Buluttan nem kapan arkadaş

Nachtflug

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2017
10
5
34
Kızlar biz ev tuttuk 4 kişi sonra 3 e düştük. Hepimiz aşağı yukarı aynı maaşı alıyoruz. Önce birlikte alışveriş yapardık ev için. Sonra hep işim var müsait değilim vs. bahaneler üretildi ve eksikleri ben almaya başladım haliyle masrafları 3 e bölüp istedim fişleri de ortaya koydum tabi ki. Sonra "bu paralar nereye gidiyor? " ayağı yapıldı ve ben alışverişi bıraktım. Eksik gördüğüm sevdiğim şeyleri kendim aldım. Bunun için de bencil damgası yedim.

zaman geçtikçe bu eksikler tamamlanmayınca hanımefendiler şu eksik bu eksik diye söylendiler hep oralı olmadım, evet ya alalım bi ara dedim geçtim. Ayşe çıktı niye sadece ben görüyorum bu eksikleri fln diye çıkıştı. Ben de görüyorum ama tek başıma alışverişe gidemem gideceksek birlikte gidelim dedim. Bazen ikimiz bazen de üçümüz gittik. Ayşe olayı çözmüş düzeni sağlamış oldu kendince. Ama sonra niye her gidişte ben de oluyorum niye her şeyde ben varım diye triplenmeye başladı ki her alışverişte ben de varım. elektrik, doğalgaz, internet Faturalar vs. hep bana bakıyor.

Bu arada evde temizlik çok kötü diğer arkadaş elif çok kötü temizliyor bizi resmen enayi yerine koyuyor ama Allah şahidim ben temizliğimi filan başta anlaştığımız gibi yapıyorum. Eskiden fazlasını yapardım onların bulaşıklarını -dağınıklıklarını vs. toplardım. Ama artık ben de bıraktım görevim kadarını yapıp çekiliyorum.

Ben kendimi çektiğimden beri Ayşe tuhaflaştı. Her şeye triplenmeye evde ne var dolapta ne eksilmiş kontrol etmeye ve bunu bana hissettirmeye başladı sanki sen ben yokken bunu yediysen aynını ben de yerim tavrında davranmaya başladı.

Geçenlerde kendime yeni bir şey aldım o da beğendi ben de kullanırım dedi ben de kabul etmeyeceğimi ima ettim kibarca ki şahsi eşyalarım benim için önemlidir, kimseden istemem de. Bir hafta tavır aldı trip yaptı umursamadım. Ama ayşe artık her şeye triplenmeye başladı ben suyuna gider memnun eder, eve dair fazladan şeyler yaparsam iyiyim yoksa kötü. Hanfendinin hoşuna gitmeyen her şeyimi eleştiriyor üstü kapalı veya açık.

Paramla rezil olduğumu, evde durarak kendime eziyet ettiğimi düşünüyorum ama yaza kadar evden çıkmayı da istemiyorum. Ayrıca hemen çıkıp giderek de onların ekmeğine yağ sürmek istemiyorum. Maddi imkanım varken başkalarına göre değil kendime göre yaşamak istiyorum.

İnşallah yazın kendi evime çıkıcam ama o zamana kadar nasıl davranmalıyım kızlar bana bir akıl verin hatalarım varsa onu da söyleyin lütfen canım çok sıkkın.

cok zor ya :KK43: desem ki odana tv buzdolabi falan koy esyalarini sen orada sakla o da olmaz. En guzeli yaptiklarini burada anlatir gibi anlatip durum bu ben gidecegim yoksa duzelin falan diye uyarin

Olması gereken sey tum gıderlerın 3 e bolunmesı ve sırayla temuzlık ve alısverıse cıkılması
Hepınızın cıkması mantıksız
Haftalık temızlık ve alısverıs olsun her hafta bırınız yapın
Veya sadece kıra dogalgaz elektrık suyu 3 e bolup dıger gıderlerı kısısel alıp kımse kımsenınkıne dokunmayacak karısmayacak herkes kendı odasını temızleyecek
Bu ıkısınden bırı olacak yapacak bısey yok

Bence aylık alışveriş tutarı hesaplansın 3 e bölünsün her ay bu rakam toplansın evin eksikleri liste halinde yazılsın her ay biri gitsin. Temizlik konusuna gelince pis yapan arkadaşı uyarın bence... Ama en güzeli tabiki tek başınıza bir eve çıkmanız. Allah kolaylık versin.

her işi sırayla yapacaksınız , o zaman sorun olmaz.Oturup anlaşmanız gerekir.Alış verişe giderken para önce verilsin,temizlikte aynı şekilde sıra ile yapılsın.

