Gebeliğe Hazırlık Bu Şekilde Hamile Kaldım 😲😍

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bi de bişeye açıklık getirmek isterim bilmeyenler veya zamanında yanlış öğrenenler için. Eğer adet bitmişse ve beyaz akıntıyı görmüşseniz duş almadan ilişkiye girebilirsiniz. İkincisi de sabaha kadar beklemenin bi sakıncası yok peygamberimiz bile bazen banyo yapmayıp sabah namazına kalktığında yaparmış. Dinen hükmü şudur: 1 namaz vakti geçmemeli. Yoksa hemen koşa koşa banyoya girmeye gerek yok. Dinimizi zorlaştıranlara takılmayın kızlar. İslam kolaylık dinidir
Adet bitiminde gusül almadan ilişkiye girmek miiiii :kızgın: Çıldıracağım kendiniz yanlış biliyorsunuz başkalarını da günaha sevk etmeyin ne olursunuz.10 günün doldu adetin bitmedi ise gusül alıp ibadete devam edilir kanama bitince tekrar gusüle gerek yoktur onun gerçeği.ama 10 günden kısa sürecek ve gusletmeden birliktelik yaşanacak:rolleyes:yapmayın ne olur

Başlığı görünce post içinde kim bilir nasıl bi başarı hikayesi vardır dedim.
İstediğinin 2.ayı hamile kalmış, maşallah.
Verilen bilgiler tıbba aykırı, adetten sonra sperm kolay giderde 15 gün mü yaşar içeride? Hamile kalmak isteyen kadın pcossa ne olacak?
Tmm hamile kalmışsınız ne güzel ama böyle abartılarak anlatılacak ne var bu hikayede? Ovülasyon testi öğrenmiş olmaktan bahsetmişsiniz. Öğrendiğim iğnelerin tedavilerin haddi hesabı yok. 2 yılı geçti hastaneye gidip geliyorum. Çok şükür rabbim nasip etti. Ve kendime hep benim ki neki insanlar 9 10 sene uğraşıyorlar diyorum.
Evet heyecanlısınız ama konunuz aylarca yıllarca uğraşıp hamile kalamayanlar için sinir bozucu bence.
Okadar uğraştan sonra tedaviniz mi cevap verdi yoksa doğal yoldan mı oldu acaba

Okadar uğraştan sonra tedaviniz mi cevap verdi yoksa doğal yoldan mı oldu acaba
2.tüp bebek tuttu. 2.aşılamam tutmuştu geçen sene düşük yaptım. Sonra kendiliğinden kimyasal gebelik yaşadım. Yine olmadı doğal yolla. İlk tüp bebek tutmadı. 2.dondurulmuş transferdi çok şükür tuttu rabbim bağışlarsa. 🤲

2.tüp bebek tuttu. 2.aşılamam tutmuştu geçen sene düşük yaptım. Sonra kendiliğinden kimyasal gebelik yaşadım. Yine olmadı doğal yolla. İlk tüp bebek tutmadı. 2.dondurulmuş transferdi çok şükür tuttu rabbim bağışlarsa. 🤲
Siz de benim gibi listesi uzun olanlardansınız.Rabbim devamını versin.Çok şükür sonuç almışsınız.😊 ne kadarlıksınız. Bizlerede nasip olur İnşAllah

Siz de benim gibi listesi uzun olanlardansınız.Rabbim devamını versin.Çok şükür sonuç almışsınız.😊 ne kadarlıksınız. Bizlerede nasip olur İnşAllah

Hiç sorma. Neler denedik. İlk sevincimiz yarım kaldı kaybettim bebeğimi. Ondan 2 ay sonra hamile kaldım mucize oldu dedik. Kimyasal olarak sonlandı. Sonra tekrar olmadı aylarca. Histereskopi yapıldı bi sorun mu var diye bakıldı. Sonra tüp bebeğe geçtik. Opu çok zordu, ohss oldum filan derken tutmadı. 2.tuttu çok şükür. Hala kaybetme korkum var. 10 haftalık olduk ama daha yüreğim ağzımda. Rabbim kimsenin sevincini yarım bırakmasın. İsteyen dileyen herkese nasip etsin inşallah. 🤲

