Bu zamanda samanlk seyran oluyor mu?

graceful

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2009
4.065
23
arkadaşlar öncelikle fikirleriniz için şimdiden teşekkürlerimi sunarım... Szizin önerilerinize ihtiyacım var...

5 yıllık bir ilişkim var...şubat ayında sözlendik .. üniversite öğrencisiyim,edebiyat öğrtmenliği okuyorum fakat okulum 2 sene sonra bitecek malum sonra kpss atanma filan ... belli değil yani yaşamım...
Sözlüm ise 27 yaşında okulu şuan 7. sınıf olmasına rağmen bitiremedi,askere gidemedi tabiiki, bir işi var çalışıyor fakat maaşı baya problemli... aİlevi durumuda pek iç açıcı değil maddi açıdan...

Şimdi size soruyorum bu devirde samanlık seyran olur mu iki kalp birleşince .. hep bir engel çıkıyor önümüze, artık 5 sene oldu ve sevgililik durumları gez toz nereye kadar?! evlilik deseniz para yok onun okulu bitmedi askerliği var yaşı 27 olmuş...

düşünüyorum düşünüyorum çıkamyıorum işin içinden senağlama :nazar: okulu bitirip askere gidip ancak ev eşya alması en azından 3 seneyi bulacak...

gittikçe sıkılmak ve bişeylerin eksilmesinden korkuorum bekle bekle sonu gelmiyor bir türlü offf ne yapsam bilemedim öylede yok böylede yok ya??!! benneyaptımki

ailem askere gitmeden evliliğin çok zor olacağını nasıl bekleyeceğimi söylüyorlar? ev eşya bişey yok ortada çünkü.. parada yok zaten... ee diğer türlü en azından 3 sene var ...
ben 24 yaşındayım o 27 ... nasıl bir çıkmazdayım anlatamam geleceğimi hiç göremiyorum :KK43:

Son düzenleyen: Moderatör:
çabası var mı peki?

bi an önce sıkıp kendini askere gitsin gelsin.

şunu bilir şunu söylerim.
para huzur getirmez ama parasız da huzur olmaz.
yarına ekmek alacak para yoksa o evde huzur olmazi olamaz..

canım haklısın ... ama beklemek canıma tak ettii... çalışıyor para kazanıyor işte ... bu yani... :KK43:

Son düzenleyen: Moderatör:
Okulu neden bıtmıyor canım ya.
Azmetse bıtırse okulunu,sen bÖyle dÜŞÜnÜp sıkılırken.
Neden salmıŞkı kendını.

sevgililik neden caniniza tak etti ben onu anlamadim??
parasizlik oyle kotu birseyki sevgi ask saygi ne varsa siler supurur.
asla samanlik seyran olmaz. biz seviyoruz birbirimizi heryseye katlaniriz diye bir yola girmeyin.
sayin ki 1 yildir berabersiniz 4 yildaha beklemeniz gerekli ne olcak ki yani??

Samanlık asla seyran olmuyor bu devirde. Nişanlınızın bir an önce okulunu bitirip düzgün bir iş bulması lazım.

iyi de evlenmek degil ki bunun cozumu..
yani paylasiminizi artirmak icin mi evlenirsiniz? ne bileyim herkesin evlenme niyeti farkli tabi ki de.
ama onceliginiz para kazanmak ve biriktirmek olsun..
keske okul bitmeden is olaylarina atilmasaydi arkadasiniz.
acele etmeyin derim cidden evlenmek kolay degil.

canim sartlariniz musait oldugu anda evlenmeyi dusunmuyor musunuz?
o zaman sartlarinizi duzeltmeye calisin buyuk bi gayretle.

canım nişanlınla bu konuyu ciddi ciddi konuş canını sıkan durumları anlat mesela bir şekilde çözüm üretip 3 yılı biraz indirmeye çalışın?bu kadar yıl emek vermişsiniz birbirinize sevgide vardır mutlaka inşallah sonu hayırlı olur allah ayırmasın:teselli:

korkuyorum kızlar gerçekten... evlilik çok uzak ve de çok zor bi hayal benim için ...

neden böyle düşünerek üzüyorsun kendini... Sen okulunu bitirceksin elinde bir mesleğin, işin olursaki eğer paran olacak.. Aynı şeyler sözlün içinde geçerli.. Samanlık seyran olurmu olmazmı o sizin mücadelenize ve birbirinize verdiğiniz değere bağlı... Çabuk pes eden yılan bir yapınız varsa zor.. Parasız geçim olmuyor canım ama yetindiğinle alakalı biraz.. Az parayla yetinirim yeterki sevdiceğim olsun yanımda diyorsan ve kendinden eminsen geçinir gidersiniz...
Acele etme herşey hayırlısıyla olsun...

canım inan samanlık seyran falan olmuyor
çok şükür öyle çok sıkıntı yaşamadık biz maddi açıdan en azından kendimize yetiyoruz
ama askerliği beklemedik ve evlendik nasılsa 5 ay yapacak diye eşimde bende 27 yaşındayız ve 7 aylık evliyiz. ama inan geceleri uyku girmiyor gözüme o gidince ne yapacağımı düşünüyorum ve ailemle farklı şehirlerdeyiz.
maddi sıkıntıları bırak askerliğini yapmadan evlenme derim

valla para olmazsa işler zor..

kafanızın üzerinden çıkan pembe kalpçiklerin :asigim:yerini burnunuzdan çıkan alevcikler alır..bilmem anlatabildimmi..
:nazar:

cnmm bak ne diyeceğim para olmayabilir ama sevgilinin gayreti varmı
sana elinden geldiğini yaptığını gösterebiliyor
çalışma azmi sonsuz mu
parası olmayan bi insan da gayret te olmazsa hiç ama hiç birrşeyyy olmazzzz
sorumluluğu yoksa atılan adımda yoktur
eğer sevgilin planlar yapıp sonsuz bi çabayla çalışıyorsa bana kalırsa eğer çok seviyosan da bekle derim
ama plan yok çalışma yok ,azim yok herşşey olduğu kadar oluyosa
bu işler çok ama çok zorrr
iyi düşün arkadaşım
ben sevgilim sorumsuz gelecek düşünmüyor diye bıraktım üzüldüm ama unutucam
azim varsa,ve sana sonsuz sevgi ve asygısı varsa elinden tut sakın bırakma
ama aksi varsa uğraşmaya değmezzzzz

Valla bir süre sonra o samanlar batmaya başlar insana canım
Yok artık bu devirde öyle seyran falan.
Tamam herşey para değil ama yaşayacak kadar olmalı en azından
Yarın borç harç telaşına düşünce,aşkta kalmaz heycanda.

Her zaman samanlık seyran olmuyor...
Olsada bir süre sonra o samanlık yanıp kül oluyor...
Ben mahalledeki komşumdan biliyorum...
Allah.ın her günü kavga ediyorlar, artık birbirlerinede saygıları kalmadı gibi...
Tabi herkes için bu söz konusu değildir ama bir şeyleri rayına oturtmadan karar vermeyin derim...

olmuyor tabiki ama olmuyor diye de
sevdiğinden vazgeçme
şayet o da senin kadar çabalayip üzülüyorsa
el ele verip birşeyler yapin derim:nazar:

bir kez daha anlatayım:)
biz badem gözlümle chatte tanıştık
evlendiğimizde ben öğretmendim o ise okuyordu,benden küçüktü,askere gitmemişti
annemler beni reddetmişti
onun ailesi ise pehhh
evlendik ne evimiz var ne paramız,
çok ayrı kaldık
halada ayrıyız özlüyorum çok