Bu yüzden gece tartışmak

ülkemizde daha sık görülen bu kayın aile problemi de aynı kökten çıkan bir dal gibi. kadını değerli yapan şey kendi yapıp ettiklerinden çok kimin kızı olduğu yani babası , bulduğu koca, doğurduğu erkek çocuklar olduğundan zurna burda kulak tırmalıyor. kadınlar kendilerine değer katan bu erkekleri paylaşamıyor. o pipili için kıran kırana bir mücadele başlıyor. diğer bütün kadınlar rakip, bütün kadınlar potansiyel tehlike gibi görülüyor. ya kocamı biri kaparsa ya kocam annesini benden çok seviyorsa, ya oğlumu elin kızı kendine asker ederse, ya görümcem mutluluğumu kıskanıyorsa da bozmak için uğraşırsa, diye diye yıpranarak paranoyak oluyorlar. sonra, buldukları erkekleri de yalnızlaştırmak, yörüngelerine sokmak için ailesinden, arkadaşlarından hatta hobilerinden bile uzaklaştırmak için çabalıyorlar. içlerindeki (erkek sahibi kadın olamak) değersizliği doldurmak için o adamın her ama herşeyi olmak istiyorlar. benim fikrim, bu durum bazı hemcinslerimizin psikolojik sorunlara sahip olmaları yüzünden değil de hayatlarındaki tek ya da ana kariyer planlarının 'evli, mutlu ve çocuklu' olmak dışında bir şey olmamasından kaynaklanıyor.
Ben kesinlikle eşimin ailesi ile görüşmesine karısmıyorum. Sadece ben cok içli dışlı olmak istemiyorum. Öyle paylaşamama gibi bir durum tabiki yok, onlarda ailesi. Sadece ben alışmadım böyle sürekli içli dışlı olmaya. Ben bekarken bile akrabaya gitmezdim. Hep bize sitem ederlerdi hatta baba tarafı yobaz bunlar ne gelır ne gıderler derdı. Hayatımda sadece annem kardeşim ve arkadaşlarım oldu. Belli periyotlarla ailelerle görüşmek gerekıyor. Hatta bu bırazdan sorumluluk gıbı oluyor. Ancak herseye onları dahil etmek hoşuma gitmıyor. Mesela bu ay eşimin dogum günüydü. Annesi hep birlikte kutlayalım istedi. Ama ben eşimle yalnız kutlamak istedim dogal olarak.Bir de evlenmeden önce böyle dogum günü kutlayalım falan durum yoktu eş ailesinde. Benle evlendikten sonra böyle aktiviler çıktı.Bir kadın tüm hayatını eşine adamamalı. Eşime bazen diyorum ki eşler arasında da sınır olmalı. O da olur mu öyle şey eş arasında sınır olmaz diyor.Tek diyeceğim herkesin kendi sosyal çevresı olmalı ve kesinlikle kadın çalışmalı

X