Bunu grmek istemeyeceksiniz.. .:(

vallahi arkadaşim tel tedavisinde 3 ayda bile inanılmaz düzelme oluyor bir düşün 3 ay sonra daha duzgun durcaklar ama ustlerinde tel olucak emin ol o zmn bile daha rahat gulersin.şanslısın ki ağzındakiler kendi dişlerin yoksa cok ucuk bir rakama ağzin için daha cok çileye katlanıcaktın.telde pek bir çaba yok varlığını bile unutuyorsun.sadece doktor kontorllerinden sonra biraz sızlama var ama diş ağrısını biliyorsan eğer bu bence yanında hiç kalır.

bu goruntu yerine telli kendi goruntumu bin kat yeğliyorum.Resimlerde de doya doya guluyorum suan.cok da belli olmuyor varsın belli olsun.yamukluktan iyidir.emin ol tel taktırmak diğer tedavilerden daha ucuz gelicek:KK66:Burada benim sosyal yaşatımı hiç etkilemedi teller.

Buarada eminim zaten cok gulup ağzini açamıyorsundur yakınındayken insanlar sıkılıyorsundur.bir arkadaşim vardı konşurken elini surekli ağzina goturup kapatırdı.bu da cok kotu guven eksikliği olan biri imajı ciziyor o daha da kotu bence.Sonuçta karekter dış goruntunun arkasından gelir

cnm tel taktırmaktan neden cekınıyosun kı sonucunu dusun kısa zaman ıcınde cok guzel olcagını falan yanı...

Tatlım dişin arkasına takılan teller varmış diye duymuştum
Öyle bişey yaptırabilirsin böylece görünmemiş olur teller.. Ama görünse bile çokta önemseme çünkü bi süre sonra istediğine kavuşacaksın yerimseniben

Bunun çözümü evet herkesin dediği gibi diş teli.. Ama benim ki inanın bin kat daha beter ve tedaviye yeni başladım. ıki aparey takıyorum şimdilik.. 10 gün sonra headgear takıcam. ve dışardan gerçekten kötü bi görüntü, ağzımdan çıkan enseme doğru metal bir şey. Bu benim için sosyal açıdan da berbat bi durum okulda bile takıyor olucam.. Diş tellerinde seçenekler var istersen beyaz olanlardan taktır ama metal olanlar daha kısa sürede tedavi eder. Bence de sabır işi ama seninkilerin gerçekten iyi olucağına inanıyorum. :)

çok tsk ederim ilginiz için. Acıkcası bu kdr cabuk tavsiye vereceğinizi beklemiordum daha dün acmıstım konuyu. demek bu kdr kötü ki birsürü önei aldım:KK43:
cok tsk ederm iyiki varsınız. siz olmasaydınız ben böyle idare ederm die senelerce oyalardım. smdi ise ilk maasımı alıyım doktora gidip bir görniyim. ama cok kötü bir duygu bu helede bu sene. cnkü ist ünv tesini kazandım bu sene.yeni baslayacağım. ilkokulda bile takmak istemezken simdi takabileceğime inanmıyorm zaten psikopat olmusum. sivilcem kilolarım catlaklarım.... nerdese her topikte var bir konum.
vahimim ya :KK43: cok sükür hersey için ama komple 0 dan bir bakıma ihtiyacım var.sanırım dediğiniz gibi 2 sene dayanıp sonra cok rahatlycam. suan 19 um 2 sene tutsam 21 :KK43: cok gec olmaz dimi. hala genc sayılrım. ozamana kdr catlaklarım svilcelerim ve kilolarım artmassa :KK43:

Çok tsk ederim Kadınlar Klubü...
bu sorunlarımla yalnız değilim artık :KK43:

ne kötüler var bence bu kötü değil cnm abartma kendinide üzme gerçekten

canim benim kardesimin dislerinden biri ustte.ayni problem yani.tel takmak istemiyor,hatta doktora gitti ve tel takmasini onerdi doktor.yemek yerken falan da cikartabiliyorsun,kenarindan da haftada bir sanirim sikiyorsun,ve giderek duzeliyor.teli de yaptirdik ama takmadi uyuz.simdi disleri seninki gibi.tel takmakta ne var ki?ben guzelligim icin herseye katlanirim.siz kolay yoldan her sey duzelsin diyorsunuz.olmaz ki...doktora git,telini yaptir ve tak.en dogru yol bu.

