Bunca derdimin üzerine bir de elti terörü...🤦🏼‍♀️

Rabbim minik yavruna şafi adıyla sifa versin. Bu süreçte sadece ona odaklan. Insanın evladı kötü durumdayken kimseye laf anlatmak istemiyor ,susmak ve anı yaşamak istiyor. Bende yaşadım zamaninda. Oyüzden cevremdekilere bu konuda cok anlayişliyimdir 1 sefer ararim gecmis olsun derim, bu süreçte arayip rahatsiz etmek istemedigimi ama aklımda olduklarini söyler bir dahada aramam. Eger ortak bir tanidik varsa ondan haberini alırım. Sen melegine odaklan.
Ve ailedende olsa sana ve dolayisiyla evladina zarar verdigin insanlarla görüşme. Benim 3 görüncem var 3 üde engelli bende. Ohhh kafam rahat

Allah yavrunuza şifa versin elti kısmı gerçekten çok boş uğraşmaya düşünmeye konu açmaya bile değmez. Lütfen yavrunuza odaklanin

Amaaan Cinnet dert ettiğin şeye bak yolla buraya eltini hepimiz saç baş dalalım bi güzel 😁😁
Sonradan gelen gelinlerin böyle tuhaf hareketleri olabiliyor en sevilen gelin ben olmalıyım gibisinden. Aslında o şuna da bozuluyor olabilir kendisi yırtınıyordur sevimsizdir kimse özenmiyordur buna sende ilgi çekiyorsundur sevmelerine ihtiyacın bile yokken. Boşver fazla takma gudursun 🤣

konu uzun olmasın diye detay vermemiştim ama madem şu durumda bile tepki topluyorum yorumlarda gözden kaçmasın diye o “ince” ayrıntıları buraya yeniden kopyalıyorum.
eltim iyi bir kadın olsaydı her biriniz söylediklerinizde haklıydınız. neden seviniyorsun hamile kalamayışına neden takıyorsun vs gibi sorularınıza toplu cevap vereyim.
Kaynanamı doldurup eşimin üzerine saldığı İçin.
Hamile kalmak istemesinin nedeninin oğlunun ailenin son ferdiyken herkesin onu sevdiğini ama Eylül doğunca herkesin onu unuttuğunu odak noktalarının değiştiğini acilen çocuk yapması gerektiğini söylediği için.
Zayıflamış Eylül dediğimde kaynanama bak anne sütü yeterli değil sen bir de bana kızıyordun erkenden sütten kesti diye kaynanamı doldurduğu İçin.
Zayıflamış dediğimde annesi oraya gitmiş ama bir çocuğa bile bakamamışlar diye sağda solda konuştuğu İçin.

Aramasının nedeni sırf ben aradım da açmadı diyip ortalığı kaosa sürüklediği için (başarılı da oldu)
Kendi ağzıyla 2. Çocuğu yapmak İçin sütten kesmem lazım diyordu. Bu yaptıklarını cürretkarca rahatça söyleyebilen bir kadın.

öncelikle cümleten iyi akşamlar. bugün bayağı bir doluyum her yere döküldüm biraz da buraya dökülüp sizlerin de fikirlerini almak isterim.

bir çoğunuz eylülün durumlarından haberdarsınız zaten. çok zor bir sürecin içerisindeyiz kah orada kah burada bir şekilde olumsuz şeyleri elemeye çalışıyorum ne kadar başarabilirsem artık bilemiyorum...

4 ay oldu doğalı hastahanelerden burnumuzu çıkaramadık kim bilir ne kadar daha çıkaramayacağız..
içinde bulunduğum psikolojiyi anlatmak istesem anlatamam, tarif etmek istesem edemem. ama yangın yeri desem tam da yeridir. kafamı dağıtmakla uğraşırken bile hemen saati dolmadan buhrana düşüyorum.

konunun neresinden başlayacağımı bilmiyorum ama önce başlardan bir özet geçmeye çalışayım. benimle yaşıt(25) ama benden 1 sene sonra evlenen g.tü yere yakın diye tabir edilen bir eltim var evlendi evleneli elini dilini hiç üzerimden çekmedi. yok neden kapanmıyor, neden bu kadar geziyor, neden sürekli alışveriş yapıyor yani hayatımın her yönünü kıskanarak geçirdi hala da öyle.
takmamaya çalıştım bunca zaman ama bazen öyle şeyler yapıyor ki takmamak mümkün olmuyor. ben kızıma hamile kaldığımda daha 40ı yeni çıkmış bir bebeği varken ben hamileyim diye ortaya atılmıştı :) vahimiyeti görüyor musunuz? komiiiiiikkkk kadınnnnnn
çocuğunun 2 ayı dolmadan erkenden sütten kesti biran önce hamile kalıp bana nispet yapmak İçin ama gel görki yılan kalbinin yüzünden neredeyse 1,5 senedir hamile kalamıyor :)))))

