bu yüzden ilişkim bitsin istemiyorum:(

riva23

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2011
169
2
kızlar bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var..önceki açtğm konularda da bahsettm uzun süredir ilişkim var yakın zamanda düğün olucak ama erkek arkdaşımla farklı şehirlerde yaşıyoruz şimdi sorun şu benim ailem başka şehire gitme burda yaşa diyo onun ailesi onların tarafnda yaşamamızı istiyor.kendi işini kurcak memleketnde bnde burda çalışıyorm ordada iş bulabilirm ama ailem göndermk kesnlkle istemiyo erkek arkdşm da bnm bulndğm şehre gelmk istemiyor bn arada kaldım bu yüzden ilişkim bitsn istemiyorm :KK43:(

burda erkek arkadaşının fedakarlık yapması lazım veya senin aileni ikna etmen.. erkek arkadaşının burda da iş bulabilme durumu varsa sadece keyfi gelmiyorsa bunu sen değil bırak o düşünsün o zaman çünkü ortada senlik bir durum yok ailen istemiyor.. ama o gelmek istemiyor diyorsun.

İki tarafada yakın başka bir şehirde hayat kursanız ?
Bu ihtimal hakkında konuştunuz mu hiç ?

Bu konuşma olumsuz geçerse, bu fedakarlığı yapmayı hakeden biri olduğunu düşünüyorsanız, ailenizi ikna edecek siz olmalısınız.

Hayırlısı olsun.

bence senin gitmen uygun olur hem iş bulabilirim diyosun aileni ikna etmelisin, kız ailesi olmak çok zor

ailenın oyle dıretmesını anlayamadım. tamam butun aıleler cocugu yanından uzaga gıtsın ıstemez ama senın mutlu olman ıcın tamam demelerı lazım. bence kalbının sesını dınle onunla heryerde mutlu olabılecegıne ınanıyorsan gıt. ama erkek arkadasın orayı ıstemıyorsa o daha buyuk bı sorun. orda mutlu olacagına ınanmıyor demektır. ben senın yerınde olsam aılemı ıkna eder gıderım. su an yaptıgım gıbı :) bende aynı durumdaydım gecen sene ama aılemı ıkna ettım. :KK54:

kızlar zaten yaşadğımz şehirler 2-2.5 saat uzaklıkta o orda kendi işini kurcak yakın zamanda ondan gelemem bn işimi burda kurucam diyor 2 haftada bir gidicez yanlarına söz diyor ama ailem kesinlkle yok diyor ya daha biraz önce annem bu yüzden tartışma çıkardı çok üzülüyorum çünkü birbirimizi gerçkten seviyoruz..

Bu yaşadığınız tartışmaları mümkün olduğunca az anlatın nişanlınıza.

Bence iki tarafdanda uzak bir yerde yasasaniz? Yani ikisinin arasinda, tam ortada.
O zaman ikinizin kafasi daha rahat olacak.
Madem o senin tarafa gelmek istemiyor o zaman orta yolu bulmus olursunuz.

Bence iki tarafdanda uzak bir yerde yasasaniz? Yani ikisinin arasinda, tam ortada.
O zaman ikinizin kafasi daha rahat olacak.
Madem o senin tarafa gelmek istemiyor o zaman orta yolu bulmus olursunuz.

öyle bi öneridede bulundum iki tarafn ortasnda bi yere yerleşelm hani 1 saatlk uzaklkta bi yere ama yok diye diretiyor

ailenın oyle dıretmesını anlayamadım. tamam butun aıleler cocugu yanından uzaga gıtsın ıstemez ama senın mutlu olman ıcın tamam demelerı lazım. bence kalbının sesını dınle onunla heryerde mutlu olabılecegıne ınanıyorsan gıt. ama erkek arkadasın orayı ıstemıyorsa o daha buyuk bı sorun. orda mutlu olacagına ınanmıyor demektır. ben senın yerınde olsam aılemı ıkna eder gıderım. su an yaptıgım gıbı :) bende aynı durumdaydım gecen sene ama aılemı ıkna ettım. :KK54:

sen nasıl ikna ettin cnm? şimdi yaşadğn yer ailene çok mu uzak? bnm ki sadece 2- 2.5 saat uzaklkta ama yinede uzak diyorlarda

