Bu ne yüzsüzlük

Mahinev88

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2014
243
110
35
Merhaba hanımlar, canımı sıkan bir konuyu sizinle paylaşmak ve farklı fikir -tecrubelerden yararlanmak için bu konuyu acıyorum.Herkese şimdiden çok teşekkür ederim.
Geçtiğimiz günlerde bebeğimin 1 yaşını kutladık.Eski konularimdan belki bilen olabilir,kv ve eşimin kardeşiyle 1 seneden fazladır görüşmüyoruz.Bunun sebebi de kv evimden uyuyan kolik bir bebeği uyandırma anne dememize dolayı kafasına göre alıp çantasını eşini bile beklemeden çıkıp gitmesi ve akabinde kardeşinin siz anneme böyle diyemezsiniz,nankör,saygısız, terbiyesizler diye eşimin kardeşinin mesajları olmuştu. Anlayıp dinlemeden konuşan bu adam sonra hatasını anladı özürler diledi.esim çok da muhatap olmadı.Bebegimizin doğum gününe de çağırmak istemedi.ama ben şu bakış açısıyla çağırmasini istedim.Bu olayda 2 yetiskin hata yaptı,anne olan bu sıfatına sığındı hiç bisey yokmuş gibi davranarak olayı kapattı.ama öbürü özür dilese de bikac kez girişimde bulunsa da afedilmedi.Gerci anne de affedilmedi.ama mesafeli de olsa telefonla görüşüldü.Esimin de aklına yatacak ki bu olay senle aramız bozuk ama yeğeninin doğum gününe gelmek istersen diye kutlayacagimiz yeri attı.Bu adam da zaten gelecektim ama sen çağırdın daha içim rahat gelicem dedi falan filan.
Neyse o gün kv,kp ve eşimin kardeşiyle kız arkadaşıyla geldiler.kutlamalae falan derken kv herkesin olduğu alanlarda hastalıktan gelemedim diye bağırıp bağırıp durdu.Halbuk8 sebebi oğlunun tepkisi ve bizim evden defolup giderken tavırlarıyla.Neyse bebegim yabanciliyor herkesi,kucağından çekerek aldı,o an bisey demedim kalabalık doğum günü vs derken eşim kızdı anne çocuk yabanciliyir öyle alma diye.cocugu sakinleştirir pasta kestik,fotoğraf çekinirken kızım ona kitlendi kaldı,yanda duruyor bu da bana bakıyor diye seviniyor, halbuki bebekler öyledir ya bakar bakar ağlar, en sonunda eşim dedi biri seslensin anne su tarafa geç fotoğraf çekilmiyor diye.
Bunlar böyle devam ederken asil bomba patladı.esimin o kardeşinin hemen 1 ay sonra düğünü olacakmış.daha isteme tanışma vs olmadan daha aileler bile birbirini görmeden nikah işlemleri yapılmış tarih belirlenmiş.Bunu eşim ve ben dışında herkese o gün söylenmiş.Hatta benim ailem davet edilmiş nikaha.partidan sonra evime de geldiler konuşma yok,biz zaten eşimle belli diyaloglar kuruyrz.cay ikram derken zaten çıkıp gittiler.
Ve partide eşimin kardeşi sizin eviniz küçük ama bunu aldım diyerek büyük top havuzu hediyesini verdi.zaten ev konusunda onlar bilmezler ama küçük olduğu kira olduğu için üzgünüm.Boyke söylenince belli etmedim ama çok ağrıma gitti.Neden böyle dediği de çıkmış oldu.Adam kendi ev tutup eşyalarını bile aldığı için bir kıyas yapabiliyor.o bakış açısıyla konuşuyor.
Neden diyorum! Kocası ona tukururken,bağırırken onu saygılı bir şekilde koruyan,dert anlattığında dinleyen ben şimdi bana bakıyor sanki midesi bulanıyor gibi bi tavırla.Bende sevmiyordum onu ama saygı duyuyordum.Yasadiklarindan dolayı bir kadın olarak üzülüp destek veriyordum
Eşimin kardeşi ise o söyledikleri ve tavırlarından dolayı benim geçen sene lohusayken panik atak geçirmeme sebep olan kişi.
Üzülmeyeyim diyorum ama olmuyor.Esim destekcim ve bana bırakmadan tepkisini koyuyor.Isteme vs olucak diye babasi dediğinde ben o vakit burda olmayacağım tatile cikicaz ayarladık herseyi diyerek gelmeyeceğini söyledi.nikahada ben gitmem zaten bebeğim var ve böyle bir insanın olayına gitmem.Esimde istemiyor ama ben ödünç takın varmış gibi git takini tak ve gel diyrm.bu kadar.
Uzun oldu,kusura bakmayın teşekkürler.