Hiç sorma. Neler denedik. İlk sevincimiz yarım kaldı kaybettim bebeğimi. Ondan 2 ay sonra hamile kaldım mucize oldu dedik. Kimyasal olarak sonlandı. Sonra tekrar olmadı aylarca. Histereskopi yapıldı bi sorun mu var diye bakıldı. Sonra tüp bebeğe geçtik. Opu çok zordu, ohss oldum filan derken tutmadı. 2.tuttu çok şükür. Hala kaybetme korkum var. 10 haftalık olduk ama daha yüreğim ağzımda. Rabbim kimsenin sevincini yarım bırakmasın. İsteyen dileyen herkese nasip etsin inşallah. 🤲
Rabbim kimsenin sevincini yarım bırakmasın herkese nasip etsin diyorsunuz fakat kendimce bildiğim şeyleri bilmeyenlere aktarmak adına yazdığım şeyleri okuduğunuzda Yaşadığım sevinci anlattığımda "sinir bozucu"diyorsunuz.İnsanların sevincini mutluluğunu bile yargılıyorsunuz.Şimdiye kadr bu postun altına evet yine kötü yorumlar geldi sinir bozucu gereksiz bilgi vesayre diyenlerde oldu.Ama bunların hepsi hamile kalmak isteyipde henüz başaramayan insanlardı.Kırmak istemedim hiçbirini ve söyledikleri kötü sözlerin karşılığında onlara yine dua ile karşılık verdim.Fakat siz hamile olmanıza rağmen nasıl hala insanların hayatlarındaki ufak mutluluğu hor görüyorsunuz anlamıyorum.Beni sizin anlamanız gerekirdi,ikimizde bi can'a gebeyiz o mutluluğu yaşıyoruz.Ama birimiz mutluluğu paylaşarak,birimiz paylaşılan mutluluğu ezmeye çalışarak..İlginç

Rabbim kimsenin sevincini yarım bırakmasın herkese nasip etsin diyorsunuz fakat kendimce bildiğim şeyleri bilmeyenlere aktarmak adına yazdığım şeyleri okuduğunuzda Yaşadığım sevinci anlattığımda "sinir bozucu"diyorsunuz.İnsanların sevincini mutluluğunu bile yargılıyorsunuz.Şimdiye kadr bu postun altına evet yine kötü yorumlar geldi sinir bozucu gereksiz bilgi vesayre diyenlerde oldu.Ama bunların hepsi hamile kalmak isteyipde henüz başaramayan insanlardı.Kırmak istemedim hiçbirini ve söyledikleri kötü sözlerin karşılığında onlara yine dua ile karşılık verdim.Fakat siz hamile olmanıza rağmen nasıl hala insanların hayatlarındaki ufak mutluluğu hor görüyorsunuz anlamıyorum.Beni sizin anlamanız gerekirdi,ikimizde bi can'a gebeyiz o mutluluğu yaşıyoruz.Ama birimiz mutluluğu paylaşarak,birimiz paylaşılan mutluluğu ezmeye çalışarak..İlginç

Bende tam bahsettiğiniz şeyi söylüyorum. Birsürü hamile kalmak isteyen, tedaviler deneyen, hiç bi şekilde sonuca ulaşamayan insan var. Rabbim size kolaylıkla göndermiş evladınızı, sağlıkla kucağınıza almayı da nasip etsin. Yıllarca uğraşan insanlara 2.ayda elde ettiğiniz gebelikle ünlemler, parantez içi açıklamalar bilmem neler evet sinir bozucu oluyor. İlk ayda kafama taktım diyorsunuz. Yıllarca uğraşan insanlar var bu forumda. Polemik yaratmak istemiyorum. Rabbim kucağınıza almayı nasip etsin.