Öncelikle bu durumu oturup konuşmayı deneyin arkadaşlarınızla onları da dinleyin bakalım neden böyle bir tutum icindeler..
Sonrasında ise ya yeni kararlar alıp konunun gidişatına göre herseyi 3 e bölün ve kisisellestirin ya da herkesin ortak olması konusunda hem fikir olup eski düzene kaldığı yerden devam edin.
Kimse kimsenin masrafını üstlenecek değil.

Bunları önerdim ama ev ruhu olmazmış o zaman. Kendine malzeme alınca, sadece kendi odanı temizleyince bencillik oluyormuş.

Madem alışverişe Cümbür Cemaat gitmek istemiyorsunuz ortak bir liste yapıp sırayla gidin. Temizlik çizelgesi oluşturun herkes kendine düşeni yapsın. Faturaları da tabiki bölüşün. Kimse kimsenin anası babası değil herkes üstüne düşeni yapacak.
Ayrıca o küstü bu trip atti diye taviz vermeyin, biraz daha dayanın kendi evinize çıkın.

Temizlik ve sıralı ama doğru düzgün uyulmuyor 15 gün tuvalete su dökülmediğini bilirim artık dayanamadım ben yıkadım. Ana artık yapmıyorum herkes nasılsa ben de öyleyim. Lafta Kimse memnun değil ama uğraşmıyorlar evde ben daha uzun zaman geçirdiğim için benden bekliyorlar. Yaparsam fazlasını benden iyisi yok ama yapmazsam hemen tripler.

Bunları önerdim ama ev ruhu olmazmış o zaman. Kendine malzeme alınca, sadece kendi odanı temizleyince bencillik oluyormuş.
Ev ruhu ne ya? Evlenmiyorsunuz ki bu insanlarla, bir yuva kurmuyorsunuz; sadece kirayı paylaşmak üçünüzün de işine geldiği için geçici bir süre birlikte yaşıyorsunuz.

Yoksa tek başına kendi evinde oturmak gibisi var mı? Ben sizin yerinizde olsam 1 + 1 de olsa kendi evime çıkardım.
Buna imkanınız yoksa, ortak alanları temizleme işini programa alın; mutfak alışverişi kesinlikle kişisel kalmalı. Herkesin kendi rafı olsun, herkes, zevkine, bütçesine göre alsın, yesin.

ev ruhu nedir ya ben evliyim biz bile eşimle markete/alışverişe/pazara felan her seferinde birlikte gitmiyoruz. ev ruhu istiyorlarsa uyumlu olmayı öğrensinler. belli ki kurallara bir tek uyan sensin.
benim önerim bir kumbara yapın her ay oraya bir para koyun tüm giderler ordan karşılansın ama fişi faturası da içine konsun. ama bu sefer de vay gereksiz şey aldın vs der millet birbirine.
ev arkadaşlığı zor vala allah kurtarsın.

Ev ruhunu bilmem ama insanın ruhunu daraltır bunlar
Bence bu havada kıralar daha uygunken sız ev tutun derım

İnşallah şuan 1+1 bir daire buldum fiyatı çok uygun ev sahibiyle konuştum ama daire birkaç aya boşalırmış. Ben haber veririm dedi vazgeçmezse. O da olmazsa maddi boyutu aştım artık pahalı da olsa bir yer tutacağım masrafım çok olur ama kafam rahat olur. Kızlar dua edin bana Allah dayanma gücü versin. Her şeyi yakıp yıkıp kavgalı da gitmek istemiyorum benden uzak dursunlar yeter. Eşyalarımı alır giderim.

Kızlar biz ev tuttuk 4 kişi sonra 3 e düştük. Hepimiz aşağı yukarı aynı maaşı alıyoruz. Önce birlikte alışveriş yapardık ev için. Sonra hep işim var müsait değilim vs. bahaneler üretildi ve eksikleri ben almaya başladım haliyle masrafları 3 e bölüp istedim fişleri de ortaya koydum tabi ki. Sonra "bu paralar nereye gidiyor? " ayağı yapıldı ve ben alışverişi bıraktım. Eksik gördüğüm sevdiğim şeyleri kendim aldım. Bunun için de bencil damgası yedim.

zaman geçtikçe bu eksikler tamamlanmayınca hanımefendiler şu eksik bu eksik diye söylendiler hep oralı olmadım, evet ya alalım bi ara dedim geçtim. Ayşe çıktı niye sadece ben görüyorum bu eksikleri fln diye çıkıştı. Ben de görüyorum ama tek başıma alışverişe gidemem gideceksek birlikte gidelim dedim. Bazen ikimiz bazen de üçümüz gittik. Ayşe olayı çözmüş düzeni sağlamış oldu kendince. Ama sonra niye her gidişte ben de oluyorum niye her şeyde ben varım diye triplenmeye başladı ki her alışverişte ben de varım. elektrik, doğalgaz, internet Faturalar vs. hep bana bakıyor.

