Çağrı merkezinde çalışmak

Geçmişte 6-7 ay çağrı merkezinde çalışmıştım. Hem de outbound pazarlama denen zıkkımdan yapıyorduk. O 6-7 ayda psikolojim cidden bozuldu. Bu işi yapmak belli bir sinir sağlamlığı ya da duyarsızlığı gerektiriyor. Yediğin küfürlerin, triplerin moralini bozmasına izin yok. Arama yapmaya devam etmelisin. Bir de kota denen bir bela var. Mesela her gün 100 arama ve en az 5 satış yapabilmelisin filan. Sırtından kırbacı eksik edilmeyen bir yarış atı gibi hissediyor insan. Bu işi yapanlara Allah sabır ve kolaylık versin. O deneyimden sonra, en olmadık zamanlarda, hiç ilgim olmayan şeyler için bile arasalar, en kötü ihtimalle kibarca ilgilenmediğimi söyleyip kapatıyorum.

Hele tum gün aramayıp gece hat kapanmadan 1 dk önce arayanlar... 12de hat kapanacak 11:59'da arıyor. Düşüncesize diyorum ki hat kapanacak birazdan. Hala anlatıyor bir şeyler. Ve biz servisle eve dönüyoruz ben servisi kacirirsam eve o saatte nasıl donucem deli ediyorlar
aynen 😁

Geçmişte 6-7 ay çağrı merkezinde çalışmıştım. Hem de outbound pazarlama denen zıkkımdan yapıyorduk. O 6-7 ayda psikolojim cidden bozuldu. Bu işi yapmak belli bir sinir sağlamlığı ya da duyarsızlığı gerektiriyor. Yediğin küfürlerin, triplerin moralini bozmasına izin yok. Arama yapmaya devam etmelisin. Bir de kota denen bir bela var. Mesela her gün 100 arama ve en az 5 satış yapabilmelisin filan. Sırtından kırbacı eksik edilmeyen bir yarış atı gibi hissediyor insan. Bu işi yapanlara Allah sabır ve kolaylık versin. O deneyimden sonra, en olmadık zamanlarda, hiç ilgim olmayan şeyler için bile arasalar, en kötü ihtimalle kibarca ilgilenmediğimi söyleyip kapatıyorum.
Satış projesinde değilim Allah'tan. Kota dolmazsa mesaiye bırakıyorlar hep bir baskı takım lideri bağırır hadi hadi diye

Ayyy bende çok saygılıyım valla (çoğu zaman) merhaba nasılsınız efendim diye başlarım,iyi günler,iyi akşamlar diye kapatırım telefonu. Ama Türkiyede insanlar maalesef çok saygısız. Annem ve kardeşim ordalar şuan insanlar omuzuna vuruyor,ayağına basıyor hiç bisey olmamış gibi yollarına devam ediyorlarmış. Burda gölgen gölgesine değse özür dilerler,kendisi bir yere giriyorsa sende girene kadar o kapıyı tutarlar,asansöre binene kadar kapıyı açık tutmaya çalışırlar:) he evet gavurlar hepside.
Hakkı gavur da yerine de getirebilir müslüman da, türk de.... Hakkı yerine koymak sadece müslümana özgü değil.. Ama bu kadar kibirli mütevaziliği çöpe fırlatmış bi eğitim sistemimiz varken... Biz daha çooook uzaklarda ararız böyle şeyleri

Hakkı gavur da yerine de getirebilir müslüman da, türk de.... Hakkı yerine koymak sadece müslümana özgü değil.. Ama bu kadar kibirli mütevaziliği çöpe fırlatmış bi eğitim sistemimiz varken... Biz daha çooook uzaklarda ararız böyle şeyleri
Tabiki öyle! Ama hani biz muslumanlar beğenmeyiz ya kendi dinimiz ırkımız dışındaki kimseleri

Satış projesinde değilim Allah'tan. Kota dolmazsa mesaiye bırakıyorlar hep bir baskı takım lideri bağırır hadi hadi diye
aynı işi yapıyoruz neredeyse..iş çıkışı kendi telefonum çalınca açmak istemıyorum yada müşteri arıyormus gibi geliyor.annemın sesini duyunca bi tuhaf hissediyorum :KK48: çıldırmamak içten değil- dıştan :halay::halay::KK49::KK49:

