bunlar Türkiye'de oluyorr:)

selin_as

mutluyum :)
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2008
5.777
9
BUNLAR TURKIYE DE OLUR

Dünyanın hiç bir yerinde, yazarı milletini ebleh yerine koymaz. Türkiye de sen nesin demişler. 'Milletçe %90 ımız aptalız' demiş.

* * * * * * * * * * * * * * * * *

Yeryüzünde insanlar ya sigara içerler ya da içmezler. İçenler, sigaralarını çakmak ya da kibritle yakarlar. Ve bunların bir cogu da kanserden ölür.

Ama, dünyada demir çelik haddehanesinde çalışan hiçbir işçinin, sigarasını yakmak amacıyla 600 tonluk pres makinesinin arasından emekleyerek geçip
2450 santigrat sıcaklığındaki fırına ulaşmaya çalışırken can verdiği görülmemiştir.
Türkiye'de görülmüştür, Karabük'te...

Bütün dünyada haşerat, özellikle sivrisinek vardır, buralarda da sinek ilacı kullanılır.

Ama, sivrisinek yutup da midesine kaçan sineği öldürmek üzere ağzına Shelltox sıkmak suretiyle zehirlenip ölen, Türkiye'dedir.
İstanbul, Sultanbeyli'de...

Dünyanın her yerinde insanlar berbere gidip tıraş olurlar
Ama hiçbir berber, rahatlatmak amacıyla müşterinin kafasını sağa sola kanırtırken adamın boynunu kırıp onu öldürmemiştir.
Türkiye'de öldürmüştür, Erzurum'da...

Dünyanın hiçbir yerinde bankamatikten para çekmek için düğmeye bastığınızda elektrik çarpmaz ve ölmezsiniz
Türkiye'de ölürsünüz, Bozcaada'da...

Dünyanın hiçbir yerinde, otoyolda giderken radyoda duyduğu göbek havası eşliğinde göbek atmak için arabayı 'sağ şeride çeken' ve az sonra da arkadan gelen arabanın çarpması
sonucu ölen bilinmez.
Türkiye'de bilinir, Adapazarı'nda...

Nüfus sayım günü sokağa çıkma yasağı nedeniyle bomboş otoyolda (Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yoktur ve olamaz) sayım görevlisi 'bariyerlere' çarpıp ölmez.
Burada ölür, Gebze'de...

Dünya'nin hiçbir yerinde aynı işyerinde biri gece, biri de gündüz
vardiyasında çalışmakta olan ve her ikisi de 'mobilet' kullanan bir baba-oğul, birisi işten çıkıp eve gider, öteki evden işe gelirken bir kavşakta karşılaşmazlar ve birbirlerine selam vermek için ellerini kaldırınca çarpışıp her ikisi de ölmezler.
Burada olur, Konya'da...

Dünyanın hiçbir yerinde marangoz atölyesinde çalışan işçiler paydosta üzerlerindeki talaşları temizlemek için birbirlerine 'kompresör' tutarlarken, biri ötekine şaka yapmak için kompresörü onun arkasına tutmaz, öteki de 'şaka öyle olmaz böyle olur' diye aynı kompresörü berikinin makatına sokmaz ve adam bağırsakları patlayarak ölmez.
Bizde olur, İstanbul, Ayazağa'da...

Dünyanın hiçbir yerinde gemi mühendisi kazanı kontrol etmek için kazana girdiğinde biri gelip kazanın kapağını kapatmaz ve sonra da gemi yola çıkmaz.
Bizde olur, Kocaeli, Dilovası'nda...

Dünyanın hiçbir yerinde bir adam ayakkabısının içine kaçan taştan kurtulmak için elektrik direğine yaslanıp ayakkabısını çıkarıp silkelediğinde, yoldan geçen bir başkası onu elektrik çarptığını sanmaz ve elektrikle bağlantısını kesmek amacıyla kafasına kürekle vurarak onu öldürmez.
Bizde öldürür, Rize'de..

asla nesin olayına katılmıyorum...türk kökenli olmama rağmen aziz nesin çok sevdiğim bi yazardır..insanlara aptal demesinin bi nedeni vardı ve bencede haklıydı darbe anayasasını onaylayanlar için ettiği bir laf :nazar: az bile demiş.Aziz nesini çekemeyen yobazların zırvaları eminimki aziz nesin daha çok sevap varduır o pis kesesini dolduran yobazlardan çünkü !!! aziz bey tüm mal mülk harcıyarak annesiz babasız çocuklara barınak okutma yeri açmıştı adı tam aklımda değil o yobazlardan hangileri liralarına kıyıp yetimler için böyle bi yer açmış

Son düzenleyen: Moderatör:
cok abartildigini ve dünyanin bi cok yerinde böyle seyler yasandigini düsünüyorum.ayrica bir insanin kendi halki dolayisiyla kendi insani hakkinda böyle seyler yazabilmesine anlam veremiyorum.....

bşka ülkelerde de km blr ne saçmalıklr oluodur.. bzm ülkemze özgü aptallıklar değl sonçta bunlrmirmirmirmir

bencede sadece buraya özgü değil ayrıca bunlar türkleri aşağılamak amaçlı yazıldıysa.... sadece türkiyede bu olaylar oluyorsa... yazar pekte haksız sayılmaz değil mi?

altta sadece türklerde olduğu belirtilen garip olaylar en üstte yazarın bize özeleştirisi tezat olmuş.. yazarımızın haklı olduğu mu altta özet geçildi ?anlamadım ben...

bu benim fikrim tabi... türkiyede yada başka yerde çok ama çok üzücü olaylar fikrimce..

