Bu Nasıl Evlilik

Herkese merhaba. Uzun olacak okuyacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Yaklaşık 5 yıllık evliyim, severek isteyerek evlendim. 1 evladım var. Zorlu bi süreç sonrası ve çok isteyerek evlat sahibi olduk. Hamilelik dönemi riskli olduğu için ilişkiye girmedik yaklaşık 3 ay, son aylardada ikimizde bebeği daha ön planda tuttuğumuz için ilişki yaşamadık yine. Bu o dönem için bi sorun oluşturmadı doğum sonrası herşey normale döner zamanla diye düşündük. Bu sorunlardan sadece biri.

Hamileliğim boyunca eşim belkide hergün alkol kullandı. Tek bahanesi çocuk doğduktan sonra içmiycem, eski hayatımız artık olmayacak yeni bi düzenimiz olacak diye diye 9 ay içti. Kavgada etsem sorun çözülmedi, güzelde konuşsam sorun çözülmedi. Bana kötü davrandığı üzdüğü olmadı içki haricinde, evde yardımcı olur, güzel ve kibar davranır. Doğum oldu yanımda eşim kaldı refakatçi olarak çok güzel ilgilendi oradada. Çıktık eve geldik, 2 gün yada 3 gün geçti eşim başladı tekrar içmeye. Ama tabi yalnızım yeni doğum yapmışım takatim yok onunla uğraşacak. Bebek bakımıyla ilgili ne varsa yaptı hala yapar. Çocuğuna çok düşkün bi baba. Geceleri kalkardı, sabah bebeğe bakardı ben uyurdum. Kahvaltı hazırlar, masayı kurar bunlarda hiç sıkıntı yok. Ama akşam olunca içmeden gelmiyor adam. 40ım çıktı ben bekliyorum ki yakınlaşır, içmeden gelir bişeyler yaşanır. Alkol aldığında asla ereksiyon olamıyor.. Bakıyorum böyle devam ediyor bu durum 1 hafta 10 gün sonra oturup açık açık konuştum. Biz ne zaman cinsel hayatımıza devam edicez bu alkol olayı ne zaman son bulacak diye. Haklısın dedi ertesi gün içmeden geldi. İlişki yaşadık problem yok kendiside beni özlediğini söyledi. Ama devam eden günler yine başladı içmeye. Her akşam tartışıyoruz her sabah söz veriyor akşam yine aynısı. Bizim ilişki sıklığımız 2 3 haftada 1, ayda 2 filan olmaya başladı. Ben bu duruma üzülüyorum çünkü böyle bi evlilik hayatı istemiyorum. Bi yandan ilişki yaşasakta zaten eşim bu kadar uzun aralıklı olduğu için başlar başlamaz boşalıyor. Ona göre sorun yok.. Ben konuşuyorum böyle gitmez böyle olmaz ben bu şekilde bi düzen istemiyorum diyorum ama nafile. Bana tuttu dediki refakatçi kaldığım gece çok kanaman oldu ben cinsellikten soğudum. Buna zerre kadar inanmıyorum. Çünkü öncesindede muhteşem bi cinsel hayatımız yoktu. 17 gün kapanmada hep evdeydi. Bir kez bile ilişkiye girmek istemedi. Ben yaklaşmadım bu sürede istiyorum demedim. Çünkü ben istesemde olmuyor zaten ya ereksiyon olamıyor ya yarıda kesiliyor ya hemen boşalıyor. Bu böyle olmaz doktora git diyorum benim bişeyim yok diyor. Bu durum zoruma gidiyor dedim diye şimdide bana tek derdin cinsellik diyor. Aslında sorun böyle böyle birbirimizden uzaklaşıyor olmamız. Ben zaten ilişkiye girsekte zevk alamıyorum ki.. Bu sorun böyle aylarda sürdü. Bu sürede eşimin bahaneleri hep değişti. Saat geç oluyor, çocuk uyanıyor, çocuk uyumuyor o bu hep bişey buldu. Sadece ben istedikçe ben istiyorum diye ilişkiye girdik seyrek aralıklarla ve bu beni inanılmaz üzdü. Yaklaşık 1 aydır hiç bi yakınlaşmamız olmadı. Dün bu sebepten kavga çıkardım. Bu evlilikten çok sıkıldığımı, böyle bi evlilik hayatının sadece ev arkadaşlığı olduğunu söyledim. Bana dönüp hatayı birazda kendinde ara demesiyle sinir patlaması yaşadım ağzıma geleni saydım. Hergün duşumu alırım, dişimi fırçalamadan yatağa girmem, pis gezmem bakımsız gezmem. Kendi eksikliğini beni suçlayarak mı kapatacaksın şimdide dedim. Evladım var. Boşanmış bi ailenin çocuğuyum çocuğuma bunu yaşatmak istemiyorum. İçkiyi son 1 2 aydır azalttı ama cinsel hayatımız yine aynı. Eşim iyi bi insan ve seviyorum. Takmayım kafama olmazsa olmasın diyorum gururuma yediremiyorum.. Ne yapıcam bilmiyorum...
doktora gitmesi lazim.

