Burun estetiği sonrası atel ve tamponların çıkartılması, dikişlerin alınması

Kmsr

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2018
24
8
Bugün ameliyatımın 7. Günü biraz önce atel ve tamponlar çıkartıldı tabi dikişlerim de alındı internette çok acıyor falan diyip ameliyat olmak isteyenleri korkuttukları için bu konuyu açıp tecrübelerimi paylaşmak istedim bu durum tabi ki kişiye ve doktorun yöntemlerine göre değişebilir. Önce atel alındı hiç acı olmadı sonra tamponlarım çıkartıldı tamponu tutan dikişi keserken ufak bi acı duyuluyor demişlerdi ama ben duymadım sadece tamponu aşşağı çekerken saniyelik ağrı hissi gibi bir his gelip geçti dikişler konusuna gelicek olursak burun ucumda ki dikişler alındı ve ben duymadım bile Prof.Dr.Ersin ÜLKÜR’E sonsuz teşekkürler ☺️ Sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olabilirim

Ben de 4gün once ameliyat oldum ve 5 gün sonra atel ve tamponlar çıkarılacak.ama o kadar çok korkuyorum ki anlatamam.ameliyattan sonrasından hiç korkmamıştım ama tamponlardan çok korkuyorum

Tamponlar konusunda bende korkuyordum ama benimkisi silikon tampondu gittim tamponu tutan dikişleri kesti ve tutup hemen çıkarttı saniyelik aprı tarzında birşey hissediyorsunuz ama dediğim gibi saniyelik yani çıkana kadar zaten hemen çıkıyor sonrasında hiç birşey yok hiç korkma yani korkmaya değer bir his değil ☺️

Bende cok korkmustum . Bugun kontrole gittim kanama sebebi ile kurumus sanirim o yuzden biraz aci oldu cikartirken ama ole dayanilamicak bisey degil. Tamponlar ciktiktan sonra cok rahatliyor insan

Valla içimi rahatlattınız çook teşekkür ederim yani o kadar çok korkuyordum ki ya beni bayıltamaz mısınız dicektim doktora oh ya yuk kalkti üzerimden.teşekkür ederim

Bugün ameliyatımın 7. Günü biraz önce atel ve tamponlar çıkartıldı tabi dikişlerim de alındı internette çok acıyor falan diyip ameliyat olmak isteyenleri korkuttukları için bu konuyu açıp tecrübelerimi paylaşmak istedim bu durum tabi ki kişiye ve doktorun yöntemlerine göre değişebilir. Önce atel alındı hiç acı olmadı sonra tamponlarım çıkartıldı tamponu tutan dikişi keserken ufak bi acı duyuluyor demişlerdi ama ben duymadım sadece tamponu aşşağı çekerken saniyelik ağrı hissi gibi bir his gelip geçti dikişler konusuna gelicek olursak burun ucumda ki dikişler alındı ve ben duymadım bile Prof.Dr.Ersin ÜLKÜR’E sonsuz teşekkürler ☺️ Sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olabilirim

Merhaba kmsr. Geçmiş olsun öncelikle. Ben de rinoplasti için Ersin Beyi düşünüyorum. Sorum şu ki; operasyondan sonra morluk ve şişlik kaç gün sürdü? Ödemin hemen geçmediğini bir kaç ay sürebildiğini duymuştum. Hemen geçmesini beklemiyorum ancak bariz şişliğin olmaması gerek işbaşı yapmam için. 10 gün sonra işime geri dönebilecek görüntü olur mu?

Merhaba kmsr. Geçmiş olsun öncelikle. Ben de rinoplasti için Ersin Beyi düşünüyorum. Sorum şu ki; operasyondan sonra morluk ve şişlik kaç gün sürdü? Ödemin hemen geçmediğini bir kaç ay sürebildiğini duymuştum. Hemen geçmesini beklemiyorum ancak bariz şişliğin olmaması gerek işbaşı yapmam için. 10 gün sonra işime geri dönebilecek görüntü olur mu?
Merhaba,
Benim bugün 10. günüm atel ve tamponlarım çıktı yüzümde herhangi bir morluk yok şişlikler de fazla değil farkedilmiyor.ama tabi kişiden kişiye değişebileceği gibi doktorun da calisma şekline bagli diye dusunudüşün.ben Fatih Uygura ameliyat oldum ve çok ince işler çıkariyçı benimle eş zamanlı ameliyat olanlari da gordum buhun kikse de mirluk yoktu.en yoğun mirluk ve şişlikler ilk üç gün oluyor.buz uygulamani yatma önerilerini doğru uygularsan sorun yaşamazsın

Merhaba,
Benim bugün 10. günüm atel ve tamponlarım çıktı yüzümde herhangi bir morluk yok şişlikler de fazla değil farkedilmiyor.ama tabi kişiden kişiye değişebileceği gibi doktorun da calisma şekline bagli diye dusunudüşün.ben Fatih Uygura ameliyat oldum ve çok ince işler çıkariyçı benimle eş zamanlı ameliyat olanlari da gordum buhun kikse de mirluk yoktu.en yoğun mirluk ve şişlikler ilk üç gün oluyor.buz uygulamani yatma önerilerini doğru uygularsan sorun yaşamazsın
Cevap için çok teşekkür ederim Snmsnm7. Doktor konusunda netleştim diyebilirm. Umarım bu söyledikleriniz Ersin Ülkür için de geçerli olur. Size de çok geçmiş olsun...

Merhaba çok teşekkür ederim ☺️ benim morluğum hiç olmadı şişlikte 2.gün biraz oldu 3.günden itibaren inmeye başladı bir hafta sonra tamponum ve atelim alındı ve ben o gün dışarı çıkıp arkadaşlarımla gezdim o kadar belirsizdi yani ameliyat olup olmadığım Ersin bey piezo tekniğini kullandığı için morluk ve şişlik minumum düzeyde oluyor yani birazda kişinin vücut direncine bağlı umarım sizinde süreciniz benim ki gibi sorunsuz geçer ve çabucak toparlarsınız

Cevap için çok teşekkür ederim Snmsnm7. Doktor konusunda netleştim diyebilirm. Umarım bu söyledikleriniz Ersin Ülkür için de geçerli olur. Size de çok geçmiş olsun...
Emin ol korkacak yada düşünecek hiçbirşey yok ilk üç günden sonrası çok rahat geçiyor zaten ilk gümden itibaren Ağrı falan da olmuyor buz konusu çok önemli ilk iki gün buz koyarsan şişlikler çok çok az olur ve sürekli yarı oturur şekilde sırt üstü yatmalısınız bu sayede oluşacak ödemlerden korunabilirsiniz merak ettiğiniz birşey varsa sorabilirsiniz ben de hemşire olduğum için Ersin beyle sürekli iletişim halindeyiz kontrollerim devam ediyor belli aralıklarla gidip geliyorum size tavsiyem muayene için hastaneye değil Ersin beyin özel muayenehanesine gitmeniz çünkü hastane de fiyat farklı olur daha fazla söylenir muayenehanesine gidip ücretsiz muayene olabilirsiniz sizin için daha kârlı olacaktır ismimi verirseniz size yardımcı olacaktır Gamze Yüksel derseniz bilir umarım herşey gönlünüzce olur ☺️

X