Bütün Dualarınızı Kapsayan Bir Zikir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Rabia2015

Yaşa ve Gör
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Kasım 2015
420
1.635
49
Sevgili Dostlarım Çeşitli Sorunlarımız için farklı dualar ve tesbihler okuyorsunuz.Esmalar çekiyorsunuz.Allah dualarınızı kabul etsin.
Benim sizlere öğretmek istediğim bu dua hepsini içine alacak kadar kuvvetlidir,etkilidir. Derdi veren Allah dermanını da verir.Nice çaresiz hastalık ve belalardan bu dua sayesinde arkadaşlarımız Allah' ın izniyle kurtuldular.
Uygulanışı şu şekildedir:
Hazırlık:

1- Sessiz olmalıdır. (Yüksek sesle değil kendi duyacağın kadar sesle olmalı.)

2- Yalnız olunmalı.

3- Kimin huzurunda olduğunu unutmadan edepli ve terbiyeli olunmalı.

4- Mutlaka abdestli olunmalı.

5- Gündüzün aydınlığında ve akşamın karanlığında olmak üzere (sabah ve akşam) günde 2 kere yapılmalıdır.

6- Mutlaka şu saatte yapılacak diye zaman belirtilmez. Kişi kendini hazır hissettiği zamanda gerçekleştirilir. Ama yatarken ve sabah namazının öncesi ve sonraları en uygun zamanlardır.

Herkesin uykuda olduğu zamanda Rabbimiz; “Kulum herkes gaflette iken Beni ve Resulümü andı.” der ve zikir sahibini çok sever.

Uygulanması:

1- Bir kere Euzu Besmele söyledikten sonra 100 kere Tevbe Estağfurullah söylemek. (İsterseniz Estağfirullah el azim diyebilirsiniz)

2- (Besmele söylemeden) Peygamberimize en az 132 defa Salat-ı Şerife söylemek. (Kısa ya da uzun farketmez.Hangisi kolayınıza geliyorsa.Daha fazla sayıda da söyleyebilirsiniz. Sayı sınırı yok.)

Neden mi? 132 ebced hesabında Ahmed ismi çıkmaktadır. Ahmed ismi de Peygamber Efendimizin, Peygamberler ve melekler arasındaki ismidir.

3- Salat-ı Şerifeleri söyleyip bitirdikten sonra 11 İhlas ve 1 Fatiha(İhlas surelerinin başlarında mutlaka besmele okuyunuz.Fatiha da dahil) okuyup;
“Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) mübarek ruhuna, ehl-i beytine, ashabına, yüce âlisine, salih kullara, Hızır (a.s) ve sevdiği Evliyalara, himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza, onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Âmin.” denilecek.

4- Bir Euzu besmele çekilip en az 100 kere “La İlahe İllallah” söylenecek.(Fazla sayıda okuyabilirsiniz)

NOT1: Üveys manevi alemde evliyalar tarafından yetiştirilen kimselere denir.
NOT2: Bu zikire özel günlerimizde ara vermeden devam etmek gerekiyor.
NOT3: Bu zikire başlayıp devam etmek isteyen arkadaşlarımız,okumaya devam ettikleri Esmalar varsa,Esmaları okumasınlar,bu zikire devam etsinler.(Sebebini daha sonra açıklama yapıcam.)
NOT3: Bu zikir hakkında daha kapsamlı bilgi için internette veyselkarane zikiri diye aratırsanız kolayca bulabilirsiniz.
YAŞANMIŞ BİR OLAY:
Zikirde yaşadıklarımdan bir kesit. Oğlum MertEfe 8 yaşında, öyle ciddi uyku problemi vardı ki... gece 4 lere 5 lere kadar uyumazdı. Önceleri önemsemedik, sonraları Dr a gittik, ilaçlar verdik nafile. Zikre başladıktan bir ay kadar sonra, oğlum uyumaya başladı. Biz şok olduk o çocuk gitti çok uysal mülayim bir evlat geldi. Rüyamda iki kişi evimizde ziyaretteydi. Ben soruyorum ne oldu ne oldu diye, Abiler diyor ' Oğlunun üzerinden yükünü aldık, Ayaklarını yerden kestik görmüyormusun ' dediler. O gün anladım ki oğlumda uyku problemi kalmayışının sebebini . Hak yolunda olmaktan onur, gurur duyuyorum Rabbim ayırmasın, bizlere acısın inşaAllah.

