Tüp Bebek Merkezleri Bursada tup bebek ile mucadele edenler buraya

bursa eurofertilde yaptırdım 2 tanesi 5.güne gitmişti ama geriden geldiklerini soylemisti doktor.ilk transferim 3.gun taze embriyo ile yapildi.diger ikisi dondurulmus 5.gun embrosuyla yapıldı.tutama sebebine kısmet dedi sadece bi araştırma zahmetinde bile bulunmadı.son negatif sonucumu haber bile vermedim .şuan 7 tane yumurtada 5.güne gitti hepside iyi kalitede.2 tanesi transfer edildi.labaratuvar gerçkten çok önemli
Evet canım benim de gördüğüm laboratuvar-embriyolog-doktor bunlar tüp bebeğin tutma başarısında baş rolleri oynuyor. Çok da güzel sonuç almışsınız inşallah bu kez tutar kavuşursun bebeklerine 😘

amin canım inşallah bu sefer kavuşuruz😍😍.sen hamile misin peki
Yok canım ben de yeni tedaviye başlayacağım Şahin bey de işte. İnşallah ilk seferde tutar ben çok dirayetli değilim sanırım tutmazsa bırakıverip yılasım var şimdiden 😕😅

Merhaba ben 40 yaşındayım.3 yıldır bebiş istiyoruz 5 kere hamilelik geçirdim.İlk bebeğimin 7+5 kalbi durdu.2.bebegimde Trizomi 18 çıktığı için 13+5 haftalıkken gebeliği sonlandırdık.Son 3 gebelikte kimyasal gebelikti...Ben Uludağ üniversitesinde tedaviye başladım.Yumurta toplama işlemim gerçekleşti.2.reglimden sonra transfer yapılacak.Yazilanlarin hepsini okudum gerçekten tüp bebek maddi manevi insanı yoran bir süreç ,Allah hepimizin gönlünün muradını versin.Benim yumurta toplamaya kadar hastaneye ödediğim toplam ücret 1071 ₺ ilaçlarda 4000₺ yakın tuttu ama SGK karsiladigi için 1000₺ yakın bir tutar ödedik.Acikcasi bize verilen ilaçların fiyatlarını ben internetten bakıyorum eczaneye gittiğimde farklı bir tutar cikarmadilar.Benimde 9 tane yumurtadan 5 tanesi döllenmiş.Bunlarin kaç tanesinin 5.güne gideceğini bilmiyoruz.Muhtemelen cuma günü haber alacağız.Uludağ üniversitesinde de ilaçlarınızla ilgili bilgilendirmeyi hemsireler yapıyor.Nasipten ötesi de yok.Hepimiz için hakkımızdan hayırlısı olsun

Son düzenleme:
Merhaba ben 40 yaşındayım.3 yıldır bebiş istiyoruz 5 kere hamilelik geçirdim.İlk bebeğimin 7+5 kalbi durdu.2.bebegimde Trizomi 18 çıktığı için 13+5 haftalıkken gebeliği sonlandırdık.Son 3 gebelikte kimyasal gebelikti...Ben Uludağ üniversitesinde tedaviye başladım.Yumurta toplama işlemim gerçekleşti.2.reglimden sonra transfer yapılacak.Yazilanlarin hepsini okudum gerçekten tüp bebek maddi manevi insanı yoran bir süreç ,Allah hepimizin gönlünün muradını versin.Benim yumurta toplamaya kadar hastaneye ödediğim toplam ücret 1071 ₺ ilaçlarda 4000₺ yakın tuttu ama SGK karsiladigi için 1000₺ yakın bir tutar ödedik.Acikcasi bize verilen ilaçların fiyatlarını ben internetten bakıyorum eczaneye gittiğimde farklı bir tutar cikarmadilar.Benimde 9 tane yumurtadan 5 tanesi döllenmiş.Bunlarin kaç tanesinin 5.güne gideceğini bilmiyoruz.Muhtemelen cuma günü haber alacağız.Uludağ üniversitesinde de ilaçlarınızla ilgili bilgilendirmeyi hemsiler yapıyor.Nasipten ötesi de yok.Hepimiz için hakkımızdan hayırlısı olsun
Hyrlisi olur inşallah

