Büyü buldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
*Büyülü* konu niye yasak? Bana garip geldi. Kadın büyü yapayım falan dememiş derdinden bahsetmiş. Burda ne konular açılıyor ama sahipleri banlanmıyor. Sırf konunun içinde büyü geçti diye ban sebebi mıdır? Bu işin mantığı nedir, bilmek istiyorum.

mesela biri gelip büyü diye bir şey yoktur inanmayın böyle şeylere diyebilir. ondan sonra bak sen şamataya vardır yoktur vardır yoktur çarşı karışır asıl konu unutulur herkes banlanır ve kapanış, istiklal marşı

Sene 90’lar, ilk okuldayım, okul çıkışı eve geliyorum evde bir sürü kadın. Annem herkesi toplamış bir de hoca hanım var bir şeyler anlatıyor. O ara nasıl oluyorsa pat diye babam geliyor ve ortalığı yıkıyor tekke mi burası dağılın ulen diye🤣🤣🤣🤣
Hala böyle şeyler var mı gerçekten ülke olarak sürekli geriye gidiyoruz, ilminize saygı duyuyorum ama böyle el altından tanımadığınız etmediğiniz insanları evinize toplamanız doğru mu? Bir yolu yordamı yok mu ne cesaretle kalkışıyorsunuz bu işlere?
İlim dagıtmaya falan diyor ama sohbet yapıyolar iste ya😂
90larda neyse o😀

Merhaba arkadaşlar evde toplanıp dini ilimler öğrettiğim bi grubum var normalde öğreticiydim zaten doğumla 2 yıl izin kullanmayı hedefliyordum çevreden komşular da hazır evdeyken bize de öğretsen diye ricada bulundular ben de kıramadım başta sadece bana geliyorlardı sonra ev ev gezmeye başladık dün muska buldum kendi evimde hoca arkadaşıma sorduğumda büyü olduğunu söyledi. Napacagımı bilmiyorum. Ama bana birisi paketli bi gazete vermişti dün koyduğum yerden aldım ve yerde kağıdın olduğunu farkettim. Yeni yazılmış beyaz bi kagıt eşler arası huzuru bozmak için yapılmış neden böyle bi şey istedi bilmiyorum. Ama daha önce şüphe duyduğum kişi bana bi dua söyledi ben de Kuran’da bulunmadığını bilemediğimi söyledim nasıl bilmezsin nasıl hafızsın diye çıkıştı bana araştırdım sonra buyu çıkmıştı o zaman da. Gidip kapısına da dayansam ben yapmadım diyebilir. Bu sefer iftira atıyor diyecek. Grubu devam ettirmek isterdim hiç kuran bilmeyen insanlar öğrendi duyduklarını yapmaya basladı namaz kılmaya başlayanlar falan vardı. Şimdi diğer insanlara yazık olsun istemem. Ama nasıl güveneceğim. Kafam çok karışı
Her türlü gruba karşıyım :KK70: sonucları hep kötü oluyor.
Neyse bu tarz konular yasak.

mesela biri gelip büyü diye bir şey yoktur inanmayın böyle şeylere diyebilir. ondan sonra bak sen şamataya vardır yoktur vardır yoktur çarşı karışır asıl konu unutulur herkes banlanır ve kapanış, istiklal marşı
Demiş gibi olanlar var ama ortalık karışmamış gerçi. Anladım tamam şimdi her şey daha net 😂

Dini konu yasak herkes yazmış konu kapanmamış ve kavga cikmak üzere beklenen durum

Müslüman görünümlü şeytan dolu ülkede 😂 Büyü yapanıda yaptıranıda Allah Kahru perişan etsin..

*Büyülü* konu niye yasak? Bana garip geldi. Kadın büyü yapayım falan dememiş derdinden bahsetmiş. Burda ne konular açılıyor ama sahipleri banlanmıyor. Sırf konunun içinde büyü geçti diye ban sebebi mıdır? Bu işin mantığı nedir, bilmek istiyorum.

Sadece büyü değil dini konu da yasak.
Dini öğrenmek isteyen gider Kuran okur, Diyanete dayanır vs. buradan öğrenmez.