Son düzenleme:
yaşanmış bir olay:
Zikre ilk başladığım zamanlardı. Sabah namazına oldukça

zor kalkıyordum. Birgün ezan okunuyordu kalktım ama beni

kalkmam için dürttüklerini hissettim. Elleriyle melekler itekliyordu.

“Cennet ehli sabah namazına kalktı. Kalk, kalk” dediler.

Daha sonralarda Rabbim bu aciz kuluna Kutay ismini verdi.

Benim bir hastalığım vardı. Boynumda düzleşme vardı. Normalde

insanın boynundaki “C” gibi bir kemik var. Bendeki bu

kemik zamanla gerile gerile düz bir hâl almıştı ve sinirleri çok

geriyordu. Sürekli baş ağrısı çekiyordum ve biraz da dengesizlik

oluyordu. Bunun tıpta bir çaresi yok. Düzleşmiş ve boynun

içindeki kemiği dünyadaki hiçbir teknoloji “C” haline tekrar

getiremez. Hamdolsun Rabbimden daha önce rüyamda müjdesini

almıştık. Zamanla geçecek denmişti ve belli bir zaman verilmişti.

Rabbim ameliyat etti. Ol dedi ve geçti Allah’ın izniyle.

Şimdi çok rahatım, ne ağrım kaldı ne sızım. Rabbime hamdolsun.

Derdi veren de Allah alanda Allah.Bu zikiri yapmaya başladığınızda yaşadıklarınıza belki inanamıyacaksınız. ama gerçek.Allah'ın ve Resulunun sevgisini kazanmak isteyenler,en kolay yolu burda öğretildiği şekliyle zikir yapmak ve devamlı olmaktır.Rabbim sizin üzerinizde ne sıkıntınız varsa zamanla alıyor.Sizler dua edip istememişken bile ne lütuflar veriliyor.
11 ihlas 1 fatihadan sonra hediye derken sevdiklerinizi de katın.eşinizi anne babanızı çocuğunuz varsa onu,hastanız varsa onu da katın.ismen hediye edin.Rabbimin lütuflarını bizzat yaşarak göreceksiniz.

Neden baska esmaa zikredemiyoruz ki

Benim esimle problemlerim var buzikir ise yararmi

La ilahe İlalah tevhid kalesidir.Esmalar ise bu kale içindeki saraylar olarak düşünün.Bizim önce tevhid kalesine girip Rabbimize sığınmamız gerekiyor.Direk esmalardan başlayamıyoruz.Zaman içinde okumanız gereken zikir size rüyada öğretiliyor.
Çok esma okuyanlarda zaman içinde bazı manevi ruhsal sıkıntılar oluşabiliyor ve bunu çözmeside kendi imkanında olmadığından okudugu esmayı bırakıyor,başka esmaya geçiyor.
Sizin eşinizle probleminiz de olabilir,başka konularda problemlerinizde olabilir.Zaman içinde rabbim size yol gösterip yardım edecektir.

La ilahe İlalah tevhid kalesidir.Esmalar ise bu kale içindeki saraylar olarak düşünün.Bizim önce tevhid kalesine girip Rabbimize sığınmamız gerekiyor.Direk esmalardan başlayamıyoruz.Zaman içinde okumanız gereken zikir size rüyada öğretiliyor.
Çok esma okuyanlarda zaman içinde bazı manevi ruhsal sıkıntılar oluşabiliyor ve bunu çözmeside kendi imkanında olmadığından okudugu esmayı bırakıyor,başka esmaya geçiyor.
Sizin eşinizle probleminiz de olabilir,başka konularda problemlerinizde olabilir.Zaman içinde rabbim size yol gösterip yardım edecektir.
Herzaman m8 yapicaz yoksa bidefami anlamadim ruyadami yol gosteeiyo

Her gün 2 defa okunuyor.biri gündüzde diğeri gecede.istediğin saatte okuyabilirsin.Abdestli olman gerekiyor. Bu zikire hiç ara verilmeden devam ediliyor.Özel günlerimizde dahi okumaya devam edilcek. Nasıl ki hergün uyuruz yemek yeriz namaz kılıyorsak aksatmayız .bu zikirde hiç aksamadan devam edilmesi gerekiyor. 15-20 dakka sürüyor yorucu değil. günde toplam yarım saatini geçmeyen bir zikir.