doğum zamanım geldi çattı ben 30 saat boyunca bir fiil acı çektim yerlerde süründüm yavrum kakasını yaptı, kalp ritimleri düştü acil sezeryana alınmışım neymiş o arada bu hanfendi aramış da açmamışım. açmış eşime dert yanıyor o kadar aradık insan bi açmazmıymış tek ben mi çocuk doğurmuşum oda çok acılar çekmiş bilmem neler neler eşim de dellendi açtı ağzını yumdu gözünü tabi uslanır mi uslanmaz arsızzzzzzzzzz.....

kaynanamı sürekli doldurmalar... üzerimize salmalar... küsmeler gırlaaa...

eylülülün hastalığını öğrendik güya çok üzülmüş beni aradı ağlıyor ay çok üzüldümler dualar ediyorumlar bilmem neler. kızımı acil akciğer ameliyatına almışlar o ara bana güya destek olacak ya diyor ki ya benim oğlumda sarılıktan 3 gün hastanede yattı :)))))))
kadıııııın sen şaka Mısın dedim ya senin durumunla benim durumum bir mi sen aptal mısın?

neyse hafif sürtüşme oldu... özür falan diledi. kızım yoğun bakımda yatıyor. mesaj atmış görmeye gittiniz mi ? zayıflamış mı ? sütün var mı? bu ve bunun gibi saçma sapan fesatlık dolu sorular. inanın o ara onunla uğraşacak kafa da olmadığım İçin üzerine de düşmedim.

kızım 2. ameliyatına girdi ameliyat sonrası beynine pıhtı attı. bu gerçekten çok ağırdı benim için. yani her türlü çöktüm artık. hala etkileri üzerimde. 15 20 gün hastahanede kaldım kızımla o süreçte. bu aptal kadın da başta olmak üzere sürekli arıyorlardı yapmacık olduğu o kadar belliydi ki ben açıp da ne konuşayım onunla sırf desinlere arıyordu işte.telefonumu uçak moduna aldım eşimin ailesinden kim varsa hepsini engelledim sadece Wi-Fiden foruma girdim.
bakın zurnanın zırt dediği yer burası. neymiş beni aramışlar ben açmamışım bana küsmüşler :):):):):):):):):):):):) delirdim resmen eşimle kavga ettim hepsini sildim. dedim benden uzak şeytana yakın olsunlar.

yalnız bitmediiiii :) whatsappta kızımı paylaşıyorum ara ara. hiç oğlunun resmini paylaşmayan kadın bir anda aman canım oğlumlar aman bi yerlerini yesinler diye paylaşımlar yapıyor.oysa o kalın kafası basıp düşünse benim kızım hasta ya rekabet yapacağı insan ben miyim ? sürekli benimle bir kıyas halinde bir durum paylaşsam ilk o bakıyor ben ne yapsam aynısını yapıyor. diyeceksiniz ki niye ağzını yırtmadın bunca zaman? arkadaşlar o kadar cahil ki yani uğraşmaya dahi değmez. cahilin en tehlikelisinden hemde kendini bilgili sanancahil türünden.

Velhasıl şu son zamanlarda bu kıskançlıkları çoook gözüme batmaya başladı. çatmamak için zor tutuyorum kendimi. whatsapp durumu üzerinden yürüdüğü İçin ispat edemiyorum. ama artık son demlerimdeyim. sizce ben buna derdin ne gibisinden yürümeli miyim ? yoksa kendi haline bırakayım kudurmaya devam mi etsin ?
Valla burda ben okudum sinir oldum seni düşünemiyorum bile ne kadar boş ve cahil insan boşver biraz daha sık dişini an gelir öyle bı patlarsin ki sonra köşene cekilirsin.

