bunaldım artık..duygusallığımdan,iyi niyetimden kaybediyorum

eminim ki bunların karşılığını göreceksiniz.
ve şundan da eminim ki görümcelerinizde bunların karşılığını görecek.sizde bunlara şahit olacaksınız.

çok güzel bişey yapıyorsunuz.bunun vicdan rahatlığı size ömür boyu yeter:KK66:
ne bileyim allah kimseye cocugunu nankörlük yaptığını göstermesin.alalh onlara akıl fikir versin.ne diyeyim.

Saglik konusu bu hesaplara girmem bakmayan Allahindan bulur yarin kendi evladi bakmaz ..bu sebeple polemige dahi girmem gider bakarim eger Allah rizasini gozetiyosam...birak gormesinler senin yaptigini Allah sana yeter.

ohhh wallaa ne guzel bulmuşlar seni hasta bakıcı.. Şunlara bak yaa !!!! Anası onları ne diye doğurmuş madem ! Kız cocuklarınamı düşer bu görev, gelinemi ! Böyle sacmalık olur mu yaa. O gün gerekırse sende cok hasta oluver. Gitme! Tamam kayınvalıdene üzüldüm onun bi suçuda yok ama bu resmen insan kullanmak. Kullandırma kız kendınıı. Ayy nası snir oldum yaa. Bana düşmüo ki böyleleri 😡
Şuraya bak bi Allah razı olsun diyen bile yok.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Eşine çok kızdım
Ben sizin yerinizde olsam eşine derdim ki o dönem madem hayrın dokunmamış şimdi neden gideyim derdim
Ama duramaz giderdim tabii
Iyilik yapın denize arın balık bilmezse hâlık bilir misali
Allah yardımcınız olsun

Saglik konusu bu hesaplara girmem bakmayan Allahindan bulur yarin kendi evladi bakmaz ..bu sebeple polemige dahi girmem gider bakarim eger Allah rizasini gozetiyosam...birak gormesinler senin yaptigini Allah sana yeter.
beni görmesinler sorun değil zaten allah biliyor o bana yeter.ama annelerini görmemeleri beni üzüyor,nasıl evlat bunlar diye sorguluyor,üzülüyorum..

ohhh wallaa ne guzel bulmuşlar seni hasta bakıcı.. Şunlara bak yaa !!!! Anası onları ne diye doğurmuş madem ! Kız cocuklarınamı düşer bu görev, gelinemi ! Böyle sacmalık olur mu yaa. O gün gerekırse sende cok hasta oluver. Gitme! Tamam kayınvalıdene üzüldüm onun bi suçuda yok ama bu resmen insan kullanmak. Kullandırma kız kendınıı. Ayy nası snir oldum yaa. Bana düşmüo ki böyleleri 😡
Şuraya bak bi Allah razı olsun diyen bile yok.

canım ben gerçekten gocunmuyorum.beni tek üzen bunun planının günler öncesinden yapılması,yazıkki ne yazık..ben tabiki kv. yanında olacağım,elimden geleni yapacağım ama bir anne olarak cok üzülüyorum.

Eşine çok kızdım
Ben sizin yerinizde olsam eşine derdim ki o dönem madem hayrın dokunmamış şimdi neden gideyim derdim
Ama duramaz giderdim tabii
Iyilik yapın denize arın balık bilmezse hâlık bilir misali
Allah yardımcınız olsun
aynen öyle rabbim biliyor ya bu bana yeter.ama eminim kv.demde üzülyüor.çünkü hastanede sürekli "insanın öz evladı yetişemiyor el kızı yetişiyormuş bunu gördüm allah senden razı olsun kızım,bir kız anaya nasıl bakarsa öyle baktın bana" dedi.bu laf bana yeterde artar inşalalh dualarında beni unutmuyordur.önemli olan bu ama cocuklarının tavırlarını anlayamıyorum,çözümleyemiyorum.sonucta bende çalısan biriyim,babamın işyerinde değil devlet kapısında çalısıyorum,10 saat uzak şehirde yasıyorum,kendi kızı ev hanımı üstelik aynı şehirde iken anlamlandıramıyorum.

canım ben gerçekten gocunmuyorum.beni tek üzen bunun planının günler öncesinden yapılması,yazıkki ne yazık..ben tabiki kv. yanında olacağım,elimden geleni yapacağım ama bir anne olarak cok üzülüyorum.

tabi cnm yaa bir anne için ne kdr kötü bişey düşünsene :KK43: evlatlarından çekinmez ama senden çekinebılıt belkı kadın. Yazık ki ne yazıkk !!
Önceden bunun hesabını yapıolar.şu olayın çirkinliğine bak. Annesinin amelıyat sonrası bakımı için muhasebe yapmışlar resmen aralarında. Allah büyük canım. Herkes yaptgnın karsılıgını bulur.