Merhaba ben 40 yaşındayım.3 yıldır bebiş istiyoruz 5 kere hamilelik geçirdim.İlk bebeğimin 7+5 kalbi durdu.2.bebegimde Trizomi 18 çıktığı için 13+5 haftalıkken gebeliği sonlandırdık.Son 3 gebelikte kimyasal gebelikti...Ben Uludağ üniversitesinde tedaviye başladım.Yumurta toplama işlemim gerçekleşti.2.reglimden sonra transfer yapılacak.Yazilanlarin hepsini okudum gerçekten tüp bebek maddi manevi insanı yoran bir süreç ,Allah hepimizin gönlünün muradını versin.Benim yumurta toplamaya kadar hastaneye ödediğim toplam ücret 1071 ₺ ilaçlarda 4000₺ yakın tuttu ama SGK karsiladigi için 1000₺ yakın bir tutar ödedik.Acikcasi bize verilen ilaçların fiyatlarını ben internetten bakıyorum eczaneye gittiğimde farklı bir tutar cikarmadilar.Benimde 9 tane yumurtadan 5 tanesi döllenmiş.Bunlarin kaç tanesinin 5.güne gideceğini bilmiyoruz.Muhtemelen cuma günü haber alacağız.Uludağ üniversitesinde de ilaçlarınızla ilgili bilgilendirmeyi hemsireler yapıyor.Nasipten ötesi de yok.Hepimiz için hakkımızdan hayırlısı olsun
Üniversitede ne kadar zaman harcadınız merak ettim süreç nasıl ilerledi bn özele başladım lakin temmuz dan beri bu yoldayım 2. Deneme de oldu bide ilk gebeliğim🥰🤲

Üniversitede ne kadar zaman harcadınız merak ettim süreç nasıl ilerledi bn özele başladım lakin temmuz dan beri bu yoldayım 2. Deneme de oldu bide ilk gebeliğim🥰🤲
Canım ben üniversitede ilk kadın doğumda bilge hocayla başladım.Benim düşüklerim sebebini araştırmaya başlamıştı Nisan ayında ,sürekli prolaktin seviyem yükseliyordu araştırırken bende antifosfolipid sendromu olduğu ortaya çıktı.Yani lupus hastasıyım.Özetle lupus otoimmun sistemle alakalı bir hastalık.Bagisikligim hatalı çalıştığı için vücudun kendi organlarini bile yabancı algılayıp organ tutulumuna ve ani ölümlere bile sebep olabiliyormuş.Ayni zamanda romatizmal bir hastalık.Bebeklerimi bu yüzden kaybediyormusum.Ocak ayında 40 yaşıma gireceğim için acil olarak tüp bebeğe yonlendirildim.En azından SGK dan faydalanmak için,çok şükür Kasım'da tüp bebeğe başvuru yaptik.16 ocakta yumurta toplama işlemim gerçekleşti.Universitede süreç hastanın yaşı,rahatsızlığının boyutu ve aciliyetine göre sıraya sokuyorlar.Malum benim yaştan ve tekrarlayan gebelik kayıplarından ve hastalığimdan dolayı öncelik tanındı.Acibadem jimer ve diğer merkezlerde tedavi olup negatif sonuç alanlar ,özellikle paraları bittiği için üniversiteye gelip tedaviye başlayanlar var.

Arkadaşlar bilgi amaçlı SGK dan faydalanmak için size bir link bırakıyorum.

