Bütün KV'ler sinir bozucu.

ayrı eve taşının.
kv de cok cocuk emzirmek istiyorsa kendi dogursun.
kesinlikle o cocuk senin ve eşinin. kv nin kp degil.
öl ne demek. asıl kendi bu dunyadan gitsin...
neyin zamanını bekliyorsunz devlet orada seni ac acıkta koymaz. sıgınma evi vs. orada var. senin pasaportun elinde olmasa bile git konsolosluga el koydular pasaportuma de. psikolojik şiiddet grüyorum. cocuguma da bunu bunu diyor babannesi de. bak o zaman neler oluyor onlar için...

Doğru aynen. Haklısınız.

Keşke bize de şöyle iyi bi KV denk gelse, ama ne olursa olsun, KV'ler ne kadar iyi olursa olsun belli bi zamandan sonra aynı ev olmuyor :KK43:
Ne kadar iyi olursa olsun, bi zaman sonra bişeyler değişiyor. Benim kv çok iyi çok iyi derdim, en son evine gittim kadın ne hoşgeldin dedi ne de yüzüme baktı. Neye uğradığımı şaşırdım hiç konuşmadık iki kelime bile. Ama ilk zamanlarda gelinim gelinim derdi. Sonrasında değişti. Bende kendisinden birtakım soğudum.

Yaşadıklarımı bilemezsiniz kusura bakmayın. Siz başkasınız, ben başka. Eltiniz'in annesi babası onu hep desteklemiştir, hep yanında olmuştur, onu dışlayan bi ailesi yoktu, belki onlar sadece KP, KV ve kendileri yaşıyorlardı, evleri belki altlı üstlü 2 katlıydı, evlerinin girişi farklıydı, belki KV onu seviyordu, belki pislikten geberen bi Kaynının odasını temizlemiyordu, belki eşi hep onun arkasında olmuştur, onu çok sevmiştir, belki eşi ANA KUZUSU bi erkek değildi, anasının lafına bakıp dövmezdi, ben kucağımda çocuğumu emzirirken dayak yedim. Çocuk kucağımdayken diyorum, bu ortam sizce ne kadar sağlıklı? KV düşünmeden dövdürttü oğluna? O kadar çok sevseydi acaba torununu, ona bu kötülüğü yapar mıydı sizce? Yani diyeceğim şu ? Siz beni başkasıyla kıyaslamayın ben daha bu günüme kadar güldüğümü hatırlamıyorum ki, eltinizin görüşü farklıdır belki, o beni ilgilendirmez, ama ben "Pis Karı de yavrum şuna" diyen bi kadına, çocuğuma asla "Anne" dedirtmek istemiyorum, Rabbim de inşallah görsün, duysun bu isteklerimi. Korktuğun şeylerin hiç biri başıma gelmesin

Rabbim herkesi mutlu etsin.Bu dunya herkesin mutlulugu hakettigi bir dunya.Tabi ki bizler baska, sen baska,o baska kimse kimseyle ayni degil.Hani demissin ya belki onun baska artilari vardir falan filan diye.Sen de onu bilemezsin neler yasadigini.kimse kimsenin ne yasadigini bilemez.ben sana sadece insanlarin benzer durumlarda nasil davrandigini soyledim.
Benim sana anlatmak istedigim aslinda su:
Herkesin hayatinda iyi gitmeyen durumlar var.kimsenin hayati mukemmel degil.yoksa bu dunyadaki sinavimizin bir anlami olmazdi.Biz guclu olmaliyiz.Kayinvaliden cok zor.Bunuda biliyorum.Sacma sacma konusan bir kadin.Bunun cozumu ya ,ayri eve cikmak.
cunku karsidaki insanlari degistiremiyorsun,Ayri eve cikmak zor mu ,o zaman kendini degistirmek.
mesela ibadete agirluk vermek,dua etmek.
bir cok sabredip Dua eden ve ayri eve cikan kisi biliyorumm.
Ama yok cekemiyorum ,sabredeiyorum diyorsan son belli zaten.
burada senin kararin onemli.