Son düzenleme:
Herşeyi, herkesi boşver vicdanının sesini dinle, birilerinin karekteri kötü diye kendimizi de aynı seviyeye düşürmeye gerek yok. Bakmazsan ve pişmanlık duymazsan ne ala, bakmazsan ve pişmanlık duyarsan ne acı.. Sonuçta sana doğruyu yanlışı kendinle kaldığında vereceğin karar söyleyecektir.. Allah yardımcın olsun..

herşeyi, herkesi boşver vicdanının sesini dinle, birilerinin karekteri kötü diye kendimizi de aynı seviyeye düşürmeye gerek yok. Bakmazsan ve pişmanlık duymazsan ne ala, bakmazsan ve pişmanlık duyarsan ne acı.. Sonuçta sana doğruyu yanlışı kendinle kaldığında vereceğin karar söyleyecektir.. Allah yardımcın olsun..

amin..allah hepimizin yardımcısı olsun.kendimle kaldığım anda,doğru olanın eşimin annesinin yanında olmam gerektiğini biliyorum.allah tüm hastalara şifa versin herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.

Öncelikle geçmiş olsun rabbim kv acil şifalar versin. Görümceleriniz hayırsızmış ki kendi annelerine bakmaktan acizler siz geçenkinde nasıl ki allah rızası için yaptıysanız yine allah rızası için bakın hem bu dünyada kv değer biliyor ki gelinim kızlarımdan iyi baktı demiş hem de rabbim görüyordur siz yine insanlığınızı yapmaya devam edin. Hem herkes kendine yakışanı yapar ve hakettiğini bulur

Gorumcen aradiginda sende onlarin taktikyle cevap verseydin...ay abla gecen sefer kaldim cok kotu oldum onu oyle gormeye dayanamadim icim el vermiyor yoksa bakmazmiydim cocukta dayansmiyor bana anne gitme diyor de..onlarin bahanelerini sende kullan
Bir omur de baksan yaranmazsin sakin gidip
Kalma kizlarin kalnadi lazim
allah kimseyi kimseye muhtac etmesin evladina bile

Ben okurken o kadar sok oldumki hiç aklima senin tavsiyen gelmedi.
Bence konu sahibi bu fikire kesinlikle uygulasin.
Elbette insanlik görevini yapmak önemli fakat hiç bir zaman kendini kullandirmayacaksin.

Genel olarak halen inanamiyorum bir kiz annesine bunu nasil yapar diye.
Elbette anneni öyle görmek zordur ama annenin yanina gitmemek ne demek ya?
Bu nasil insanlik, bu nasil evlatlik anlayamadim.

Gerçekten çok üzüldüm bu duruma :KK50:

canım sen yine Allah rızası için kaynanın yanında ol
kızlarıysa,onlar için birşey diyemiyeceğim
belliki sende kaynanandan razısın,git yeniden onlar görmese Allah görür

kızlar gerçekten bunaldım.bunları kimseyle paylaşamadığım için sizlere yazmak istedim.belki biraz su akılsız kafama akıl verirsiniz.

