Bu sebepten vazgeçmesi?

HuMerTurk

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2020
5.993
11.775
Ben de içmem ama insanların arada içip keyif yapma hakkını da sonuna kadar savunurum. İnsanların bu küçücük zevkine bile karşı çıkan da evet karşısındaki gülmesin eğlenmesin ot olsun istiyordur. Araya içki girince herkes ne zıplamış ya
Yaa adamın otluğuna birşey demedik anlamadığınız şey şu içki içmeyenlere hayattan zevk almayar ot gibi yaşayan insanlarmş gibi rencide edilmesi.. Yoksa herkesin hayatı kendisine banane kim içiyor kim içmiyor. Benim eşim de evlenmeden önce arkadaş ortamında içerdi birşey dedim mi demedim onun hayatı. Evlenince bir aile oluyorum diye kendisi kendi isteğiyle bıraktı ben birşey demedim.. İçmeşe devam etseydi kızmazdım laf demezdim ama bana ot gibi yaşıyorsun bu hayatı da deme hakkı olmazdı. Araya içki girince kimse zıplamadı. Zıplanılan nokta içki içmeyenlere ot gibi yaşıyorsunuz denmesi.. Genelleme yapılması "Genelleme" anlaşılmıştır umarım..

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :83 Kg. Şimdiki Kilom :76 Kg.

Bluegitar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2020
1.036
3.082
Aslında bu konuda yazmayacaktim ama dayanamadim yine...bence erkek arkadasiniz hatali ama nerde bu hata..madem bu onun icin bir mesele idi(benim icin kirmizi cizgidir)bastan hic baslamayacakti..hatasi bu..ot meselesine hic girmiyorum..provokasyon olsun maksat belli..icki isteyen galon ile varille icsin ..ben evime sokmam satis yapilan yerden alis veris yapmam..hic migros bana kusup darilmiyor..niye alışverişi kestin diye..bende icenlerin alanlarin yakalarina yapismiyorum..banane yahuu..kim ne eder kendine

MissCherryBlossom

Guru
Pro Üye
23 Ağustos 2012
35.010
134.040
Aslında bu konuda yazmayacaktim ama dayanamadim yine...bence erkek arkadasiniz hatali ama nerde bu hata..madem bu onun icin bir mesele idi(benim icin kirmizi cizgidir)bastan hic baslamayacakti..hatasi bu..ot meselesine hic girmiyorum..provokasyon olsun maksat belli..icki isteyen galon ile varille icsin ..ben evime sokmam satis yapilan yerden alis veris yapmam..hic migros bana kusup darilmiyor..niye alışverişi kestin diye..bende icenlerin alanlarin yakalarina yapismiyorum..banane yahuu..kim ne eder kendine

2 yıl önce gözü kör müydü bu çocuğun demiştir eminim okuyan herkes. Herkesin aynı şeyi düşündüğü bir konu daha çocuk saçma sapan bir tip işte,🤐

Loxy

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2016
1.142
2.938
Ne yapmalıyım peki?
Evlenmeyeceğim diyordu normalde bende şaşırdım bugün böyle aileyi işin içine katınca ve ciddi düşünüyorsak demesine. Normalde evlenmeyeceğim derdi.
Mesala ben sigara içiyorum
Hayatımda ki kişi bırakmamı isterse ben asla kabul etmem ben bağımlıyım
Çünkü hem onu hem kendimi kandırmış olurum

Sizin durum biraz daha farklı
Sonradan başlamışsınız alkol almaya
Bunun kararını siz verebilirsiniz ancak 🤷

Emalia60

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2019
1.153
2.150
27
Tamamen ayrılmak için bahane yapmış ya hayatında başkası var yada ailesi kız buldu. Kesinlikle arayıp sorma yedek yapmasın sizi.

Mune

Nirvana
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
12 Temmuz 2006
44.414
139.122
48
Hanımlar,
konunun yalnızca içki kısmına odaklanıp bazı yorumlara kırılmışsınız ama burada yazanların kimseyi hedef alarak, kırmak amaçlı yazdığını sanmıyorum.
Ben de çok uzun zamandır içki içmiyorum ama üstüme alınmadım, sigara içenlere de neler deniyor, sigara içen biri olarak yine üzerime alınmıyorum, en çok ev kadınlarına laf edilir, ki kocasının üzerinden geçinen kadınlar vs denir, ben o sözleri bile üstüme alınmıyorum, öyle bir vurdumduymazlık var, rahat kişiliğimdir 😆 çünkü tercihlerimiz bizleri ilgilendirir, konuyu kişisel almayın bence☺️

K komsukiziiiiii
2 yıllık ilişkinizde başlangıçta kullanmıyor, son 6-7 aydır ara sıra 1 kadeh içki içiyormuşsunuz, insanlar bir ilişkiye başlarken ki gibi kalmayabilir ve zaman içinde farklı alışkanlıklar edinebilir, bu alışkanlıklar kendinize ve karşınızdakine zarar vermedikçe kimseye karışma hakkı vermez bence, erkek arkadaşınızın tepkisi hoş değil.

Ben her gün ve yüksek miktarlarda olmasa da evlenmeden önce de evlendikten sonra da belli bir süreye kadar alkol alıyordum, kendi isteğimle içmemeyi tercih etmeye başladım, eşim de içmiyor ama bu onun veya benim canımız istediğinde, birlikte veya ayrı ayrı takılırken içki içmeyeceğimiz anlamına gelmiyor, bazı alışkanlıklar veya size keyif veren şeyler diyeyim (uyuşturucu vb hariç) size ve çevrenize zarar vermiyorsa, bunlardan biri istedi diye vazgeçmeniz de gerekmiyor.

Erkek arkadaşınız alkole karşı olabilir, onun için içki kırmızı çizgi olabilir, o da onun tercihidir, ona da zorla dayatmaya kimsenin hakkı yok, belli ki bakış açılarınız farklı, o yüzden şimdi ayrılmasanız bile ileride içki, belki başka şeylerde hep aranızda sorun olacak.