Bak canim okumadim hepsini ama gecenki konunu okudum kucaginda yavrun varken dayak yedigin o konuyu.

Eger gercekden ama gercekden kocandan bosanmak istiyorsa, ailende sana sahip cikmiyorsa almanyada cok kolay ve güzel yardimci olabilecek kurumlar var. Istemen yeter. Frauenhauslar var mesela. Orada hem cocugun büyür hem dil ögrenirsin, hemde iste girer kendi parani kazanirsin. O yumruklardan bir tanesi yavruna gelseydi Allah korusun yavrunu kaybedebilirdin. Düzelir diye beklme ablacim. Düzelmez. Yuva yikmak kolay degil kimse ayril da demem. Ama eger ki senin kararin buysa korkma. Yanina kiyafet bile almana gerek yok. Cocuga hava aldiracam de, bezini koy iki cift yedek kiyafetini koy cik git polise. Hadi simdi gidemedin diyelim, bidahaki olayda sadece bugünki gibi bagirma olsa bile gir tuvalete banyoya, ara 110 u polis 5 dakika sonra kapinda. Hem hic merak da etme, yavrunu da birakmazlar onlara.

Hic kimsen yok mu almanyada? Akraba yakin arkadas?

Kadının hatalı olmasından çok senin tavrına üslubuna takıldım.Tartışmanın da bir adabı olur.En hafif tabirle çok rahatsız edici kayınvalidene söylediklerin.

Bütün KV'ler aynı. Hele benim KV cadı gibi zaten. Sindiremediğim, KV'nin ikidebir bebeğime "Hazır Mama" vermek istemesi. Ama bende kesin tavrımı koydum. Evde olur, olmaz diye Doktor'dan Deneme Maması almıştım. Hanımefendi almış mamaları koymuş 2-3 tanesini çantasına, "Mama yapalım, hangisini yapsam acaba?" diye hepsini gözümün önüne getirince bende hepsini yırttım yırttım çöpe döktüm, sonra da bi kudurdu bi kudurdu, çocuğu kucağına alıp, ağlamalar, bağırmalar bana bela okumalar, nasıl cinnet geçirdi bi görseniz, resmen kendini bıçaklayacak zannettim. Sonra bende "Çocuğa mama verilmeyecek, veremedin ya kudurdun sen galiba" dedim. (Biliyorum biraz ağır konuştum, ama gerçekten doğumumdan beri "Mama verelim, mama verelim" diyor, ben ise emzirmek istiyorum, bebeğim için en iyi olanını istiyorum.) Kv'yi görseniz cinnet geçirecek sanki, hayretler içinde seyrettim yeminle. "Sen ayrı eve çıkmak için, bana herşeyi yaparsın!" diyor. "Evet" dedim. Önceden ne yaparsa, yapsın seslenmezdim. Herşeyine "Şeker Hastası" deyip, ağzımı yumuyordum. Ama konu "Bebeğim" olunca, hassaslaşıyorum, sinirleniveriyorum. KV severken "Annem, Bitanem, Annesinin Çiçeği, vs vs.." diye seviyor, içten içe ona da çok sinirleniyorum, çünkü geçenlerde bana "İnşallah sen ölürsün de o bebek bana kalır" demişti, ama ona da bişey diyemedim. Bilmiyorum neden böyle yapıyor, amacını bir türlü anlayamıyorum ama bebeğin annesi benim. O niye "Annem" diye seviyor. İlerde bebeğim Babaannesine "Anne" der mi? Acaba beni Annesi bilmez mi? Tanımaz mı? Bundan korkuyorum???
Birde iki de bir "Benim memelerde süt olsa emzirirdim kuzum seni, ama yok." diyor. Ne demeye getiriyor yani lafı? Misafirler geldi mi hemen "Çocuğu getir bana ver!!" diyor.? Millete "Çocuğa Babaannesi bakıyor" dedirtecek yani?? Ben anlamadım ya bu kadının amacını KP'ye hemen beni şikayet etti "umut_kelebeqi bana "Mama veremedin diye kudurdun galiba sen" dedi" dedi. KP'de "Hayır o çocuk 2 sene anne sütü emecek, niye mama verilecekmiş, olmaz öyle şey" dedi. KV'de bi güzel ağzının payını aldı ama ne yazık ki hala akıllanmadı hala "Bir yere yedek mama koyalım" diyor. Bende her defasına "Kendin ye o mamayı" diyorum. Bişey diyemiyor. Çünkü artık o konuda ne kadar hassas olduğumu biliyor. Çocuğun Doktor termini oldu mu "Bende geleceğim, bende geleceğim" diyor. Yurt dışında yaşıyoruz ya "Sen bişey anlamazsın, ben sana tercüman olurum" diyor. Bende "Merak etme çocuğumun derdini, sıkıntısını anlayabilecek, ve anlatabilecek kadar Almancam var" dedim. Şimdi kızlar siz söyleyin. Ben mi çok abartıyorum, yoksa ciddi anlamda burda başka bi niyet var mı KV'nin? Birde bebeğim ilerde beni tanımaz da Babaannesini "Annesi" bilir mi?