Amin InşAllah.bende 2 kimyasal 2boş gebelik 1 dış gebelik geçirdim.1 aşılama 2 tüp bebek denedim. 2.aşılama için gün sayıyorum. Kesenin içinde embriyoyu gördünüz değil mi?

Amin InşAllah.bende 2 kimyasal 2boş gebelik 1 dış gebelik geçirdim.1 aşılama 2 tüp bebek denedim. 2.aşılama için gün sayıyorum. Kesenin içinde embriyoyu gördünüz değil mi?
Benim kan değerlerim 3.sonuçtan sonra az yükselmeye başladı. 2 Katına çıkmadı. Embriyoyu gördük yolk sac oluşmuştu. Ama hem hcg geriden geliyordu hem bebek. 6+4te düşük yaptım. Embriyo hiç bozulmadan çamaşırıma düşmüştü. Hala unutabilmiş değilim. Patolojiye gönderdik, temiz çıktı. Düşükten 2 hafta sonra ilk kez kendiliğinden gebelik oluştu. Çok düşük bi değerle başladı. Öğrendikten 1 hafta sonra sonlandı. Üstüne 6 ay filan geçti yine gebelik oluşmadı, sonra tüp bebeğe başladık.

Benim kan değerlerim 3.sonuçtan sonra az yükselmeye başladı. 2 Katına çıkmadı. Embriyoyu gördük yolk sac oluşmuştu. Ama hem hcg geriden geliyordu hem bebek. 6+4te düşük yaptım. Embriyo hiç bozulmadan çamaşırıma düşmüştü. Hala unutabilmiş değilim. Patolojiye gönderdik, temiz çıktı. Düşükten 2 hafta sonra ilk kez kendiliğinden gebelik oluştu. Çok düşük bi değerle başladı. Öğrendikten 1 hafta sonra sonlandı. Üstüne 6 ay filan geçti yine gebelik oluşmadı, sonra tüp bebeğe başladık.
Anladım çok zor bişey ya Allah bir daha göstermesin. Ben hiç embriyomu göremedim dış gebelik hariç. Ondan merak ettim

Anladım çok zor bişey ya Allah bir daha göstermesin. Ben hiç embriyomu göremedim dış gebelik hariç. Ondan merak ettim
Allah kimseye yaşatmasın. Ama zaten embriyo olmadığından boş gebelik oluyor diye biliyorum ben. Doktorum bana embriyo bölünürken bi hata oldu muhtemelen demişti. Benim eşimin morfolojisi düşük zaten. Sağlıksız bi sperm yumurtayı döllemiş olabilirdi yani. Dış gebelikte çok zormuş, rabbim en yakın zamanda sağlıklı gebelik nasip etsin inşallah. Önlemlerinizi alın gerekli testleri yaptırın bence eğer yapılmadıysa. Ben kan pıhtılaşmasına baktırdım. Eşimle genetik testte yaptırdık, kromozomlarımıza bakıldı. Tedbir bizden takdir Allahtan.

Allah kimseye yaşatmasın. Ama zaten embriyo olmadığından boş gebelik oluyor diye biliyorum ben. Doktorum bana embriyo bölünürken bi hata oldu muhtemelen demişti. Benim eşimin morfolojisi düşük zaten. Sağlıksız bi sperm yumurtayı döllemiş olabilirdi yani. Dış gebelikte çok zormuş, rabbim en yakın zamanda sağlıklı gebelik nasip etsin inşallah. Önlemlerinizi alın gerekli testleri yaptırın bence eğer yapılmadıysa. Ben kan pıhtılaşmasına baktırdım. Eşimle genetik testte yaptırdık, kromozomlarımıza bakıldı. Tedbir bizden takdir Allahtan.
Takdir Allahın. Oo bir sürü test tahlil yaptırdık. Bahcecide en gelişmişleri.
Tüp bebekte de zaten sağlıklı sperm yumurta seçiliyor. Yine de embriyolara ngs bakıldı.ispanyaya gönderildi Olumlu sonuç gelmesine rağmen biri tutmadı biri boş gebelik çıktı.
Şaşkınlığımı anlatamam ngs si pozitif bi embriyo nasıl boş gebelik olur diye.
Dış gebeliğin travması çok zor ya tüpüm alındı extra bi yıkım oldu.kendimi eksik hissettirdi hep.
İnşAllah bunları bir daha yaşamayız kimse yaşamaz. Evlatlarımıza kavuşuruz hayırlısıyla

