Bu Paranoyadan Kurtulamıyorum

gizzemksk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2009
886
86
Herkese günaydın. Bugün itibariyle 6+5 hamileyim. En son doktor randevuma ayın 3ünde gittim. Her şey yolunda kalp atışı alındı. Bir dahaki randevum ayın 14ünde.

Ama ben bebeğin kalbi durursa durmuşmudur diye çok fazla paranoya yaptım ve bundan kurtulamıyorum. Sabahları bu düşünceyle yataktan kalkıyorum gün içinde devamlı tedirginim. İlk gebeliğim düşük olmuştu. Ben ne yapacağım böyle her gün doktora gidememki kalbi kontrol ettirmek için. Çok huzursuzum

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Dusunceni cagirma Allah korusun bol bol dua et kalbini karartma kul dil ile her seyi cagirir derler Rabbin izni ile saglicakla kucagina al insaallah...

Herkese günaydın. Bugün itibariyle 6+5 hamileyim. En son doktor randevuma ayın 3ünde gittim. Her şey yolunda kalp atışı alındı. Bir dahaki randevum ayın 14ünde.

Ama ben bebeğin kalbi durursa durmuşmudur diye çok fazla paranoya yaptım ve bundan kurtulamıyorum. Sabahları bu düşünceyle yataktan kalkıyorum gün içinde devamlı tedirginim. İlk gebeliğim düşük olmuştu. Ben ne yapacağım böyle her gün doktora gidememki kalbi kontrol ettirmek için. Çok huzursuzum

allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin :nazar::nazar:

ilk gebeliğiniz düşükle sonuçlandığı için bu tedirginlik normal bence düşünmemeye çalışın kendinize meşgul olacak bir şeyler bulun :KK16::KK16:

Sakin olun kötüyü çağırmayın, cok cok kafanıza takarsanız haftada bir kontrole gidebilirsiniz.

Ah kuzum ben daha hamile kalmadan o paranoyalara sahibim:KK1:
İyi düşün hep:KK16:

Bu paranoya her hamilelikte oluyor sanirim.
Benim de ilk hamileligim, ilk aylarda bende ayni paranoyayi yasiyordum.
Keske evde ultrason cihazi olsa da, her dakika control edebilsem diye dusunuyor insan...
Fakat kafanda fazla buyutme, kendini guzel, iyi seyler ile motive et.
Bir de bol bol dua oku, Rabbim hayirlisi ile saglikla dunyaya gelmesini nasib etsin insallah.
Tabii bir de senin basindan kotu bir tecrube gectigi icin de boyle dusunuyorsun, ama yine de vesvese yapma.

Rabbim hayirlisini versin insallah, saglikla alirsin kucagina... :KK34:

Benimde ilk gebeligim dusukle sonuclandi ikinci gebeligimde cok korkuyordum durmadan kanama var mi diye kontrol ediyordum dusuk onleyici ilac kullandim korkma canim ikinci gebeliginde bebegin sana tutunacak iyi ol simdi kizim kollarimda benim

Hepinize teşekkür ederim. Bunu yazdıktan sonra başka bir doktora gittim. Kalbi atıyor çok şükür. Sanırım iki yerde kontrole devam edeceğim. Devlet hastanesine gittiğim için doktoe ne zaman çağırırsa o zaman gitmek zorunda kalıyorum. İki devlet hastanesine birden gideceğim artık. En azından kontrol daha sık olur. Bir ona bir diğerine giderim.
Dua ediyorum düşünmemeye çalışıyorum. Kendimide çok dinliyorum. Yok bugün göğüslerim fazla hassas değil. Yok belim ağrımıyor. Sürekli korku yaşatıyorum kendime.

Allah'a emanet hepimizin evlatları.

Bende senin gibiydim dusugum oldugu icin her kontrolde dr kalbi atiyor demeden usgye bakamazdim. tansiyonum normalde 10 bile olmazken drda korkudan 17 cikardi.ne zaman rahat nefes aldim biliyomusun tekmelerini hissettigim an.o oynadikca benimle birakmiyor beni dedim.sende uzulme canim bi oynamalarini hisset rahatlayacaksin.Allah sagsaglim kucagina almayi nadip etsin islh.

Son düzenleme:
ilk gebeliğiniz düşükle sonuclandıgından böyle dusunmenızı anlayabılıyorum, ama rahat olun, dualarınızdan eksık etmeyın bebegınızı ve ikinizinde saglıgını :)
Rabbim hayırlısıyla kucagınıza almayı nasip eder insaAllah :)
nasıl düşünürseniz oyle olur, mesela ben dıyetteyken kendimi hep 36-38 beden kıyafetlerın ıcınde dusunurdum ve gaza gelirdim, sizde bebegınızle ılgılı guzel hayaller kurun, hayallerinize kavusun insaAllah :)

Sakin olun kötüyü çağırmayın, cok cok kafanıza takarsanız haftada bir kontrole gidebilirsiniz.
yazamadan edemedim, arkadasın konusunu baltalamak gıbı olmasında, elmayra sen ne zaman evlendın hamile kaldın :) ticker ı gorunce cok sevındım :)

aynı korku hepimizde oluyor demekki;( kalbini ferah tut, ben de ilk haftalarda öyleydim doktora gidince ilk onu sorardım..çok şükür hareketlerini hissetmeye başlayınca o endişe kalmıyor... kendini hissettiriyor minişler 4. ayda... ben 17. haftada fark ettim sanırım ilk...
Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah...uzun bir maratonun başındasın... sakin olmaya gayret et:KK66:

X