Bu arada evde temizlik çok kötü diğer arkadaş elif çok kötü temizliyor bizi resmen enayi yerine koyuyor ama Allah şahidim ben temizliğimi filan başta anlaştığımız gibi yapıyorum. Eskiden fazlasını yapardım onların bulaşıklarını -dağınıklıklarını vs. toplardım. Ama artık ben de bıraktım görevim kadarını yapıp çekiliyorum.

Ben kendimi çektiğimden beri Ayşe tuhaflaştı. Her şeye triplenmeye evde ne var dolapta ne eksilmiş kontrol etmeye ve bunu bana hissettirmeye başladı sanki sen ben yokken bunu yediysen aynını ben de yerim tavrında davranmaya başladı.

Geçenlerde kendime yeni bir şey aldım o da beğendi ben de kullanırım dedi ben de kabul etmeyeceğimi ima ettim kibarca ki şahsi eşyalarım benim için önemlidir, kimseden istemem de. Bir hafta tavır aldı trip yaptı umursamadım. Ama ayşe artık her şeye triplenmeye başladı ben suyuna gider memnun eder, eve dair fazladan şeyler yaparsam iyiyim yoksa kötü. Hanfendinin hoşuna gitmeyen her şeyimi eleştiriyor üstü kapalı veya açık.

Paramla rezil olduğumu, evde durarak kendime eziyet ettiğimi düşünüyorum ama yaza kadar evden çıkmayı da istemiyorum. Ayrıca hemen çıkıp giderek de onların ekmeğine yağ sürmek istemiyorum. Maddi imkanım varken başkalarına göre değil kendime göre yaşamak istiyorum.

İnşallah yazın kendi evime çıkıcam ama o zamana kadar nasıl davranmalıyım kızlar bana bir akıl verin hatalarım varsa onu da söyleyin lütfen canım çok sıkkın.
arkadaslarınıza teklifte bulunun iki haftada bir evdeki eksik gedik düzen konularında toplantı tarzı birsey yapın . herkesin bir sorumlulugu oldun . bazıs eyleride sıraya koyun . marketten alınacak demirbasları yazın. herkesin kendine özel yediği seyler varsa ayrı alınıp üzerine yazılsın

ayşe nin davrandığı gibi davran

umursama trip at

deli deliyi görünce sopasını saklarmış

kendisine aynı şekilde karşılık verince ya kendini düzeltecek ya da küsaceksinz ikisi de sizin için uygun

Ev arkadaşıyla yaşamak zor gerçekten.ben yalnız yaşıyorum maddi olarak daha zor oluyor belki ama azıcık aşım belasız başım diyorsun.madem yaza çıkmayı düşünüyorsunuz idare edin ne derlerse desinler takmayın kafanıza.bikere oturup konuşun giderleri eşit karşılayalım he işi sırayla yapalım diye baktınız tutum aynı sizde sallayın gitsin

arkadaşlarınızı alın karşınıza bize anlattıklarınızı anlatın
bu saatten sonra ne yapalım deyin
herkes kendisi için alışveriş yapsın yemek yapsın diye mi anlaşalım
yoksa haftanın belli günü ya sırayla ya da beraber alışverişe mi çıkalım deyin
eğer onlar hiç bişeye karışmıyorsa da kendi işinizi kendiniz yapın
faturalar bana bakıyo demişssiniz neden öyle
giderleri ortak ödemiyor musunuz
faturalar sizin adınıza mı
ev arkadaşı iyi seçilmeli
şahsen ben olsam konuşurdum laftan anlamıyorlarsa da kendi yemeğimi yapar kendi bulaşığımı yıkardım
faturaların parasını da koyardım masaya kim ödeyecekse ödesin yetti artık derdim
bu arada faturalar falan sizin adınızaysa kira sözleşmesi de siz değil onların çıkması mantıklı
beğenmeyene kapı orda dersiniz

kendine eziyet etme cık o evden hemen.

X