Son düzenleyen: Moderatör:
adece türkiyede olduğunu söylüyolar ama dünyanın heryerinde türlü türlü olaylar oluyor adece biz duymuyoruz yada bize farklı yansıtılıyor orada kimbilir neler oluyor araştırmak lazım

Emin ol bunlar ülkemize özgü değil biz diğer yerlerin sadece ii yönlerinizi gördüğümüz için buradakiler gözümüze batıyor.Şu aptal muhabbetine çok kızdım ayrıca, arada sivrilerin olduğunu görmek herkesin aptal olduğunu ortaya koymaz. O zaman ben birçok avrupa ülkesinde yapılan saçmalıkları bulayım ve bu ülkenin hepsi aptaldır diyeyim varmı böyle bişey yaa...

canayakın

Bob Fenster'in "Salakligin Tarihi" kitabindan örnekler . . . Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

* Arizonali bir adam kelepçelerle oynarken kendini kelepçeledi ve anahtari bulamadi... Kendisini kurtarmak için çilingir çagirmak yerine polisi arayinca basi belaya girdi... Onu kelepçeden kurtaran polisler, ödenmemis bir kefalet borcu bulundugunu belirleyince onu yeniden kelepçelediler...

* Gillette sirketi 1902 yilinda güvenli jilet satmaya basladiginda yüzlerce erkek satin aldi... Sonra da bu jiletlerin sakallarini kesmedigini söyleyerek onlari çöpe attilar... Gillette yetkilileri, mutsuz müsterilerin tiras olmadan önce jiletin sarildigi kagidi çikarmadiklarini fark ettiler...

* Chevrolet, yeni model arabasi için "Nova" ismini buldu ama sonra arabayi Latin Amerika'da satamayacaklari anlasildi... Çünkü "Nova", Ispanyolca'da "gitmez" anlamina geliyordu...

* 1932 yilinda Los Angeles olimpiyatlarinda Fransiz atlet Jules Noel'in disk atmada kirdigi olimpiyat rekoru sayilmadi...

Çünkü atisi izlemesi gereken bütün hakemler, sirikla yüksek atlama yarismasini izlemek için arkalarini dönmüslerdi..
.

* 1840'da ABD baskanligina seçilen William Henry Harrison, çok soguk bir günde Washington'da açik havada düzenlenen göreve baslama töreninde sapka ve palto giymeyi reddederek yaptigi uzun konusma sonucu zatürre oldu... Yeni baskan sadece bir ay görev yaptiktan sonra öldü...

* Meksika'daki bir saglikli yasam merkezinin sahibi, vasiyetine mezarligin sigara içilmeyen bölümünde gömülmek istedigini israrla ekletmeye çalisti.

* 1971'de toprak kaymalarini incelemek isteyen Japon bilim adamlari, büyük bir yagmur firtinasi efekti yapmak için bir tepeyi yangin hortumlariyla adam akilli suladilar. Bu yüzden tepenin çökmesi sonucu meydana gelen heyelanda, dört bilim adamiyla 11 izleyici hayatini kaybetti.

* Fransiz ordusu, askerlerin mayin tarlalarinda yürüyebilmelerini saglayan patlamaya dayanikli botlar icat etti. Fakat botlar o kadar agir ve içinde yürünmesi o kadar zordu ki, askerler mayinlarla havaya uçmadan önce pusuya yatan düsman askerleri tarafindan vuruluyorlardi.

* 1985'de New Orleans'li cankurtaranlar o yil sehrin havuzlarinda kimsenin bogulmamasini kutlamak için bir parti verdiler.

Partide konuklardan biri boguldu.

* 1975'de Ingiliz bir çift televizyonda en sevdikleri programi izlerken erkek yarim saat süren bir gülme krizi sonucu kalp krizi geçirerek öldü... Esi, cenazeden sonra programin yapimcilarina bir mektup yazarak, kocasini hayatinin son dakikalarinda bu kadar mutlu ettikleri için tesekkür etti.

* 1983'de magazada hirsizlik yaparken yakalanan San Diego'lu bir kadin polislere eger onu birakmazlarsa morarana kadar nefesini tutacagini söyledi. Polisler kadini birakmadilar, o da gerçekten ölünceye kadar nefesini tuttu. arkadaşlar bunları biliyormuydunuz bölümünü okurken tesadüfen bu yazıları okudum bu tip olayların yalnızca türkiyede olmadığını vurgulamak istedim malum hatasız kul olmaz dünyada bu yazıyı paylaşan arkadaşa sonsuz teşekkürler sunuyorum

dünyanin her yerinde böyle seyler yasaniyor..neden sadece bizim milletimizde burasi Türkiye burda hersey olur mantigi var anlamiyorum,aklim almiyor..böyle diye diye simdi 7den 70e herkes herseyi normal karsilar oldu

:1shok::1shok::1shok:
senağlamasenağlamasenağlama
:Saruboceq::Saruboceq:

X