Bursanın en iyi çocuk doktoru

siteden s_eker arkadaşımın tavsiyesi üzerine,
medical park da Dr. Arif Canan'a götürdüm kızımı.
çok memnun kaldım, çok ilgili davrandı sağolsun ve çok bilgilendirdi bizi.
ek gıdalara başladım hatta tek tek tarifler bile verdi. yani 1 çaykaşığı şundan, 2 tatlı kaşığı bundan gibi. ben de tektek yazdım.

epey zaman ayırıyor yani, öyle alelacele muayne edip göndermeye bakmıyor. ben memnun kaldım bilmiyorum, belki daha iyileri de vardır ama şu an Arif bey benim beklentilerimi karşılıyor.

Canım çok sağol 4 ayı doldurdunuz mu siz ? ek gıdalara başlamışsın
Ben medicalde Yeşim hanıma götürüyordum ama kalça usgsi istedi daha yeni , meğer 3 aya kadar yapılması gerekiyormuş, biz 4 ün içindeyiz, ondan tereddütte kaldım
Senin kızına yapıldımı kalça usgsi ?

Canım çok sağol 4 ayı doldurdunuz mu siz ? ek gıdalara başlamışsın
Ben medicalde Yeşim hanıma götürüyordum ama kalça usgsi istedi daha yeni , meğer 3 aya kadar yapılması gerekiyormuş, biz 4 ün içindeyiz, ondan tereddütte kaldım
Senin kızına yapıldımı kalça usgsi ?

canım 4 ayını yarın dolduracak benim kızım. benim sütüm tam yeterli olmadığı için ilk günden beri mama takviyesi yapıyordum. ama emzirmeye de devem ettim. 1 hafta kadar önce gittiğimizde arif bey yavaş yavaş başlayabilirsin dedi. yani şu an şeftali, armut püresi ve yoğurt veriyorum sadece. öyle abartılı bir ek gıda vermiyorum yani. emmeye ve mamaya da devam aynı zamanda.

canım biz daha 1 aylıkken yaptırdık kalça usg sini. sen niye öyle geç kaldın. yani dr söylemeyince sen de nereden bileceksin tabi de, keşke sitede falan sorsaydın ya da bebişinle aynı ayda olan annelere neler yapılacağını sorsaydın. ama aklına gelmemiş herhalde.
neyse demek halen çekilebiliyormuş. doktor çektir dediğine göre. çektir o zaman canım.
ben de ilk 2 ay dörtçelik hastanesine götürüyordum kızımı fakat oradaki dr mama konusunda bana tepki gösterdi, ben emzirmek istemediğim için mama verdiğimi falan düşündü aslında kesinlikle öyle bişey yok, ağlamasından doymadığını anlıyorsun mama verince atlıyor çocuk. ama dr bunu kabullenmek istemedi. ben de sinir oldum ve bıraktım. ama kalça usg sini 1 aylıkken o söylemişti bize.
şu an arif beyden memnunum. yani sakin,bilgili ve tecrübeli bir doktor. ben öyle dr ları severim. diğeri benimle laf dalaşına giriyordu, ben de altta kalmak istemiyordum haklıydım çünkü falan öyle işte canım. soracağın başka bişey olursa sorabilirsin.

Sağol canım, sen mayıs annesisin sanırım, ben haziran annesiyim ama biraz erken doğdu 22 mayısta
eşime söyledimde doktor söylemedi diye, geçen ay yaptırın dedi ya doktor dedi :bbo: ben çocuk ağlarken duymamışım herhalde , bir an önce randevu alayım yaptırayım

benimki sadece meme emiyor, Yeşim hanım ek gıdalarla ilgili bişey demedi daha , bende mümkün olduğu kadar emzirmek istiyorum

a.s.

evet canım mayıs annesiyim,
senin de Allah bağışlasın oğlunu, erken doğmuş evet ama sağlıkla gelmiş annesi.

canım sen emzirebildiğin kadar emzir, emzirmek en güzeli tabi ama işte süt yetmeyince mecburen takviye yapmak gerekiyor.
sen sadece anne sütü verdiğin ve sütün yettiği için bişey dememiştir dr un daha erken diye, 6. ayda başlatacaktır büyük ihtimalle.

evet canım dr ların yanında insan bir heyecan ve panik yapıyor, ben de çoğu zaman soracağım şeyleri sormaya unuturdum, normal yani.
neyse yine de çok geç kalmış sayılmazsın, biran önce çektir. gerçi genelde bişey çıkmıyor ama yine de için rahat etmesi için çektirseniz daha iyi tabi.

