Bulaşık makinası temizliği sorunu

Salliala

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2015
7.486
6.088
32
Merhabalar,
Çaresiz kaldığım bir konuda sizlere danışmak istedim. Bosch marka bulaşık makinam var 4 yıldır kullanıyorum. Bitkisel bi markanin ürünlerini kullanıyorum deterjan parlatıcı ve makina temizleyicisi olarak. Fakat bardaklarim hic temiz çıkmıyor. Ortalarina siyah siyah copler oturuyor.
Makinayi neredeyse her hafta yüksek ısıda boş llarak temizleyici ile yıkıyorum. 2 3 kere de sirke ve karbonat ile yıkadım. Sonuç degismedi.
Bugün kasenin icine doldurarak sirke koydum ve kase çıktığında resimdeki gibiydi.
Aklıma temiz su getiren borularda pas mi oluştu acaba sorusu geldi.
Daha once benim gibi bir sorunla karsilasan oldu mu ?
Nasıl giderdiniz bu sorunu ?
Simdiden teşekkürler.
20170825_002908.png
20170825_002847.png

Genelde bosch bayileri fairynin toplarını öneriyorlar, hepsi bir arada olanı. Bir de onu dene istersen.

Genelde bosch bayileri fairynin toplarını öneriyorlar, hepsi bir arada olanı. Bir de onu dene istersen.
Sorun deterjanda degil makinada şuan. Boş çalıştırılmış temizlenmis makina bu sekilde olmamali diye düşünüyorum. Resmen çamur var sanki içinde.

Aklima nedense evin yakinlarinda bi şantiye/ kazi/ tamir yeri var geldi. Borulardaki su o vakit camur gibi akiyor.

ben de bosh son cıkan makınalarındna aldım benım makınamda ne yapsam temız cıkarmıyor canım

Sirke kullanmayın diyorlar, sanki boruları eritmiş de tortusu çıkıyor gibi siyah siyah. Çamura da benzetemedim ben. Servis çağırın bence bir baksınlar. Umarım hallolur.

bence var ya su tasıyor o artıkları bu makınaların filtresi yok mu acaba vardır heralde demek ki yetmıyor . ben de yarın sırkeyle deneyeyım bakalım ne olacak .

Sorun deterjanda degil makinada şuan. Boş çalıştırılmış temizlenmis makina bu sekilde olmamali diye düşünüyorum. Resmen çamur var sanki içinde.
canım o şebeke suyundan bence . muslugunun agzına filtre tak. 1 mılyonculata olması lazım ya da tülbet, atlet kes tak oyle ac suyu 1 gun kulan sonra ac bak ıcıne bence aynı tortuları göreceksın

Makinenin pervaneleri var , işte onların deliklerine bazen, çekirdek kabuğu, limon çekirdeği gibi şeyler kaçıyor, delikler tikaninca tam güzel yikamiyor makina. Pervaneleri çıkarıp yıkayın. Muhtemelen sonuç alacaksınız .

Makinenin pervaneleri var , işte onların deliklerine bazen, çekirdek kabuğu, limon çekirdeği gibi şeyler kaçıyor, delikler tikaninca tam güzel yikamiyor makina. Pervaneleri çıkarıp yıkayın. Muhtemelen sonuç alacaksınız .
ben denedım işe yaramıyor

ben makınayı yenı aldım aldıgımdan berı temız yıkamıyor ki

ben makınayı yenı aldım aldıgımdan berı temız yıkamıyor ki

O zaman makinada sorun var sizin. Kuzenimin bosh marka makinesi vardı hiç yikamiyordu kirli çıkıyordu yine herşey. Bu da şans işi galiba. Benimkisi Arçelik çok memnunum . Aman nazar değmesin :)

O zaman makinada sorun var sizin. Kuzenimin bosh marka makinesi vardı hiç yikamiyordu kirli çıkıyordu yine herşey. Bu da şans işi galiba. Benimkisi Arçelik çok memnunum . Aman nazar değmesin :)
arcelık almıstım o daha beterdı 1.5 yıl kulanamdım attım makınayı

canım o şebeke suyundan bence . muslugunun agzına filtre tak. 1 mılyonculata olması lazım ya da tülbet, atlet kes tak oyle ac suyu 1 gun kulan sonra ac bak ıcıne bence aynı tortuları göreceksın
Bi deneyeyim bakayim sudan mi :KK66:

Pervaneleri temiz ondan yana da icim rahat. Kafayi yiyecegim boyle giderse:deli:

bence de servislik bunun işi canım bu ne hale gelmiş böyle.... borularda yada şebeke suyunda mi sıkıntı var ki acaba?

X