Bulaşik Makinasi Parlaticisi

BarbunyaPilaki

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
826
7
Arkadaşlar Yeni Bir şey öğrendim Işinize Yarayaciğini Düşündüm
Bulaşik Makinasina Parlatici Yerine Sirke Kattiğinizda Hem Parlatici Ile Ayni Oranda Parlaklik Sağliyorsunuz Hemde Sirke Doğal Bir ürün Olduğundan Daha Sağlikli Oluyor, Hemde Sirke Parlaticiya Göre Daha Ekonomik Oluyor, Makinayada Hiç Bir Zarari Yok
Umarim Işinize Yarar

Evet canım teşekkürler sirke herşeye çok faydalı.Bende renkli çamaşırları yıkarken renklerini deterjan soldurmasın diye bir kapak deterjana katıyorum,Hem çamaşırların rengi daha parlak kalıyor.Dediğin gibi pahalı deterjanlardan daha ekonomik.Tavsiyen için teşekkürler.Sevgilerimle.:içelim:

Bunu öğrendiğim iyi oldu arkadaşım bilmiyodum.Ben bulaşık makinasını çalıştırırken şöyle yarım çaybardağına yakın çamaşır suyu döküyorum bunun zararı varmı acaba biliyomusunuz.

seldacığım valla zararı olurmu bilmiyorum ama sirkenin özellikle parlatıcı özelliğinin yanında hem ucuz oluyor hemde miko organizmaları kırıcı özelliği var hemde koku yapmıyor daha sağlıklı en azından kalıntısı yok

bulaşık makinasına zaman zaman limon tozu atıyorum hem parlatıyor, hem temizliyor makineyi, sirkeyi deniyeceğim sağolasınız.

Arkadaşlar herkes birşeyler icat ediyor eee bende geri kalmaayım dedim.Fısfıslı şişeye sirkeyi doldurdum ve bulaşık makinesini çalıştırmadan önce bulaşıkların üzerine sıktım.Bulaşıklarım özellikle tencereler pırıl prıl oluyor.Normalde sirkeyle tencereyi ovarak yıkayanlar vardır burda ovmanıza bile gerek kalmıyor.Deneyin memnun kalacaksınız.

Mutlaka deneyin ben her yıkamada sıkıyorum ve bulaşıklarımda bir tane bile matlık yok.Bu arada benim bulaşık makinem ariston berbat yıkıyor ama bu yöntemle kurtarıyorum bulaşıklarımı

evet bende aynen öyle yapiyorum cok guzel oluyo,bende tavsiye ederim.sevgiler..a.s.

Makineye olumsuz bir katkısı olmaz parlatıcı gibi düşün.Ama parlatıcı fazla parlatmıyor birde parlatıcının ayarını fazla ayarlarsanız köpük kalıyor makinede makineyi açana kadar köpük gidiyor yani görmüyoruz.bence parlatıcıdan daha sağlıklı.

çamaşır suyu benim kaşık çatalımı kararttı yaaaa kötü marka değil paksan çatal kaşığım bi dahada kullnamadım çamaşır suyu ama sirkeyi denerim sağol

Elde yıkarkende bir müddet,kaşıkları, bardakları vs.çamaşır sulu suda bekletip yıkardım.Sonuç bence süper olurdu. Bulaşık makinamdada şöyle denedim.Deterjan gözüne koydum çamaşır suyunu kısa programda yıkadım. bitince birde normal yıkama yaptım.Bence iyi oldu.Yanlız iki kere yaptım birdaha yapmadım.makinanız iyi birde kaliteli deterjan kullanırsanız bunlara gerek yok bence.yerimseniben

Canım ben bulaşık makinamın parlatıcı gözüne sirke koyuyorum ve hiç parlatıcı kullanmıyorum hem kokmuyor , hem ekonomik hemde daha sağlıklı ve çok ta güzel parlatıyor hatta bu konu ile ilgili olarak burda bir başlıkta açmıştım.

arkadaslar iyi guzel fikir ama zaten ozel sirkeli parlaticilar var ya yani mutlaka turkiyedede vardir gerci ben burdada rastlamadim almanyadan aliyorum.Almanyada yasayanlar kesin bilir adi bims onlarin kokusu da kalmiyo tencerelerde falan ayrica sade bulasiklara degil camlarada harika oluyor resmen temizlik icin ugrastigim zaman yariya dusuyor yinede iyi fikir ben o sirkeli deterjanim bitince kilometrelerce yol gidiyodum alamadigim bi zamanda bunu denerim paylasiminiz icin tesekkurler

arkadaşlar sirkeyi ilk sıktığınızda tabi makinenin etrafı kokuyor ama yıkama bittikten sonra bulaşıklara sinen bir koku yok.Bol bol sıkın.Deneyin beğenmesseniz bir daha yapmassınız.Bir arkadaş parlatıcılarda aynı görevi yapıyor demiş ama öyle olmuyor.Parlatıcı tencerelerde su lekesi bırakıyor ama sirkede olmuyor.

X