ben mayıs ayında laparoskopi olmuştum medicalparkta.ve oda arkadaşım medicalparktaki çocuk bölümündeki bir hemşireydi.ve bana kesinlikle arif beyi çok methetmişti.

mrb arkadaşlar bende yeşim hanıma götürüyorum medicalde eşim orda çalıştığı için eşime arif beyi yada yeşim hanımı tavsiye etmişler bizde yeşim hanıma götürdük benim kızımda erken doğdu 28 haftalık doğdu medicalde kuvözde yattı orda yeşim hanımda ilgilendiyi için onu tercih ettik biz kalça usgsini bize yeşim hanım çektirtmişti beyin usgsiyle beraber ama şöyle bişey var reken gelen bebeklerin bazı usgleri aşıları vs biraz daha geç olabiliyo ama yeşim hanımdan memnun deyilsen genede başka doktor araştır istersen geçen ay gittiyimizde eşimin sigortasıyla ilgili bi problem çıkmıştı sadece tahlil gösterelim diye girdik yeşim hanımın yanına problem deyil muayenede ederim dedi bu hafta bizde gidecez doktora bakalım neler olacak

ek gıda konusundada benim kızım 4 buçuk aylık daha hiç ek gıda vermedim sadece anne sütü veriyorum anne sütü verince oda yetiyosa ek bişey vermemize gerek yok bildiyim kadarıyla

ek gıda konusundada benim kızım 4 buçuk aylık daha hiç ek gıda vermedim sadece anne sütü veriyorum anne sütü verince oda yetiyosa ek bişey vermemize gerek yok bildiyim kadarıyla

evet canım anne sütü yetiyorsa zaten 6 aydan önce ek gıdaya başlatmıyor doktorlar.
ama benim yetmediği için mama veriyorum zaten ek gıdaya da başlayabilirsin dedi doktorumuz.
ama zaten çok bişey vermiyorum. 3-4 kaşık yoğurt. armut veya şeftali püresi. şu ana kadar verdiklerim bunlar. sonra da sebze pürelerine ve çorbalarına geçicem. 6 ay dolunca da kahvaltı falan verebiliyormuşuz sanırım ama onun için daha erken.

ya kızlar doktora gittiyimizde karşılaşsak ne güzel olurdu:)

evet canım tabi ne güzel olur, tanışır kaynaşırız inşallah.

evet canım anne sütü yetiyorsa zaten 6 aydan önce ek gıdaya başlatmıyor doktorlar.
ama benim yetmediği için mama veriyorum zaten ek gıdaya da başlayabilirsin dedi doktorumuz.
ama zaten çok bişey vermiyorum. 3-4 kaşık yoğurt. armut veya şeftali püresi. şu ana kadar verdiklerim bunlar. sonra da sebze pürelerine ve çorbalarına geçicem. 6 ay dolunca da kahvaltı falan verebiliyormuşuz sanırım ama onun için daha erken.

evet canım tabi ne güzel olur, tanışır kaynaşırız inşallah.

benim kızım emmiyo saıp verdiyim için yetiyomu yetmiyo anlıyorum her ihtimale karşı mamada aldık evde hazır bekliyo ben çok istiyorum 6 ay sadece anne sütü vermeyi bana su verebileceyimi söyledi daha rahat anüs çıkarabileceyini daha sıvı yapabileceyini söyledi çok az veriyom gün içinde bir iki kez bide gazı için rezene çayı kucağımda oturuyo cadı bi rahat bırakmıyo ki yazayım:ecrin_bebek:

ben biricik kızımı özel çekirge doruk hastanesi dr faruk fidana götürüyorum ve oldukça memnunum
çekirge doruk çocuk dalında bence bursanın en iyi hastanesi

sizler de bebeklerinize yapılan muayneden biraz bahsedebilirmisiniz.
yani ben şu an arif beyden çok memnunum ama daha iyisi varsa ona götürürüm. sonuçta bebeğimin sağlığı ve gelişimi çok önemli. herkesin bebeğinin olduğu gibi. mesela benim gittiğim doktor en iyisi diyen varsa nasıl bir muayne yapıyor doktorunuz. benim doktordan farklı olan veya ekstra ne yapıyor merak ediyorum.