Fikir verin gözünüzü seveyim ?

Kusura bakmayın acele ile yazınca, eksik ve biraz da terbiyesiz bi üslupla yazmışım, ama inanın o da bi sinirle oldu.

Yine geçenlerde bebeğimin bezini değiştirirken, bezi yatağın üstüne değil de, Laminant'ın üstüne koymuştum, KV "Kaldır o bezi ordan, Laminant kokar" dedi, bende bebeğimin altını ne zaman değiştirecek olsam altına her zaman bi örtüsünü sererim, aldım bezi örtünün üstüne koydum. KV "Ne yapıyorsun ya, hiç mi terbiyen yok, yatağın üstü koktu" dedi, bende "Bebeğin altını açık bırakıp bezi atmaya gidemem ki?" deyince, bebeğime dönüp "Ne yapar kızım bu anan? "Pis Karı" de şuna Annem" diyor. Bu olaya çok sinirlenince birden buraya nasıl yazdığımı bilemedim affedin.

Bazılarınız "Sen gideceksin zaten, tek bu mu kaldı derdin?" diyorlar. Doğrudur. Gideceğim. Ama azıcık daha "ZAMAN" ...
Çünkü benim için zor olacak. Ama bu sefer gururumu ayaklarım altına alıp bu vicdansızlara boyun eğmeyeceğim ve kızım için ben en iyisini istiyorsam hep, bu seferde onun iyiliği için gideceğiz, bu evliliği bitireceğim. Ama şu an sadece az "ZAMAN'A" ihtiyacım var.

Hepinize teşekkür ederim. İyi geceler :KK43:
Hemen hemen benzer konuları yasadim allah yardımcın olsun bebeğin için dimdik ayakta dur ver cevabını içinde kalmasin yoksa hasta olursun

Sinirleriniz bozulmuş. Sizi bu hale getirenler utansın.
Inşallah en hayırlı şekilde bir an önce o evden kurtulursunuz.
O zamana kadar biraz siyaset yapın.
Huzursuzluk olmasın diye ses çıkarmayın. Boşuna sinirlerinizden olursunuz.

Sağlıklı bir şekilde emzirmek istiyorsanız stresten uzak olmalısınız.