Şu an şu yD
Sorunlu problemi olan insanlar ayrı tutalım.
Dün beni kadın aradı gayet düzgünce konuşuyor sonra konu kart numarasına geldi. Birden sesi değişti. Ben kart numaramı yazicam sitenize ama ne kadar güvenli acabaaaa ?? Bana bakın dolandirilirsam mahkemelerde surundururum heee ona göre iş hayatınız biter ! Aynen bunu dedi. Günde binlerce kişi sayfadan alışveriş yapıyor sorun olmuyor içiniz rahat olsun dedim. Hayır yani işsiz kalmak istemiyorsaniz bilgilerimi calmazsiniz ben ugrasiirm yani pesinizi birakmam !! Dedi
Bana bı geldiler. O zaman x bayan internetten alışveriş yapmayın kapida odeyin dedim. Sonra bana kiziyolar ekipten müşteriye laf mı sokuyorsun diye. Allah aşkına beni işten cikarirlarken sana mi soracaklar ? Koca firma senin kıytırık kartin yüzünden mi bitecek ? Madem kart numaran bu kadar kıymetli internetten alışveriş yapma ! O kadar sinirlendim ki beni isimden edecekmiş he bı de diyor ki konuşmamız kayıt altında demi banka bilgilerim alınmayacak ben de kaydediyorum bak hee!
Zaten hat yoğundu tüm sinir tepeme fırladı iki saat söylendim durdum konuşma tarzı o kadar çirkin ki. Kart numarasıyla banka hesabimi soyulur Allah aşkına bilmiyorsan git mağazadan al internetten alma

Tatlım bunu her müşteri diyor ama sen bariz sinir olmuşsun...Bana da diyorlar her gün soyulduk yok hırsızsınız yok şöyle böyle. Bunlar evhamlı, muhtemelen okb li insanlar senden güvence almak istiyor rahatlatmanı istiyor onu. Yani kusura bakma ama sen çok üzerine alınıyorsun.

Çok gıcık oluyorum artık insanlara. Artık diyorum ki bir kişinin bile sesini duymaya tahammulum kalmadı. Bir gün bir müşteri o kadar çok konuştu ki ve susmadi kadını durduramiyorum sinirden aglicaktim bilgisayarın fişini çektim artik. Tabi sonra geri aradım hat düşünce aramak zorundasın hanimefendileri suratına kapattı zannetmesinler diye bir 20 dk daha dinledim çenesini. İçimden diyorum şimdi bu karı burda olsa kafasını monitöre sokardım kasarin o haddeye getiriyorlar insani

Sakinleştirici falan kullanmayı denesen bir psikoloğa gitsen bayağ dolmuşsun çünkü.

Tabiki öyle! Ama hani biz muslumanlar beğenmeyiz ya kendi dinimiz ırkımız dışındaki kimseleri
Kişiliğimizi ezerek yapıyorlar o işi.. Avrupa şöyle büyük, böyle iyi biz çok geri kalmışız onlar herşeyi daha iyi biliyor... Böyle dersen ben de almam.. Ben de sinir olurum... Beğenmediğimi ben de söylerim... Ama desen ki onlar bazı konularda çok araştırıp bazı şeyler keşfetmişler.. Sonuçları bu.. Biz yaparsak bizim için milletimiz için karlı olur.... Ben koştura koştura öğrenirim

Allah yardımcınız olsun. Doğrudan insanla muhattap olunan işler böyle maalesef.

Bugün bir iş için hastaneye gittim. Kadının birisi muayene olduğu doktorun arkasından “o ne biçim doktor, kadınla nasıl konuşulacağını bilmiyor, eşek doktor, bana köpek gibi bakacak, defolsun gitsin, zaten buranın doktorları hepsi köpek” gibi daha da aklıma gelmeyen bir sürü şey saydı. Aynı sırada bekliyorduk, hepsini duydum. Kadın yüzde yüz haklı bile olsa tepkiler böyle maalesef. Eminim çağrı merkezi çalışanları da gerek telefonda gerek arkalarından epey küfürlere mağruz kalıyorlardır. Aslında bir sorun varsa ilgili birime şikayet etmek en doğrusu

Sakinleştirici falan kullanmayı denesen bir psikoloğa gitsen bayağ dolmuşsun çünkü.
Evet bugunde işyerndekilere patladim. Erkek arkadaşım da bana kızıyor çok bagiriyorsun çok şikayet ediyorsun herkes mutsuz ama kimse senin kadar çok konuşmuyor. Müşteriyle iki kelime konusuyosan kendi kendine 5 konusuyosun diyor. Aynı yerde çalışıyoruz görüyor halimi. En küçük bir laf ediyor ya müşteri bana ben başlıyorum saydırmaya gerizekaliya bak ne soruyor ne aptal insanlar var deli oldum Allah'ım kurtar beni falan diye :rolleyes::mad:

Allah yardımcınız olsun. Doğrudan insanla muhattap olunan işler böyle maalesef.

