Büyümek ne zormuş ..

SalakSacma

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2017
1.490
723
26
Annem ve babam beni zorla sağlık meslek lisesine gönderdiler . 17 yasında mezun oldum annem bi kaç iş buldu lojmanda kalacaktım gitmek istemedim somra bi işe girdim 7 ay fln çalışıp ayrıldım . Kpss ye girdim atanamadım bu sene tekrar iş aradım ama gerçekten iş bulamadım küçük biyerde yaşıyoruz . Ünv sınavına girdim idare eder bi puan aldım maliye tarih fln yazdım . Ünüverste okumak hemde bölüm değiştirmek için ama şimdi evde kıyamet koptu seni eften püftem bölüme göndermeyiz okutmayız maceramı arıyosun diye iyi biyer gelirse gidersin dediler . Bana lise okutmak dışında hiç bi eğitim alanında emeğiniz olmadı ben sağlık okudum bilgim sıfır ne bekliyodunuz ki benden . Abimi anadolu lisesine gönderdiler yıllarca dersaneye gitti ünvde kendi evinde kaldı . Ama bana gelince hiç para olmadı . İstemediğim mesleği yapmak zorunda kaldım . Üçünüzede hakkımı helal etmiyorum bana yapmadığınız herşeyi abime yaptınız dedim kavga ettik birsürü . İşin kötü yanı 1 ay sonra kpss var ve ben matematik yapamıyorum çalışıyorum aylardır ama olmuyo ne yapacagım bilmiyorum işte bulamadım of of bıktım ya bi türlü dikiş tutturamadım ailemin baskısı da bıktırdı bi dişarı çıksam laf ederler ben artık özgür olmak istiyorum .

Beklentinin biraz altinda bir ise girsen kasiyerlik garsonluk gibi, kazandigin ile matematik dersi alsan kpss de isine yarayabilir.

YouTube dan ders dinle. Benim hocam dan. Önlisanstan atanmak daha kolay oluyor. Atan daha sonra istediğin gibi geliştir kendi ailene bağımlı olmadan

Şu anda tutturduğunuz yerler ve isyorsanız oluyorsa okuyun. Devlet burs veriyor, yarım günlük işler oluyor. İş tecrübeniz de varmış daha iyi. Siz zorlayınca aileniz de destek olur belki. Aile büyüklerinden destek isteyin olmadı.

Belki bana şu an kızacaksınız ama sağlık meslek lisesi iyi bir tercih , ülkemiz şartlarında.
Maliye, Tarih vs okuyup 22 23 yaşında mezun olduğunuzda çok güzel imkanlar çıkmıyor karşınıza maalesef.
Yapacak iki şeyiniz var: Özel ders, dersane vs kasıp KPSS zorlamak ya da TYT ye iyice hazırlanıp önlisans bitirip tekrar KPSS ye hazırlanmak.

Sağlık okumak tarih okumaktan daha mı avantajlı?
Tabi senin tercihlerinde önemlidir de
Senin her tercihine evet diyemezler heralde
Anadolu liseleri sağlık liselerinden daha mı iyi allah aşkına bunun arkasına sığınıp kendine acımaktan vazgeç ki daha iyi şeyler yapabilesin

Başka bir şehirde iş bulsan?Ama tabii yine eğitimini aldığın iş üzerine olmalı.Yada kendi şehrinde farklı bir işte çalışsan. Akşamları tekrar üniversite sınavlarına hazırlanıp bu defa ailenin itiraz etmeyeceği bir bolum kazanırsın .
Tek ve en önemli çaren çok çalışmak gibi görünüyor

X