Birden içkiye başlamadı diye düşünüyorum.yani siz evlenmeden önce de büyük ihtimal içiyordu..sizin için sorunsa evlenmemeniz daha hayırlı olurmus

Sizdeki sorunu başlatan alkol olmuş.

Bilindiği gibi ereksiyon sorunu yaratıyor. Alkol alışkanlığı düzelse de halihazırda bozduğu rutin düzelmiyor. Bu rutini düzeltmeniz lazım. Alkolün yarattığı ereksiyon sorunu, sizin serzenişleriniz sebebiyle artık yön değiştirmiş.
Alkol sertleşme sorunu yaratmış-bu durum kalıcı özgüvensizliğe dönüşmüş.
Ardındanki tartışmanız onda erkeklik gururuna dönüşmüş. Gururunu toparlayacaksınız. Bir süre hiç ağzınıza almayın yatak konusunu. Belki kendi yanaşana dek. Konuyu hiç açmayacaksınız. Bir kaç birliktelik sonrasında sizi ne kadar harika hissettirdiğinizi belli edeceksiniz. Yavaş yavaş siz de başlatan olacaksınız arada. Rutini tekrar sağlamanız lazım.

Türk erkekleri için “şey”leri acayip gurur konusu. Bir zedeleyin özgüvenini, sizden kötüsü olmaz. Sebep de sizi gösterir. Aslında genel olarak Türk erkekleri cinsellik konusunda beceriksiz ve başarısız. Farkındalar veya değiller, bunun konu edilmesi kıyameti koparttırıyor analarının paşalarında.

Sizdeki sorunu başlatan alkol olmuş.

Bilindiği gibi ereksiyon sorunu yaratıyor. Alkol alışkanlığı düzelse de halihazırda bozduğu rutin düzelmiyor. Bu rutini düzeltmeniz lazım. Alkolün yarattığı ereksiyon sorunu, sizin serzenişleriniz sebebiyle artık yön değiştirmiş.
Alkol sertleşme sorunu yaratmış-bu durum kalıcı özgüvensizliğe dönüşmüş.
Ardındanki tartışmanız onda erkeklik gururuna dönüşmüş. Gururunu toparlayacaksınız. Bir süre hiç ağzınıza almayın yatak konusunu. Belki kendi yanaşana dek. Konuyu hiç açmayacaksınız. Bir kaç birliktelik sonrasında sizi ne kadar harika hissettirdiğinizi belli edeceksiniz. Yavaş yavaş siz de başlatan olacaksınız arada. Rutini tekrar sağlamanız lazım.

Türk erkekleri için “şey”leri acayip gurur konusu. Bir zedeleyin özgüvenini, sizden kötüsü olmaz. Sebep de sizi gösterir. Aslında genel olarak Türk erkekleri cinsellik konusunda beceriksiz ve başarısız. Farkındalar veya değiller, bunun konu edilmesi kıyameti koparttırıyor analarının paşalarında.
Çok haklısınız. Alkolün yarattığı sorun özgüvenini zedeledi. Herşey iyi gitse bile yapamayacağını düşünüyor bazen yok olmayacak deyip bıraktığı oluyor.. Ama bunun çözümü beni suçlamak olmamalı. Zaten konusunu açmakta istemiyorum, böyle ite kaka ilişki yaşamakta istemiyorum.. Ama artık bu durum çok sinirimi bozuyor.

X