olay şöyle.eşimle beraber ailelerden uzak yaşıyoruz.ikimizde memuruz.kayınvalidem rahatsız.ileri evre kanser hastası(allah yardımcısı olsun) yıl önce büyük bir ameliyat geçirdi. ameliyattan gün önce yanına gittik.hastanede yatıyordu.neyse ameliyat oldu 10 saat süren büyük bir ameliyat geçirdi.kızları yanında değildi.sebep ise birisi dayanamazmış annesini öyle görmeye,diğeride yeni doğum yapmıştı birkaç gün sonra gel demişler onun için yoktu.hastanede kayınbabam eşim ben ve kaynım vardı.kaynımın eşide izin alamadı gelemedi gün ki onlar aynı şehirde yaşıyorlar kayınvalidemlerle.neyse kayınvalidem cok şükür çıktı ameliyattan.1 gün yogunbakımda yattı.ben yanında ordaki kızı kalır diye düşünürken bana eşim ve ablası dedilerki annemin yanında sen kal.ablam dayanamıyor,içi almıyor annesini öyle görmeyi.neyse tamam dedim sonucta allah rızası için hastaya bakmak sevaptır.hiç bir hastaya ameliyat sonrası bakmadım,bu konuda tecrübesizim ama eşimin hatrı ve en önemlisi allah rızası için 5 gün kaldım zor bir süreçti.3 gün kayınvalidemin başka bir akrabası kaldı yanında.kızları hiç gelmediler nedeni annelerini öyle göremezlermiş.tamam dedim duygusal yaklaşıyorlar evlatları sonucta.eve cıkardık kayınvalidemi her ziyarete gelen görümcelerimi soruyor ama yoklar çünkü annelerini öyle göremelermiş.en son dayanamadım ikisinide karşıma aldım annenizin size ihtiyacı var bu zor döneminde destek olmazsanız ne zaman olacaksınız sonra vicdan azabı duyarsınız dedim.zaten eltim kez filan uğradı.onun eşi olan kaynım en başta "benim hanım bakamaz cocugumuz küçük " dedi.ki benim kızım da 4 yaşında! neyse onları öyle bırakıp çalıstıgımız şehre döndük.zorlu bir kemoterapi süreci de oldu 1 kez de kemoterapi kürü için gittik.şimdi gelelim asıl konuya.kayınvalidemde malesef hastalık nüksetti.şimdi yeniden amleyat olamsı gerek.küçük görümcem önden aradı "serçecik anneme sen iyi moral oluyorsun,sen iyi bakıyorsun,ablam dayanamıyor,zaten bende 2 cocukla gelsem işe yaramam" beynimden vurulmuşa döndüm.abinle konusalım dedim.ameliyat öncesi zaten gideceğiz eşimin annesinin yanında olmasını isterim tabiki ama beni arayan görümcem diyorki.siz ameliyat süresince yanında olun ben sizin gideceğiniz zaman gelirim.bunlarmı sorunlu benmi sorunluyum anlamadım.insan ameliyat öncesi annesinin yanında olamzmı.neticede ben bir el kızıyım kendi kızı kadar iyi yaklaşabilirmiyim annelerine bunu hiç düşünmüyorlar.yine bakarım gerçekten sırf allah rızası için ama önceden bu şekilde planlar yapılması beni üzüyor.eşime bu konuyu açtım dün kardeşlerin benim annelerine bakmamı istiyorlar eşim ne dese beğenirsiniz "zaten geçen yıl ne faydamız oldu ki anneme hastaneden cıkar cıkmaz döndük," bende "nasıl yaa annenin yanında ben kalmadımmı 5 gün hastanede her türlü bakımını yapmadımmı kemoterapi alırken gitmedik mi sen iyimisin " dedim.eşim yorum yapmadı.beni gerçekten üzen yapılanların görülmemesi,içten pazarlıklı davranılması.annesi için gerçekten cok üzüldüm,duygusal iyi niyetli biriyim ama onalr bana aynı iyi niyetle yaklaşmıyorlar.gerçekten cok bunaldım..biraz dedikodu gibi oldu ama bunları kendi ailemle ve arkadaşalrımla paylaşamıyorum.siz olsanız ne yapardınız.objektif cevaplar verin lütfen.teşekkürler herkese