Bugün bir iş için hastaneye gittim. Kadının birisi muayene olduğu doktorun arkasından “o ne biçim doktor, kadınla nasıl konuşulacağını bilmiyor, eşek doktor, bana köpek gibi bakacak, defolsun gitsin, zaten buranın doktorları hepsi köpek” gibi daha da aklıma gelmeyen bir sürü şey saydı. Aynı sırada bekliyorduk, hepsini duydum. Kadın yüzde yüz haklı bile olsa tepkiler böyle maalesef. Eminim çağrı merkezi çalışanları da gerek telefonda gerek arkalarından epey küfürlere mağruz kalıyorlardır. Aslında bir sorun varsa ilgili birime şikayet etmek en doğrusu
Ben de geçen doktora gittim saatlerce sıra bekledim ve doktor sadece ağzıma tahta çubuk soktu suratıma bile bakmadı. Ama adama hak verdim çünkü yüzlerce insanla uğraşıyor sabahtan beri. Biraz anlayışlı olmak lazim

Evet bugunde işyerndekilere patladim. Erkek arkadaşım da bana kızıyor çok bagiriyorsun çok şikayet ediyorsun herkes mutsuz ama kimse senin kadar çok konuşmuyor. Müşteriyle iki kelime konusuyosan kendi kendine 5 konusuyosun diyor. Aynı yerde çalışıyoruz görüyor halimi. En küçük bir laf ediyor ya müşteri bana ben başlıyorum saydırmaya gerizekaliya bak ne soruyor ne aptal insanlar var deli oldum Allah'ım kurtar beni falan diye :rolleyes::mad:

Bence acilen çaresine bak bu durumun....

Şu an şu yD
Sorunlu problemi olan insanlar ayrı tutalım.
Dün beni kadın aradı gayet düzgünce konuşuyor sonra konu kart numarasına geldi. Birden sesi değişti. Ben kart numaramı yazicam sitenize ama ne kadar güvenli acabaaaa ?? Bana bakın dolandirilirsam mahkemelerde surundururum heee ona göre iş hayatınız biter ! Aynen bunu dedi. Günde binlerce kişi sayfadan alışveriş yapıyor sorun olmuyor içiniz rahat olsun dedim. Hayır yani işsiz kalmak istemiyorsaniz bilgilerimi calmazsiniz ben ugrasiirm yani pesinizi birakmam !! Dedi
Bana bı geldiler. O zaman x bayan internetten alışveriş yapmayın kapida odeyin dedim. Sonra bana kiziyolar ekipten müşteriye laf mı sokuyorsun diye. Allah aşkına beni işten cikarirlarken sana mi soracaklar ? Koca firma senin kıytırık kartin yüzünden mi bitecek ? Madem kart numaran bu kadar kıymetli internetten alışveriş yapma ! O kadar sinirlendim ki beni isimden edecekmiş he bı de diyor ki konuşmamız kayıt altında demi banka bilgilerim alınmayacak ben de kaydediyorum bak hee!
Zaten hat yoğundu tüm sinir tepeme fırladı iki saat söylendim durdum konuşma tarzı o kadar çirkin ki. Kart numarasıyla banka hesabimi soyulur Allah aşkına bilmiyorsan git mağazadan al internetten alma

İyi de siz farkındasınız zaten değil mi kadının lafıyla işten çıkarılmayacağınızın. Ayrıca o kadar çok soygun, dolandırıcılık oluyor ki memlekette insanların tereddütleri çok normal. Ve ayrıca eminim kadın sesinin kaydedildiğini bilerek konuşuyordu, odağı siz değil genel olarak firmanızdı.

Hem telefonda sinirli olan insanların çoğunun siniri zaten size değil bunu da bilmeniz lazım. En azından kendi adıma konuşayım, sizin işinizin sadece şikayetleri almak olduğunu biliyorum, bana hizmeti sunan değil sunulan hizmette aksaklık olduğunda ulaşacağım kişiler sizlersiniz. Haa ama şöyle bişey var atıyorum internetim kesildi, servis gelecek, şikayeti ilettiğim yer yani siz servisi ısrarla yanlış adrese yönlendirirseniz tabi ki kızmam, sinirlenmem ve -hakaret etmeden tabi ki- tepkimi göstermem normal değil mi?

Beni yanlış anlamayın. Ama sizin uzun bir izin almanız veya yardım almanız lazım. Karşınızdaki kişinin çok normal konuşmasında bile takılacak bir nokta bulup ona sinirleniyorsunuz. Eminim işiniz zordur kolay iş yok zaten. Ama bu kadar sizi yıpratmasına da izin vermeyin.

Bence demişsin ya su içiyorum robot değiliz sonuçta.Eğer kendini robot gibi görürsen daha kolay olur.Yani sen sadece işini yapmak için konuş çünkü onların muhattabı sen değilsin aslında.Sen sadece aracısın kendine hep bunu hatırlat.Aman bırak nasıl merhaba diyorlarsa desinler.Ahlaksız konuşanları bi tek şikayet et.Gerisini hiç tınlama.Vurdumduymaz ol azıcık.

Bu tür işlerde robotlaşmak gerekiyor. Yoksa çok yipranirsiniz.

Ben şu " sapıklık yapan kişiler oluyor ve biz telefonu kapatıyoruz " kısmına takıldım.

Emin misiniz bundan. Çünkü bu tür yaklasimlarda , eğer neyse karşıdaki hem telefonu kapatabiliyorsunuz , hem de şikayet edebiliyorsunuz.

X