Takdir Allahın. Oo bir sürü test tahlil yaptırdık. Bahcecide en gelişmişleri.
Tüp bebekte de zaten sağlıklı sperm yumurta seçiliyor. Yine de embriyolara ngs bakıldı.ispanyaya gönderildi Olumlu sonuç gelmesine rağmen biri tutmadı biri boş gebelik çıktı.
Şaşkınlığımı anlatamam ngs si pozitif bi embriyo nasıl boş gebelik olur diye.
Dış gebeliğin travması çok zor ya tüpüm alındı extra bi yıkım oldu.kendimi eksik hissettirdi hep.
İnşAllah bunları bir daha yaşamayız kimse yaşamaz. Evlatlarımıza kavuşuruz hayırlısıyla
Vallahi bende şaşırdım okuyunca. Rabbim en kısa sürede sağlıklı bi evlat nasip etsin inşallah. 🤲

Kızlar ya bende 1 yıllık evliyim bi defa cocuk dusundum korona cıktı o donem diye ertesi gun habı kullandım. Sonra adet duzenın pert oldu. Korona suan azalınca yıne dusunmeye Basladık ama ertesi gun habı adet duzenımı bozdu hamıle kalamıyorum mapabılırım

Kızlar,biliyorum hepimiz hamiş olmak istiyoruz.☺️☺Buraya kendi hikayemi az ama öz olacak şekilde anlatacam.Bebişimize kavuşmayı ilk karar verdiğimz ay 0 korumayla ilişki yaşamaştk.Hemen hamile kalacağımı sanıyordum.😅Meğer öyle değilmiş.1 ay uğraş sonucu ben ay sonunda adet gördüm.Psikolojik olarak yerlerde :ruh:ama fiziksel olarak ayaktaydım.:KK71:Sürekli bu forumdaki hamilelik belirtilerini okuyor kendimde olup olmadığını kontrol ediyordum.Kafayı bozmuştum belli.Herneyse araştırdım ettim.Ovulasyon diye bişey varmış anlamını bile bilmediğim bişey sayesinde hamiş kalanları gördüm.Araştırdım ve bana uyan o günlerde ilişki yaşadım.Ama söylenek istediğim bişey var.Atıyorum benim ovulasyon tarihim aralık 20de başlıyor diyelim. ben 25de adet oldum yani doğru hesaplayamamıştım:110: çok üzüldüm bu ayda karnım bebişsiz olucak diye.Adet 1 hafta sürdü ve ben adetimin bittiği gün ilişkiye girdm.Bunun şöyle bi artısı var iyi okuyun:KK5: (adet zamanında rahim yolundan gelenler olduğu için rahim yolu açık olur yani spermlerin yumurtaya ulaşması daha kolay olur.Fakat elbetteki o spermler bizim rahim yoluna girsede adet zamanında olduğumz için kan ve diğer türlü şeylerle vücudumuz onu geri dışarıya atar.)Tabiki adet zamanı ilişkiyi önermiyorum ama şöyle bişey diyorum ,ben adetimin son gününde (1ocak)kendimi temizleyp ilişkiye girdim evet tamamiyle bittiğinden emin değildim belki akşamında bikaç damla daha gelecekti ama kesinlikle o gün son gündü.Ve hala rahim yolu hala açıktı.Ve tahmin ettiğim gibide oldu.Akşam bir iki damla kadar tekrar kan vardı.Tekrar temizlendim.Aradan günler haftalar geçti iştahımda artış hissediyordum.Adet zamanım gelmişti ben normaldede ağrı falan hissetmem adette.Tabiki ağrıymış göğüs şişkinlikmiş hiçbişey hissetmiyordum.Adetim 1 gün gecikmişti.Yine şüphelendim.Bi test yaptım..Beklemiyordum ama iki çizgi çıkmıştı ❤️😃😃😃 inanmadım test bozuktur falan dedim çöpe attım 😂😂😂 resmen inanmadım..Eşime o gün söylemedim ertesi gün sabah ilk idrarla tekrar yaptım ve tekrar çift çizgi 😃😃❤️❤️ evet hamileydim.Ve hiçbi belirti yaşamamıştım.sadece içime doğdu ve test yapmıştım..Adetimin son günü ilişkiye girdiğimn üstünden 4 hafta geçmişti ve bu ayki adetim sadece 1 gün gecikmişti.Eşime söyledim hastahaneye gittik kan testinde beta hcg için doktorun bana dediği şey şu ""DEĞERLERİNE GÖRE 4 HAFTALIK HAMİLESİN ""😃❤️ Evet adetin son günü hamile kalmıştım.Tabiki Allah'ın işi bu binlerce kez şükürler olsun.Ve kızlar bişey daha söylemk istiyorum şuan hamileliğmn 3.ayına 2 hafta kaldı.Onun bunun hamilelik belirtilerine bakmayı bırakın.Çnki ben neredeyse 3 aylık oldum ve inanın hala zerre kadar belirtim yok.Göğüslerim elbette büyüdü fakat acı sızı hissetmeden büyüdü.Kasıklarımda batmalarmış kusmalarmış inanın hiçbişey yokk..Herkesin bünyesi farklı diyolardı hep ama kendimde yaşayınca gördüm.İnşAllah her bebiş bekleyen anne adayların kucağı boş kalmaz.:KK43:
‼️‼️ÖNEMLİ‼️‼️
⚠️ İlişkiden hemen sonra duş almayın.
⚠️mümkünse 1 gün sonra duş alın.