Ben büyütülecek bişey göremedim ama siz bilirsiniz tabi yeni uyumuş kolik bebeğe uyansın nolucak diyen çok kişi var geldik sevelim düşüncesi bunu yapan uzaktan tanıdıklarim da oldu gidip gelip kontrol eden uyansada sevsek diye bekleyen bilmiyorum bana normal geliyodu ev konusunda da her geldiğinde eve bakar çok kötü çıkin burdan der kayınpederim nasıl çıkalım baba en ucuz bu der gülerim banyoma iki kişi el yikamak için giremez temizlik kovam sığmıyor hiç üzülmüyorum öyle dediler diye gücüm buna yetiyo napayım aile ilişkileri bence önemli bu kadar basit şeyler için kendinizi doldurmayın

Kolik bebegi uyandirmak, lohusa insana laflar saymak vs. tamamen cahillik ve gorgu bilmezlik. Esiniz asgari sekilde muhattap olsun. Siz mesafe koyun. Bitti gitti.

Bebeğimin sevilmemek değil de kolik bebek ve 6 saat aglamissa ağladığında da kolları ve ayakları morariyorsa bu yüzden kalp doktoruna gidildiği biliniyordu tekrar ağlasın diye uyandırılmaz.Bende sevgi ile buyudugum icin bebeğimin seçilmesini çok isterim.ama bebegim için ona taktığım takidan 800 tl zarar ettim diye konuşulinca bu kadar masum bakamıyorum.sizi de anliyrm sonucta yazdıklarım kadarını biliyorsunuz yine de teşekkürler

tamam en haklı sizsiniz. tez kellelerini vurdurun.

eşiniz de tamamen size dönüp ailesini siliyor, oscarı alabilirsiniz.
Aile silinmez,silinmemeli.Ama aile diye herkesim herseyi yapma hakkı yok ki.hakli olmak değil mutlu olmak önemli.yazdiklarimi bu şekilde algilamissiniz yine de teşekkürler

E zaten 1 yılı aşkındır görüşmüyorsunuz bir de hiçbir şeyden haberimiz yok diye veryansın ediyorsunuz, neden haberiniz olsun ki? Adam evini tutmuş döşemiş kıyas yapıyorsa yapsın buna bu kadar alınganlık gösterecek ne var, eviniz küçükmüş siz de biliyorsunuz ee adam bunu söyleyince mi kötü oluyor. Benim görümcemin evi de küçüktür arada ev muhabbeti geçtiğinde konuşuruz, daha büyük eve mi gecseniz diye şimdi ben kıyas yapıp onu ezmiş mi oluyorum?
Siz fazla egolusunuz, 1 yıldır konuşmayınca onların ahlanıp vahlanacağını içerleneceklerini düşünmüşsünüz ama evdeki hesap çarşıya uymamış, sizi takan yok herkes hayatına bakmış evini tutmuş nikah gününü almış, burnunu yerden kaldıramayan sizler de sanıyorsunuz ki herkes etrafınızda pervane olacak. Zorunuza giden bu aslında.

Aile silinmez,silinmemeli.Ama aile diye herkesim herseyi yapma hakkı yok ki.hakli olmak değil mutlu olmak önemli.yazdiklarimi bu şekilde algilamissiniz yine de teşekkürler

yazdıklarınızı yabancı biri gibi okursanız kaprisli bir karı-koca gibi davrandığınız yorumunu siz de getirirsiniz. burada ne yazılırsa onu anlıyoruz.
tepki görünce yukarıdaki gibi detay vermek olmuyor yani.
baştan yazsaydınız ona göre cevap verirdik.