Bunlar insan mı yaa..kadıncağız ölüp gitse arkasından timsah gözyaşı akıtırlar herhalde...bence eşine diyeceğini demişsin canım elinden geliyosa bir müddet daha sık dişini ve eşini de olaya dahil etmeye çalış nebiliym sen kalırken ona da belirli sorumluluklar yükle bunları görünce eşin daha iyi anlar bence...anladığım kadarıyla tüm sorumluluğu sana yıkmışlar ve eşin de tam işin içine girmediği için sıkıntı çektiğini anlamıyo...gerçi erkekler hemen unutuyolar yapılan iyiliği ama tavsiyem ya kibar bir dille tekrar eşini ikna etmeye çalış, olmazsa eğer orada kalacağın süre boyunca sürekli eşine bazı sorumluluklar yükle ki anlasın hasta bakmanın kolay bişey olmadığını.....yuhh yaaa o görümcelerineeee kayınvaliden ne üzülüyodur ama çaktırmıyodur şimdi canım benim...:KK43:

Sizi öyle iyi anlıyorum ki bende benzer şeyler yaşadım hemde daha nişanlıyken.. Eşimin annesi nişanlıyken ameliyat oldu ben çalışıyorum izin alıp gittik hastaneye, görümcem daha iki gün olmuştu refakat etmeye başlayalı bana demez mi kocam işten gelecek ( kendisi uzun yol şöförü) banyo falan yapacak ilgilenmem gerek sen kal bugün diye.. Düşünün daha nişanlıydık kayınvalidem ile hiç samimiyetimiz yok.. Eşim de onay vermiş bu duruma en çok da ona kızdım bana Diyorki ikimiz bakarız.. Bu arada görümcemin kayınvalidesi ve elçisi de aynı apartmanda yani öyle evde eş ve çocuklar ile ilgilenecek insanlarda vardı.. Neyse kaldım dedim ki akşama nasılsa yakın bir ilde oturan eltimle kaynım gelecek onlar kalırlar.. Inanın 10 yıllık gelini el gibi geldiler eltim anneme de uğrayım gelmişken deyip iki saat sonra ayrıldı hastaneden.. Annemler başka şehirde yaşıyor bende eşimin memeleketinde memurum, annemleri aradım haber vermek için, annemler de bozuldu fakat Allah rızası için kızım ilgilen dediler.. Kendimi kullanılmış ve enayi gibi hissettim sorun kayınvalidemle ilgilenmek değildi..
Sonrasında kv tahlilleri yapıldı görümce beni kan tutar Pansuman tutar diye içeri bile girmedi kv hassas yapıdadır destek için beni çağırdı yanına inanırmısınıZ beni de kan tutar ama söyleyemedim sonra benim tansiyon düştü koltukta kalakaldım..
Ama bunlar bana iyi bir ders oldu eşimin ailesiyle mesafe koydum gerekmedikçe görüşmüyorum bile insanların iyi niyetini suistimal ediyorlar böyle..

kv eltinin çocuğuna bakıyor hatun kv sine bakmıyor. kızlara diyecek laf bulamadım benim annem de 5-6 yıldır ara ara hastanede yatar ablamla ben refakatçi olarak kaldık. hasta bakmak çok zor ama annen karşındaki ona moral vermek rahatlatmak için oradasın. için kan ağlasa da bir evlat olarak anneye kızından başkası daha iyi bakamaz. annemin banyosunu yaptırdık, altını değiştirdik, temizledik, yeri geldi tuvaletini falan yaptırıp temizledik, benim midem hiç böyle şeyleri kaldırmaz ama annem olunca hiç önemi yoktu. bu kızlar annesine nasıl dayanamıyormuş saçmalık evladı varsa seninde var. onu başkasına kendi kv bırakabilir. Kadına üzüldüm bu dünyada evladına bile muhtaç olmayacaksın. sizden Allah razı olsun.

