı) yine de acayip suçlu hissediyorum ve kendimi nasıl telkin edeceğimi bilemiyorum.

Kendime getirin beni kızlar linç yemeye bile hazırım 😔
Sizi bastırıp vicdanınıza oynuyor. Maddi olarak zor durumda olabilir evet herkes zor durumda hele ki şu dönemde. Siz maddi olarak o parayı aldığınızda evladınıza harcayacağınız için üzülmemelisiniz. Kolaylıklar dilerim 🙏 Kendinizi üzmeyin boşuna

Keşke o da almasaymis da böyle de söylemeseymis
Ne kadar çok kırılmışsınız ya kıyamam. Lütfen güçlü olun.. Kendinize en büyük iyiliği yapmışsınız boşanma davası açarak. Olayların çirkinleşmesinin sebebi siz değilsiniz o. Evliliğin yürümemesinin sebebi de olayların buralara gelmesinin sebebi de onun zihniyeti. Siz elinizden geleni yapmışsınız zaten ne yapacaktınız hakaretleri yiyip susup elhamdülillah mı diyecektiniz? Görüşmeyin, konuşmayın. Hakaret mi ediyor? Engelleyin. Muhatap olmayın. Arıyor mu? Açmayın. En kısa sürede en az yarayla kurtulursunuz inşallah.

X