(çünki sperm bizm içmzde belirli bi saat yaşyr)
⚠️İlişki sonrası maximum 15-20 dk uzanın
⚠️Kendinizi şartlandırmayın !

(bu ilişkiyi istiyorum çnki bebek istiyorum değilde bu ilişkiyi istiyorum çünki eşimi seviyorum diye yönlendirin psikolojinizi.)
⚠️ Ve hep gizliden dua edin.Allah ona sığınanlarla beraberdir..🙏🏻☝🏻

ben şuan sadece hamile kalma sürecimi anlattım İsterseniz bu 3 aylık sürede neler yaptım ne yollar izledim bunlarıda anlatabilirim.Hepiniz hoş'ça kalın.Hoş kalın Allah sizinde minicik rahminize minicik mucizenizi yerleştirmesi dileğiyle ❤️❤️
:KK57:
Canım hayırlısı olsun öncelikle bir şey merak ettim peki sen adet bitiminden sonra birdaha ki adet tarihine kadar ilişki yaşamadın mi normalde zaten adet gecikmesi de gebe isen zaten son adet tarihini baz alırlar gebeysen yumurtlama dönemine denk gelmiş olabilirsin belki sonuç ne olursa olsun tabi ki hamile olmana sevindim

Konuya bir girip bakayım dedim neymiş yorumları okumaktan kendimi alamadım. Arkadaşlar yapmayın etmeyin, ilk aylarda hamile kalmışsın birde gelmiş akıl veriyorsun biz nelerle uğraştık senin bu yazdıklarında ne ki demiş birçoğu ana tema olarak, ilk aydan hamile kalan kendince önemli görüp aktarmak istediği bilgiyi yazamayacak sanırım siteye. Ben çok şaşırdım yazılanları görünce üzerinden geçmiş ama yazmadan da edemedim. Kendi sıkıntılarımız hamilelik serüvenimizde başarısızlıklarımız olabilir ama başkasının mutluluğunu da bu şekilde linç etmeyelim.

X