Valla burda ben okudum sinir oldum seni düşünemiyorum bile ne kadar boş ve cahil insan boşver biraz daha sık dişini an gelir öyle bı patlarsin ki sonra köşene cekilirsin.
Aman Adelimm görüyorsun bir de nelerle uğraşıyorum senin kaynana bir benim eltim iki Allah bunları topluca yaksın

Ben kendimi sizin yerinize koyamadim
Evet haklisiniz hayat devam ediyor, cocugunuzla bir sekilde yasayacaksiniz, ama bunlar gerçekten cok bos degil mi ya?
Sizin en kendi hayatiniza odaklanmanız gereken zaman.
Çocuğunuz icin neler yapilabilir diye ugrasiyor olmaniz gerekmiyor mu?
Mesela kuzunuz bu ameliyat durumlari yuzunden yuksek ihtimal gelisiminde bir tik geriden gelecek, ogrendiniz mi neler yapabileceğinizi?
Terapötik masajlar, refleksoloji vs yiginla video var. 4 aylik bebekle yapabileceğiniz. Yabanci dil bilmenize de gerek yok. Baksaniz zaten grafiklerle resimlerle anlatilani bulursunuz.
Bebeginize sarki soyluyor, kitap okuyor olsaniz eltinizin whatsapp durumunu takip edeceğinize?
Balkona cikarsaniz guneslenmeye?
Çocuğunuza verdiginiz her emek cok Kiymetli. Ona ve kendinize bakin, kimseye de hesap vermeyin
Ama kimseyle ilgilenmeyin de...

Ben kendimi sizin yerinize koyamadim
Evet haklisiniz hayat devam ediyor, cocugunuzla bir sekilde yasayacaksiniz, ama bunlar gerçekten cok bos degil mi ya?
Sizin en kendi hayatiniza odaklanmanız gereken zaman.
Çocuğunuz icin neler yapilabilir diye ugrasiyor olmaniz gerekmiyor mu?
Mesela kuzunuz bu ameliyat durumlari yuzunden yuksek ihtimal gelisiminde bir tik geriden gelecek, ogrendiniz mi neler yapabileceğinizi?
Terapötik masajlar, refleksoloji vs yiginla video var. 4 aylik bebekle yapabileceğiniz. Yabanci dil bilmenize de gerek yok. Baksaniz zaten grafiklerle resimlerle anlatilani bulursunuz.
Bebeginize sarki soyluyor, kitap okuyor olsaniz eltinizin whatsapp durumunu takip edeceğinize?
Balkona cikarsaniz guneslenmeye?
Çocuğunuza verdiginiz her emek cok Kiymetli. Ona ve kendinize bakin, kimseye de hesap vermeyin
Ama kimseyle ilgilenmeyin de...
O kadar haklısın ki. Şuan boş bir anımdaydım şu yazdıkların Tokat gibi çarptı yüzüme inanki.
zaten evhamım kattrilyonken şimdi daha da fazlalaştı. Gelişimini geriliğini falan düşünmek işime gelmiyor çünkü artık fazlasıyla hassaslaştım normal bir bebek gibi davranıyorum ben. Normalde zaten :KK43:

O kadar haklısın ki. Şuan boş bir anımdaydım şu yazdıkların Tokat gibi çarptı yüzüme inanki.
zaten evhamım kattrilyonken şimdi daha da fazlalaştı. Gelişimini geriliğini falan düşünmek işime gelmiyor çünkü artık fazlasıyla hassaslaştım normal bir bebek gibi davranıyorum ben. Normalde zaten :KK43:
Anormal/normal olarak dusunmeyin
Her bebegin/cocugun ihtiyaçları farkli.
Siz de ihtiyacina cevap verecek ilk kisi olmalisiniz. Ve o emegi eylul hak ediyor.
O yuzden enerjinizi farkli seylere yonlendirin.
4 aylik bebek diyip gecmeyin, yapilacak cok sey var.

Anormal/normal olarak dusunmeyin
Her bebegin/cocugun ihtiyaçları farkli.
Siz de ihtiyacina cevap verecek ilk kisi olmalisiniz. Ve o emegi eylul hak ediyor.
O yuzden enerjinizi farkli seylere yonlendirin.
4 aylik bebek diyip gecmeyin, yapilacak cok sey var.
Emin olun özel bir bebek annesi olarak elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum. Çok yorgun olmama rağmen hem hastahane işleri hem onun gelişimini takip etmek ona verimli şeyler yapabilmek... neredeyse tüm günümü ona harcıyorum dolayısıyla psikolojim de etkileniyor. Onunla ekstra ilgilenebilmek için kendim de dahil herşeyi ihmal ediyorum. Bu süreçte de bu tarz olaylar yaşayınca etkileniyorum elimde değil ...

Aman Adelimm görüyorsun bir de nelerle uğraşıyorum senin kaynana bir benim eltim iki Allah bunları topluca yaksın
Görüyorum canım rabbim bizede yardım etsin sabır versin valla.

X