Rüyada sorunlarınız hakkında işaretler görürsünüz.Manevi öğretmeniniz verilir.Bu öğretmen evliyalardan yada Allahın veli kullarından seçilmiştir.Yaşayan birisi değildir.Ama rüyada onunla görüşürsünüz.
En önemlisi bu zikire devam eden Allah tarafından korunuyor.Hiçbir kaza bela musibet size dokunamıyor.

Üzerinizde bulunan sizi koruyan manevi zırhı delmiş gibi olurusunuz.Sevilen korunur.Allah sevdiklerini korur gözetir.

Manevi yardım almak,Allah'a sevgili olmak.Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa(S.A.V) Efendimizin sevgisini kazanmak istiyorsak. En önemli ama en önemli şeyi prensip edinelim. Fatiha suresinin 4. ayetini hayatımıza sokalım.YALNIZ SANA İBADET EDER VE YALNIZ SENDEN YARDIM İSTERİZ. Olay budur.Hacıya hocaya muskacıya üfürükçüye medyumlara gidip yanlışlara girmeyelim.Hem paranızı kaybeder,hemde günaha girersiniz.Allah aşkına diyorum ,ne derdiniz varsa Rabbinizden isteyin.Derdi veren O,alacak olan da O. Hayatın bir imtihan olduğunu unutmayalım. Yazılarıma inşallah devam edeceğim....

Manevi yardım almak,Allah'a sevgili olmak.Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa(S.A.V) Efendimizin sevgisini kazanmak istiyorsak. En önemli ama en önemli şeyi prensip edinelim. Fatiha suresinin 4. ayetini hayatımıza sokalım.YALNIZ SANA İBADET EDER VE YALNIZ SENDEN YARDIM İSTERİZ. Olay budur.Hacıya hocaya muskacıya üfürükçüye medyumlara gidip yanlışlara girmeyelim.Hem paranızı kaybeder,hemde günaha girersiniz.Allah aşkına diyorum ,ne derdiniz varsa Rabbinizden isteyin.Derdi veren O,alacak olan da O. Hayatın bir imtihan olduğunu unutmayalım. Yazılarıma inşallah devam edeceğim....
allah razı olsun canım benım ınsallah yapıcam suanda olmak uzere hamıleyım ama buda dusuyor bu ıkıncı dusugum ...rabbım ınsallah sesımı duyar saglıklı hayırlı evladım olur....ınsallah sızde bana dua edın

dualarımız sizinle.Rabbim tüm evlat bekleyen anneleri bebişlerine kavuştursun

Yüce Allah’mizin Sevgili ResuluMuhammed Mustafa Sav. in ve tüm Sevdiklerinin Selami üzerinize
olsun Kardeslerim,.
’’ HANGI İŞLE MESGUL OLURSAN OL, KUR’AN’DAN HANGI BOLUMU
OKURSAN OKU VE SIZ NE IS YAPIYOR OLURSANIZ OLUN , SIZ BU ISLERE DALIP GIDERKEN BIZ
MUTLAKA SIZE ŞAHİTLIK EDIYORUZ YERDE OLSUN ZERRE AGIRLIGINCA RABB’INDEN KACMAZ
HATTA NE BUNDAN KUCUK NEDE BUYUK HICBIRSEY YOKTURKI APACIK BIR KITAPTA
OLMASIN. IYI BILINKI ALLAH DOSTLARINA KORKU YOKTUR VE ONLAR UZULMEYECEKLER! "

Kardeslerim bizler bu ayeti kerimede Rabbimiz in dostalari olma yolundayiz iste bu yuzdendirki
seytan ve nefislerimiz bir olup bizi bu yoldan dondurmek istiyor korkuyla supheyle vb vesveselerle
! Allah zikrinden yuz cevirenlere bir seytan musallat ederiz demekte Rabbimiz bizler her ne zorluk
olursa olsun pes etmeyecegiz (her zorlukla beraber bir kolaylik vardir) ve zikre devam edip bu tur
duygu ve dusuncelerden kurtulacagiz , ruhi hastaliklar olarak algilanir iste Allah mizi anmayan ruh
hastalanir hayat zorlasir cikmazda gorur insan kendini ama zikre namaza duaya devam edelim ins
hepsinin hayalde kaldigini gorecegiz simsiki Allah in ipine sarilacagiz umutsuz olmayin dilegimiz
hastalikdan kurtulmak degil , bu hastaligi bize veren Yaradani tanimak olsun Allah miz bize bir
bela vermeseydi cok azimiz haric. Hak yoldan cikip dunyanin zevki sefasinda bogulur helak
olurduk ins KARDESLERIM HASTALIGIMIZI DERDIMIZI KEDERIMIZI , HAK KI DAHA GUZEL ANMA
YA SEVKEDEN BIR LUTUF SAYALIM KI KURTULUSA EREN O MUTTAKILERDEN OLALIM INSALLAH.

