bulasik makinesinin ust sepeti duzgun yikanmiyor

gebito

Guru
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2008
2.267
3.490
merhaba,

artik iyice sinir olmaya basladim belki sizde cozumu vardir diye sorayim dedim.

1 ay once tasindik. tasindigimizdan beri bulasik makinesinin ust rafi hep kirli kaliyor. alti guzel yikiyor. makineyi bos çalıştırdım sirke ve karbonatla. olmadi marketten temizleyici aldim. olmadi camasir suyu koydum. ust pervanesini cikardim, deterjanli suda beklettim, bol su ile yikadim. bulasik yikarken makinenin icine azicik beyaz sirke koymayi aliskanlik edindim. ama care bulamadim.

finish tablet kullaniyorum ama sivi deterjan da denedim o da ise yaramadi. makinenin tuz bolmesi yok, buradaki makinelerde yok galiba eski evde de yoktu.

ev sahibi cimri bir tip, o yuzden ona soylemeden cozum bulmaya calisiyorum. son care soyleyevegim artik ama var mi sizin tavsiyeleriniz?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2021

Hamileliğimin 8. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 224 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin kol gelişimi kritik dönemi sona erdi. Bebeğinizin kolları artık doğru yerinde ve doğru oratısal boyutunda. Hala perde şeklinde olsada bebeğinizin el ve ayak parmakları belirginleşmeye başladı. İkinci adet dönemini geçirmiş olmanız gerekiyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2 gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Lulelik

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2021
69
33
22
merhaba,

artik iyice sinir olmaya basladim belki sizde cozumu vardir diye sorayim dedim.

1 ay once tasindik. tasindigimizdan beri bulasik makinesinin ust rafi hep kirli kaliyor. alti guzel yikiyor. makineyi bos çalıştırdım sirke ve karbonatla. olmadi marketten temizleyici aldim. olmadi camasir suyu koydum. ust pervanesini cikardim, deterjanli suda beklettim, bol su ile yikadim. bulasik yikarken makinenin icine azicik beyaz sirke koymayi aliskanlik edindim. ama care bulamadim.

finish tablet kullaniyorum ama sivi deterjan da denedim o da ise yaramadi. makinenin tuz bolmesi yok, buradaki makinelerde yok galiba eski evde de yoktu.

ev sahibi cimri bir tip, o yuzden ona soylemeden cozum bulmaya calisiyorum. son care soyleyevegim artik ama var mi sizin tavsiyeleriniz?
Benim makinemde boyle yapiyordu ustu cok doldurmamak lazim ust uste birde filtreyi sık sık kontrolet 3 4 yikamada kirleniyor ve bardaklari kirli cikarmaya basliyor. Benimkide fena kokuyor ne yaptimsa olmadi koku takiyorum ama bitiyor hemen hizli hizli bosaltmaya calisiyorum