mesela ben 2 aydır arif beye gidiyorum.
gider gitmez gayet güler yüzle karşılayıp önce bir hoşgeldiniz nasılsınız, çok kısa bir sohbetin ardından. hemen bilgisayardan ilaydanın dosyasını bulup not aldığı bilgilere göz atıyor, sonra bize bebekle ilgili sorular soruyor yani gelişimi bulunduğu ayla uyumlu mu falan diye. sonra bizim bir şikayetimiz olup olmadığını soruyor.
sonra muayne masasına geçiyor, ilaydayı tepeden tırnağa muayne ediyor. işte steteskopla iç organlarını dinliyor, ağız içini inceliyor. ışıklı bir aleti var kulaklarını inceliyor. bezini çıkarıyoruz genital organlarında bir sorun olup olmadığına bakıyor. sonra kucaklayıp tartıya götürüyor, kilosunu ölçüyor, sonra boyunu. gelişiminin iyi olup olmadığını söylüyor.
sonra tekrar masasına geçip önümüzdeki günlerdeki gelişimi hakkında bilgi verip, yapmamız gerekenleri söylüyor.
ek gıdaya başladık bu ay, tek tek ek gıda tarifleri verdi cokacimcoook. hatta ben not aldım.
dışkısında bir problem olup olmadığını yani renk değişimi koku gibi sulu mu çok mu katı, falan gibi soruyor. ek gıdadan sonra bir problem olursa bilgi verin falan dedi.
o ay içinde yapılması gereken aşıları hatırlattı. huzursuzluk durumunda birkaç ilaç tavsiye etti. herhangi bir durumda arayın dedi. ben biraz kilo konusunda takıntılıyım, kilosu az gibi geliyor bana ama doktor gayet iyi olduğunu, çok güzel baktığımı bu şekilde devam etmemi söyleyip içimi rahatlattı.
çekirdeksiz üzüm hihoyyyt diye seviyor ilaydayı çok hoşuma gidiyor benimde, babasının da tabi.
yani bizimki böyle, ama en iyi doktor mudur bilemem yine de. dahayisi mutlaka vardır. çok iddialı konuşmamak lazım.

sizler de bebeklerinize yapılan muayneden biraz bahsedebilirmisiniz.
yani ben şu an arif beyden çok memnunum ama daha iyisi varsa ona götürürüm. sonuçta bebeğimin sağlığı ve gelişimi çok önemli. herkesin bebeğinin olduğu gibi. mesela benim gittiğim doktor en iyisi diyen varsa nasıl bir muayne yapıyor doktorunuz. benim doktordan farklı olan veya ekstra ne yapıyor merak ediyorum.

mesela ben 2 aydır arif beye gidiyorum.
gider gitmez gayet güler yüzle karşılayıp önce bir hoşgeldiniz nasılsınız, çok kısa bir sohbetin ardından. hemen bilgisayardan ilaydanın dosyasını bulup not aldığı bilgilere göz atıyor, sonra bize bebekle ilgili sorular soruyor yani gelişimi bulunduğu ayla uyumlu mu falan diye. sonra bizim bir şikayetimiz olup olmadığını soruyor.
sonra muayne masasına geçiyor, ilaydayı tepeden tırnağa muayne ediyor. işte steteskopla iç organlarını dinliyor, ağız içini inceliyor. ışıklı bir aleti var kulaklarını inceliyor. bezini çıkarıyoruz genital organlarında bir sorun olup olmadığına bakıyor. sonra kucaklayıp tartıya götürüyor, kilosunu ölçüyor, sonra boyunu. gelişiminin iyi olup olmadığını söylüyor.
sonra tekrar masasına geçip önümüzdeki günlerdeki gelişimi hakkında bilgi verip, yapmamız gerekenleri söylüyor.
ek gıdaya başladık bu ay, tek tek ek gıda tarifleri verdi cokacimcoook. hatta ben not aldım.
dışkısında bir problem olup olmadığını yani renk değişimi koku gibi sulu mu çok mu katı, falan gibi soruyor. ek gıdadan sonra bir problem olursa bilgi verin falan dedi.
o ay içinde yapılması gereken aşıları hatırlattı. huzursuzluk durumunda birkaç ilaç tavsiye etti. herhangi bir durumda arayın dedi. ben biraz kilo konusunda takıntılıyım, kilosu az gibi geliyor bana ama doktor gayet iyi olduğunu, çok güzel baktığımı bu şekilde devam etmemi söyleyip içimi rahatlattı.
çekirdeksiz üzüm hihoyyyt diye seviyor ilaydayı çok hoşuma gidiyor benimde, babasının da tabi.
yani bizimki böyle, ama en iyi doktor mudur bilemem yine de. dahayisi mutlaka vardır. çok iddialı konuşmamak lazım.

