Bu sebepten vazgeçmesi?

Hanımlar,
konunun yalnızca içki kısmına odaklanıp bazı yorumlara kırılmışsınız ama burada yazanların kimseyi hedef alarak, kırmak amaçlı yazdığını sanmıyorum.
Ben de çok uzun zamandır içki içmiyorum ama üstüme alınmadım, sigara içenlere de neler deniyor, sigara içen biri olarak yine üzerime alınmıyorum, en çok ev kadınlarına laf edilir, ki kocasının üzerinden geçinen kadınlar vs denir, ben o sözleri bile üstüme alınmıyorum, öyle bir vurdumduymazlık var, rahat kişiliğimdir 😆 çünkü tercihlerimiz bizleri ilgilendirir, konuyu kişisel almayın bence☺️

@komsukiziiiiii
2 yıllık ilişkinizde başlangıçta kullanmıyor, son 6-7 aydır ara sıra 1 kadeh içki içiyormuşsunuz, insanlar bir ilişkiye başlarken ki gibi kalmayabilir ve zaman içinde farklı alışkanlıklar edinebilir, bu alışkanlıklar kendinize ve karşınızdakine zarar vermedikçe kimseye karışma hakkı vermez bence, erkek arkadaşınızın tepkisi hoş değil.

Ben her gün ve yüksek miktarlarda olmasa da evlenmeden önce de evlendikten sonra da belli bir süreye kadar alkol alıyordum, kendi isteğimle içmemeyi tercih etmeye başladım, eşim de içmiyor ama bu onun veya benim canımız istediğinde, birlikte veya ayrı ayrı takılırken içki içmeyeceğimiz anlamına gelmiyor, bazı alışkanlıklar veya size keyif veren şeyler diyeyim (uyuşturucu vb hariç) size ve çevrenize zarar vermiyorsa, bunlardan biri istedi diye vazgeçmeniz de gerekmiyor.

Erkek arkadaşınız alkole karşı olabilir, onun için içki kırmızı çizgi olabilir, o da onun tercihidir, ona da zorla dayatmaya kimsenin hakkı yok, belli ki bakış açılarınız farklı, o yüzden şimdi ayrılmasanız bile ileride içki, belki başka şeylerde hep aranızda sorun olacak.

X