Canım ben üniversitede ilk kadın doğumda bilge hocayla başladım.Benim düşüklerim sebebini araştırmaya başlamıştı Nisan ayında ,sürekli prolaktin seviyem yükseliyordu araştırırken bende antifosfolipid sendromu olduğu ortaya çıktı.Yani lupus hastasıyım.Özetle lupus otoimmun sistemle alakalı bir hastalık.Bagisikligim hatalı çalıştığı için vücudun kendi organlarini bile yabancı algılayıp organ tutulumuna ve ani ölümlere bile sebep olabiliyormuş.Ayni zamanda romatizmal bir hastalık.Bebeklerimi bu yüzden kaybediyormusum.Ocak ayında 40 yaşıma gireceğim için acil olarak tüp bebeğe yonlendirildim.En azından SGK dan faydalanmak için,çok şükür Kasım'da tüp bebeğe başvuru yaptik.16 ocakta yumurta toplama işlemim gerçekleşti.Universitede süreç hastanın yaşı,rahatsızlığının boyutu ve aciliyetine göre sıraya sokuyorlar.Malum benim yaştan ve tekrarlayan gebelik kayıplarından ve hastalığimdan dolayı öncelik tanındı.Acibadem jimer ve diğer merkezlerde tedavi olup negatif sonuç alanlar ,özellikle paraları bittiği için üniversiteye gelip tedaviye başlayanlar var.

Arkadaşlar bilgi amaçlı SGK dan faydalanmak için size bir link bırakıyorum.

Bnde o yüzden sorayim dedim ssk geçerli olması için raporda gerekiyo ya ne lazım nasıl yürüyo die

Bnde o yüzden sorayim dedim ssk geçerli olması için raporda gerekiyo ya ne lazım nasıl yürüyo die
Süreç şu şekilde ilerliyor canım,
1-Kadın doğum bölümünde infertile polikliniğine randevu alıyorsunuz.Doktorlar gerekli tetkik ve muayane sonrası tüp bebek bölümüne yönlendiriyorlar.(Bana kendileri dosya açmislardi ).Bu dosya açıldıktan sonra size evrak listesi veriyorlar onları topluyorsunuz,bu evraklar içinde heyet raporuda var.Esiniz için ürolojiye randevu alıyorsunuz eşinizinden spermiyogram istiyorlar.Tum bu evrakları toplayınca tüp bebek servisine teslim ediyorsunuz.Tum evraklar hazır olunca Heyet raporunu kendileri çıkarıyorlar.Heyet raporu çıktıktan sonra muayaneye gidiyorsunuz.Ben 25 Aralık'ta tedavi için ilk muayaneye gittim.16 ocakta yumurta toplama işlemlerim gerçekleşti.Ama bazı arkadaşlar temmuzda başvuru yapmışlar hala sıra gelmemiş.🤷Dediğim gibi kişinin yaş, sağlık problemine göre değerlendirip sıraya aliyorlar.Ben şuan için memnunum fiyatlar 2020 yılına göre SGK'dan faydalanirsan 1071₺ SGK olmadan tüp bebek tedavisi için 6000₺ ödeniyor.9 yumurtadan 5 tanesi döllenmis.Ama 5.guüne kadar kaç tane embriyo kalır bilmiyorum.Üniversitede de mikro enjeksiyon uygulanıyor ve embriyolar 5.gunu transfer ediliyor.Özellerden tek farkı doktorlar hocalara danışıp ona göre tedavi uyguluyorlar.Bu uygulamaları da hemsireler size anlatiyor olması...Ben hemşirelereden memnunum açıkçası...

Aşılama tedavisi veya tüp bebek için başvuruda gereken evraklar:
1. Evlilik cüzdanı fotokopisi (7.sayfada dahil)

2.Vukuatlı nüfus kaydı -Aile seçeneği tiklanacak (E-devletten alınacak)

3. En az beş yıldır genel sağlık sigortalısı veya bakmakla yükümlü olunan kişi olduğunu gösteren ve en az 900 gün genel sağlık sigortası prim gün sayısını gösteren SGK primini gösteren hizmet listesi

4. Erkek ve kadının ikişer adet vesikalık fotoğrafı

5-kimlik fotokopileri

Son düzenleme:
X