Sizi öyle iyi anlıyorum ki bende benzer şeyler yaşadım hemde daha nişanlıyken.. Eşimin annesi nişanlıyken ameliyat oldu ben çalışıyorum izin alıp gittik hastaneye, görümcem daha iki gün olmuştu refakat etmeye başlayalı bana demez mi kocam işten gelecek ( kendisi uzun yol şöförü) banyo falan yapacak ilgilenmem gerek sen kal bugün diye.. Düşünün daha nişanlıydık kayınvalidem ile hiç samimiyetimiz yok.. Eşim de onay vermiş bu duruma en çok da ona kızdım bana Diyorki ikimiz bakarız.. Bu arada görümcemin kayınvalidesi ve elçisi de aynı apartmanda yani öyle evde eş ve çocuklar ile ilgilenecek insanlarda vardı.. Neyse kaldım dedim ki akşama nasılsa yakın bir ilde oturan eltimle kaynım gelecek onlar kalırlar.. Inanın 10 yıllık gelini el gibi geldiler eltim anneme de uğrayım gelmişken deyip iki saat sonra ayrıldı hastaneden.. Annemler başka şehirde yaşıyor bende eşimin memeleketinde memurum, annemleri aradım haber vermek için, annemler de bozuldu fakat Allah rızası için kızım ilgilen dediler.. Kendimi kullanılmış ve enayi gibi hissettim sorun kayınvalidemle ilgilenmek değildi..
Sonrasında kv tahlilleri yapıldı görümce beni kan tutar Pansuman tutar diye içeri bile girmedi kv hassas yapıdadır destek için beni çağırdı yanına inanırmısınıZ beni de kan tutar ama söyleyemedim sonra benim tansiyon düştü koltukta kalakaldım..
Ama bunlar bana iyi bir ders oldu eşimin ailesiyle mesafe koydum gerekmedikçe görüşmüyorum bile insanların iyi niyetini suistimal ediyorlar böyle..
benim yaşadıklarımı yaşamıssınız nerdeyse üstelik siz nişanlıymıssınız öylesi daha zor.insanlar gerçekten çok tuhaf

kv eltinin çocuğuna bakıyor hatun kv sine bakmıyor. kızlara diyecek laf bulamadım benim annem de 5-6 yıldır ara ara hastanede yatar ablamla ben refakatçi olarak kaldık. hasta bakmak çok zor ama annen karşındaki ona moral vermek rahatlatmak için oradasın. için kan ağlasa da bir evlat olarak anneye kızından başkası daha iyi bakamaz. annemin banyosunu yaptırdık, altını değiştirdik, temizledik, yeri geldi tuvaletini falan yaptırıp temizledik, benim midem hiç böyle şeyleri kaldırmaz ama annem olunca hiç önemi yoktu. bu kızlar annesine nasıl dayanamıyormuş saçmalık evladı varsa seninde var. onu başkasına kendi kv bırakabilir. Kadına üzüldüm bu dünyada evladına bile muhtaç olmayacaksın. sizden Allah razı olsun.
hasta bakmaktan gerçekten o kadar gocunmadım,kv min bana bir kötülüğü dokunmadı şimdiye kadar ama bu insanların yaptıkları cok gocundurdu beni.rabbim büyük evlatlarımızı nankör yapmasın hiçbirimizin..ben allah a havale ediyorum art niyet varsa hepsinin kalbini rabbim biliyor.

Bunlar insan mı yaa..kadıncağız ölüp gitse arkasından timsah gözyaşı akıtırlar herhalde...bence eşine diyeceğini demişsin canım elinden geliyosa bir müddet daha sık dişini ve eşini de olaya dahil etmeye çalış nebiliym sen kalırken ona da belirli sorumluluklar yükle bunları görünce eşin daha iyi anlar bence...anladığım kadarıyla tüm sorumluluğu sana yıkmışlar ve eşin de tam işin içine girmediği için sıkıntı çektiğini anlamıyo...gerçi erkekler hemen unutuyolar yapılan iyiliği ama tavsiyem ya kibar bir dille tekrar eşini ikna etmeye çalış, olmazsa eğer orada kalacağın süre boyunca sürekli eşine bazı sorumluluklar yükle ki anlasın hasta bakmanın kolay bişey olmadığını.....yuhh yaaa o görümcelerineeee kayınvaliden ne üzülüyodur ama çaktırmıyodur şimdi canım benim...:KK43:

zaten ordayken kızıma eşim bakıyor.gecen defa eşimin dışarda işi varmış,ben hastanede kv me bakarken eşim dışarı çıkmış kızımızıda eltime bırakmış.eltim ben geldikten sonra demediği lafı bırakmadı,kızım cok şey istemiş,hiç eli ayağı durmamış..ne diyeyim el insaafff..."bende eğlencede değildim heralde" dedim hastanedeydim dedim."bi daha bana bırakmayın" dedi hanımefendi..böyle trajik bir oalyda yaşadık yani gecen seferde..ne diyeyim allaha havale ediyorum.

Son düzenleme:
X