Bunu grmek istemeyeceksiniz.. .:(

E

EU2

Ziyaretçi
Ağız ve diş sağlığı bölümünde bir bilene sorun konusunu bulamadığım için bu sekilde bir baslık actım. Hayalim beyaz,dümdüz,inci gibi dişler. ama umudum giderek tükeniyor.Cnkü kesinlikle tel takmaya yanasmıorum.
zaten....:kedi:
dahada kötü görünmek istmeiorum.
yamuk değil aslında eksik. biri tam uzamamıs biri cok üstte.damak problemim cok cıkık değil cok sükür ama ..
:KK43:
resmlerde gülemioyurm:KK43:
cok ama cok kötü bi duygu bu yardım :KK43::KK43::KK43:

paylasmak istedim sadece. Bir umut. belki baska bir yöntem belki baska bir çözüm. ama yinede kesin çözüm :KK43:

Eklentiler

• $1.jpg
    $1.jpg
    16,9 KB · Görüntüleme: 91
bence fazla abartıyorsun hiçte öyle kötü değil.kendine haksızlık yapma lütfen canım:eek:lmaz: bir iyi diş hekimi herşeyi çözecektir..kendini üzme sonuçta bunda kötü birşey göremedim.Allah çaresiz dert vermesin...

amin cnm tsk ederim. dediğim gibi yamuk değil ama eksik. biri fazla uzamıs diğeri kısa kalmıs falan.
tel basvurmak istediğim en son care :::KK43:

Ortodonksi dr gidersen sorunun bence çözülücektir yani tel takma tedavisi

benım de arkadasımın boyle bır problemı vardı ,şu an ıncı gıbı dişleri var..

üstteki dişi cekıcekler mesela en cok gornen o ,bir kaç diş daha cekıp oralara çivi takıyorlar onlrın degısık adları var onları bılmıyorum ..köprü fılan ypıyorlar..

cok zorlu bır süreç ama sonuc mukemmel..

Valla ben pek iç açıcı olamayacağım..
Dişerinizin gerçekten bi tele ve iyi bi doktora ihtiyacı var..
Zira fay hattı gibi görünüyo kimi aşağıda kimi yukarıda
ben tam 4 sene tel taktım ve Allahıma şükür çok güzel dişlerim var
bence bi ortodontiste git yerimseniben

arkadaşım tel taktırırsan incilere kavusursun.benim dişlerim seninkinden bin kat beter .... maddiyattan taktıramadım bu zamana kadar inşallah bu sene atanınca ilk iş olarak tel taktıracamm.....bıktım kaç senedir gülerken ağzımı kapamaktan insanlarla konuşmaktan bile çekinir oldum RABBıM büyük geçeçek inşallah ... hepimizinki inşallah

bence telden bu kadar korkmayın. sonunda inci gibi dişlere kavuşmak var çünkü
estetik olarak rahatsız olacaksanız bunun da çözümleri var sonuçta..

bi arkadaş çivi gibi şeyler diyerek implantlardan bahsetmiş ama kendi sağlam dişleriniz
dururken onları çektirip implant taktırmak niye? hem bu da kolay bi tedavi değil

bende maddiyattan dolayı taktıramamıştım işe girdim çalışıyorum ve taktırdım yeni :)) ama öyle sorun olmadı çevreden dolayı falan sanırım ama kimse laf etmedi pek sormuyorlar bile. yani beklediğimden daha iyi zaten ağzımda küçük. ınşallah 1,5-2 sene sonra herşey çok güzel olacak. ya da kötü düşünüyorsanız tel tedavisini bi de şöyle bakın hep ağzınızı kapatarak gülüyordunuz bu zamana kadar 1,5-2 sene daha aynısını yaparsınız :KK66: sonrası ....

5-6 ay önce bi arkadaşım taktırdı
adam 30 yaşında ve inanılmaz düzeldi dişleri
hem eskisi gibi öyle çirkin bi telde değil
şeffafımsı çok belli olmayan garip bişey
iyice araştır ve taktır bence tel olmadan düzelmez bu dişler

en garanti çözüm tel tedavisi bencce.inci gibi olucaktr kenlkle ama 1ile 2 sene kadr sabır gerektirir.

Haklısın canım evet malesef kötü bir görüntüsü var..

Ama şanlısın; çünkü çözümü olan bir şey bu..

Üzülmek yerine ''en kısa zamanda ne gerekiyorsa yapalım'' de doktoruna:)

bu görüntü tel takmaktan iyi mi sence canım :1no2:

canım senin problemin implantla , takma dişle olacak gibi durmuyor..
çünkü çeneler arası kapanış bozukluğu da var gibi görünüyor..
ben de seninkine nazaran çok minik bir kapanış bozukluğu olmasına rağmen çene ameliyatı dahi gerekebilir demişti dr.um...
vakit kaybetmeden ortodontiste gitmeni öneriyorum..

kızacan belki bana ama çok şanslısın çünkü tüm dişlerin sağlam, kendi dişlerin. Evet biraz görüntü bozukluğu var. Benim de sağ köpek dişim aynı senin gibi çıkıktı, ön dişlerim çarpıktı vs vs.. 10 sene öncenin teknolojisi ile birçok dişimi kaybedip, törpületip vs porselen yaptırdım. Çok da güzel oldular, ilk defa hayatımda rahatça güldüm, foto çektirdim. Ama şimdi porselenlerin ömrü doldu. Üzerine yeni porselen olacak gibi değil. Altta kalan dişlerim iyice gitti. Velhasılı kelam bir tedaviye girsem sanırım ağzımda kendime ait diş kalmadan birşeyler yapılacak. Maliyeti bir yana (ki onun da korkunç bir rakam çıkacağını düşünüyorum) ağzımda yapılacak işlemleri düşünemiyorum bile.. keşke benim de kendi dişlerim olsaydı da tel yaptırıp düzelttirebilseydim.. Aman diyim, çok çeken biri olarak benden sana öneri. Ne yap et mümkün olduğunca ağzındaki dişleri kaybetmemeye çalış. Biraz daha dayan ama sonucunda ağzında sana ait dişler olsun. Kıymetini gerçekten belirli bir yaştan sonra anlıyorsun.

canm bu senin evde yapabileceğin bi iş değil kesinlikle bi diş hekiminin yapmas gereken şeyler. tel takılınca düzelir diyolarsa taktır bence 1-2 sene sonra güzel bi görünüe kavuşursun.

evet arkadaşım tel tedavisini sonucunnu düşün valla benim imkanım olsaydı şimdi incilere ulaşmiştim ama imkanlar işte...inşallah bu sene ilk maaşla gidecem dişçiye

Kesinlikle Tel takılıp ortodontik tedavi görmeniz lazım.
Sizin sevmediğiniz,görüntüsünü beğenmediğiniz o dişler ağzınızın temel taşlarıdır.Kesinlikle çekilmez.SApasağlam dişleri nasıl çekilmesini düşünebiliyorsunuz.Tek çareniz oturup düşünene kadar iyi bir ortodontiste görünüp tedaviye başlamak!!!!!!

X