E zaten 1 yılı aşkındır görüşmüyorsunuz bir de hiçbir şeyden haberimiz yok diye veryansın ediyorsunuz, neden haberiniz olsun ki? Adam evini tutmuş döşemiş kıyas yapıyorsa yapsın buna bu kadar alınganlık gösterecek ne var, eviniz küçükmüş siz de biliyorsunuz ee adam bunu söyleyince mi kötü oluyor. Benim görümcemin evi de küçüktür arada ev muhabbeti geçtiğinde konuşuruz, daha büyük eve mi gecseniz diye şimdi ben kıyas yapıp onu ezmiş mi oluyorum?
Siz fazla egolusunuz, 1 yıldır konuşmayınca onların ahlanıp vahlanacağını içerleneceklerini düşünmüşsünüz ama evdeki hesap çarşıya uymamış, sizi takan yok herkes hayatına bakmış evini tutmuş nikah gününü almış, burnunu yerden kaldıramayan sizler de sanıyorsunuz ki herkes etrafınızda pervane olacak. Zorunuza giden bu aslında.

bu burada en anlamadığım konu. evin küçükse nolacak. içinde mutluysan kimin ne dediğini takmazsın.
biri söyleyince mi batıyor kadınlara evin küçüklüğü anlamıyorum. gücün ona yetmiş onu almışsın. sanki günah işlenmiş gibi biri söyleyince ne yapacaklarını şaşırıyorlar.
ilk defa burada gördüm bunun için kendini ezik gören kadınları vallahi.

Bebeğimin sevilmemek değil de kolik bebek ve 6 saat aglamissa ağladığında da kolları ve ayakları morariyorsa bu yüzden kalp doktoruna gidildiği biliniyordu tekrar ağlasın diye uyandırılmaz.Bende sevgi ile buyudugum icin bebeğimin seçilmesini çok isterim.ama bebegim için ona taktığım takidan 800 tl zarar ettim diye konuşulinca bu kadar masum bakamıyorum.sizi de anliyrm sonucta yazdıklarım kadarını biliyorsunuz yine de teşekkürler
Bebeği uyandırma konusunda haksız değilsiniz ama geri anlattıklarınız resmen fasa fiso.

Herşeyi ne kadar abartmissiniz ya. Dünyada tek pencere var o da sizin pencereniz .
Benim de ablamın evi küçük, o yüzden top havuzu,kayma alanı falan almam yegenime. Velev ki aldım, verirken 'ev de küçük ama,aldım iste' diye veririm, ne var ki bunda??? Ona alın, buna alın, her şeye kalbin kirilsin. Ama sen onlara istediğin kadar kaba ol, her (kendine göre doğruyu) her zaman Cat çat cat diye soyle. Ama onların kalbinin kırılmasına ya da sana tavır almasına asla hakkı olmasin...
Kadının 'hastalik yüzünden gelemedim bunca zaman' demesine bile bozulmuşsunuz. Ne yapsın? Herkesin içinde 'gereksiz bir kuslukten bir senedir göremedim yavrumu,neyse ki davet ettiniz de gördüm,maşallah kocaman olmus' mu desin? Aile arasında olur böyle seyler diye kadın şimdiden unutmuş gibi davranmış işte.
Valla çok zor iki insansınız siz de kocanız da.
Allah sizinle aynı evde yaşayan çocuğunuza sabır versin. Umarım o buyuyene kadar dünyada başka insanlar ve başka bakış açıları da olabileceğine dair bazı fikirler edinebilirsiniz

İnsanların hayatlarının sadece burda anlatıldığı kadarını bilip bu kadar büyük cümlelerle konuşmak da bence kötü.Dunyadaki en kötü anne baba ilan edilmiş olmak da komik.Tabi ki bebeğimiz için en iyisi olmak için çabalıyoruz her anne baba gibi.
Eleştiri yapmak bu böyle değil demek tabi ki gerekli zaten birçok kişi farklı fikir için yazıyor buraya.Bende tabi ki.
Ama bu yazılanları görünce diyorum ki neyse.

X