senin bahsettiyin şeylerin hepsini bizim doktorda benim tatlıcadıma uyguluyo önce sıkıntısı varmı diyo sonra genel muayene bezini çıkarıp inceliyo ve o şekilde kilo kontrolü boy baş çevresi bide seninde bahsettiyin gibi bi önceki muayene kayıtlarını inceliyo bilgisayardan sonra şu kadar kilo almış şu kadar uzamış vitaminlere devam diyor bide ayına göre o ay içinde bebeyin ne gibi şeyler yapması gerektiyini söylüyo yani nesnelere ilgi kafasını dik tutması ne bileyim size tepki vermesi aklıma gelmeyen vs şeyler yani bende memnunum tabi ama bende merak ediyorum en iyi doktorların farklı yaptığı şeyler nelerdir bizim doktorlarımızın yaptıklarından farklı bişey yapılıyomu bide en önemlisi ben hafta sonu bile aradığımda doktorumuza tlfla ulaşabiliyorum sizlerde paylaşırsanız doktor muayenelerinizi bizede fikir verebilirsiniz belki:emir_bebek:

bu arada yapraknil senin kızın kaç aylık kilonuz ne kadar ki sana az geliyo benim kızım erken doğduğu için hep bi endişe var içimde gelişimiyle ilgili sizlere bebişlerinizin kilosunu sorabilirmiyim acaba

bu arada yapraknil senin kızın kaç aylık kilonuz ne kadar ki sana az geliyo benim kızım erken doğduğu için hep bi endişe var içimde gelişimiyle ilgili sizlere bebişlerinizin kilosunu sorabilirmiyim acaba

canım altta takvimde de gözüküyor,
kızım 4 ay 4 günlükcanım. kilomuz en son 2 hafta kadar önce ölçmüştü dr, 6 kg dı.
temmuz ayında 2 aylıkken kızım hastalandı, sesi kısıldı göğsüne doğru inmeye başladı, ateşi falan çıktı antibiyotik başladık mecburen, o antibiyotik de bütün bağırsak florasını bozdu. yediğini alttan çıkardı hep, ishal gibiydi yani. ve o ay çok az kilo aldı 300 gr kadar ve biraz geri kaldı. çok zayıf değil ama tombul da değil yani ama boyu uzun maşallah 52 cm doğmuştu, 2 hafta önce 64 cm falandı, şimdi daha da uzamıştır. napalım sağlıklı olsunda çok da kilolu olmayıversin.

canım seninki prematüre doğmuş, sen bebeğini kimseninkiyle kıyaslama sakın. onların durumu farklı olur. sana en iyi cevabı doktorun verir zaten. endişelenecek bir durum olduğunda da söyler merak etme ve boş yere stres yapma ki sütün azalmasın benim gibi.

canım altta takvimde de gözüküyor,
kızım 4 ay 4 günlükcanım. kilomuz en son 2 hafta kadar önce ölçmüştü dr, 6 kg dı.
temmuz ayında 2 aylıkken kızım hastalandı, sesi kısıldı göğsüne doğru inmeye başladı, ateşi falan çıktı antibiyotik başladık mecburen, o antibiyotik de bütün bağırsak florasını bozdu. yediğini alttan çıkardı hep, ishal gibiydi yani. ve o ay çok az kilo aldı 300 gr kadar ve biraz geri kaldı. çok zayıf değil ama tombul da değil yani ama boyu uzun maşallah 52 cm doğmuştu, 2 hafta önce 64 cm falandı, şimdi daha da uzamıştır. napalım sağlıklı olsunda çok da kilolu olmayıversin.

canım seninki prematüre doğmuş, sen bebeğini kimseninkiyle kıyaslama sakın. onların durumu farklı olur. sana en iyi cevabı doktorun verir zaten. endişelenecek bir durum olduğunda da söyler merak etme ve boş yere stres yapma ki sütün azalmasın benim gibi.
yok zaten kıyaslamıyorum sizin bebekler 3 kilo yada daha fazla doğarken benim kızım 3 aylıkken ancak o civardaydı 38 cm doğdu benim kızım ben kucağıma aldığımda benim dirseyimle bileyimin arası kadardı yavrumun boyu doktor iyi gittiyini söyledi bu haftada görme testi yapılacak bi problem çıkacağını sanmıyorum ama doktor prematüre olduğu için yapılması gerektiyini söyledi aman napalım sağlıklı olsun kısa olsun zayıf olsun zamanla yaşıtlarını yakalar zaten bi aydır gitmiyoruz bakalım bizim cadı ne kadar olmuş:lepi:

X