Brnde yapmak istiyorum ama anlamadigim sey abdestli yapilacak ama ozel gunlerde devam edilecek o nasil olacak ? Birde zamani nekadar kac gun yapiliyor suresi varmi

Özel günlerinizde Kuran'a el süremezsiniz.namaz kılamazsınız.ama zikir yapabilirsiniz.Kuran Allah'ın bize kelamıdır.Zikir ise bizden Allah'a olan kelamımızdır.O nedenle bu zikiri özel günlerimizde dahi bırakmıyoruz.Okumaya devam ediyoruz.
Bu zikirin süresi ne kadardır diye sorarsak.süresi her gün sabah ve aksam yapılır.süresizdir.ömür boyudur.Nasılki namaz için bir süre yok.Allah bizi yanına alıncaya kadar kılmamız gerekliyse, bu zikir de öyledir.
Zikire devam ettikçe ,güzellikleri yaşamaya başladığınızda,rabbimin lütuflarını gördükçe zaten bırak deseler,yine devam eder bırakmak istemezsiniz.
Bendeniz 2 seneyi geçti bu zikiri devam ediyorum.Bana dünyayı verseler yine de bırakmam.Hiçbir şeyle değişmem bu zikirimi. Ayak tırnaklarıma rabbim mühür vurmuş. Cennetten verilen kokuları duymuşum.gül kokularını, Veysel karani hazretlerinin hoşgeldin kokusunu (kahve kokusunu). Manevi ameliyat edilmişim, hastalıklarım alınmış.
Rabbimin o kadar lütufları devam ederken bırakılır hiç? Siz söyleyin.

zikre başlayan kardeşlerimizde muhakkak sıddıklık mührü vurulur.. bu mühür sol ayak baş parmağınızın tırnağına vurulur ya dikey ya da yatay olarak ortadan ikiye ayrılmıs tırnak kırılmıs tekrar yapıstırılmıs gibi bir iz olur. Mübarek olsun sıddıklardan yazılmışsınız daha sonra bu mühür diger parmaklarınızın tırnaklarına sonra ellerinizdeki parmaklarınızın tırnaklarınıza vurulur.. bizim göremeyeceğimiz şekilde arşa bir nur saçar melekler bu nuru görünce Rablerinden izin alarak ziyaret etmek isterler meleklerin yeme icme gibi bir ihtiyacları yok onların besinleri zikir kuran ve hoş kokular..

img-20150729-wa0003.jpg

Sıddıklık mührümüz vuruldu elhamdülillah zikrin ilerleyen zamanlarında ALLAH mührü vurulacak %90 ruyanızda %10 uyanıkken kimi kardeşlerimizde 1 gün durur bazı kardeşlerimizde hala durur bazı kardeşlerimizde görür ve hemen kaybolur hepsi doğrudur.. Yine zikrin ilerleyen zamanlarında size sır ayetiniz verilecek o sır ayetle dara düştüğünüzde okuduğunuzda Allah ın izniyle o sıkıntıdan kurtulacaksınız şeytan vesvese verdiğinde okuduğunuzda huzurunuzdan defolup gider.. Zikrin ilerleyen zamanlarında Allah size lakap yani ad takacak bu lakap bulunduğunuz makama göre değişecek..

sıddıklık mührü verildi Allah mührü vuruldu ve Rabbimiz size lakap yani ad taktı.. melekut alemine yani mana alemine saçtığınız nuru hayal bile edemezsiniz.. YAŞA ve GÖR

Arkadaşım ne güzel bilgiler vermişsin yüreğine sağlık anladığım kadarıyla oldukça donanımlısın bu konuda. Ben sadece abdest konusunda sıkıntıya düştüm. Sormak istediğim şey şu gün içinde çalışıyorum yalnız olunmalı falan demişsin ya olamıyorum ama elimden geldiğince evet okuyorum bazı dualarada katılıyorum. Abdest şart mı ? Bu cidden önemli bir mevzu siz zaten çok iyi tarif etmişsiniz ancak yinede sormak istedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X