çok tsk ederim ilginiz için. Acıkcası bu kdr cabuk tavsiye vereceğinizi beklemiordum daha dün acmıstım konuyu. demek bu kdr kötü ki birsürü önei aldım:KK43:
cok tsk ederm iyiki varsınız. siz olmasaydınız ben böyle idare ederm die senelerce oyalardım. smdi ise ilk maasımı alıyım doktora gidip bir görniyim. ama cok kötü bir duygu bu helede bu sene. cnkü ist ünv tesini kazandım bu sene.yeni baslayacağım. ilkokulda bile takmak istemezken simdi takabileceğime inanmıyorm zaten psikopat olmusum. sivilcem kilolarım catlaklarım.... nerdese her topikte var bir konum.
vahimim ya :KK43: cok sükür hersey için ama komple 0 dan bir bakıma ihtiyacım var.sanırım dediğiniz gibi 2 sene dayanıp sonra cok rahatlycam. suan 19 um 2 sene tutsam 21 :KK43: cok gec olmaz dimi. hala genc sayılrım. ozamana kdr catlaklarım svilcelerim ve kilolarım artmassa :KK43:

ha soyleeee aferin sana...

tabiki yanlızdeğilsin
ben de taktırım koyacam resmini dişlerimin ALLAH IN NOLUR

tatlım ben de tel takıyorum ve üniversiteye başlarken taktırmıştım
okula bi başladım baktım ki azımsanmayacak kadar insan tel takıyo
okuldan 2 arkadaşım daha geçen sömestr tel taktırdı. yani hiç çekinmene gerek yok
eminim senin okulunda da tel takan başkaları olacaktır

bu arada kilolarından şikayet etmişsin, sana iyi bi haberim var, teller insanın zayıflamasına sebep oluyo zemuszemus
eğer tel taktırmaya karar verirsen ve sana da braketlerden takarlarsa çok büyük
ihtimalle kilolarından da kurtulursun.. :lepi:

okuldan 2 arkadaşım daha geçen sömestr tel taktırdı. yani hiç çekinmene gerek yok

bu arada kilolarından şikayet etmişsin, sana iyi bi haberim var, teller insanın zayıflamasına sebep oluyo zemuszemus

,
ciddi olmaazsın :):):)
:lepi:alkisalkisalkis tskk edermm :)

biri kilomu dedi:KK70:
zemuszemuszemuszemusalkisalkisalkishihoyyyt:lepi:delikafadulden

Bi düsün dislerin böyle mi güzel yoksa DÜZ ve TELLİYKEN mi?
2 veyatta 3 sene bile takabilirsin bunu discin bilir ama dislerin 1 senede düzelir. ki dislerin düzelmisse tel hicte kötü durmuyor hatta ben telli insanları sempatik bile buluyorum :)

Sivilceliyim demissin ben 16 yasındayım 4 sene falan sivilcelerim vardı benimde simdi cok az kaldı.
Kendi kendine geciyor :) Bendede tel var ama ben kendimi böylede seviyorum. Renklide taktırılıyo aksesuar olarak kullanabilirsin mesela :)
+ kiloluyum demissin tel takınca kilo da veriliyor bi taşla iki kuş yanii :)

bir de demişsin ki ilk maaşımı alınca gidip ortodontistle goruşeceğim.bence cnm sen ortodontistlerle goruşmeye şimdiden başla çunku uzun suruyor yapacakları tedavileri anlatıyorlar hangisi sana uygun gelirse yoluna onunla devam edersin muayeneler danişma falan ucretsiz zaten:KK66:

sen şimdiden bence başla araştırmaya.

Ayrıca kiloluyum sivilceliyim demişsin.sivilcelerle ne kadar uğraşsanda bazen hormonlara bağli olduğu için emeğinin karşiliğini alamıosun ama dişler oyle değil her ay duzeldiğini gordukçe heveslenceksin.dişlerinin kesin cozumu varken niye duzelttirmeyesin di mi?

benim universiteden bir suru arkadaşim vardı telli ve inanki hiçbirşeye engel değil teller sosyal ortam olarakta ayrıca benim erkek arkdaşim var o bile hiç dert etmiyor benim tellerimi.annesiyle bile telli tanıştm düşün artık :KK70:

ben son sınıfta taktım ilk sınıfta takan arkadaşilarım coktan cıkarmişlardı.

aaa ciddimisin. Demekki konusrken falan cok problem yaratmıor. Ya bilemiorum zaten olumsuz tepkiler alıyorum görünüşmle ilgili buna yeterince takıyorum. Sırf o yüzden tele yaklasamıorum onuda takınca hersey biticek gibi gelior:KK43:

cnm eğer dişlerin sağlamsa tel taktır ama değilse kaplama felan yaptırabilirsin benim dişlerim de çok bozuktu ama aynı zamanda sağlam değildi hemde hiç çoğunu kanal tedavisi yaptırmıştım hepsi ölü dişti yani o yüzden kaplama yaptırdım ve çok memnunum ama senin dişlerin sağlamsa tel taktır dişlerini düzenli fırçala beyazlatıcı yaptırırsın ve inci gibi dişlerin olur teli de çok takma kafana tek tel takan sen değilsin keşke herkesin sorunu bi tel takmakla çözülse şansını kaybetmeden bi dr git cnm şimdiden geçmiş olsun

benim problemimim çok daha kötüydüydü 23 yaşına geldim evlendim ama kaçınılmaz son ağız sağlığı vı güzelligi çokönemli 6 aydır tel takıyorum önceden yaptırmadığıma pişmanım fazla takacağınıda sanmıyorum teli çekilecek dişin var bide diğerdişin inecek lütfen ihmal etme

X