Annene işini burda kuramayacağını sebepleriyle anlat.(Sebebi var değil mi?) İşsiz biriyle de evlenemeyeceğine göre annen ikna olacaktır bence.
Ama nişanlının bu şekilde diretmesi de hoş değil. O da orta yol bulmaya çalışmıyor gibime geldi. :KK50:

Annene işini burda kuramayacağını sebepleriyle anlat.(Sebebi var değil mi?) İşsiz biriyle de evlenemeyeceğine göre annen ikna olacaktır bence.
Ama nişanlının bu şekilde diretmesi de hoş değil. O da orta yol bulmaya çalışmıyor gibime geldi. :KK50:

sebebi şu benim iş yapıcak çevrem burada diyor.evet çok diretyr illa sen geliceksin bnim bildiğim kız erkeğin yanına gider erkek değil diyor bn napıcamı şaşırdm

sebebi şu benim iş yapıcak çevrem burada diyor.evet çok diretyr illa sen geliceksin bnim bildiğim kız erkeğin yanına gider erkek değil diyor bn napıcamı şaşırdm

doğru söylüyor ve bu durumda da ailenizi ikna etmeniz gerekecek yani ne anlaşılmaz şey kızın evleniyor neden tutturursun ki yanımda olsun :KK20: düşünmez misin yuvasını kursun sevdiği adamla olsun nedir amaç acaba ya :KK20: iş ailende bitiyor yani onları ikna etmen gerek adamın işi gücü memleketinde ise yapılacak bir şey yok​

doğru söylüyor ve bu durumda da ailenizi ikna etmeniz gerekecek yani ne anlaşılmaz şey kızın evleniyor neden tutturursun ki yanımda olsun :KK20: düşünmez misin yuvasını kursun sevdiği adamla olsun nedir amaç acaba ya :KK20: iş ailende bitiyor yani onları ikna etmen gerek adamın işi gücü memleketinde ise yapılacak bir şey yok​

sanki başka kimse yok burda bul birini evlen yanımda ol diyor.ben istediğim zaman senle geziyim alışverişe gidiyim bana gel bn sna geliyim istiyorum diyr annem.biliyorum ki bu yüzden ayırcaklar bzi benm zaten bazı hastalıklrm var o üzüntyle yaşabilecğimi sanmıyorm bni kmse düşünmüyor

Eskilerin dediği gibi, kadının yeri; kocasının yanıdır.
Normalde de, kadınlar eşlerinin yanına yerleşirler.
Hem çok mesafe yok gerçekten.
İstediğiniz zaman çıkıp gidersiniz.​

Sizin ailenizi ikna etmeniz daha mantıklı bir karar olacaktır, umarım hayırlısı olur.
Mutluluklar dileyelim şimdiden :KK34:

Eğer bukadar ısrar ediyorsa, iş kurmak istiyorsa, buna rağmen sizin yaşadığınız yere isteğinizden dolayı gelirse ve iş konusunda başarısız olursa bu konuda hep suçlayacaktır sizi.

Allah korusun mutsuzluğunuza neden olur.

Bu konuyu akıllıca çözmek sizin elinizde..
Annenize nişanlınızın dediklerini, nişanlınıza annenizin dediklerini aktarmamaya gayret edin.

İnşaallah hayırlısı olur.

Eskilerin dediği gibi, kadının yeri; kocasının yanıdır.
Normalde de, kadınlar eşlerinin yanına yerleşirler.
Hem çok mesafe yok gerçekten.
İstediğiniz zaman çıkıp gidersiniz.​

ister 2 ister 10 saat olsun başka şehir olunca olmazmış..

Eğer bukadar ısrar ediyorsa, iş kurmak istiyorsa, buna rağmen sizin yaşadığınız yere isteğinizden dolayı gelirse ve iş konusunda başarısız olursa bu konuda hep suçlayacaktır sizi.

Allah korusun mutsuzluğunuza neden olur.

Bu konuyu akıllıca çözmek sizin elinizde..
Annenize nişanlınızın dediklerini, nişanlınıza annenizin dediklerini aktarmamaya gayret edin.

İnşaallah hayırlısı olur.

evet haklısınız snra insann başına kakabiliyor ailenle şu sorunları yaşamştn diye..iş para maddi konularda hiç bi sıkıntısı yok evi nereden alıcağımızı bile belirledik ama bnm ailem gitmemi kesnlkele istemiyor gel ben sana burda ev vericem diyor onuda kabul etmiyr bizmki

X