Ne kadar iyi olursa olsun, bi zaman sonra bişeyler değişiyor. Benim kv çok iyi çok iyi derdim, en son evine gittim kadın ne hoşgeldin dedi ne de yüzüme baktı. Neye uğradığımı şaşırdım hiç konuşmadık iki kelime bile. Ama ilk zamanlarda gelinim gelinim derdi. Sonrasında değişti. Bende kendisinden birtakım soğudum.
Öyle oluyor, aynen

Rabbim herkesi mutlu etsin.Bu dunya herkesin mutlulugu hakettigi bir dunya.Tabi ki bizler baska, sen baska,o baska kimse kimseyle ayni degil.Hani demissin ya belki onun baska artilari vardir falan filan diye.Sen de onu bilemezsin neler yasadigini.kimse kimsenin ne yasadigini bilemez.ben sana sadece insanlarin benzer durumlarda nasil davrandigini soyledim.
Benim sana anlatmak istedigim aslinda su:
Herkesin hayatinda iyi gitmeyen durumlar var.kimsenin hayati mukemmel degil.yoksa bu dunyadaki sinavimizin bir anlami olmazdi.Biz guclu olmaliyiz.Kayinvaliden cok zor.Bunuda biliyorum.Sacma sacma konusan bir kadin.Bunun cozumu ya ,ayri eve cikmak.
cunku karsidaki insanlari degistiremiyorsun,Ayri eve cikmak zor mu ,o zaman kendini degistirmek.
mesela ibadete agirluk vermek,dua etmek.
bir cok sabredip Dua eden ve ayri eve cikan kisi biliyorumm.
Ama yok cekemiyorum ,sabredeiyorum diyorsan son belli zaten.
burada senin kararin onemli.

Allah'ıma çok dua ediyorum, sabır desen, sabrediyorum da. Sabrın meyvesi tatlı olur derler bende inşallah mutlu olacağım

Bak canim okumadim hepsini ama gecenki konunu okudum kucaginda yavrun varken dayak yedigin o konuyu.

Eger gercekden ama gercekden kocandan bosanmak istiyorsa, ailende sana sahip cikmiyorsa almanyada cok kolay ve güzel yardimci olabilecek kurumlar var. Istemen yeter. Frauenhauslar var mesela. Orada hem cocugun büyür hem dil ögrenirsin, hemde iste girer kendi parani kazanirsin. O yumruklardan bir tanesi yavruna gelseydi Allah korusun yavrunu kaybedebilirdin. Düzelir diye beklme ablacim. Düzelmez. Yuva yikmak kolay degil kimse ayril da demem. Ama eger ki senin kararin buysa korkma. Yanina kiyafet bile almana gerek yok. Cocuga hava aldiracam de, bezini koy iki cift yedek kiyafetini koy cik git polise. Hadi simdi gidemedin diyelim, bidahaki olayda sadece bugünki gibi bagirma olsa bile gir tuvalete banyoya, ara 110 u polis 5 dakika sonra kapinda. Hem hic merak da etme, yavrunu da birakmazlar onlara.

Hic kimsen yok mu almanyada? Akraba yakin arkadas?

Hiç yok, hiç.

Sinirleriniz bozulmuş. Sizi bu hale getirenler utansın.
Inşallah en hayırlı şekilde bir an önce o evden kurtulursunuz.
O zamana kadar biraz siyaset yapın.
Huzursuzluk olmasın diye ses çıkarmayın. Boşuna sinirlerinizden olursunuz.

Sağlıklı bir şekilde emzirmek istiyorsanız stresten uzak olmalısınız.

Öyle :KK43:

Ayrilmak icin biraz daha zaman gecmesini bekliyorsunuz. Neden zamana ihtiyaciniz var

Ciddi anlamda igrenc bir insan. Bu kvlerin mutluluk düşmanı olma sebebi ne acaba. Esin bunlari biliyor nu? Bilip de ses çıkarmiyorsa o da aynı mal.

böyle taktıkları şeyleri ısıtıp ısıtıp önümüze koydukları zaman cinnet nedeni olabiliyo
bnmde kv birşeyi yüz kere söylerse 100.de kıyamet kopuyo

X