İkincisi kötüye kullanılmaya çok müsait, büyü vs işlerinden çok güzel insanları kandıran var. Banlamak isteseniz ama Kuranda var yok ben (parayla) bozuyorum yok güzel büyü yapıyorum niye itiraz ediyorsunuz falan denecek. 🤦‍♀️

Banlanma nedenini tam bilemiyorum ama banlanmasını destekliyorum. O kadar iş güç arasında 2021 yılında büyüyle mi uğraşacağız burada.

Bu arada konu sahibi herkesi eve toplayarak Covid büyüsü yapıyor tam sorumsuzluk. 🙄

Merhaba arkadaşlar evde toplanıp dini ilimler öğrettiğim bi grubum var normalde öğreticiydim zaten doğumla 2 yıl izin kullanmayı hedefliyordum çevreden komşular da hazır evdeyken bize de öğretsen diye ricada bulundular ben de kıramadım başta sadece bana geliyorlardı sonra ev ev gezmeye başladık dün muska buldum kendi evimde hoca arkadaşıma sorduğumda büyü olduğunu söyledi. Napacagımı bilmiyorum. Ama bana birisi paketli bi gazete vermişti dün koyduğum yerden aldım ve yerde kağıdın olduğunu farkettim. Yeni yazılmış beyaz bi kagıt eşler arası huzuru bozmak için yapılmış neden böyle bi şey istedi bilmiyorum. Ama daha önce şüphe duyduğum kişi bana bi dua söyledi ben de Kuran’da bulunmadığını bilemediğimi söyledim nasıl bilmezsin nasıl hafızsın diye çıkıştı bana araştırdım sonra buyu çıkmıştı o zaman da. Gidip kapısına da dayansam ben yapmadım diyebilir. Bu sefer iftira atıyor diyecek. Grubu devam ettirmek isterdim hiç kuran bilmeyen insanlar öğrendi duyduklarını yapmaya basladı namaz kılmaya başlayanlar falan vardı. Şimdi diğer insanlara yazık olsun istemem. Ama nasıl güveneceğim. Kafam çok karışık.

Herkesi eve toplayarak Covid riski yarattığınızın farkında mısınız? Tamam aşı var diye iyice gevşedik ama suyunu da çıkarmamak lazım, aşıdan 3 ay sonra Deltaya karşı sadece yüzde 80 etkili, ağır geçirmeseniz de hafif olarak atlatma riskiniz var.

Bu arada lütfen aşım var diyin, lütfen. 🙏

Büyü muska için sizlere online zoom grubu öneriyorum zaten milletin eve toplanması hata.

Banlanma nedenini tam bilemiyorum ama banlanmasını destekliyorum. O kadar iş güç arasında 2021 yılında büyüyle mi uğraşacağız burada.
Sizlerin nezdinde genel olarak herkese açıklayayım😌
Yalnızca büyü içerikli konular değil, dini içerik sayılacak tüm konular yasak çünkü sitede herkes aynı dinden ve mezhepten değil, içimizde farklı dinlere inanan ya da hiçbir dine inanmayan arkadaşlarımız da var, ki zaten dikkat ederseniz sizler de yasak olduğunu söylerken dini konular yasak diyorsunuz, "dini" kelimesi tek bir dini tek bir inancı değil tüm dinleri içine alan genel bir tanım.

Aynı din ve mezhebe mensup üyeler dahi söz konusu inançları olunca maalesef birbirlerine karşı kırıcı, aşağılayıcı bir üslup takınıyor, farklı mezhep veya dinden üyeleri de bilerek ya da bilmeyerek rencide edebiliyorlar, birçok kez deneyimledik aynı inancı paylaşan üyeler bile kavga ediyor, hakaret ediyor, farklı dinden olanlarda hakaretlerden nasibini alıyor maalesef, kimse inancı, inanma biçimi kendini ilgilendirir demiyor saygı göstermiyor, onun yerine kendi dini görüşlerini dayatma yoluna gidiyor.

Oysa herkesin dini kutsaldır, hassasiyet gösterilmesi, saygı duyulması gerekir, kimse buna dikkat etmediği, uyarıları bile yok saydığı için dini içerikli konular yasaktır.

Umarım bir daha yaşanmaz ama eğer yaşanırsa, ki maalesef yaşanabiliyor dini içerikli bir konuda hakaretler edildiğinde açıklamanın aklınıza yatmadığı kısımları cevap bulacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X