Buzdolapları ve Derin Dondurucular buzdolabı sesi

gul2016

Popüler Üye
Pro Üye
13 Kasım 2019
6.115
13.063
Sevgili arkadaşlar, bizim mutfağı inşa eden muhterem şahıslar çok dar yaptıkları için biz buzdolabını mutfağın girişinde salonda kullanıyoruz. Buzdolabı aşırı ses yapıyor, beynimiz mahvoluyor. Ayrıca bu pandemi döneminde bize iç hacmi yetmediği için eşim yenilemeyi düşünüyor. Ben özellikle sesten çok rahatsızım. Önerebileceğiniz özellikle sessiz çalışan bir bir buzdolabı modeli var mı?

Yokuş çıkan mazotlu kamyon gibi ses çıkartıyor.
34 desibel ve altı sessiz sayılıyormuş. İstediğimiz özelliklerde ve bütçemize uygun olarak araştırdığımız buz dolapları içerisinde en düşük 39 desibel bulabildik. Şu an evimizdeki 43 desibel. Sizin buz dolaplarınız nasıl?

Yokuş çıkan mazotlu kamyon gibi ses çıkartıyor.
34 desibel ve altı sessiz sayılıyormuş. İstediğimiz özelliklerde ve bütçemize uygun olarak araştırdığımız buz dolapları içerisinde en düşük 39 desibel bulabildik. Şu an evimizdeki 43 desibel. Sizin buz dolaplarınız nasıl?
Desibelini bilmem ama 12 yıllık buzdolabim var öyle çok da rahatsız etmiyor beni

Ama siz biz kırma sesini duyuyor olabilir misiniz bazen içinde şişe devrilir gibi ses cikar çok nadir bu her dolapta varmış onu söylemek istedim

Desibelini bilmem ama 12 yıllık buzdolabim var öyle çok da rahatsız etmiyor beni

Ama siz biz kırma sesini duyuyor olabilir misiniz bazen içinde şişe devrilir gibi ses cikar çok nadir bu her dolapta varmış onu söylemek istedim
teşekkür ederim. Söz ettiğiniz sesi anladım. Yok bizimki sürekli uğultu gibi.

Profilo kullanıyorum tam kodu vs bilmiyorum şuan ama zerre sesi çıkmıyor. Ama dediğiniz sesi biliyorum. Kv minkinden acayip bi ses çıkıyor yani insan boş bulununca ürküyor öyle bi ses.
o dolabın içinin çok dolu olduğuna bağlıyor bu sesi. Belki sizinde öyledir. Zaten yetmediğini söylemişiniz gerçi.

Profilo kullanıyorum tam kodu vs bilmiyorum şuan ama zerre sesi çıkmıyor. Ama dediğiniz sesi biliyorum. Kv minkinden acayip bi ses çıkıyor yani insan boş bulununca ürküyor öyle bi ses.
o dolabın içinin çok dolu olduğuna bağlıyor bu sesi. Belki sizinde öyledir. Zaten yetmediğini söylemişiniz gerçi.
Doğru söylüyorsunuz. Bizimki çok dolu. Bu pandemi döneminde zırt pırt alışveriş yapamadığımız için bir çok şeyi yedekli alıyoruz. Bir de böceklenmesin diye mercimeği, pirinci neyin varsa buzdolabına koyuyorum. Hal böyle olunca buzdolabı yetmemeye başladı. Bize de bayinin biri profilo tavsiye etti ama desibeli 41miş tereddüt ettim.

Doğru söylüyorsunuz. Bizimki çok dolu. Bu pandemi döneminde zırt pırt alışveriş yapamadığımız için bir çok şeyi yedekli alıyoruz. Bir de böceklenmesin diye mercimeği, pirinci neyin varsa buzdolabına koyuyorum. Hal böyle olunca buzdolabı yetmemeye başladı.
Bakliyatlarda işin içine girince evet dolap gerektiğinden fazla enerji sarf ediyordur. Belki yeni alacağınız dolaba da çok malzeme koyunca ses çıkarır. Ardiye gibi bi yeriniz yokmu en azından bakliyatları falan oraya koysanız

Bakliyatlarda işin içine girince evet dolap gerektiğinden fazla enerji sarf ediyordur. Belki yeni alacağınız dolaba da çok malzeme koyunca ses çıkarır. Ardiye gibi bi yeriniz yokmu en azından bakliyatları falan oraya koysanız
yenisini alınca şu anki buzdolabını sundurmaya çıkartacağız, fazlalıkları orada tutarız. sizinkinin desibelini biliyor musunuz? bize de profilo tavsiye edildi.

Sundurma ne demek
yazlıktayız. evimiz müstakil. Kapının dışında, eve bahçeden girişte böyle oda gibi bir yer var, sundurma deniyor. Zaten alışverişimizi ilk aldığımızda orada bekletip alıyoruz içeriye. Şu an kış olduğu için orası soğuk ama yazın bu pandemi bitmezse özellikle orada buzdolabı olması işe yarayacaktır.

yazlıktayız. evimiz müstakil. Kapının dışında, eve bahçeden girişte böyle oda gibi bir yer var, sundurma deniyor. Zaten alışverişimizi ilk aldığımızda orada bekletip alıyoruz içeriye. Şu an kış olduğu için orası soğuk ama yazın bu pandemi bitmezse özellikle orada buzdolabı olması işe yarayacaktır.
Şimdi anladım. İlk defa duydum bu kelimeyi 😊 evet mantıklı olur 2 buzdolabı

Samsung RT46K6000WW kullanıyorum. Özellikle almayın diye modeli belirtmek istedim. Yeni almama rağmen traktör yada uçak motoru gibi tanımlayamadığım bir ses çıkarmasının yanında, çalışmasının bitiminde ciddi biçimde titriyor. Gece sessizliğinde can sıkıcı bir hal oluyor buzdolabının sesi. Yeni aldığım için teknik servis çağırdım ama ses için gelmediler bile, zar zor oluşturabilidiğim talebim ise iptal edildi bu da teknik servis ilgisi konusunda ipucu olsun size :)

Bence beyaz eşya şans işi.dedi beş falan bilmem..ama motordan ses geliyorsa bozuktur ..yeni buzdolabı aldım.motordan cırcır böceği gibi ses gelmeye başladı.arada zızıltı oluyordu. .3 hafta sonra iade ettim.şimdi pandeni bitsin bu sefer profilo düşünüyorum.inşallah sorunsuz bir buzdolabı olur..

Sevgili arkadaşlar, bizim mutfağı inşa eden muhterem şahıslar çok dar yaptıkları için biz buzdolabını mutfağın girişinde salonda kullanıyoruz. Buzdolabı aşırı ses yapıyor, beynimiz mahvoluyor. Ayrıca bu pandemi döneminde bize iç hacmi yetmediği için eşim yenilemeyi düşünüyor. Ben özellikle sesten çok rahatsızım. Önerebileceğiniz özellikle sessiz çalışan bir bir buzdolabı modeli var mı?
Bosch kullanıyorum ben . Ses çıkmıyor ve arıza da çıkarmadı

derın dondurucuda bazı modellerde hep ses sorunu var aslında sorun degıl motor genel halıymıs

yanlısım olabılır kollektın motormu ne dıyelım kı ıcerden bısey aldınız kapattınoz o daha cok calısmaya baslıyomus valla banada musterı hızmetlero anlattı bende sesden dolayı aramıstım

X