Burun ucu ödem ve asimetri

Birgariplik

Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2021
90
241
28
Ameliyatımın ardından 25 gün geçti aslında çok beğendim ve burnumla aşk yaşıyorumbile diyebilirim ancak tek kafama takılan burun ucuna konulan kıkırdak desteğinin iki kubbesi simetrik olmaması. Konu hakkında hekimim henüz çok erken olduğunu ve muhtemelen bir tarafımda ödemin daha çok olduğundan kaynaklandigini, bir sonraki muayenede tekrar kontrol edeceğini söyledi. Görsel de ekleyeceğim ve işaretleyeceğim. Sol kıkırdak kubbesi daha yukarıda iken sağ kıkırdak kubbesi daha aşağıda fotoğrafta tam ters görebilirsiniz. Bu tarz bir asimetri yaşayıp ödemden kaynaklanan sonrasında kendi kendine düzelen var mi aramızda çok merak ediyorum. Bu durumun ödemle beraber gecmeyip daha da dikkat çekmesi ya da ilerlemesinden korkuyorum tecrübesi olanlardan destek bekliyorum.
Screenshot_2021-09-14-19-56-47-630_com.miui.gallery.jpg

Son düzenleme:
Burnunuz cok guzel olmus. Lutfen boyle ufak detaylari kafaniza takmayin. benim gibi Revizyon icin doktor doktor gezip bir araba parasi ayarlamaya calisan binlerce insan var... gercekten burnunuz cok guzel lutfen kendinize bunu dert etmeyin... saglikla kalin..

Burnunuz cok guzel olmus. Lutfen boyle ufak detaylari kafaniza takmayin. benim gibi Revizyon icin doktor doktor gezip bir araba parasi ayarlamaya calisan binlerce insan var... gercekten burnunuz cok guzel lutfen kendinize bunu dert etmeyin... saglikla kalin..
Çok teşekkür ederim ben de çok beğendim memnunum da doktorunun eline sağlık gerçekten ne istediğimi vs anladı suratına da uygun bir burun oldu ancak direkt kıkırdakta bu tarz bir asimetri düzelir mi ya da odemler inince daha çok ortaya çıkar mı daha da eğilir mi merak ve korkum bundan yaşayan birileri varsa tecrübelerinden yararlanmak istedim 🙏 sizlere de şimdiden geçmiş olsun ne sorun oldu sizin

Benim sorunlarim burda anlatmakla bitmez. 25 gun yorum yapmak icin henuz cok erken odem de olabilir iyilesme surecinde bazi seyler iyi de gitmeyebilir bunlari net konusabilmek icin 5-6 ay gecmesi gerek. Her gecen gun burnunuz size daha farkli gelecektir bu yuzden endiselenmeyin. Burada kimse 25. Gunde hatali veya duzelir diye garanti veremez.. lutfen sabirla bekleyiniz. Zaten kotu de gozukmuyor boyle kalsa bile ufacik bir sey.. lutfen kendinizi uzmeyiniz.. umarim harika bir iyilesme sureci gecirirsiniz. Her sey gonlunuzce olsun

Bende burnunuzu cok begendim cok gecmiş olsun bende ameliyat olali 22gün oldu benide bazi ufak şeyler rahatsiz ediyor ama sabirla ödemlerin gecmesini beklememiz gerekiyor malesef sürec böyle bence hic takilmayin cok güzel olmuş🤗

Maalesef bu hepimizin ortak yarasi galiba... :KK43: benim iki ay oldu ve git gide daha cok goze batmaya basladi. Gun gun daha guzel gitmesi gerekirken burun eskiye donuyor. :KK43: ne ara kuculecek, ne ara duzelecek artik gercekten umidim kalmadi benim. Bebek gibi bakmaya calisiyordum ama artik oluruna birakacagim.

Maalesef bu hepimizin ortak yarasi galiba... :KK43: benim iki ay oldu ve git gide daha cok goze batmaya basladi. Gun gun daha guzel gitmesi gerekirken burun eskiye donuyor. :KK43: ne ara kuculecek, ne ara duzelecek artik gercekten umidim kalmadi benim. Bebek gibi bakmaya calisiyordum ama artik oluruna birakacagim
Herkes geçer diyor odemdir diyor ama bir gelişme görmedikce stres oluyor insan peki sizin burunda ne sorun var

Odemliyken daha minik duruyordu. Odem indikce burun deliklerim buyudu ve burun ucum uzadi. Hic istemedigim seydi bu. :KK43: yandan ozellikle uzun duruyor. Onden bakinca da bir kanat yukarida, diger kanat asagida duruyor. İlk zamanlar benim dikkatimi cekerken simdi 3.kisiler de burnun mu yamuk falan demeye basladilar. 3.ay kontrolumde tekrar doktoruma soracagim. Odemdir, gececek diyecek buyuk ihtimalle ama... :KK43:

O kanatların eşitsizliği nasıl ödeme bağlı olur aklım almıyor benim de odemdir geçer diyorlar umarım dedikleri gibi olur revizyon madden manen çok yıpratıcı :KK43: ben de ödemdem sanki kabisim azaldı bundan dolayi burnum uzamış gibi hissediyorum belki sizin de bütün ucunun arkasındaki odemden dolayı öyle geliyordur
Odemliyken daha minik duruyordu. Odem indikce burun deliklerim buyudu ve burun ucum uzadi. Hic istemedigim seydi bu. :KK43: yandan ozellikle uzun duruyor. Onden bakinca da bir kanat yukarida, diger kanat asagida duruyor. İlk zamanlar benim dikkatimi cekerken simdi 3.kisiler de burnun mu yamuk falan demeye basladilar. 3.ay kontrolumde tekrar doktoruma soracagim. Odemdir, gececek diyecek buyuk ihtimalle ama... :KK43:

O kanatların eşitsizliği nasıl ödeme bağlı olur aklım almıyor benim de odemdir geçer diyorlar umarım dedikleri gibi olur revizyon madden manen çok yıpratıcı :KK43: ben de ödemdem sanki kabisim azaldı bundan dolayi burnum uzamış gibi hissediyorum belki sizin de bütün ucunun arkasındaki odemden dolayı öyle geliyordur
Bir taraftaii odem daha cabuk inmistir deniliyor ama bakalim... İnsallah odemdir.
Ama ben genel olarak baktigim tum ameliyat sonrasi fptograflarda bunu fark etmistim. O nedenle de hep korktugum sey diye belirtiyordum. Benim burun deliklerim klk haftalar yok denecek kadar kucuktu. Simdi eski haline geldi ve burun ucum da buyudu. Siz de youtubedan paylasilan videolar ile ayni kisilerin yakin tarihte paylastiklari videolara bakarsanizz fark edersiniz. Hepsinde burun kuculecegine buyuyor
:KK43:

Bir taraftaii odem daha cabuk inmistir deniliyor ama bakalim... İnsallah odemdir.
Ama ben genel olarak baktigim tum ameliyat sonrasi fptograflarda bunu fark etmistim. O nedenle de hep korktugum sey diye belirtiyordum. Benim burun deliklerim klk haftalar yok denecek kadar kucuktu. Simdi eski haline geldi ve burun ucum da buyudu. Siz de youtubedan paylasilan videolar ile ayni kisilerin yakin tarihte paylastiklari videolara bakarsanizz fark edersiniz. Hepsinde burun kuculecegine buyuyor
:KK43:
Evet benim de burun sırtı indikçe aksine burun ucu kabalaştı ve kavisim azaldı sanki burun deliklerim ve yana doğru da genişlik olduğu için yanlardan da kesip küçültme yapılmıştı hala çok minik değil delikler ama boyutları ayni olduğu için onu kafama takmıyorum ancak asimetri göze batan bir şey gerçekten umarım hepimizin geçer de kurtuluruz

Bu problem bendede var 1.yilim bu ay bitiyor ve değişen birsey olmadi ödem oldugunu pek zannetmiyorum. Ama yinede kişiden kişiye değişir belki sizinki ödemdir

Bu problem bendede var 1.yilim bu ay bitiyor ve değişen birsey olmadi ödem oldugunu pek zannetmiyorum. Ama yinede kişiden kişiye değişir belki sizinki ödemdir
Bana da inecek çok erken demeleri inandırıcı gelmiyor burunun kıkırdaklarını görüyorum da elime de geliyor yamuk yani inanmıyorum artık düzeleceğine. Siz hekiminize sordunuz mu kolay bir düzeltme yöntemi vs var mi ya da kendi hatası gibi kabul etti mi?

Bana da inecek çok erken demeleri inandırıcı gelmiyor burunun kıkırdaklarını görüyorum da elime de geliyor yamuk yani inanmıyorum artık düzeleceğine. Siz hekiminize sordunuz mu kolay bir düzeltme yöntemi vs var mi ya da kendi hatası gibi kabul etti mi?
Bir anormallik yok deyip kabul etmedi elbette. Duzeltmeyi düşünüyorum çünkü sürekli gözümü alıyor yukarda olan kısım parlıyor bazı ışıklarda cok sinir bozucu. Umarım kolaydır duzeltmesi 😔😔😔

Bir anormallik yok deyip kabul etmedi elbette. Duzeltmeyi düşünüyorum çünkü sürekli gözümü alıyor yukarda olan kısım parlıyor bazı ışıklarda cok sinir bozucu. Umarım kolaydır duzeltmesi 😔😔😔
Kafanıza takmayın diyemeyeceğim ayni şekilde burun ucu derim çok kalın olmadığı için kıkırdak çıkıntısı belli ve ışık patlamalarından asimetri kabak gibi ortaya çıkıyor ve ben de rahatsız oluyorum. Keşke basit bir işlemle hallolabilse.

Merhaba, acaba herhangi bir değişim yaşadınız mı? 8.günündeyim ve aynı görüntü mevcut..

Ödem değilse bile çok küçük bir detay.Benim birkaç problemim vardı.Biri de iki tepe noktasının farklı olmasıydı.İkinci ameliyatta düzeltme yapıldı ama şimdi o kısım daha şiş ve farklı sorunlar mevcut.Diğer kısımları beğendiyseniz canım burnum deyim gitsin:)

Ameliyatımın ardından 25 gün geçti aslında çok beğendim ve burnumla aşk yaşıyorumbile diyebilirim ancak tek kafama takılan burun ucuna konulan kıkırdak desteğinin iki kubbesi simetrik olmaması. Konu hakkında hekimim henüz çok erken olduğunu ve muhtemelen bir tarafımda ödemin daha çok olduğundan kaynaklandigini, bir sonraki muayenede tekrar kontrol edeceğini söyledi. Görsel de ekleyeceğim ve işaretleyeceğim. Sol kıkırdak kubbesi daha yukarıda iken sağ kıkırdak kubbesi daha aşağıda fotoğrafta tam ters görebilirsiniz. Bu tarz bir asimetri yaşayıp ödemden kaynaklanan sonrasında kendi kendine düzelen var mi aramızda çok merak ediyorum. Bu durumun ödemle beraber gecmeyip daha da dikkat çekmesi ya da ilerlemesinden korkuyorum tecrübesi olanlardan destek bekliyorum. Eki Görüntüle 2916329
Merhabalar düzeldi mi acaba burnunuz cevap verirseniz sevinirim

X